Nataļja Jupatova | 2022.05.14
Rēzeknē, tāpat kā citur Latvijā, sestdien, 14. maijā gaidāmas tradicionālās Muzeju nakts 2022 aktivitātes. Šogad Muzeju naktij nav vienotas devīzes vai tēmas, katrs akcijas dalībnieks stāstīs par viņam visnozīmīgāko, interesantāko un saistošāko.
Latgales Kultūrvēstures muzejs piedāvā Muzeju nakts pasākumu “Vērtības” un aicina apmeklētājus no plkst. 19.00 līdz 23.00.

Iemīļotā latviešu klasika “Skroderdienas Silmačos” 22. jūnijā Valmieras estrādē.
EUR 19 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Būs aplūkojamas Muzeja ekspozīcijas un izstādes (vēsturiskās un zudušās vērtības):
• pirmā Latgales kongresa simtgadei veltīta izstāde “Pāri slieksnim”;
• Latgales keramikas ekspozīcija “Māla un uguns pārvērtību radīts brīnums”;
• vēstures ekspozīcija “Rēzekne laikmetu griežos”;
• Lanas Kazlauskienes fotoizstāde “Es asu Drycani”;
• akvarelistes Elgas Pauras jubilejas izstāde “Laika plūdums”;
• Dmitrija Zaharova fotoizstāde “Daba un dzīvnieki”.
Apmeklētāji varēs izspēlēt virtuālo spēli “Māla pārvērtības”, piedalīties lektorija zālē notiekošajās radošajās aktivitātēs un darboties ar mālu (radošās vērtības). Laukumā pie muzeja noritēs pasākums “Dzīvības vērtības” – sēklu sēšana. Par muzikālo noformējumu vakara gaitā rūpēsies Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas audzēkņi.
Ieeja pasākumā – bezmaksas.
Rēzeknes Zaļajā sinagogā pasākums “Izvēles brīvība” gaidīs apmeklētājus no plkst. 20.00 līdz 01.00, sinagogas trijās zālēs piedāvājot digitālo ebreju vēstures ekspozīciju, bērnu zīmējumu izstādi „Sinagoga bērnu acīm” un ebreju svētku sakrālo priekšmetu izstādi.
Šī gada izvēlēto Muzeju nakts tēmu “Izvēles brīvība” Sakrālajā zālē plkst. 20.30 ievadīs lektora Guntara Skudras stāstījums par jūdaisma sakrālo pamatu – Toru, atklājot, kas ir četras Toras Zaļajā sinagogā.
Vakara gaitā interesenti varēs saņemt gidu informāciju, uzzināt un apskatīt, kas ir mezuza, geniza, amuds, tallit, tfillin, šofars, ecba, kā arī mācību telpā no plkst. 21.00 videoierakstos skatīt ebreju dziedājumus, animācijas filmu “Mozus”, videoklipu “Rēzeknes ielas” un Macu cepšanu, ar iespēju nodegustēt īstu macu.
Sinagogas pagalmā mākslas biedrības “Artistence” mākslinieki gleznos apmeklētāju portretus ar ebreju vizuālajam tēlam raksturīgiem atribūtiem. Būs iespēja pašiem izmēģināt sinagogas noskaņas attēlot ogles tehnikā. “Latgolys golds” pavāri uz dzīvas uguns gatavos un piedāvās nogaršot ebreju šabata tradicionālo sautējumu – čolentu, bet ebreju biedrības pārstāvji demonstrēs foršmaka gatavošanas meistarklasi.
Sinagogas apmeklējums un degustācijas Muzeju naktī – par brīvprātīgiem ziedojumiem.
Koncerta gaitā skanēs blūza klasika jaunās kaverversijās, oriģinālmūzika un improvizācijas – no lēnas melanholijas līdz dzīvai, enerģijas pilnai skanējumam.
Tukuma TIC
.jpg)
Apmeklētājus sagaidīs ne tikai tirgotāji, bet arī dažādas Līgo svētku aktivitātes.
Bauskas TIC
Šī diena būs lieliska iespēja ne vien pabūt vienā no skaistākajiem peoniju dārziem Kurzemē, bet arī piedalīties sarunās
Tukuma TIC

Māra Čačkas māksla atver sajūtas un klātbūtnes spēku. Apskatāma līdz 12. jūlijam
Rēzeknes pilsētas TIC
.jpg)
Ventspils Piedzīvojumu parkā atrodas Baltijā lielākā rodeļu trase. Atvērts katru dienu!
Ventspils TIC

11. jūnijā plkst. 10.00 tiekamies pie Valmieras Kultūras centra, lai piedzīvotu aizraujošus eksperimentus, kas skaidro zinātniskās parādības izklaidējošā veidā!
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

3. jūlijā aicinām uz džeza nakti Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos!
EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde
.jpg)
20. jūnijā Rundāles pils franču dārzā aicināti kopīgi svinēt gadskārtējos Dārza svētkus, kas šogad veltīti tēmai "Visi ziedi izziedēja"!
Bauskas TIC

Leģendārās “Skroderdienas Silmačos” atgriežas ar īstu Jāņu sajūtu, humoru un latviskām tradīcijām
Rēzeknes pilsētas TIC

Ventspils Pludmales akvaparks ir uzsācis 2026. gada sezonu! Tiekamies vasarā!
Ventspils TIC

Sestdien, 13. jūnijā plkst. 22.30 Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos atzīmējot 35 gadu jubileju, deju ansamblis “Daiļrade” deju uzvedumā “Jāņu nakti darināju"
EUR 20 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”
Tukuma TIC
Jāņi un viss, kas ap to saistīts, šķiet, ir nozīmīgākais un gaidītākais pasākums Latvijā. Visas līgo lustes vienuviet!
Tukuma TIC

Atklāj Gulbenes novada šarmu, baudi vietējos gardumus un izjūti vēstures pieskārienu īpašā ekskursijā!
Gulbenes novada TIC
Jūnijā zinātnes centrs VIZIUM svinēs jubileju un priecēs apmeklētājus ar daudzveidīgām aktivitātēm.
Ventspils TIC
21. jūnijā no plkst. 20.00 līdz 24.00 Daugavas muzejs aicina uz kopīgu ielīgošanu. Doles muižas vēsturiskajā parkā, pašā Daugavas krastā.
Salaspils novada TIC

Šlokenbekā atdzīvinās latviskās tradīcijas, humoru un Jāņu laika burvību.
Tukuma TIC

Kā nepazaudēt motivāciju ceļā uz mērķiem? Uzzini sarunā pie kafijas.
Rēzeknes pilsētas TIC
Zentenes pils dārzā, Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”, kas arī šogad pulcēs daudzveidīgus Latvijas mūzikas projektus.
Tukuma TIC
Kas gan tie par Jāņiem, bez lustīgas teātra spēlēšanas ar dziesmām un dejām?!
Tukuma TIC