Liepāja dāvina Līgo izrādi «Skroderdienas Silmačos»

Iveta štelmahere | 2022.06.23

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina 23. jūnijā pulksten 16:00 koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” uz bezmaksas Līgo svētku izrādi “Skroderdienas Silmačos”. Izrāde ir pilsētas dāvana liepājniekiem un viesiem tradicionālajos latviešu gadskārtu svētkos.

Rūdolfa Blaumaņa luga “Skroderdienas Silmačos” ir visos laikos tautas mīlēta un visvairāk spēlētā latviešu luga, kas iekļauta arī Latvijas kultūras kanonā. Izrādi Leldes Kaupužas režijā izspēlēs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra amatierteātra “Projekts”, Liepājas Jauniešu teātra studijas un Liepājas Tautas teātra apvienotais aktieru ansamblis, piedaloties vokālajam ansamblim “Šokolāde” (vadītāja Daiga Ozola) un TDA “Vaduguns” jauniešu kolektīvam (vadītāja Inta Blumbaha).

““Skroderdienas Silmačos” ir stāsts par mīlestību, svētku gaidīšanu, pārpratumiem un, protams, tas ir ar laimīgām beigām,” stāsta režisore L.Kaupuža, “mēs ļoti pieturamies pie lugas materiāla, bet tai pat laikā mēs ņemam vērā arī to, kas mēs esam šobrīd - materiāls tam ļoti labi padodas. Mēs katrs caur savu pienesumu kopā veidojam savas un mūsu visu Skroderdienas. Ar savu izpratni par to, kas ir latviskās vērtības. Šobrīd ir labs laiks, lai runātu par vērtībām,” uzsver režisore, “pirms laika kopā būšana un kopīgu svētku svinēšana likās pašsaprotama, bet tagad, izejot cauri pandēmijai un kara draudiem, tas atkal ir kā notikums.”

Muzikālā komēdija piedāvā aizraujošu sižetu, komiskus tēlus un interesantas lomas aktieriem. “Man šī ir iespēja iepazīt sevi un savu daļu latviešu kultūras mantojumā. Darbs notiek visiem kopā un katrs ienes savu ieguldījumu, lai pilnveidotu izrādi. Sanāk ne tikai iepazīt sevi, bet arī paņemt daļu no citiem,” pārdomās dalās Joskes lomas atveidotājs Elvijs Čakāns.

“Man ir satraukums par to, ko no manis gaida skatītāji. Ir sajūta, ka es varu būt savādāka, bet nevaru būt sliktāka Zāra par citām. Tā ir ļoti liela atbildība un nopietns darbs -  uzņemties lomu izrādē par kuru visiem jau ir izveidojies priekštats,” mazliet bažīga ir Kristīne Šokoleja-Šokolaite, kura izrādē atveido Zāru. Tomēr Kristīne uz visu raugās optimistiski: “Tagad ir drūms laiks, kad ļoti grūti saglabāt optimismu un priecāties, un man liekas, ka tieši tāpēc ir jārod prieks vienkāršās lietās, katrā niekā ir jārod prieks. Un prieks jādod arī citiem.”

“Man Skroderdienas asociējas ar kaut ko ļoti vieglu un iedvesmojošu. Un arī iestudējuma process man ir tāds brīvs un atraisīts. Es nāku uz mēģinājumiem ar prieku un eju mājās ar prieku,” iespaidos dalās Iveta Ļesina - Pindacīšas lomas atveidotāja.

Lomās iejūtas amatierteātra “Projekts” aktieri: Ildze Matute (Antonija), Ralfs Jēkabsons (Kārlens), Iveta Ļesina (Pindacīša), Aigars Ambrēns (Pindaks), Inta Ambrēna (Bebene), Inese Indriksone (Tomulīša), Andis Lācis (Ābrams), Elvijs Čakāns (Joske), Kristīne Šokoleja-Šokolaite (Zāra); Liepājas Jauniešu teātra aktieri: Beāte Ija Bērziņa (Ieviņa) un Artūrs Alens Drekslers (Rūdis), kurš pārstāv arī Liepājas Tautas teātri kopā ar Jāni Muižnieku (Aleksis), Gintu Vīksnu (Dūdars) un Anitu Strazdiņu (Elīna).

Par izrādes scenogrāfiju un tērpiem rūpējas māksliniece Zigrīda Atāle, horeogrāfiju veido Aiva Petrauska, bet balss skanējumu pilnveido vokālā pedagoģe Daiga Ozola.

Laipni aicināti ielīgot svētkus ar “Skroderdienām Silmačos” koncertdārzā “Pūt, vējiņi!”!

Avots: Liepaja.lv


celojumubode - 3986
Atklāj pavasari Bauskas novadā

Atklāj pavasari Bauskas novadā

Šis ir laiks, kad doties izbaudīt nesteidzīgu pastaigu pa novada parkiem un dārziem, ļauties laivošanai vai baudīt kultūras notikumus novadā!

Bauskas TIC

TLMS

TLMS "Valmiera" jubilejas izstāde

Par godu TLMS "Valmiera" 80.jubilejai no 7. marta līdz 22. aprīlim Valmieras muzejā būs skatāma izstāde “Rokas un pavedieni”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ieskandini Lieldienas Rīgas Motormuzejā!

Ieskandini Lieldienas Rīgas Motormuzejā!

Šī gada 3. aprīlī no plkst. 11:00 līdz 15:00 aicinām lielus un mazus svinēt pavasara atnākšanu un kopā ieskandināt Lieldienas!

Motormuzejs

Lieldienu programma Jūrmalā

Lieldienu programma Jūrmalā

Svinam Lieldienas Jūrmalā Majoros, Kauguros un Brīvdabas muzejā – koncerti, darbnīcas, tirdziņš un aktivitātes visai ģimenei.

Jūrmalas TIC

Bauska aicina uz Vimbu svētkiem

Bauska aicina uz Vimbu svētkiem

Vimbu svētki Bauskā jau kļuvuši par neatņemamu pavasara tradīciju. Pavadi Lieldienu brīvdienas pie mums!

Bauskas TIC

LIELDIENAS | Tukumā

LIELDIENAS | Tukumā

Lieldienu svinības Tukumā pulcēs ģimenes uz jautru un krāsainu pavasara programmu.

Tukuma TIC

Pavasara tirdziņš Tukumā

Pavasara tirdziņš Tukumā

Jau ikgadēji, pavasarī aicinām uz Tukuma novada mazo ražotāju tirdziņu, kas norisināsies 11.aprīlī no plkst. 10.00

Tukuma TIC

Dabas taka RĪVAS LOKI

Dabas taka RĪVAS LOKI

Viena no skaistākajām Latvijas mazupītēm – Rīva aicina uz pavasara pārgājienu! Kopējais takas garums ir 8 km (aptuvenu 2, 5 h vienā virzienā).

Ventspils TIC

Radioastronomijas centrs Irbenē

Radioastronomijas centrs Irbenē

Informējam, ka no 1. aprīļa atsāksies ekskursijas Radioastronomijas centrā Irbenē darba dienās. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

Ventspils TIC

DIENVIDKURZEMES LIELĀ RIPINĀŠANĀS

DIENVIDKURZEMES LIELĀ RIPINĀŠANĀS

Pievienojies īstam Lieldienu piedzīvojumam, kur tevi sagaidīs tūrisma rallijs, Lieldienu aktivitātes pa visu Dienvidkurzemi

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Lieldienu zaķu meklēšanas ceļš Doles salā

Lieldienu zaķu meklēšanas ceļš Doles salā

Salaspils aicina ikvienu piedalīties aizraujošā aktivitātē “12 Lieldienu zaķu meklēšanas ceļš”, kas šogad norisināsies Doles salā.

Salaspils novada TIC

Putnu būrīšu talka Bērnu pilsētiņā

Putnu būrīšu talka Bērnu pilsētiņā

Svētdien, 5. aprīlī, ikkatrs dabas draugs tiek aicināts uz Putnu būrīšu izgatavošanas talku plkst. 11.00 Bērnu pilsētiņā un plkst. 15.00 bērnu parkā “Fantāzija”

Ventspils TIC

Pavasara tūrisma svētki

Pavasara tūrisma svētki "Tebras pumpurs"

18. aprīlī aicinām uz aktīvu un iedvesmojošu pavasara dienu dabā Dienvidkurzemē!

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Lieldienās ripinies ar rodeli

Lieldienās ripinies ar rodeli

Lieldienās ripinies ar rodeli Piedzīvojumu parkā un baudi relaksāciju Ūdens piedzīvojumu parkā! Strādāsim visas brīvdienas, kā arī rodelim īpaša akcija!

Ventspils TIC

Lieldienas Daugavas muzejā Doles salā

Lieldienas Daugavas muzejā Doles salā

Salaspils novada TIC

koncerts “Meitenes kā zvaigznes” Salaspilī

koncerts “Meitenes kā zvaigznes” Salaspilī

26. aprīlī plkst. 16.00 kultūras namā “Rīgava” norisināsies vokālā ansambļa “Sunrise” koncerts “Meitenes kā zvaigznes”.

Salaspils novada TIC

Ventspils gotiņas aplikācijā Walk15

Ventspils gotiņas aplikācijā Walk15

Pavasarim tuvojoties, ventspilnieki un pilsētas viesi tiek aicināti izstaigāt vai ar velosipēdu izbraukt plaukstošo Ventspili kopā ar Walk15 aplikāciju.

Ventspils TIC

Iedvesmojies laivošanas maršrutiem

Iedvesmojies laivošanas maršrutiem

Laivo pa Bauskas novada upēm - Mēmelē, Mūsā un Lielupē, arī atsevišķos Iecavas, Īslīces un Misas upes posmos.

Bauskas TIC

Apkopotas bērniem draudzīgas kafejnīcas

Apkopotas bērniem draudzīgas kafejnīcas

Šeit padomāts par visu – sākot ar bērnu ēdienkarti, rotaļu stūrīti un laukumiņu, bērnu krēsliņiem un pat bērnu pārtīšanas istabām!

Bauskas TIC

Uz Tukumu pēc literatūras 2026!

Uz Tukumu pēc literatūras 2026!

"Uz Tukumu Pēc Literatūras!", kurā piedalās kā Tukuma novada, tā arī jau plašākai publikai zināmi autori. Festivāls notiks trīs dienas – no 9. līdz 11. aprīlim.

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -