Linda Vīksne | 2022.08.15
Alūksnes vēsturiskajā centrā top jauns izziņas centrs. Vakar, 11. augustā, centra topošajā ēkā iemūrēts vēstījums nākamajām paaudzēm. Atzīmējot nākamo būvniecības posmu, svinīgajā pasākumā piedalījās Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers, SIA “Arhitekta L. Šmita darbnīca” arhitekts Laimonis Šmits, būvuzņēmēju SIA “RERE MEISTARI” projektu vadītājs Andris Sausiņš un SIA “BBPV” būvuzraugs Ivo Rozentāls.
Projekta mērķis ir veidot tūrismam labvēlīgu publisko infrastruktūru, sekmējot pašvaldības tūrisma attīstību, bet primāri, nodrošinot informācijas centra funkciju veikšanai nepieciešamās telpas. Ēkā atradīsies klientu apkalpošanas zāle un citas telpas, kas nepieciešamas Alūksnes Tūrisma informācijas centra darba nodrošināšanai, kā arī uzņēmējdarbības pakalpojumu sniegšanai.

Vecticībnieku naktsmītne Rēzeknē, mājīga vēsture, ērtības blakus Svētā Nikolaja lūgšanu namam; privātas ekskursijas un autentiska pieredze.
Rēzeknes pilsētas TIC
Jaunā Alūksnes izziņas centra ēkas arhitektoniskais veidols un būvapjoma fasāžu kompozīcija ir veidota saskaņā ar 17. gs. beigām un 18. gs. sākumam raksturīgiem koka arhitektūras piemēriem. Gan pati Alūksnes izziņas centra ēka, gan tās saturs harmoniski savīs vēsturisko ar mūsdienīgo.
“Mums kā būvniekiem un restauratoriem Alūksne nav sveša. Pēdējais veikums tepat blakus - Alūksnes pilsdrupu Dienvidu torņa pārbūve, kurā šopavasar tika atklāta jaunā ekspozīcija. Gan pati Alūksnes izziņas centra ēka, gan tās saturs harmoniski savīs vēsturisko ar mūsdienīgo. Apzināmies, ka mūsu darba rezultāts būs nozīmīgs Alūksnei šodien, stāstot par vēsturi nākamajām paaudzēm,” stāsta “RERE MEISTARI” projektu vadītājs Andris Sausiņš.
Alūksnes novada pašvaldības investīciju projekts “Alūksnes izziņas un pakalpojumu centrs” paredz uzbūvēt izziņas un pakalpojumu centra ēku, Muižas parka galvenās ieejas priekšlaukumu pašreizējā automašīnu stāvlaukuma vietā, kā arī jaunu stāvlaukumu autotransporta novietošanai.
Projekta kopējās izmaksas ir 870 928,06 EUR, tai skaitā būvniecības izmaksas 859 675,06 EUR ir valsts budžeta aizdevums, savukārt no pašvaldības budžeta tiek segtas autoruzraudzības izmaksas 2541,00 EUR un būvuzraudzības izmaksas 8712,00 EUR apmērā. Projekta īstenošanas laiks ir līdz šī gada novembrim.
Projektu izstrādāja un autoruzraudzību nodrošina SIA “Arhitekta L. Šmita darbnīca”, būvdarbus veic SIA “RERE MEISTARI”, būvuzraudzību objektā nodrošina SIA “BBPV”. Projektu vada Alūksnes novada pašvaldības Centrālās administrācijas Plānošanas un attīstības nodaļas projektu vadītāja Sanita Adlere.
Vairāk par projekta tehnisko pusi iespējams iepazīties šeit – https://www.reregrupa.lv/lv/projekti/aluksnes-izzinas-centrs/


Ziemīgā Rēzekne vilina ar klusām gaismām, slepeniem stāstiem un negaidītu siltumu aukstumā.
Rēzeknes pilsētas TIC

Tirdziņš norisināsies ziemīgā noskaņā un piedāvās koncertu, aktivitātes un svētku gaisotni.
Tukuma TIC

Ienirsti Latgales sirdī – kur kultūra dzīvo un skan! GORS nav tikai koncertzāle, bet vesela pieredze ar pasaules klases akustiku, gardēžu virtuvi un skatu!
Rēzeknes pilsētas TIC

Lai svētki sākas ar radošu prieku! No 10. līdz 21. decembrim Balvu novadā aicinām uz radošu darbošanos – no piparkūkām un svecēm līdz floristikai un rūķiem!
Balvu TIC

Jūra, mežs, gardi ēdieni, rūpes par Jums, spa procedūras, baseini un saunas // Atpūta pāriem, ģimenēm un draugiem /
EUR 99 | Estravel Latvia

Uzsākot Ziemassvētku gaidīšanas laiku, Cesvaines pils aicinās aizdegt adventes sveces pasākumu ciklā “No tumsas uz gaismu Cesvaines pilī”.
Madonas TIC

12.12.-14.12.Nikos Travel piedalās Baltic Expo Ziemassvētku tirdziņā! Meklējiet mūs Ķīpsalā, 282. stendā. Jūs gaida atlaides, dāvanas un labākie piedāvājumi!
Nikos Travel
.jpg)
Adventes vainags vai dekors ir sirsnīga svētku gaidīšanas tradīcija, kas palīdz radīt svētku noskaņu un ienes mieru mājās, gaidot Ziemassvētkus.
Tukuma TIC

Izstāde "Kamols / Komuļs" apvieno 73 Latgales autorus, atklājot radošumu, krāsas un sajūtas.
Rēzeknes pilsētas TIC

Svētku 5 kārtu vakariņas Harper Woolf 24.–26.12. Divi laiki: 17:00 un 20:00. Cena 65 €/pers. Vīnu saskaņojums 55 € vai 95 €.
EUR 65 | Harper Woolf

"KABATA" ir vieta, kur vietējie mākslinieki un dizaineri rada unikālus šedevrus, piedāvājot autentiskus produktus ar vēstījumu + KUUP kafija un meistarklases.
Rēzeknes pilsētas TIC

Ziemā bez steigas iepazīsti mākslu, arhitektūru un vēsturi! Ja vēlies izbaudīt kultūras bagātības mierīgā un nesteidzīgā gaisotnē, Bauskas novads ir īstā vieta.
Bauskas TIC
Aicinām sagaidīt 2026. gadu ar košu un neaizmirstamu svētku programmu, kurā skanēs BERMUDU DIVSTŪRA un DJ SAIMONA mūzika, un uguņošana.
Tukuma TIC

Ienirsti kafijas pasaulē KUUP meistarklasē Rēzeknē – izgaršo, uzzini un piedzīvo kafijas ceļu no pupiņas līdz tasītei.
Rēzeknes pilsētas TIC

Dāvanas, Gardumi un nakšķi, Amatnieku darinājumi, Pirtslietas.
Tukuma TIC

Jaungada vakars Harper Woolf | 31.12. 8 kārtu vakariņas. Laiki: 17:00–20:00 & 21:00–01:00. Cena €135. Vīnu saskaņojums €85/€125. Bārs ar DJ līdz 03:00.
EUR 135 | Harper Woolf

19. decembrī plkst. 19.00 Kultūrtelpā “Mežotnes baznīca” norisināsies Katrīnas Dimantas un Baldones Rozā kora koncerts.
Bauskas TIC

Ziemassvētku noskaņu koncertā mazi un lieli varēs baudīt siltu un sirsnīgu mūziku dažādos žanros un gadsimtos.
Tukuma TIC