Kā neiekrist tūristu slazdos un nepārmaksāt: 5 ekonomiski padomi ceļotājiem

Kaut gan ceļošana mūsdienās ir vienkāršāka nekā jebkad agrāk, tā var izrādīties dārgs prieks, kas uz brīdi sildīs sirdi, bet atlikušo gadu liks ciešāk savilkt jostas. Tāpēc, gatavojoties ceļam, aiztaupiet sev galvassāpes un satraukumu par liekiem tēriņiem un ņemiet vērā šos 5 vienkāršos padomus, kā nepārmaksāt par sen kāroto atpūtas braucienu.

Izvairieties no tūristu iecienītajiem galamērķiem

Nav noslēpums, ka tūristu iecienītākās vietas ir arī visdārgākās. Ja jūsu mērķis ir ceļot pēc iespējas lētāk, apsveriet iespēju vairāk laika veltīt apslēptu un bieži vien tikai vietējiem iedzīvotājiem zināmu pērļu, piemēram, nelielu restorānu klusākajās pilsētas ieliņās vai tūristu ceļvežos neiekļauto naktsmītņu, iepazīšanai. Tas ļaus ne tikai pasaudzēt maciņu, bet arī gūt autentisku pieredzi. Arī izvēloties ielu ēdienus jeb “street food”, iepērkoties tirgū un, ja iespējams,  pagatavojot savu ēdienu, Jūs gan ietaupīsiet naudu, gan parūpēsieties pat to, ka viss, kas tiks likts šķīvī garšos jums un ceļojuma biedriem.

Iepazīstiet vietējos

Lai izvairītos no tūristu slazdiem un dārgām ēstuvēm, aprunājieties ar vietējiem iedzīvotājiem. Tā ir iespēja nodibināt paliekošas draudzības, kā arī uzzināt noderīgus padomus par to, ko apskatīt, redzēt un izbaudīt no vietējās kultūras sniegtā klāsta. Neatkarīgi no tā, kur atrodaties, nekautrējieties uzsākt sarunu ar tiem, kas Jūsu ceļojuma galamērķi pazīst vislabāk, un palūgt padomu. Internetā atrodamā informācija ne vienmēr ir pilnīga, vietējie zinās vislabāk, kuras apslēptās pērles apmeklēt galamērķī un kuras ar mierīgu sirdi palaist garām.

Ceļojiet ārpus aktīvās sezonas

Ir vērts paturēt prātā, ka izvairīšanās no tūristu sezonas mēnešiem ceļojuma galamērķī nozīmē ne vien zemākas izmaksas par viesnīcu un lidojumiem, bet arī krietni mazāku cilvēku pūli un īsākas rindas, gan uz kārotajiem apskates objektiem, gan uz restorāniem un izklaides vietām. Daži galamērķi var kļūt dārgāki Ziemassvētkos un Jaunajā gadā, kā arī atvaļinājumu sezonā un skolēnu brīvlaikos - ja izvairīsieties no šiem aktīvajiem periodiem, atradīsiet gan viesnīcas, kas cenšas piesaistīt apmeklētājus ārpus sezonas un piedāvā izdevīgākas nakšņošanas iespējas, gan patīkamākas lidojumu cenas.

Izvēlieties finansiāli izdevīgāko ceļošanas veidu

Atcerieties, ka Jūsu iecienītais transporta veids ne vienmēr ir lētākais un izdevīgākais risinājums. Lai arī ceļošana ar lidmašīnu ir ātrākais veids, taču bieži vien tas ir dārgs un sastāv no dažādām slēptajām izmaksām, par ko ceļotāji ir spiesti piemaksāt ceļa laikā.

Risinājums finansiāli izdevīgākam ceļojumam, īpaši tad, ja ceļojat kuplākā pulkā, būs brauciens ar prāmi. Prāmju operators DFDS Seaways, piedāvā izdevīgus ceļojumus no Klaipēdas uz Vāciju un Zviedriju, kas palīdzēs ietaupīt līdzekļus, jo līdzi ceļā iespējams paņemt visu nepieciešamo nesatraucoties par bagāžas svaru. Tāpat prāmis būs izdevīgs ceļošanas transports tiem, kas ceļojumā dod priekšroku galamērķa apskatei ar auto. Ceļojot ar prāmi, apceļot galamērķi iespējams ar savu privāto auto, tādējādi netērējot naudu mašīnas īrei un apdrošināšanai galamērķī.

Sastādiet budžetu un pieturieties pie tā

Vispirms ir svarīgi veikt ceļojuma galamērķa izpēti – noskaidrojiet, cik izmaksās nokļūšana uz izvēlēto galamērķi, un, ņemot vērā vietējā transporta, izmitināšanas, pārtikas un dzērienu izmaksas, kā arī brīvā laika un neparedzētos izdevumus, aprēķiniet, cik daudz naudas būs nepieciešams visa ceļojuma laikā.

Kad tas izdarīts, rūpīgi aplūkojiet savu ikmēneša budžetu un nosakiet, cik ilgā laikā iespējams sakrāt ceļojumam nepieciešamo naudu. Ja pirms došanās ceļā sastādīsiet budžetu un noteiksiet dienas tēriņu normu, būs daudz vieglāk atteikties no spontāniem kārdinājumiem pirms ceļojuma. Rūpīga tēriņu kontrole ceļojuma laikā palīdzēs saprast, vai iekļaujaties noteiktajā budžetā un, ja ceļojumā budžets nav pārsniegts, tad tā būs lieliska iespēja ceļojuma noslēgumu nosvinēt ar restorāna vai izklaides vietas apmeklējumu.

Avots: Vilands.lv


turiba - 3662
Rudenī uz Krētu!

Rudenī uz Krētu!

Pagarini savas brīvdienas www.joinup.lv

EUR 380 | Join UP! Baltics

Višķu pagasta svētki!

Višķu pagasta svētki!

19. un 20. augustā norisināsies Višķu pagasta svētki, uz kuriem ir aicināti visi interesenti.

TAKA

Visātrākais veids kā nokļūt Travelnews.lv

Visātrākais veids kā nokļūt Travelnews.lv

Travelnews.lv piedāvā privātām un juridiskām personām publicēt komerciāla rakstura saturu portāla ziņu lentā

EUR 130 | TurismaBizness.lv

Garšīgas pusdienas katru darba dienu

Garšīgas pusdienas katru darba dienu

Restorāns"PLAZA" piedāvā izbaudīt biznesa pusdienas vērojot pilsētas ainavu no putnu lidojuma!Sekojiet mūsu facebook mājas lapai: jauna diena-jauns piedāvājums!

EUR 5.00 | Park Hotel Latgola

Pierobežas garšas Veclaicenē 27.augustā

Pierobežas garšas Veclaicenē 27.augustā

27.augustā jau otro gadu Mājas kafejnīcu dienā viesmīlīgie malēnieši vērs savus namus un pagalmus, lai ikvienam dotu iespēju iepazīt Veclaiceni un tās garšas!

EUR 3.00 | Alūksnes TIC

Tiešie reisi uz Zanzibāru!

Tiešie reisi uz Zanzibāru!

Sagaidiet rudeni eksotiskā vietā!

EUR 1176 | Join UP! Baltics

Ģimenes spa atpūta Viimsi SPA

Ģimenes spa atpūta Viimsi SPA

Lieliskas ģimenes brīvdienas ar plašu izklaides centru bērniem un spa centru Tallinn Viimsi SPA no 99 EUR (parastā cena līdz 154 EUR)

Hookusbookus.com

Spa atpūta ar vakariņām Viiking Spa!

Spa atpūta ar vakariņām Viiking Spa!

SPA atpūta diviem Viiking Spa Hotel ar ūdens un pirts centra apmeklējumu un vakariņām no 95 EUR (parastā cena līdz 140 EUR)!

Hookusbookus.com

Top ieteikumi vasaras brīvdienām Liepājā!

Top ieteikumi vasaras brīvdienām Liepājā!

Piedāvājam lieliskas un pārsteidzošas vasaras brīvdienas vēju pilsētā: pludmale, Jūrmalas parks, velo izbraucieni, kultūras un sporta pasākumi.

Liepājas reģiona TIB

Spa atpūta Rakverē, Aqva Hotel & Spa

Spa atpūta Rakverē, Aqva Hotel & Spa

2 personām - nakšņošana viesnīcā, brokastis un Spa atpūtas piedāvājums

EUR 212 | Estravel Latvia

Mūzika saulrietam Balvu ezerā

Mūzika saulrietam Balvu ezerā

Mūzika saulrietam Balvu ezerā

Balvu TIC

Turcija augustā un septembrī!

Turcija augustā un septembrī!

Pagariniet savu vasaru!

EUR 559 | Join UP! Baltics

“Water Sledge” Liepājā

“Water Sledge” Liepājā

Liepājnieku radītais koncepts “Water Sledge” paplašina ūdens tūrisma iespējas. Braucieni notiek Tirdzniecības kanālā, ostas akvatorijā un Liepājas ezererā.

Liepājas reģiona TIB

2-nakšu ģimenes atpūta Puhajarve, Igaunijā

2-nakšu ģimenes atpūta Puhajarve, Igaunijā

2-nakšu jautras ģimenes brīvdienas ar spa, baseinu un boulingu viesnīcā Puhajarve Spa no 149 EUR (parastā cena līdz 322 EUR)

Hookusbookus.com

Rezervē naktsmītni Augšdaugavas novadā!

Rezervē naktsmītni Augšdaugavas novadā!

Dodies ciemos uz Augšdaugavas novadu un rezervē sev tīkamo naktsmītni. Variantu ir ļoti daudz. Atpūtas kompleksi, viesu mājas, viesnīcas, kempingi.

TAKA

Izstāde “Baltie darbi

Izstāde “Baltie darbi" Bebrenes dzirnavās

Objektu un instalāciju izstāde “Baltie darbi” ir veidota īpaši Bebrenes dzirnavām.

TAKA

Rudens ceļojumu izpārdošana

Rudens ceļojumu izpārdošana

Atlaižu kods rudens ceļojumiem uz Korfu, Kefaloniju, Tunisiju, Sicīliju un Madeiru. Spied un ceļo rudenī izdevīgāk kopā ar Novatours!

Novatours

Atpūta leģendārajā Olümpia

Atpūta leģendārajā Olümpia

Atpūta Radisson Blu Hotel Olumpia ar baseina un pirts apmeklējumu no 80 EUR (parasta cena līdz 163 EUR). Skatieties un veiciet rezervāciju šeit 👇

Hookusbookus.com

Kempings

Kempings "Daugavas lokos" aicina ciemos!

Atpūsties Daugavas lokos ir unikāla iespēja, jo šī vieta ir iekļauta UNESCO mantojumā.

TAKA

Apģērbies rudenim un skolai

Apģērbies rudenim un skolai

Via Jurmala Outlet Village dzimšanas dienas izpārdošana 12.08.-21.08.

ViaJurmala

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -