Monta Krafte | 2022.05.20
Šogad (2022) Karostas festivāls norisināsies no 6. līdz 12. jūnijam. Tas sāksies ar mākslinieku plenēru un atvērtajām darbnīcām. Pirmie mākslinieki ieradīsies Karostā jau 5.jūnijā, lai 6 .jūnijā varētu uzsākt radošo procesu.
Karostas ūdenstornī šogad darbosies tēlnieks Egons Peršēvics un mākslinieki Reinis Liepa un Veronika Frolova. Karostas ūdenstornis atkal pārtaps par atvērtām mākslinieku darbnīcām, kur apmeklētājiem visas vasaras garumā būs iespēja sekot līdzi radošajam procesam.

18. aprīlī Smiltenes novada muzejs sadarbībā ar Smiltene novada Tūrisma informācijas centru rīkos ekskursiju pa Smiltenes pilsētas seno amatu ielām.
Smiltenes TIC
Savukārt Redanā strādās Kirils Panteļejevs, kurš veidos apjomīgu instalāciju, spāņu mākslinieku grupa SERGARE no Burgosas un igauņu māksliniece Reelika Tooming, kas veidos sienu gleznojumus. Instalāciju veidos arī karostnieks Igors Ničajs. Karostas mākslinieks Element-ton veidos lielformāta gleznu uz nama sienas Atmodas bulvārī 21.
Karostas cietumā spāniete Clara Cabrera, kas patlaban dzīvo Liepājā, un Luis Guevara no Venecuēlas uz kameru sienām zīmēs apmeklētāju un darbinieku portretus. Savukārt karostniece Aija Vīdnere veidos instalāciju “Zaudētā paradīze”.
Šogad Karostas festivālā “tiks atklāts” vēl viens jauns Karostas objekts – Arsenāls, pamestais cara laika pulvera pagrabs – milzīgs pazemes angārs Karostas mežā, kurā Ritvars Embrekts veidos instalāciju SHELTER. Tā būs apskatāma piektdien, sestdien un svētdien.
Piektdien, 10.jūnijā, pulksten 15 tiks atklāti mākslas darbi Karostas ūdenstornī, Arsenālā un Element-ton sienas gleznojums Atmodas bulvārī 21.
Sestdienas, 11.jūnija, pasākumu programma sāksies ar jau tradicionālo publisko diskusiju Karostas cietuma pagalmā. Tā sāksies pulksten 11 un tiks translēta Karostas cietuma Facebook kontā. Diskusijas tēma “Karosta – Liepājā, Latvijā, pasaulē”.
Sestdien Karostas cietumā notiks masku mākslinieka no Lielbritānijas Huge Sillytoe radošā darbnīca un performance. Mākslinieka radošā izpausme ir saistīta ar brīvības sajūtas, ko priekšnesumā var sniegt maska, izpēti. Viņš veidos jaunu priekšnesumu, kurā pētīs ieslodzījuma, emancipācijas, būru, bēgšanas un identitātes tēmas.
Visu dienu Karostas cietumā darbosies vintage tirdziņš.
Sestdien Karostā pulcēsies senie spēkrati. Tos būs iespējams apskatīt laukumā Katedrāles ielas galā laikā no pulksten 14-16. Pēc tam spēkrati dosies parādes braucienā pa Karostu. Vēlāk vakarā tie pulcēsies Karostas cietuma pagalmā, kur pulksten 19:30 notiks apbalvošana.
Pulksten 20 cietuma pagalmā sāksies retro stila ballīte, uz kuru apmeklētāji aicināti ierasties 60- to, 70- to, 80-to, 90-to gadu tērpos.
Svētdien, 12.jūnijā pasākumi notiks Redanā. Laikā no 12-16 notiks Kirila Panteļējeva instalācijas atklāšana, sienas gleznojumu un I.Ničaja veidotā objekta atklāšana. Koncertēs Liepājas 2.mūzikas skolas audzēkņi, mūziķu grupas “EDE”, “Magone” un “Nejauši” (Roberts Dinters un Valdis Skarevičs kopā ar aktrisi Karīnu Tatarinovu). Redanā būs tikšanās ar Neatkarības kara varoņiem – Liepājas jauniešiem, kas iejutīsies brīvības cīņu karavīru tēlos. Visas dienas garumā būs plaša programma bērniem, darbosies arī bufete.
Karostas festivālu rīko Karostas glābšanas biedrība, tas norisināsies jau 4.reizi. Karostas festivālu atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldība.


11. aprīlī Amatu mājā, kā katru gadu, notiks ļoti gaidītais nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas un popularizēšanas pasākums “Satiec savu meistaru".
Ventspils TIC

Bauskas novada mājražotāji un tūrisma uzņēmēji ir izstrādājuši jaunus maršrutus, kas vērsti uz gastronomisko un pieredzes tūrismu Zemgales pierobežā.
Bauskas TIC

18. aprīlī aicinām uz aktīvu un iedvesmojošu pavasara dienu dabā Dienvidkurzemē!
Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

2026. gadā Jūrmala aicina izstaigāt vietas, kur nozīmīgas gadskārtas atklāj kūrorta, arhitektūras un sabiedriskās dzīves stāstu.
Jūrmalas TIC

Latvijas–Lietuvas pierobežā norisināsies tūrisma apceļošanas akcija “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!”. Iesniedzot akcijas brošūru, būs iespēja pretendēt uz balvām.
Bauskas TIC

L4. maijā plkst. 13.00 kultūras namā “Rīgava” Mūzikas un mākslas dārzā norisināsies Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienas pasākums.
Salaspils novada TIC

Usmas golfa klubs ir 9 bedrīšu pļavu golfa laukums, ko ieskauj Engures upe un Kurzemes meži. Tiek piedāvāta individuāla vai grupu apmācību programma “Golfa ABC”
Ventspils TIC

17. un 18. aprīlī Smiltenes novadā notiks pasākums “Satiec savu meistaru! 2026”. Ar sava amata meistariem varēs tikties sešās dažādās novada vietās.
Smiltenes TIC

Aktīvās atpūtas cienītājus Ventspilī gaida Ūdens piedzīvojumu parks, Ledus halles slidotava, Piedzīvojumu parka rodelis un daudz kas cits.
Ventspils TIC

Iepazīties ar Zaķu mammu, ielūkojies “Vecajā naudas maka stāstā”, izmēģi restauratora darbus, izstaigā "„Piedzīvojums Bauskā 20.gadsimtā” un tas vēl nav viss!
Bauskas TIC

Dodies 4 km garā pārgājienā, iepazīsti purvu un tā iemītnieku dzīvi. Piemērotākais putnu vērošanas brīdis - aprīlis, maijs.
Ventspils TIC

Pavasarim tuvojoties, ventspilnieki un pilsētas viesi tiek aicināti izstaigāt vai ar velosipēdu izbraukt plaukstošo Ventspili kopā ar Walk15 aplikāciju.
Ventspils TIC

Iedvesmojies pavasari baudīt Bauskas novadā - izzinoši un aktīvi!
Bauskas TIC

Atklāj Kuldīgu – sajūti Ventas rumbas spēku, vēro lidojošās zivis, izbaudi svētkus un iepazīsti Ēdoles pili vienā neaizmirstamā dienā! Datums: 25.04.2026
EUR 46 | Nikos Travel
.png)
Aizraujošas skolēnu ekskursijas, piedzīvojumi, STEM “Dabas BINGO”, SKOLAS SOMA un jauna motivācija!
Rēzeknes pilsētas TIC
.jpg)
Disku golfs ir lielisks veids, kā apvienot pastaigu dabā ar aizraujošu sporta aktivitāti. Priežu mežā izvietoti 18 grozi, kas pieejami bez maksas visu gadu!
Ventspils TIC

10. maijā plkst. 13.00 kultūras namā “Rīgava” mūzikas un mākslas dārzā norisināsies Māmiņdienas koncerts “Sajūtu piezīmes” ar dziedātāju Anci Krauzi.
Salaspils novada TIC

2026. gada 23. maijā Gulbenes novadā norisināsies tūrisma rallijs “Kods: Gulbene”. Reģistrējies un piedalies!
Gulbenes novada TIC

Informējam, ka no 1. aprīļa atsāksies ekskursijas Radioastronomijas centrā Irbenē darba dienās. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.
Ventspils TIC

Aicinām apmeklēt kādu no izstādēm Ventspilī. Iepazīsties ar aktuālajām izstādes Ventspilī un Ventspils novadā aprīļa mēnesī.
Ventspils TIC