Ja tavs atvaļinājums sākas lidostā «Rīga»

Vasaras ceļojumu laiks rit pilnā sparā, un aug arī pasažieru skaits lidostā “Rīga”, – šā gada pirmajos septiņos mēnešos jau esam apkalpojuši vairāk ceļotāju nekā visa 2021. gada laikā. Mēs sagaidām, ka arī turpmākās nedēļas pasažieru plūsma lidostā būs intensīva, sasniedzot gandrīz 20 000 ceļotāju dienā, ap tūkstoti izlidojošo un ielidojošo gaisa kuģu ik nedēļu un vairāk kā 90 tiešos galamērķus mūsu vasaras ceļojumiem. Pasažieriem tas dažbrīd var nozīmēt ilgāku gaidīšanas laiku pie reģistrācijas, bagāžas nodošanas un saņemšanas un drošības pārbaudes.

Tāpēc – sagatavojies gaisa ceļojumam, lai samazinātu rindas lidostā.

Lidosta “Rīga” šā gada pirmajā pusē savlaicīgi gatavojās pasažieru skaita pieaugumam, prognozējot, ka vēlme ceļot pēc pandēmijas ierobežojumiem strauji atgriezīsies. Lidostā pašlaik strādā jau vairāk darbinieku, nekā pirms pandēmijas, ļaujot izvairīties no aizkavējumiem un rindām darbinieku trūkuma dēļ. Izteiktas pīķa stundas iespēju robežās tiek izlīdzinātas, kopā ar aviokompānijām plānojot reisu ielidošanas un izlidošanas laikus. Tie ir lidostas mājasdarbi, bet arī ikviens pasažieris var palīdzēt, jo sagatavošanās ceļojumam samazina rindas un gaidīšanas laiku.
Esam pārliecināti – arī ikviens pasažieris var palīdzēt, lai visi procesi pirms lidojuma noritētu raitāk un mēs visi – gan ceļotāji, gan lidostas darbinieki – justos un saprastos labāk, tai skaitā – ieplānojot pietiekami daudz laika reģistrācijai, bagāžas nodošanai un drošības procedūrām. Lidosta “Rīga” aicina ceļotājus ierasties lidostā divas stundas pirms plānotās izlidošanas. Tas ir optimāls laiks, lai paveiktu visu, kas nepieciešams. Ierodoties agrāk, jūs varat radīt papildu burzmu, bet ierodoties vēlāk, riskējat nepaspēt, nokavēt, piedzīvot lieku stresu.

Pārbaudi pirms došanās ceļā!
Ceļošanas ierobežojumi. Gatavošanās ceļojumam sākas jau mājās, tostarp pārliecinoties par Covid pandēmijas ierobežojumu esamību vai neesamību ceļojuma galamērķī. Visvienkāršāk tos noskaidrot konkrētās valsts interneta resursos, jautājot savai aviokompānijai vai meklējot informāciju mūsu Ārlietu ministrijas mājaslapā.

Ja pirms lidojuma nepieciešams veikt Covid-19 testu, ierodies lidostā vēl laicīgāk – vismaz trīs stundas pirms lidojuma.
Bagāžas noteikumi. Pārbaudi un ievēro aviokompānijas noteiktos bagāžas vienību skaita un svara ierobežojumus! Lidostas mājaslapā pieejama pamata informācija par aizliegtajiem un atļautajiem priekšmetiem, bet ja neesi drošs, vairāk info vari noskaidrot, sazinoties ar aviokompāniju. Rokas bagāžā ņem līdzi tikai pašu nepieciešamāko un, ja iespējams, – tikai vienu bagāžas vienību katram ceļotājam.

Reģistrācija lidojumam un bagāžas nodošana. Ietaupi savu un lidostas darbinieku laiku! Vairums aviokompāniju piedāvā pašiem reģistrēties lidojumam elektroniski jau iepriekšējā dienā. Tas nozīmē, ka ceļojuma dienā tev nebūs jāstāv reģistrācijas rindā un, ierodoties lidostā, tu varēsi uzreiz doties uz drošības pārbaudi, – par vienu rindu mazāk! Protams, tu vari reģistrēties lidojumam pašapkalpošanās automātos lidostas izlidošanas zālē, bet ja jānodod reģistrētā bagāža un tava aviokompānija šādu pakalpojumu piedāvā, izvēlies arī bagāžas nodošanai pašapkalpošanās automātu! Ja esi smēķētājs, atceries – elektroniskās cigaretes (“Salt”, IQOS, u.c.) vienmēr ņem līdzi rokas bagāžā, jo reģistrētajā bagāžā šīs ierīces nav atļautas! Biežākā kļūda, sagatavojot savu bagāžu, ir nezināt, kādus priekšmetus aizliegts pārvadāt reģistrētajā bagāžā. Mēs pateiksim dažus priekšā, – nav atļauts pārvadāt elektroniskas smēķēšanas ierīces, šķiltavas, ārējās uzlādes baterijas un citus viegli uzliesmojošus priekšmetus vai vielas. Lai uzzinātu detalizētāku informāciju, apmeklē savas aviokompānijas mājas lapas sadaļu ”Aizliegtie priekšmeti”.

Ceļš uz lidostu. Ja uz ceļojuma laiku vēlies novietot savu auto lidostas ilgtermiņa stāvvietā, rezervē vietu lidostas “Rīga” e-veikalā. Ņemot vērā “Rail Baltica” būvniecības darbus lidostas teritorijā, pašlaik autostāvvietu skaits ir mazāks nekā iepriekš, pasažieru skaits aug, un tieši pandēmijas laikā ir mainījušies mūsu pasažieru paradumi – arvien vairāk pasažieru ierodas uz lidojumu ar savu transportu. Tāpēc stāvvietu noslodze ir gana liela. Turklāt savlaicīga vietas rezervēšana palīdzēs ietaupīt ne tikai laiku un nervus, bet arī naudu.

Ierodies lidostā laikus un labi sagatavojies!
Ja ceļojuma raksturs to atļauj, izvēlies iespējami ērtu apģērbu un viegli novelkamus apavus, ja nāktos tos novilkt drošības pārbaudes laikā. Izvairies no liekiem apģērba gabaliem. Tas pats attiecas uz rotaslietām, – uzliec tikai pašu nepieciešamāko, bet pārējo iepako rokassomā.

Ja neesi reģistrējies lidojumam jau iepriekš, reģistrēties lidojumam vari lidostas reģistrācijas zālē esošajos pašapkalpošanās reģistrācijas automātos vai pie reģistrācijas galdiņiem. Rēķinies, ka pie tiem var būt rinda, turklāt ir aviokompānijas, kas par reģistrēšanos lidostā iekasē papildu naudu. Parūpējies, lai visi ceļošanai nepieciešamie dokumenti – personas dokumenti, lidojuma dokumenti un nepieciešamības gadījumā – arī veselības testu vai vakcinācijas apliecinājumi būtu vienkopus, pārskatāmi un pie rokas. Arī tas palīdz paātrināt kontroles procedūrām nepieciešamo laiku.
Sagatavojies drošības pārbaudei! Siksna vai josta ar metāla sprādzi noņemta? Novelc pulksteni, – pat plastmasas ietvara viedpulkstenis ir jānoņem! Bikšu, šortu kabatas pilnīgi iztukšotas? – Ātrāk būs, ja laicīgi saliksi visu jakā, kuru novilksi vai ieliksi somā, – nereti tieši mazās lietas ir tās, kas var radīt aizķeršanos pie drošības pārbaudes. Atceries, ka tev būs no somas jāizņem klēpjdators, planšetdators un ārējās uzlādes baterija. Ja līdzi ņemamā iekārta spēj saražot līdz 100WH elektroenerģijas, droši ņem to līdzi lidojumā, ja vairāk – noskaidro vai tava aviokompānija pieļauj izņēmumus un atļaus pārvadāt jaudīgāku iekārtu. Pārējo elektroniku nepieciešams izņemt gadījumos, kad to lūdz drošības inspektors. Šķidrumus izņem atsevišķi un jau savlaicīgi iepako 1 l tilpuma vairākkārt aiztaisāmajā maisiņā un atceries, ka vienas vienības tilpums nedrīkst pārsniegt 100 ml, bet kopējais – 1 litru. Ūdens pudelei pirms drošības pārbaudes jābūt iztukšotai, – to atkal varēsi uzpildīt vēlāk terminālī. Netērē laiku un neņem nost gredzenu vai nelielus auskarus, bet, pirms tuvojies drošības kontrolei, jau laikus sagatavo atsevišķi pārbaudei augstāk minēto elektroniku un šķidrumu maisiņu. Ja tev nav šķidrumu maisiņa, paņem to sagatavošanās vietā, pirms skenē iekāpšanas kartes. Rēķinies, ka klasiskie apavi vai augstpapēžu kurpes, visticamāk, būs jānovelk. Lai sevi nekavētu, velc sporta apavus vai pludmales čības, vai arī novelc savas kurpes un ievieto tās groziņā pirms dodies cauri metāla detektoram.

Laipnība palīdz, tāpēc sadarbojies! Drošības pārbaude, kā jau saka pats vārds, ir domāta mūsu drošībai, un nebūs īstā vieta sūkstīties vai apšaubīt tās nepieciešamību. Mūsu darbinieki dara labāko, lai ikviens ceļotājs droši varētu doties uz savu lidojumu. Seko aviācijas drošības inspektoru norādēm, – ja ūdens pudele ir jāizmet vai otras un trešās šķiltavas jāatstāj lidostas atkritumu konteinerā, diskusijas, debates un sūdzības nepalīdzēs.


Avots: riga-airport.com


turiba - 3663
Skyline Bar brančs ir atgriezies!

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

No 11. septembra, katru otro svētdienu, aicinām uz vēlajām brokastīm. Vairāk informācijas meklē mūsu mājas lapā: www.skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Skolēniem Bauskas novadā

Skolēniem Bauskas novadā

Idejas aizraujošām skolēnu ekskursijām Bauskas novadā. Šeit atradīsiet radošās darbnīcas, degustācijas, dažādas aktivitātes un izglītojošās programmas

Bauskas TIC

 SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

Šis burvīgais rituāls apvieno masāžas iedarbību uz ķermeni un izsmalcinātu dabīgu aromātu šarmu. Ķermeņa pīlinga sastāvā ir augstvērtīgas kanēļa, krustnagliņas, ingvera un vaniļas ēteriskās eļļas, kuras palīdzēs atjaunot...

EUR 95 | Kurshi Hotel & SPA

Sveicam tūrisma dienā!

Sveicam tūrisma dienā!

Esat vienmēr mīļi gaidīti mūsu viesnīcā "Park Hotel Latgola"!

Park Hotel Latgola

Gūsti prieku kustībā!

Gūsti prieku kustībā!

Kustībā ir dzīvība! Kustībā ir prieks! Uzkrāj spēkus jaunam darba cēlienam – atjaunojies un atpūties pie jūras. Nūjošana svaigajā jūras gaisā izkustinās ķermeni, atjaunos veselību un nomierinās garu.

EUR 137 | Kurshi Hotel & SPA

Ražas laiks Virkas muižā

Ražas laiks Virkas muižā

Oktobris ir ne vien ražas laiks, bet arī laiks, kad Virkas muiža dāvina Tev bagātīgas brokastis muižā - bez maksas!

Hotel Virkas Muiža

Kino randiņš

Kino randiņš

Lūk, Tev randiņa ideja! Labs kino, lieliska kompānija un kāds dzirkstošs dzēriens. Atliek tikai izvēlēties, kuru seansu apmeklēt!

Splendid Palace

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Nedēļas nogale SPA viesnīcā //2 naktis viesnīcas standarta numurā 2 personām, brokastis, 1 pusdienas, SPA procedūras un izklaides iespējas

EUR 269 | Estravel Latvia

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

25.09. Artura Maskata autorvakars

25.09. Artura Maskata autorvakars

25. septembrī koncertsērijas “Personīgi” sezonu koncertzālē "Lielais dzintars" atklās Artura Maskata teātra mūzikas autorvakars

Liepājas reģiona TIB

Family holidays in Hotel Jurmala Spa

Family holidays in Hotel Jurmala Spa

1 night for 2 adults and 1 child till age of 12 // Included: breakfast, family time at Wellness Oasis, special offer for adults and children

EUR 137 | Estravel Latvia

Rudens nakšņošanas piedāvājums

Rudens nakšņošanas piedāvājums

Nakšnošana & brokastis, Wellness Oasis, SPA procedūras VAI restorāna piedāvājums

EUR 122 | Hotel Jūrmala SPA

Dodies iepazīt jauno Saieta namu!

Dodies iepazīt jauno Saieta namu!

18. augustā Likteņdārzā tika svinīgi atklāts jaunuzceltais Saieta nams. Saieta nams Likteņdārzā ir atvērts apmeklētājiem.

Aizkraukles novada TIC

Melngalvju ceļojums kolēģiem

Melngalvju ceļojums kolēģiem

Par Melngalvju namu ir dzirdēts sakām: “Vienmēr iets garām, bet nav sanācis ieiet”. Vai arī: “Vai tad tur parasti cilvēki maz iekšā tiek? Tiek.

Melngalvju nams

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

Aicinām skolēnu grupas doties iepazīt Jēkabpils pilsētu un plašo Jēkabpils novadu!

Jēkabpils novada TIC

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

Virkas muiža piedāvā pavadīt rudenīgu Oktobra sestdienu muižas dārzā, lai kopīgi darbotos radošajā darbnīcā, baudītu koncertu, kā arī ķirbju izstādi!

Hotel Virkas Muiža

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -