Aivars Baranovskis | 2022.05.25
Piektdien, 27. maijā, plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notiks Starptautiskā Latgales grafikas simpozija noslēguma izstādes atklāšana.
Šogad Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs aizritēja 10 gadu jubilejas zīmē, vēlreiz apliecinot sevi kā vērienīgāko starptautisko grafikas medija notikumu Latgales reģionā. Simpoziju producē biedrība SIVIA, un jau astoto reizi tas notika Daugavpils Marka Rotko mākslas centra simpoziju programmas ietvarā. Savā pastāvēšanas laikā simpozijs kopumā pulcējis vairāk par 100 grafiķiem no vairāk nekā 35 valstīm. Arī šodien tas turpina grafikas mākslas medija iedzīvināšanu Daugavpilī un Latgales vārda nešanu starptautiski caur grafiķu aktivitātēm reģionā, pulcējot arvien jaunus medijā strādājošus māksliniekus, veidojot Latgali kā lielisku vidi radošam darbam un veicinot reģiona starptautisko atpazīstamību.

29. augustā Kauguru svētki Jūrmalā: dejas, cirks, sports, ģimeņu aktivitātes un koncerti. Vakara noslēgumā – multimediāls šovs ar “Dagamba”. Ieeja bez maksas.
Jūrmalas TIC
Šogad simpozijs notika no 2022. gada 13. līdz 27. maijam Daugavpilī. Tā dalībnieku pulkā bija desmit mākslinieki no septiņām valstīm: Tomijs Šneiders (Austrija), Mihaels Šitnigs (Austrija), Inga Heamegi (Igaunija), Lembe Rubena (Igaunija), Vaidots Janulis (Lietuva), Vaiva Kovieraite-Trumpe (Lietuva), Elizabete Alsosa Stranda (Norvēģija), Hunge (Mērija) Džana (Ķīna), Šarlote Dorna (Vācija), Dana Vasiļjeva (Latvija).
Divu nedēļu programmu piepildīja mākslinieku prezentācijas, neskaitāmas neformālas diskusijas un intensīvs radošais darbs pie dažādām iecerēm – no kompozīcijām monotīpijā līdz sietspiedes darbiem.
Daugavpils daba, cilvēki un īpašā ģeogrāfija neatstāj vienaldzīgu nevienu – nedz pastāvīgos iedzīvotājus, nedz pilsētas viesus. Tas sakāms arī par simpozija dalībniekiem. Tādēļ pēc mākslinieku atgriešanās mājās ar Daugavpils iespaidiem sirdī, viņu radošie portfolio turpinās stāstīt stāstu par pilsētu uz Eiropas robežas, kas nebūt nav nomale, bet gan jaudīgs, rosinošs un starptautiski pievilcīgs kultūras un radošuma centrs.
Pasākuma apmeklējums – bez maksas.

Pievienojies "Lukturīšu braucienam" no kafejnīcas "Būda" Mazsalacā līdz Skaņamkalnam 21. augustā, lai pavadītu ceļā "Salacas mauciena" dalībniekus.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

23. augustā no plkst. 10 līdz 18 bioloģiskā saimniecība aicina uz atvērto durvju dienām. Pieteikties pie Anetes 28378348 vai info@ozolziles.lv
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Izrāde “Uz visu banku!” – asa komēdija par izvēlēm, vērtībām un cīņu par savu iespēju. Asprātīgi dialogi un negaidīti pavērsieni garantē spriedzi.
EUR 20 | Salaspils novada TIC
Izbaudi “LNSO Vasarnīcu”, koncertus, izstādes un pilsētas ekskursijas aizraujošā nedēļas nogalē! - 29.–30. augustā
Rēzeknes pilsētas TIC

Pēc pludmales – uz akvaparku! Baseini, slidkalniņi un džakuzi turpat pie jūras. Laba pietura ģimenes dienai Ventspilī.
Ventspils TIC

Augustā ar jaunu sparu atgriežas iemīļotās Mājas kafejnīcu dienas. Viesi varēs izbaudīt gan sen nesajustas bērnības garšas, gan ļauties jaunu ēdienu vilinājumam
Cēsu TIC

No 1. jūnija līdz 31. oktobrim norisinās Valmieras novada Tūrisma akcija. Piedalies un laimē galveno balvu - Ērenpreiss velosipēdu!
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Gatavi lustēties? Brāļi Auzāni sola neaizmirstamu latgaliešu zaļumballi un varenu enerģiju!
Rēzeknes pilsētas TIC

Līdz 19. augustam Valmieras muzeja Garšaugu dārzā apskatāma izstāde "Hortenzijas", kas tapusi sadarbībā ar stādaudzētavu "7 Rozes".
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Aicinām uz brīnišķīgu garšu un sajūtu piedzīvojumu Ziemeļlatgalē – “Mājas kafejnīcu dienām 2026” Balvu novadā 22.un 23. augustā!
Balvu TIC

Kur māksla un kultūra satiekas – ceļvedis iedvesmojošām brīvdienām Cēsīs!
Cēsu TIC

Viss autoparks vienā mēneša maksājumā. Viena maksa, visas rūpes uz mums.
Europcar

Visi Latgalē zin: dizains, dāvanas un KUUP kafija - "KABATĀ"!
Rēzeknes pilsētas TIC
.png)
Rēzekne gatavo vasaras iespaidīgākos svētkus! Trīs dienas ar koncertiem, svētku gājienu, amatniekiem, salūtu, putu šovu un īpašiem notikumiem visai ģimenei!
Rēzeknes pilsētas TIC

Vairāk nekā 2000 dejotāju no Baltijas valstīm Kaugurciema pludmalē savīs deju, jūras un smilšu bizi, festivālu noslēdzot ar Balto peldi saulrietā.
Jūrmalas TIC

Visas vasaras garumā Strenču pilsētvidē apskatāma mākslinieku apvienības “Orbīta” kūrēta izstāde – objekti un instalācijas, kas paslēpti pilsētvidē.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

No 1. jūlija līdz 28. augustam Sēļu muižā skatāma Vijas Meisteres mākslas darbu izstāde “Ar kafijas lāsi”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Šovasar koncertzāles GORS jumta terase atkal pārtaps par īpašu brīvdabas kino vietu, kur satiekas filmas un ēdiens.
Rēzeknes pilsētas TIC

Ventspils valstspilsētas pašvaldība izdod jauno fotoalbumu “Ventspils 700+35”. Fotoalbumā iekļauti 316 fotoattēli, ko radījuši 67 autori.
Ventspils TIC

Izbaudi iemīļotus māksliniekus, grupu “Eolika” un jestru zaļumballi parkā! - 22. augustā
Rēzeknes pilsētas TIC