Liepājā daudzveidīga un piesātināta Muzeju nakts programma

Liepājā daudzveidīga un piesāt

Foto: Liepajasmuzejs.lv | Rasa Zālīte | 2022.05.14

Sestdien, 14. maijā, no plkst. 19.00 līdz plkst. 01.00 Liepājas muzejs un muzeja sadarbības partneri liepājniekiem un pilsētas viesiem piedāvā daudzveidīgu un piesātinātu Eiropas Muzeju nakts “Mostamies rītdienai” programmu.

Starptautiskajā akcijā “Muzeju nakts” piedalās Liepājas muzejs, Liepājas 17. - 19.gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams”, kā arī 23 Liepājas izglītības, kultūras, tūrisma un citu iestāžu pārstāvji. Šajā naktī interesenti bez maksas varēs piedalīties dažādās radošajās darbnīcās, baudīt mūziku un mākslu, ļauties naksnīgām maltītēm, iepirkties, doties ekskursijās, un izmantot citus “Muzeju nakts” īpašos piedāvājumus.

Muzeju nakts organizators, Liepājas muzejs, aicinās apmeklētājus gan muzeja dārzā, gan arī iekštelpās, un programma būs saistoša gan pieaugušajiem, gan arī bērniem. “Muzeju nakti” Liepājas muzeja dārzā uz lielās skatuves atklās Liepājas Neatkarīgais teātris ar situāciju komēdiju “Viss par sievietēm”. Pēc teātra izrādes uz skatuves kāps etnoperkusionists Nils Īle un grupa “Kanisaifa”, tad skatuvi ieskandinās grupa “Willow Farm”, savukārt vakara programmu muzeja dārzā noslēgs grupa “Oranžās brīvdienas”. Tāpat visa vakara gaitā darbosies restorāna “Oskars” brīvdabas kafejnīca un karuselis bērniem.

Vienlaikus muzeja iekštelpās, Kūrmājas prospektā, apmeklētājiem bez maksas būs izdevība ne tikai apskatīt izstādes, bet arī piedalīties tetovēšanas darbnīcā, biedrības “Baringtons K2” vadītajās radošajās darbnīcās “Rītausmas spārni”, degustēt gan tēju, gan kafiju, kā arī piedalīties kafijas grauzdētavas “Curonia” kafijas pagatavošanas meistarklasē un ļauties liepājnieku un Liepājas skarto dzejas lasījumiem.

Ne mazāk skanīgs būs arī Liepājas 17. - 19.gs. interjera muzejs, kur apmeklētājiem būs iespēja ļauties senās mūzikas kamerkoncertam Hoijeres istabās, 20.gs. sākuma klaviermūzikai Stenderu ģimenes dzīvoklī vai senajiem dančiem ēkas iekšpagalmā.

Liepājas sirdī – Lielajā ielā 14 un Rožu laukumā – apmeklētājiem būs pieejamas gan dejas, gan atmosfēras baudīšana. Skvērā pie Liepājas Universitātes (LiepU) Lielajā ielā 14 tautas deju kolektīvi ierībinās laukumu pie universitātes ēkas, kā arī uzstāsies POP ROK SKOLA. Savukārt tie, kuri vēlas ar velosipēdu sasniegt “Muzeju nakts” galējo ziemeļu punktu, Redānu, ir aicināti plkst. 19.00 pulcēties pie LiepU velo novietnes braucienam. Velobraucējus uz Redānu pavadīs Liepājas Universitātes topošie tūrisma speciālisti.

Galerijā “Romas dārzs” būs apskatāma gleznu izstāde un baudāms stīgu instrumentu (Beata Zariņa-Blaščinska – vijole, Dita Barona – čells) koncerts. Tāpat apmeklētājiem būs atvērta “Romas beķereja”.

Virzoties tālāk pa Zivju ielu, Liepājas pilsētas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā un bērnu bibliotēkā “Vecliepājas rūķis” gan lieli, gan mazi atradīs sev nodarbi un iegūs jaunas zināšanas. Bērni varēs darboties radošajās darbnīcās, bet pieaugušie tikties ar lasītāju, rakstītāju un stāstītāju Ēriku Vilsonu. Turpat blakus, Liepājas Pētertirgū, darbosies nakts tirgus, kura laikā varēs baudīt dzērienus, ēdienus un aplūkot senlietu ekspozīciju.

Dažu soļu attālumā no Liepājas sirds savas durvis vērs ekspozīcija “Pie Miķeļa” un Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars”. “Pie Miķeļa” apskatei būs pieejama Miķeļa Golta (1922-2007) ekspozīcija – gleznas un mākslinieka dzīves gājums. Turpretim koncertzālē ikviens varēs ielūkoties koncertzāles telpās nakts aizsegā, kuras tiks īpaši izgaismotas un piedalīties ekskursijās gidu pavadībā. Ekskursiju laiki: pl. 22.00; pl. 23.00 un pl.24.00.

Naksnīga rosība valdīs arī Vecajā Ostmalā, kur atvērts iepazīšanai būs arī Liepājas kultūrtūrisma objekts “Siļķu brāķis” un Liepājas SEZ pārvaldes “Jahtu osta”, kurā būs apskatāma Liepājas burāšanas tradīcijām veltīta izstāde, bet mākslas baudītājus Viesnīca Promenāde “Hotel Liepāja” priecēs ar mākslinieka Ilmāra Blumberga darbiem.

Muzeju naktī aktīvi piedalās arī Liepājas izglītības iestādes – J. Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolā priecēs muzejs un muzeja pulciņa dalībnieki ar saviem pētījumiem un arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina skola iepazīstinās ar izstādi–gleznošanas simpozija rezultātu Liepājas metalurgā, sniegs gleznošanas performanci un muzicēs grupa “Ede”.

Rītdienai modīsies un radošas un izzinošas darbnīcas bērniem piedāvās arī Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (ZIIC) un radošā studija “Uzmanību, Bērni!”.

Karostas pusē “Muzeju nakts” ietvaros gaidīs Karostas ģimeņu atbalsta centrs “Miera osta” ar radošo laternu veidošanu un apmeklētājiem atvērts būs Liepājas Karostas ūdenstornis, kas ikdienā ir slēgts. Karostas un Neatkarības kara muzejs Redanā ļaus ielūkoties izstādē un baudīt uguns šovu.

Kultūras nams “Wiktorija” atzīmēs Latvijas “Vinila Dienu” un “Muzeju nakts” noslēgumā pēc pusnakts uzstāsies grupa “Lupa”, kas dibināta 2016.gadā, apvienojoties četriem labākajiem Latvijas džeza un laikmetīgās mūzikas māksliniekiem: Dāvis Jurka – alta saksafons, Dāvis Jurka – alta saksofons, “Erica

Synths” efekti; Ritvars Garoza – sintezatori un “Fender Rhodes”, Valters Sprūdžs – basģitāra; Andris Buiķis - bungas, “Tempest” analogā bungmašīna. Grupas debijas skaņuplate “Sequences and Consequences” nominēta “Austras Balva 2019”, kā arī Mūzikas ierakstu gada balvai kategorijā “Džeza mūzika”.

“Muzeju nakts” laikā ar īpašiem piedāvājumiem pārsteigs kafejnīca “Serenāde”, restorāns “Pastnieka māja”, kurā muzicēs Jānis Šteinbergs un restorāns “Spīķeris”, kā arī kafejnīca “Čello” koncertzālē Lielais Dzintars. Savukārt veikals “Globuss Liepāja” un Zvaigznes grāmatu nams dos iespēju iegādāties grāmatas par īpašu, šai naktij veltītu atlaidi.

Arī šogad “Muzeju nakts” laikā kursēs nakts vilcieniņš “Libau Train”, nogādājot apmeklētājus dažādās norises vietās. Vilcieniņš pirmos pasažierus uzņems plkst. 19.00 pie Liepājas muzeja Kūrmājas pr. 16/18. Citviet pilsētā tā pieturvietas būs Liepājas 17. - 19. gs. interjera muzejs, Čakstes laukums, Siena tirgus autobusa pietura, Dārza un Bāriņu ielas krustojums, Rožu laukums un Lielais Dzintars. Biļete derīga visam vakaram, īpašā cena – 3 eiro.

Atgādinām, ka ieeja muzejos un dalība sadarbības partneru organizētajos pasākumos 14. maijā ir bez maksas.

Plašāka informācija par Liepājas “Muzeju nakts” norisēm “Mostamies rītdienai” un pasākuma programma pieejama: https://www.liepajasmuzejs.lv/lv/lm/, kā arī Facebook lapā: https://www.facebook.com/MuzejuNaktsLiepaja un Instagram: https://www.instagram.com/liepajas.muzejs . Papildu informāciju par starptautisko akciju skatīt: www.muzeju-nakts.lv un www.nuitdesmusees.fr.

Avots: Liepajasmuzejs.lv

celojumubode - 3629
Maršruts

Maršruts "Iepazīsti Bausku!"

Ko darīt un apskatīt Bauskā, ja Tev ir divas un vairāk stundas laika? Ieskaties!

Bauskas TIC

"Starts vasarai" Viļakā

"Starts vasarai" Viļakā

Balvu TIC

Rēzija Kalniņa un Kaspars Zemītis

Rēzija Kalniņa un Kaspars Zemītis

Režisore, skatuves dīva Rēzija Kalniņa un virtuozais ģitārists Kaspars Zemītis satiekas mūzikas un dzejas programmā “Brīdis pēc vakariņām”.

EUR 25 | ATTA Centre

Baltās Kazas Lielais plosts Aizkrauklē

Baltās Kazas Lielais plosts Aizkrauklē

28. maijā Aizkrauklē norisināsies ūdens tūrisma sezonas atklāšanas pasākums – “Baltas Kazas lielais plosts Aizkrauklē 2022” Ar šo atklāsim laivošanas sezonu!

Aizkraukles novada TIC

"Carnival Youth" koncerts Balvos

"Carnival Youth" koncerts Balvos

Balvu TIC

Koknesē modina Samu un atklāj sezonu

Koknesē modina Samu un atklāj sezonu

Maija vidū Koknesē svin gadskārtējos Sama modināšanas svētkus. Daudziem rodas jautājums, kā var pamodināt dižo Daugavas iemītnieku, galveno svētku varoni?

Aizkraukles novada TIC

Piedāvājums skolēniem Bauskas novadā

Piedāvājums skolēniem Bauskas novadā

Idejas, kur doties ar klasi - piedzīvot, darboties, uzzināt, degustēt!

Bauskas TIC

Ilgtspējīgs tūrisms = jēgpilna ceļošana

Ilgtspējīgs tūrisms = jēgpilna ceļošana

ALTA prezidents Ēriks Lingebērziņš par jēgpilnu ceļošanu!

Biznesa augstskola Turība

Ceļo ar vilcienu uz Gulbeni!

Ceļo ar vilcienu uz Gulbeni!

Ikviens aicināts ceļot ar vilcienu no Rīgas uz Gulbeni un izmantot iespēju doties īpašā ekskursijā, viesojoties Gulbenes pilsētas un novada tūrisma objektus.

Gulbenes novada TIC

Iestartē vasaru ar velo un bānīti!

Iestartē vasaru ar velo un bānīti!

Velotūristi vasaras mēnešos aicināti apvienot velobraucienus ar izbraucienu ar Gulbenes-Alūksnes bānīti, izmantojot Bānīša īpašo velopiektdienu piedāvājumu.

Gulbenes novada TIC

Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!

Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!

Piedalies vērienīgākajā Latvijas - Lietuvas tūrisma akcijā! Apmeklē 16 objektus, izpildi uzdevumus, nofotografējies un pretendē uz lieliskām balvām!

Bauskas TIC

Valdis Atāls, Daina Briede & Oskars Burovs

Valdis Atāls, Daina Briede & Oskars Burovs

Koncerts sajūtā un vakara zvaigznēs - Kārķu meža dienu ieskaņai. Par garšas baudām rūpēsies Ēriks Dreibants.

EUR 0.00 | LaVita

Dzīvās džeza mūzikas vakari!

Dzīvās džeza mūzikas vakari!

Katru ceturtdienu no plkst. 20:00 – 22:00 gaidīsim ciemos ikvienu uz dzīvās džeza mūzikas vakariem viesnīcas Lobby bārā! Ieeja: bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -