Daugavpils turpinās attīstīt Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 konkursa pieteikumā ietvertās iniciatīvas

Diāna Soldāne | 2022.05.11

10. maijā Latvijas Republikas Kultūras ministrijas rīkotā preses konferencē starptautiska žūrija nosauca Latvijas pilsētu, kura kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2027. Šo titulu ir ieguvusi Liepāja, taču arī Daugavpils turpinās īstenot savā pieteikumā ietvertās iniciatīvas un sadarbības projektus.

Daugavpils izstrādāja pieteikumu sadarbībā ar Rēzeknes valstpilsētu un Augšdaugavas, Balvu, Krāslavas, Līvānu, Ludzas, Preiļu un Rēzeknes novadiem, kas savu līdzdalību apliecināja, noslēdzot sadarbības memorandu. Pieteikuma koncepcija ir “Lingua Franca: meklēt, radīt, runāt”. Kopumā šim darbam veltījām 18 mēnešus un izstrādājām apjomīgu kultūras un mākslas programmu piecās sadaļās:

●    Pieturzīmes: vietrade pilsētā un dabā;

●    Burti un zilbes: nākotnes tilti;

●    Vārdi: klusums, troksnis un jēga;

●    Teikumi: es mantoju, es novērtēju, es protu, es jaunu radu;

●    Stāsti: es saprotu tevi.

Kā arī veicām reģiona kultūras un radošā sektora kapacitātes stiprināšanu, organizējot dažādus sabiedrības iesaistes un izglītojošus pasākumus. Pieteikuma izstrādē piedalījās pilsētas, reģiona un valsts kultūras organizāciju un radošā sektora pārstāvji, iedzīvotāji, izglītības darbinieki, uzņēmēji, sportisti, sabiedrisko organizāciju pārstāvji, Daugavpils un Latgales atbalstītāji tuvumā un tālumā, kā arī pieaicinātie eksperti no kultūras, vides, izglītības un citām jomām.

Daugavpils 2027 pieteikumā uzsveram, ka māksla un kultūra ir kopīga valoda, ko nepieciešams meklēt, radīt un runāt, lai risinātu mūsdienu izaicinājumus. Pieteikuma caurviju vērtības ir ilgtspēja un iekļaušana, un plašajā kultūras un mākslas, kā arī sabiedrības iesaistes programmā ir ietverti vairāk kā 100 dažādi projekti mākslā, kultūrā, sportā, pilsoniskās sabiedrības veicināšanā. Šo programmu veidojām daudzveidīgu, lai pilsētnieki, reģiona iedzīvotāji un viesi tajā atrastu sev interesantus pasākumus.

Kā apliecina Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš “Eiropas kultūras galvaspilsētas pieteikuma gatavošanas laiks ir devis Daugavpilij veiksmīgu restartu. Šajā īsajā laikā esam piedzīvojuši pilsētas un reģiona iedzīvotāju un organizāciju atbalstu mūsu pieteikumam un līdzdalību pieteikuma tapšanā. Esam sajūsminājušies par pieteikuma atbalsīm diasporas un sadraudzības pilsētu atbalstā. Un saprotam, ka KOPĪGA VALODA ir aktuāla, saprotama, atbalstīta un līdzradīta.”

Daugavpils 2027 pieteikuma izstrādes koordinatore Diāna Soldāne uzsver: “Kopīga Eiropas vērtību valoda palīdzēs mums izdarīt pareizās izvēles, īstenot sapņus un veidot sev apkārt tādu pasauli, kur ikviens jūtas sadzirdēts, novērtēts un līdzdalīgs. Šis projekts deva iedvesmu tālākam darbam, parādot, ka lieliskākās idejas top tieši sadarbībā starp dažādām nozarēm un kopienām. Esmu neizsakāmi pateicīga ikvienam, kurš piedalījās pieteikuma tapšanā, programmas veidošanā, prezentācijas sagatavošanā vai arī vienkārši izteica atbalstu!”

Ar pieteikumu var iepazīties pilsētas tīmekļa vietnē https://www.daugavpils.lv/daugavpils2027/atlases-pieteikums.

Liels paldies Daugavpils 2027 rīcības grupai: Diānai Soldānei, Mārim Čačkai, Ingai Belousai, Jorenam Dobkevičam, Mudītei Kiseļovai, Ingai Gedžēnei, Olgai Tolmačovai, Jeļenai Dedelei, Vitai Viļevko, kultūras un mākslas programmas kuratoriem: Kristai Burānei, Mārtiņam Eihem, Mārtiņam Eņģelim, Ievai Johansson, Gundegai Laiviņai, Gitai Lancerei, Valentīnam Petjko, Ingai Šteimanei, Sarmītei Teivānei un Laumai Žubulei.

Pieteikumu prezentējām 9. maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā saskaņā ar konkursa “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” nolikumu: 45 minūšu prezentācija un atbildes uz žūrijas jautājumiem 75 minūšu garumā. Prezentācijā piedalījās: pieteikuma izstrādes koordinatore Diāna Soldāne, kultūras un mākslas programmas mākslinieciskais vadītājs Māris Čačka, ilgtspējas nodrošināšanas koordinatore Inga Belousa, komunikācijas speciāliste Inga Gedžūne, sabiedrības iesaistes koordinators Jorens Dobkevičs, portāla lakuga.lv redaktore Edīte Husare, Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš un Latgales plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Iveta Maļina-Tabūne.

Iniciatīva “Eiropas Kultūras galvaspilsēta” tika uzsākta 1985. gadā, un līdz šim tā ir piešķirta vairāk nekā 50 pilsētām visā Eiropas Savienībā. 2027. gadā Eiropas kultūras galvaspilsētas godu dalīs viena pilsēta Latvijā un Portugālē. Rīga bija Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014. gadā.

Avots: Daugavpils2027.eu



Jūrmalā notiks Kūrorta svētki

Jūrmalā notiks Kūrorta svētki

30. maijā Jūrmala aicina uz Kūrorta svētkiem ar koncertiem, aktivitātēm ģimenēm, ielu ēdieniem, sportu un vakara programmu Majoru pludmalē.

Jūrmalas TIC

Otrie Latvijas vīndaru svētki Zemgalē

Otrie Latvijas vīndaru svētki Zemgalē

30. maijā Rundāles pils goda pagalmā norisināsies otrie Latvijas vīndaru svētki Rundāles pilī.

Bauskas TIC

Tuvojas Ventspils pusmaratons 2026

Tuvojas Ventspils pusmaratons 2026

7.jūnijā, jau 15.reizi notiks Ventspils skriešanas svētki, kas pulcē gan ventspilniekus, gan viesus no Latvijas un tuvākajām kaimiņvalstīm.

Ventspils TIC

Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Zentenes pils dārzā, Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”, kas arī šogad pulcēs daudzveidīgus Latvijas mūzikas projektus.

Tukuma TIC

Saldējuma svētki Rūjienā

Saldējuma svētki Rūjienā

30. maijā Rūjienā svinēsim Saldējuma svētkus! Amatnieku un mājražotāju tirdziņš no 9.00-15.00, aktivitātes lieliem un maziem, kocerti.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Kandavas svētki

Kandavas svētki "Kandavā kā karuselī"

Kandavas pilsētas svētki aicinās iekāpt krāsainā notikumu karuselī, kur prieks, kustība un svētku noskaņa savīsies vienā virpulī.

Tukuma TIC

Bērnu svētki Ventspilī

Bērnu svētki Ventspilī

Svētdien, 31. maijā Ventspilī norisināsies Bērnu svētki “Visuma iemītnieku karnevāls”, kuros šogad īpaša uzmanība pievērsta Visuma tēmai.

Ventspils TIC

XI Mazpilsētu un lauku koru konkurss

XI Mazpilsētu un lauku koru konkurss

30.maijā no plkst. 12.00 Mazsalacas Kultūras centrā notiks XI Mazpilsētu un lauku koru konkurss. Plkst. 18.00 “Līču skolā” R. Paula dziesmu koncerts

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Piejūras brīvdabas muzeja vasaras sezona

Piejūras brīvdabas muzeja vasaras sezona

Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs uzsācis vasaras sezonu un gaida apmeklētājus no otrdienas līdz svētdienai, no plkst. 10.00 - 18.00. Tiekamies muzejā!

Ventspils TIC

Ventspilī dzirkstīs strūklakas

Ventspilī dzirkstīs strūklakas

Lai pilsētas ikdienas ritmu papildinātu ar dzirkstoša un plūstoša ūdens skaņām, pakāpeniski tiek iedarbinātas Ventspils strūklakas.

Ventspils TIC

SVĒTKI PILSĒTĀ | Blūza vakars

SVĒTKI PILSĒTĀ | Blūza vakars

Koncerta gaitā skanēs blūza klasika jaunās kaverversijās, oriģinālmūzika un improvizācijas – no lēnas melanholijas līdz dzīvai, enerģijas pilnai skanējumam.

Tukuma TIC

SKRODERDIENAS SILMAČOS. RĒZEKNĒ

SKRODERDIENAS SILMAČOS. RĒZEKNĒ

Varam droši apgalvot, ka Rūdolfs Blaumanis rakstot “Skroderdienas Silmačos” pat nenojauta, ka tieši šī viņa luga kļūs par fenomenu.

Rēzeknes pilsētas TIC

Ventspilī drukā arī naudu

Ventspilī drukā arī naudu

Izstāde "Drukāts Ventspilī" Livonijas ordeņa pilī pieejama līdz 18. novembrim.

Ventspils TIC

Rūdolfs Blaumanis

Rūdolfs Blaumanis "No saldenās pudeles"

Rūdolfa Blaumaņa komēdija “No saldenās pudeles” atdzīvosies uz skatuves ar īsti latvisku humoru, kaislībām un dzīvesprieku.

Tukuma TIC

Regnum piedāvājums ģimenēm - 2+2

Regnum piedāvājums ģimenēm - 2+2

Jūnija mēnesī Regnum viesnīcas (Carya & The Crown) piedāvā īpašu atlaidi 2+2 - otrajam bērnam izmitināšana bezmaksas!

Coral Travel Latvia

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

Dziesmas, gaisma un senču spēks, kas uzplaukst gada maģiskākajā brīdī - vasaras saulgriežos! Aicinām nākamo “Rītausmas koncertrituālu” piedzīvot kopā ar mums.

Tukuma TIC

Bauskas novada svētki aicina uz Rundāli

Bauskas novada svētki aicina uz Rundāli

Bauskas novada svētki norisināsies Rundāles apvienības pārvaldes teritorijā, aicinot ceļot laikā, lai iepazītu ne tikai Rundāles pili, bet arī mazāk zināmas vēs

Bauskas TIC

"Opus Pro" jubilejas koncerts

Grupas “Opus Pro” jubilejas koncerts Šlokenbekas muižā kļūs par jaudīgu un emocionālu rokmūzikas notikumu, kas vienos vairākas klausītāju paaudzes.

Tukuma TIC

Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”

Tukuma TIC

Apmeklē Rundāles reisā no Rīgas

Apmeklē Rundāles reisā no Rīgas

No 1. maija līdz 30. septembrim ir pieejami tiešie sabiedriskā transporta reisi maršrutā Rīga – Rundāles pils – Rīga.

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -