Latvijas autonomas tirgū ieviests auto abonēšanas pakalpojums

Sekojot pārvietošanās paradumu izmaiņām Latvijas sabiedrībā, “Renti plus” ir ieviesis auto abonēšanas pakalpojumu, kas uzņēmumiem un privātpersonām sniedz tūlītēju mobilitātes risinājumu, vienlaikus ļaujot neuzņemties pārmērīgas finanšu saistības laikā, kad pasaulē valda ekonomiskā nenoteiktība. Produkta galvenā priekšrocība slēpjas iespējā pārtraukt abonēšanas līgumu jau pēc viena mēneša, sniedzot elastīgu pieeju klientiem.

“Faktiski auto abonēšanas pakalpojums ir nākotnes mobilitātes modelis, ko, sekojot patērētāju pieprasījuma izmaiņām, esam ieviesuši arī Latvijas auto nomas tirgū. Aizvadītajos gados esam novērojuši, ka cilvēki sāk pievērst uzmanību ilgtspējai un funkcionalitātei. Sabiedrībā arvien pieaug izpratne, ka automašīna vairs nav tikai statusa priekšmets, bet gan instruments, ar kura palīdzību pārvietoties savās ikdienas gaitās. Šo pasaules uztveres maiņu noteikti veicina arī auto koplietošanas pakalpojumu attīstība. No finanšu pratības viedokļa auto abonēšana ir uzskatāma par gudrām saistībām, jo nenoteiktības pilnajos laikos, ko radījusi jaunā ģeopolitiskā realitāte Eiropā, pandēmijas sekas un ekonomiskie procesi pasaules tirgos, šis pakalpojums sniedz iespēju uzņemties saistības tik ilgi un tādā apmērā, cik tās ir iespējams nokārtot. Turklāt auto nomas maksa ir ne vien fiksēta visā līguma darbības termiņā, ļaujot kontrolēt izdevumus, bet arī zemāka par jauna auto uzturēšanas izdevumiem, pērkot spēkratu līzingā. Varētu teikt, ka auto abonēšanu izvēlas nobrieduši cilvēki, kuriem ir svarīga funkcionalitāte, ilgtspēja un izmaksu attiecība pret ieguvumu,” atvērtā līguma idejisko konceptu iezīmē Krišjānis Znotiņš, “Renti plus” vadītājs.

Atvērtā līguma princips ilgtermiņa autonomā ir pieejams Premium abonementam. Atšķirībā no terminētajiem līgumiem, kas paredz auto nomu periodam no viena līdz trim gadiem, atvērtā līguma minimālais sadarbības termiņš ir viens mēnesis, pēc kura nomniekam ir iespēja atteikties no iznomātā spēkrata jebkurā brīdī bez līgumsoda vai citām ilgtermiņa saistībām, ļaujot nomniekam rīkoties atbilstoši mainīgajai ekonomiskajai situācijai. Mobilitātes paradumus arvien vairāk ietekmē arī vides prasības siltumnīcefekta gāzu emisiju mazināšanai. Pieaugošās vides prasības, virzoties uz bezizmešu transporta ieviešanu, apgrūtina ilgtermiņa saistību uzņemšanos mobilitātes nodrošināšanai ar autotransporta nozari nesaistītām fiziskām un juridiskām personām.

Atbilstoši “Renti plus” klientu izpētes datiem šobrīd 60% ilgtermiņa autonomas klientu ir juridiskas, bet 40% fiziskas personas. Autonomu izvēlas klienti no 25 līdz 63 gadu vecumam, turklāt 85% no viņiem dzīvo Rīgā un Pierīgā. Lai arī šobrīd vairums klientu ir tieši vīrieši, pakalpojumam nostabilizējoties tirgū, prognozējams sieviešu īpatsvara būtisks pieaugums, jo autonomas pakalpojums nodrošina iespēju klientam koncentrēties uz savu ikdienas darbību, neapgūstot papildu prasmes un netērējot papildus laika resursus regulāram auto apkopēm, riepu maiņai un tehniskajai apskatei, ko nodrošina auto iznomātāji līguma ietvaros, klientu nodrošinot ar aizstājējauto.

Auto tirgus pasaulē un Latvijā piedzīvo iepriekš nepieredzētas izmaiņas. Strauji kāpj gan jaunu, gan lietotu automašīnu cenas, kā arī to apkopes un uzturēšanas izmaksas. Izmaksu kāpuma un piegāžu kavēšanās dēļ, jaunu automašīnu iegāde iedzīvotājiem kļūst arvien nepieejamāka un sarežģītāka. Salīdzinot šā gada pirmo ceturksni ar 2021. gada pirmajiem trim mēnešiem, lietoto auto cenas Latvijā pieaugušas par aptuveni 20%. Savukārt populārāko auto marku jauno modeļu piegāde var kavēties teju pusgadu. Atbilstoši “Renti plus” prognozēm pārskatāmā nākotnē inflācija un automašīnu cenas tikai turpinās pieaugt.

Ilgtermiņa auto noma jeb auto abonēšana ir viens no veidiem, kā piemēroties jaunajiem tirgus izaicinājumiem, pilnībā saglabājot kontroli pār izmaksām. Visas auto apkopes un uzturēšanas izmaksas ir iekļautas vienotā un fiksētā ikmēneša abonēšanas cenā. Tradicionāli līguma darbības laikā auto nomu klienti katru mēnesi var izvēlēties jaunu automašīnu atbilstoši mainīgajām vajadzībām. Jaunuzņēmumu gadījumā autonoma ir nozīmīga kā no pakalpojuma pieejamības viedokļa ierobežotu apgrozāmo līdzekļu gadījumā, tā arī ilgtermiņa saistību neesamības dēļ.

Renti plus” ir AS Renti radīts mobilitātes pakalpojums, jaunā biznesa līnija uzsākta 2022. gadā. Uzņēmums plāno mainīt mobilitātes tirgu Latvijā un mazināt jaunu auto modeļu pieejamības problēmu. “Renti plus” 2022. gada laikā plāno investēt līdzekļus 6,5 miljonu eiro apmērā, kļūstot par pirmo uzņēmumu, kas Latvijas tirgū piedāvā auto abonēšanu gan privātpersonām, gan uzņēmumiem. AS Renti ir daļa no starptautiskas finanšu tehnoloģiju grupas Eleving Group, kas darbojas 14 pasaules valstīs – Baltijā un Eiropā, Kaukāza un Vidusāzijas reģionos, kā arī Austrumāfrikā. Eleving Group apkalpo vairāk kā 350 000 tūkstošus klientu, koncentrējoties uz dažāda veida mobilitātes nodrošināšanu.


Avots: Rentiplus.lvViesu māja “Saules nams

Viesu māja “Saules nams

Atrodas gleznainā Sventes ezera krastā uz pussalas, Latgalē. “Saules namā” netrūkst ne saules, ne labās auras, nedz arī pirts gariņa.

TAKA

JAUNGADA VAKARIŅAS DŽEZA NOSKAŅĀS

JAUNGADA VAKARIŅAS DŽEZA NOSKAŅĀS

Sagaidi Jauno 2023. gadu dzīvās džeza mūzikas ritmu pavadījumā no grupas AG Trio restorānā Esplanāde. Izbaudi bagātīgu svinību bufeti un dzirkstošus dzērienus.

EUR 110 | Esplanāde

Viesu māja

Viesu māja "Bajāri"

Apmeklētāju ērtībām viesu nama otrajā stāvā tiek piedāvātas divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaists skats uz nakts debesīm.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Elernes muiža"

Viesu māja “Elernes Muiža” ir renovēta ēka, kura uzcelta 1855. gadā. Atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā un aizņem 30 ha teritorijas.

TAKA

Ziemas sezonas atklāšana

Ziemas sezonas atklāšana "Egļukalnā"

Šā gada 3. decembrī, plkst. 10.00 visi ir laipni aicināti uz ziemas sezonas atklāšanu slēpošanas bāzē “Egļukalns”!

TAKA

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Esam atvērti no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00 - 17.00!

Melngalvju nams

Brīvdienu māja “Forest Lake”

Brīvdienu māja “Forest Lake”

Brīvdienu māja “Forest Lake” atrodas Medumu pagasta Kščeva ciemā un piedāvā skaistu dārzu un terasi.

TAKA

Ziemas Saulgrieži Jelgavas Vecpilsētā

Ziemas Saulgrieži Jelgavas Vecpilsētā

21. decembrī no 17 ikviens aicināts uz Dzīvesziņas un arodu sētu, kur latvisko tradīciju garā, lustīgi svinēt ziemas saulgriežus

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Baudi ziemas priekus Aizkraukles novadā!

Baudi ziemas priekus Aizkraukles novadā!

Klāt ir gaidītā nedēļas nogale, kas mūs priecē ar baltu sniega kārtu, salu degungalā un vēlmi baudīt ziemas priekus.

Aizkraukles novada TIC

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Tā ir vieta ar senu vēsturi, jo vecā kroga ēka uzcelta Krievijas imperatores Katrīnas II valdīšanas laikā un kalpoja pasta vajadzībām.

TAKA

Trešās Adventes tirdziņš Bauskā

Trešās Adventes tirdziņš Bauskā

Bauskas rātslaukumā 11.decembrī no plkst. 10:00 līdz 14:00 trešās adventes Ziemassvētku tirdziņš

Bauskas TIC

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja atrodas apmēram 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

TAKA

Seko Visit Bauska Adventes kalendāram!

Seko Visit Bauska Adventes kalendāram!

Katru dienu, līdz pat Ziemassvētkiem, Visit Bauska Facebook lapā plkst. 12:00 publicējam idejas, ieteikumus, atlaižu kodus un daudz ko citu interesantu!

Bauskas TIC

JAUNGADA BALLE ZĀLĒ OMEGA

JAUNGADA BALLE ZĀLĒ OMEGA

Pievienojies jautrai Jaungada sagaidīšanas ballītei mūsu lielākajā pasākumu zālē "Omega" kopā ar grupu Dziļi Violets un vakara vadītāju Kasparu Breidaku.

EUR 130 | Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” laiž klajā e-veikalu, kurā ikviens var iegādāties produkciju ar jaunradītas dizaina sērijas “Dzīvie instrumenti” tēliem.

Liepājas reģiona TIB

Brīvdienu māja “Damkalni”

Brīvdienu māja “Damkalni”

Brīvdienu māja “Damkalni” atrodas gleznainā vietā pie Belinsku ezera – vieta, kur baudīt atpūtu un noķert lauku sajūtu. Šeit var izbaudīt kā skan klusums.

TAKA

Vienīgā izrāde Rīgā šogad!

Vienīgā izrāde Rīgā šogad!

18. decembrī plkst. 12.00!

Splendid Palace

Ziemassvētku rotājumu darbnīca

Ziemassvētku rotājumu darbnīca

Bauskas muzejā 10.decembrī no plkst. 11:00 - 15:00 bezmaksas darbnīca “Eglīšu rotājumi 20. gs. 20.-30. gados Latvijā”

Bauskas TIC

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē” atrodas Daugavpils – Rīga šosejas ceļa malā, netālu no neogotikas stilā būvētās skaistās Līksnas Svētās Jēzus Sirds katoļu baznīcas.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Manturi"

Jauna un komfortabla guļbūves pirts un viesību māja svinību rīkošanai un atpūtai draugu lokā.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -