Gints Lazdiņš | 2022.06.06
Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) maijā veiktā autovadītāju aptauja liecina, ka 50,2% šoferu savos spēkratos nevadā līdzi saskaņotā paziņojuma veidlapas, savukārt vēl 9,9% nezina vai tās ir viņu automašīnā. “Lai arī šādu netālredzīgu un aizmāršīgu autovadītāju skaits pēdējos 2 gados ir pieaudzis par aptuveni 10%, iepriecina tas, ka gandrīz puse no viņiem zina, ka saskaņoto paziņojumu jebkurā brīdī iespējams lejuplādēt un aizpildīt mobilajā lietotnē,” stāsta LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.
No tiem autovadītājiem, kas spēkratos nevadā līdzi saskaņoto paziņojumu, 21,3% domā, ka pēc ceļu satiksmes negadījuma drošāk ir izsaukt ceļu policiju, vēl 21% nezina, kur dabūt saskaņotā paziņojuma veidlapu, bet 13,1% nav pārliecināti, ka spēs to pareizi aizpildīt.

Ekskluzīva viesnīca Turcijā, kas paredzēta viesiem no 16 gadu vecuma, piedāvājot augstas klases atpūtu Vidusjūras burvīgās dabas ieskautā.
EUR 967 | Atlantic Travel
Lai mudinātu autovadītājus pēc CSNg vairāk izmantot saskaņotos paziņojumus, LTAB maijā un jūnijā īstenos informatīvo kampaņu. “Fiksējot CSNg ar saskaņoto paziņojumu tiek ieekonomēts laiks, kas citkārt jāpatērē gaidot policijas ierašanos, netiek radīti papildus sastrēgumi, turklāt jāatzīmē, ka par negadījumiem, kuru fiksēšanai tiek izmantot saskaņotais paziņojums, apdrošināšanas atlīdzība tiek izmaksāta ātrāk,” skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs.
Šī gada pirmajos 3 mēnešos kopējais ar saskaņotajiem paziņojumiem reģistrēto negadījumu skaits bija 69% no visiem CSNg. “Secinām, ka pieaug elektroniskā saskaņotā paziņojuma atpazīstamība. Ik mēnesi palielinās proporcija ceļu satiksmes negadījumiem, kas fiksēti ar elektronisko saskaņoto paziņojumu – aprīlī no visiem CSNg, kas fiksēti ar saskaņoto paziņojumu, 11% bija aizpildīti LTAB OCTA lietotnē. Arī aptaujā secinājām, ka 43,9% no tiem autovadītājiem, kas nevadā līdzi saskaņotā paziņojuma veidlapu zina, ka to iespējams aizpildīt elektroniski,” informē J.Abāšins.
LTAB ieviesa elektronisku mobilā saskaņotā paziņojuma funkciju lietotnē LTAB OCTA jau 2018.gadā. Tā ļauj CSNg cietušajiem ātri un ērti fiksēt negadījuma apstākļus, norādīt informāciju par iesaistītajām pusēm, apstiprināt datus un elektroniski nosūtīt tos apdrošinātājiem. Ņemot vērā, ka LTAB OCTA lietotne piesaistīta LTAB uzturētajai OCTA datubāzei, datu ievade cietušajiem prasa mazāk laika kā aizpildot saskaņoto paziņojumu papīra formātā, jo tie saskaņotā paziņojuma protokolā ielasās automātiski. Turklāt aizpildītu saskaņoto paziņojumu abas puses autorizē ar elektronisko parakstu, un tas ir saistošs ikvienam apdrošinātājam.
1997. gadā Latvijā tika ieviesta OCTA sistēma. Tiesības veikt OCTA apdrošināšanu Latvijā ir AAS “Balta”, AAS “Baltijas Apdrošināšanas Nams”, AAS “BTA Baltic Insurance Company”, “Compensa Vienna Insurance Group” ADB Latvijas filiāle, “ERGO Insurance” SE Latvijas filiāle, ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle, “If P&C Insurance” AS Latvijas filiāle, “Swedbank P&C Insurance” AS Latvijas filiāle un «Balcia Insurance» SE.

IESPĒJA IKVIENAM TŪRISMA GALAMĒRĶIM! PIESAKIES un tiekamies Rēzeknes pilsētas svētkos!
Rēzeknes pilsētas TIC

12. jūlijā plkst. 16.00 Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos norisināsies Shipsea koncerts.
EUR 12 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

11. jūlijā Ventspilī ar daudzveidīgu un krāšņu programmu norisināsies Jūras svētki “Zemūdens ziedu deja”.
Ventspils TIC

Trešdien, 15. jūlijā plkst. 21.00 Valmiermuižas parkā aicinām uz “Katram kuģim savs ceļš” dokumentālās filmas pirmizrādi un vakaru kopā ar grupu The Sound Poets
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Jūrmala aicina piknikā – pie dabas takām, Lielupes, ezeriem un jūras. Atklāj brīvi pieejamas un rezervējamas piknika vietas nesteidzīgai atpūtai.
Jūrmalas TIC

Aizbēdz no ikdienas un baudi romantisku atpūtu dabas ieskautā brīvdienu mājā.
Bauskas TIC
.png)
Rēzeknes pilsētas svētki 2026 – Rēzeknei 741 ir lielākais vasaras notikums Rēzeknē, Latgalē, kas pulcē iedzīvotājus un viesus no visas Latvijas.
Rēzeknes pilsētas TIC

Daugavas muzeja brīvdabas parkā 24. jūlijā plkst. 20.00 notiks īpašs vasaras vakara koncerts ar grupu “Zāle”.
Salaspils novada TIC

11. jūlijā Ventspilī ar daudzveidīgu un krāšņu programmu norisināsies Jūras svētki “Zemūdens ziedu deja”.
Ventspils TIC
.jpg)
Aicinām uz gardo zivju zupu sacensībām "Zivju zupas mēriņš" no 6. līdz 11. jūlijam! Nogaršo, balso un piedalies konkursā – laimē balvas!
Ventspils TIC
.jpg)
Ventspils piedzīvojumu parkā atradīsiet plašas izlaides iespējas visai ģimenei. Virvju trase, rodelis, kamēršļūkšana, bamperlaivas, katapulta un vēl.
Ventspils TIC

Vasaras pilnbriedā, 17. un 18. jūlijā, Balvi aicina ikvienu uz Balvu novada svētkiem – divām dienām, kas piepildītas ar kultūras un izklaides notikumiem!
Balvu TIC

Jūrmalas pludmalē pieejama guļamkrēslu noma – no vienkāršiem krēsliem līdz komfortablām zonām ar saulessargiem, dvieļiem un baseinu.
Jūrmalas TIC

11. jūlijā Jūras svētku apmeklētājus Ventspilī sagaida daudzveidīga muzikālā programma.
Ventspils TIC

Kad kūrorta ritms pieklust, Jūrmala atklājas citādi – ar dramatiskiem dabas skatiem, nesteidzīgām maltītēm, mākslu, SPA un izklaidēm zem jumta.
Jūrmalas TIC

No 10. līdz 12. jūlijam Ventspils kļūs par vienu no vasaras spilgtākajiem galamērķiem Latvijā, aicinot uz trīs dienu Jūras svētku programmu.
Ventspils TIC

Vasara ir īstais laiks, kad baudīt gardu maltīti brīvā dabā – uz kafejnīcu vai restorānu āra terasēm.
Bauskas TIC

Jau šovasar Rēzeknē pirmo reizi notiks festivāls “SPAITS” – diena, kurā satiksies mūzika, māksla, sarunas un kopā būšana pie Kovšu ezera!
Rēzeknes pilsētas TIC

Vasara ir īstais laiks, kad doties atvaļinājumā un atrast piedzīvojumus kopā ar visu ģimeni. Rēzeknē atradīsi dažādas atpūtas un izklaides iespējas!
Rēzeknes pilsētas TIC