Savādi ēdieni, kuru dēļ ir vērts posties ceļojumā

To, cik pasaule ir dažāda, vislabāk mēs izjūtam ceļojumos. Katra jauna valsts pārsteidz ar dabu, kultūru, tradīcijām un arī ēdienu. Taču nereti ēdiena atšķirīgums un citādums mūs attur no tā baudīšanas, tādējādi atņemot mums spilgtu emociju gammu. Tūroperators “Novatours” dalās ēdienu ieteikumos, ko noteikti būtu vērts iekļaut ceļošanos plānos, lai izaicinātu savas garšas kārpiņas.  

Grieķijas salas - gaļas ēdienu izaicinājumiem

Grieķija izsenis ir vilinājusi ceļotājus no visas pasaules pie sevis ciemos ar lieliskiem laika apstākļiem, vēstures mantojumu bagātību, krāšņu dabu, izklaižu iespējām, lutinošu atpūtu, senām vīna darīšanas tradīcijām un ēdienu kultūru. Tzatziki mērce, grieķu salāti un musaka ir bieži maltīšu papildinātātāji dažādās pasaules malās. Taču tās krājumā ir vēl neskaitāmi daudz unikālu ēdienu, ko pilnīgi noteikti ir vērts iepazīt un izzintāt.

Tā piemēram, par Grieķijas vīna galvaspilsētu dēvētā Kefalonijas sala lepojas ar dažādu lielo pīrāgu gatavošanas tradīcijām. Tos šeit pilda gan ar dažādiem zaļumiem, gan gaļu, gan jūras veltēm, no tiem īpašākais ir ar astoņkājiem pildītais. Tomēr neierastāko garšu pieredzi šeit sola dāvāt liellopa kuņģa sautējums, zupa vai pasta. Grieķu ēdienkartē gaļa ieņem būtsku lomu un zudībā netiek laista neviena sastāvdaļa. Kunģa ēdienu pagatavošanas tradīcijas ir ļoti senas, jo tas izsenis ir bijis viens no lētākajiem gaļas produktiem. Senās dienās šis ēdiens bija īpaši svarīgs savu izmaksu dēļ, kā arī tāpēc, ka tas ir ļoti barojošs produkts. Tāpat to uzskata par labu pēcballīšu sajūtas dziedināšanas ēdienu.

Vēl lielāku gaļas izaicinājumu (vai laimi) sola viens no Krētas tradicionālajiem ēdieniem Pastitsio Dolce. Šis ir bagātīgs sacepums, kas starp divām mīklas kārtām glabā labi pagatavotus teļa, gaiļa, jēra, cūkas gaļas, desiņas, vārītas olas, šķiņķi un vietējo salami, kas visi ietērpti tomātu mērcē un bagātīgās garšvielās, rīvētā sierā. To visu vēl pārklāj bagātīga rīvēta siera kārta un rezultāts ir mielasts ar gandrīz 5000 kalorijām vienā porcijā.

Itālija, Sicīlija - izaicinājums saldējuma cienītājiem

Nav ne mazāko strīdu, Itālija jau sen ir zināma kā sinonīms vārdam “mīlestība”. Vēsture, cilvēki, pilsētas, daba, arhitektūra, literatūra, kino - it viss ness šo vārdu sevī. Un ne mazāks izņēmums ir Itālijas ēdiens - picas, pastas, jūras veltes un, protams, saldējums jeb gelato.

Itālijas sala Sicīlija piedāvā īpašu veidu, kā baudīt šo atsvaidzinošo gardumu - pildītu briošs maizē. Lai arī var šķist savādi, baudīt ar saldējumu pildītu maizi, garšu apvienojums pozitīvi pārsteidz. Nereti tas arī aicina atcerēties bērnību, kad gardu lietu apvienošana šķita pati par sevi saprotama lieta - ja maize ir garda un saldējums arī ir gards, tad, saliekot tos kopā, izdodas dubults gardums. Sicīlijas salā ierasts ir brioš maizīti pildīt ar vismaz divu atšķirīgu garšu gelato bumbiņām.

Portugāle, Madeira - kad uz viena šķīvja nonāk jūra un banāni

Pat pieredzējuši ceļotāji nereti Madeiru pielīdzina paradīzei. Tās daba patiesi ir brīnumaina - subtropu klimats un bagātīgā flora, kas zaļo visu gadu, rada unikālas ainavas un nebeidz pārsteigt. Madeiru dēvē par mūžīgā pavasara salu, jo pavasarīgs laiks šeit ir visu gadu. Klimats ir labvēlīgs augu valstij un nodrošina bagātīgu augļu un dārzeņu ražu. Salā audzē banānus, pasifloras augli jeb marakuju, papaiju, mango, interesantus banānu un ananāsu, kā arī banānu un pasifloras augļa hibrīdus. Savukārt okeāns nodrošina salu ar dažādu jūras velšu pārbagātību.

Šī dabas velšu pārbagātība un dažādība spilgti atspoguļojas Madeiras ēdienkartē. Viens no neierastākajiem, bet ļoti izplatīts ēdiens Madeirā ir zivs ar banāniem. Lai arī sākotnēji garšu salikums var šķist dīvains, no tā nevajag nobīties. Madeirā tiek audzēta īpaša banānu šķirne - banāni ir nedaudz mazāki kā ierasts un īpaši saldi. Tieši šie banāni piešķir ēdienam tā īpašo garšu. Lai pasūtītu šo ēdienu, ēdienkartē jālūkojas pēc “Peixe Espada com Banana”.

Tunisija - vieta, kur izzūd robeža starp saldu un sāļu

Tunisija ir valsts, kurā mijas pretstati. Šeit spilgti jūtama arābu un franču kultūru specifika, brīžiem valsts atgādina Eiropu, brīžiem - kādu arābu valsti. No vienas puses to ieskauj Vidusjūra, bet no otras - Sahāras tuksneša kāpas un smilšu okeāns. Tunisija ir minaretu skaņas un imāmu aicinājumi uz lūgšanām, ūdenspīpes pīpējošie un domino spēlējošie sirmgalvji, vēsturiskas vietas, kas vēl atceras Romas gladiatorus un bagātos feniķiešu tirgotājus, un fantastiski gards un daudzveidīgs ēdiens.

Viens no ēdieniem, kas visvairāk spēlējas ar garšu robežām, ir Borzguene. Tas ir salds un sāļš ēdiens. Pamats tiek gatavots no kuskusa, žāvētiem augļiem, datelēm, piena, sviesta un medus, ko ēd kopā ar piena, sviesta, medus rozmarīna mērcē tvaicētu jēra gaļu. Ēdienam ierasti dzer klāt pienu.

Avots: Novatours.lv


turiba - 3662
Turcija augustā un septembrī!

Turcija augustā un septembrī!

Pagariniet savu vasaru!

EUR 559 | Join UP! Baltics

Līdz 6. novembrim izstāde Liepājas muzejā

Līdz 6. novembrim izstāde Liepājas muzejā

Izstāde “Dzelzceļš ienāk Liepājā (1871–1940)”, kas veidota sadarbībā ar modes vēsturnieku Aleksandru Vasiļjevu. Tā stāsta par Liepājas–Romnu dzelzceļa vēsturi.

Liepājas reģiona TIB

Spa atpūta ar vakariņām Viiking Spa!

Spa atpūta ar vakariņām Viiking Spa!

SPA atpūta diviem Viiking Spa Hotel ar ūdens un pirts centra apmeklējumu un vakariņām no 95 EUR (parastā cena līdz 140 EUR)!

Hookusbookus.com

Tiešie reisi uz Zanzibāru!

Tiešie reisi uz Zanzibāru!

Sagaidiet rudeni eksotiskā vietā!

EUR 1176 | Join UP! Baltics

2-nakšu ģimenes atpūta Puhajarve, Igaunijā

2-nakšu ģimenes atpūta Puhajarve, Igaunijā

2-nakšu jautras ģimenes brīvdienas ar spa, baseinu un boulingu viesnīcā Puhajarve Spa no 149 EUR (parastā cena līdz 322 EUR)

Hookusbookus.com

Mājas kafejnīcu dienas Smiltenes novadā!

Mājas kafejnīcu dienas Smiltenes novadā!

Baudi ēdienus un atmosfēru Smiltenes novada Mājas kafejnīcās.

Smiltenes TIC

AIJA VĪTOLIŅA & TANGO SIN QUINTO

AIJA VĪTOLIŅA & TANGO SIN QUINTO

Koncertā skanēs no populāriem tango skaņdarbiem līdz pavisam nepazīstamām, taču aizkustinošām latino mūzikas virziena kompozīcijām.

ATTA Centre

Koncertu cikls MŪDA ar Elzu Rozentāli

Koncertu cikls MŪDA ar Elzu Rozentāli

27. augustā plkst. 19.00 mežā pie Gaujas (pa ceļam uz Ķelderleju) Elza Rozentāle un etnodžeza grupa “Bur mani”.

Valmieras TIC

Izstāde “Baltie darbi

Izstāde “Baltie darbi" Bebrenes dzirnavās

Objektu un instalāciju izstāde “Baltie darbi” ir veidota īpaši Bebrenes dzirnavām.

TAKA

Tūrisma informācijas punkts Ilūkstē

Tūrisma informācijas punkts Ilūkstē

20. jūlijā Ilūkstes pilsētas administrācijas pārstāvji, ka arī ciemiņi no tuvākajiem pagastiem ieradās Ilūkstes Tūrisma informācijas punktā, lai piedalīties tā

TAKA

Romantiska atpūta

Romantiska atpūta "Laimes taure"

Romantiskai atpūtai tiek piedāvāta vasaras brīvdienu māja “Laimes taure”. Vieta atrodas gleznaina ezera krastā, kur var baudīt mieru un palikt dabas klēpī.

TAKA

PēZZZiPPP pār Alūksnes ezeru atsāk darbību

PēZZZiPPP pār Alūksnes ezeru atsāk darbību

Zzzippp atkal atsāk darbību. Sīkāka informācija pa tālruni 28718728

EUR 10.00 | Alūksnes TIC

Ģimenes spa atpūta Viimsi SPA

Ģimenes spa atpūta Viimsi SPA

Lieliskas ģimenes brīvdienas ar plašu izklaides centru bērniem un spa centru Tallinn Viimsi SPA no 99 EUR (parastā cena līdz 154 EUR)

Hookusbookus.com

Smiltenes novada tūrisma ceļvedis

Smiltenes novada tūrisma ceļvedis

Lai Smiltenes novada iepazīšana būtu aizraujošāka, interesantāka un piepildītāka, ir izdots jauns tūrisma ceļvedis, kas apkopo informāciju par atpūtas iespējām no Raunas līdz Apei. Ceļvedī esošā informācija ir sagrupēt...

Smiltenes TIC

Atpūta Lavendel Spa, Tallinā

Atpūta Lavendel Spa, Tallinā

Ideāla atpūta Igaunijā (divatā vai ar ģimeni), prom no pilsētas Lavendel Spa Hotel no 49 EUR (parastā cena līdz 105 EUR)

EUR 49 | Hookusbookus.com

Aviobiļešu izpārdošana

Aviobiļešu izpārdošana

Tiešie čarterlidojumi uz Korfu, Kefaloniju, Tunisiju, Madeiru, Sicīliju

Novatours

Rudens ceļojumu izpārdošana

Rudens ceļojumu izpārdošana

Atlaižu kods rudens ceļojumiem uz Korfu, Kefaloniju, Tunisiju, Sicīliju un Madeiru. Spied un ceļo rudenī izdevīgāk kopā ar Novatours!

Novatours

Top ieteikumi vasaras brīvdienām Liepājā!

Top ieteikumi vasaras brīvdienām Liepājā!

Piedāvājam lieliskas un pārsteidzošas vasaras brīvdienas vēju pilsētā: pludmale, Jūrmalas parks, velo izbraucieni, kultūras un sporta pasākumi.

Liepājas reģiona TIB

Ekskursiju ceļojums uz Austrāliju!

Ekskursiju ceļojums uz Austrāliju!

Piepildiet sapni par ceļojumu uz Austrāliju! Austrālija - viena valsts, tūkstoš pasauļu, ar atpūtu pie Lielā Barjerrifa. Iesakām pieteikties līdz 15. oktobrim!

EUR 5275 | Latvia Tours

Dzīvā mūzika un koncerti Liepājā

Dzīvā mūzika un koncerti Liepājā

Notver Liepājas šarmu, baudot mūziku un siltos vasaras vakarus. Koncerti brīvā dabā teju katru vakaru dažādās Liepājas vietās.

Liepājas reģiona TIB

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -