Andra Tomase: Atgriešanās pie klātienes darba, pārcelšanās – kāpēc dzīvnieki nonāk patversmē?

Pēc vairākiem gadiem, kas aizvadīti pandēmijas zīmē, vērojamas dažādas sekas, viena no tām – vairāk dzīvnieku, kas saimniekiem vairāk nav vajadzīgi. Pandēmijas un mājsēdes laikā, kad daudzi strādāja attālināti, ne vienā vien mājsaimniecībā radās doma par suņa vai kaķa nepieciešamību, lai mājās pavadītais laiks nebūtu tik garlaicīgs. Diemžēl, atgriežoties pie dzīves pirmspandēmijas režīmā, lielai daļai dzīvnieki izrādījušies lieki un situācija šobrīd ir katastrofāla. Tam piekrīt visi kolēģi, ar kuriem sadarbojamies un kontaktējamies, pauž Dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ar sirdi delnā” vadītāja Andra Tomase

Mājsēdes beigas jūtamas arī patversmē  

Biedrībā “Ar sirdi delnā”, kas ir privāta iniciatīva, dzīvo aptuveni 120 suņi un 40 kaķi. Ceļi, kā dzīvnieki nonākuši pie mums, ir dažādi, tomēr pēdējā laikā ir novērotas vairākas tendences. Daļa sabiedrības attiecībā pret dzīvniekiem joprojām rīkojas bezatbildīgi un vieglprātīgi, nedomājot ilgtermiņā. Sākoties pandēmijai un mājsēdes periodam, bija skaidrs, ka ātrāk vai vēlāk, bet šāda situācija beigsies. Mājsēde bija risinājums noteiktam laika posmam, tāpēc man vēl mazāk saprotama to cilvēku rīcība, kuri šajā laikā paņēma suni vai kaķi, apzinoties, ka kādā brīdī būs jāatgriežas ierastajā darba ritmā. Atsākoties darbam klātienē, daļā gadījumu šie suņi tagad visu dienu pavada dzīvoklī vai mājā vieni paši, bez regulārām pastaigām, bet vēl daļa nonāk patversmēs. Šo dzīvnieku skaits aug ārkārtīgā ātrumā.

Dodas uz ārzemēm bez mājdzīvniekiem

Vēl viens no iemesliem, kādēļ dzīvnieki nonāk patversmē, ir saimnieku pārcelšanās uz dzīvi ārvalstīs. Dzīves dārdzības un nenoteiktības dēļ arī prombraucēju skaits arvien palielinās. Burtiski tikko, kad sākās peripetijas ar elektroenerģijas cenām, tas uzreiz atsaucās arī uz dzīvniekiem un, secīgi, uz mums. Kāpēc, dodoties prom, dzīvnieki netiek ņemti līdzi? Daži nevēlas iet cauri visam birokrātiskajam procesam, lai dzīvnieku varētu vest līdzi, daļa negrib segt papildus izmaksas, taču kopā jautājums, protams, atkal ir par atbildības sajūtas trūkumu.

“Sunim jaunajā mājoklī nebūs vietas”

Pārsteidzoši ir arī gadījumi, kad saimnieki atsakās no saviem mājdzīvniekiem, pārceļoties uz citu dzīvesvietu, piemēram, no mājas uz dzīvokli. Esmu dzirdējusi argumentus – sunim jaunajā dzīvoklī nebūs vietas. Kā tad tas ir? Vai suns pēkšņi kļūst tik liels, ka nevar ieiet pa durvīm? Protams, ja dzīvnieks ir pieradis pie dzīves privātmājā ar žogu, pārceļoties uz dzīvokli, viņam nāksies pielāgoties. Tāpat kā cilvēkiem. Taču nav iemesls, lai pamestu savu mājdzīvnieku.

Saimnieku ģimenes un radu lēmums

Tāpat nereti ir situācijas, kad dzīvnieku uz patversmi atved saimnieka ģimenes locekļi vai radinieki. Visbiežāk, ja suņa vai kaķa saimnieks ir gados un vairs nespēj parūpēties par dzīvnieku, ir nonācis slimnīcā vai aizgājis mūžībā.

“Atrastie” uz ielas

Jāpiezīmē, ka daļā gadījumu ir grūti uzzināt patiesos iemeslus, kādēļ saimnieki pamet savus suņus vai kaķus. Cilvēki stāsta par pārcelšanos vai citām izmaiņām dzīvē, reizēm par finansiālām problēmām, bet ilgstošā pieredze šajā jomā ļauj gana ātri saprast, kad cilvēki melo. Un par īstajiem iemesliem, kādēļ pamet savus dzīvniekus, cilvēki mēdz melot gana bieži. Reizēm, mēģinot atdot patversmē savu mājas mīluli, cilvēki stāsta, ka atraduši dzīvnieku uz ielas.

Pieņemot lēmumu par mājdzīvnieku, neatkarīgi no tā, vai runa ir par kaķi vai izmēros lielu suni, ir jādomā ilgtermiņā. Suns vai kaķis nav viena vai piecu, vai pat desmit gadu jautājums. Šādi lēmumi nedrīkst tikt pieņemti vieglprātīgi, mirkļa iegribas rezultātā.

Avots: Ar sirdi delnā


turiba - 3665
Dodies iepazīt jauno Saieta namu!

Dodies iepazīt jauno Saieta namu!

18. augustā Likteņdārzā tika svinīgi atklāts jaunuzceltais Saieta nams. Saieta nams Likteņdārzā ir atvērts apmeklētājiem.

Aizkraukles novada TIC

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

Kino randiņš

Kino randiņš

Lūk, Tev randiņa ideja! Labs kino, lieliska kompānija un kāds dzirkstošs dzēriens. Atliek tikai izvēlēties, kuru seansu apmeklēt!

Splendid Palace

Ražas laiks Virkas muižā

Ražas laiks Virkas muižā

Oktobris ir ne vien ražas laiks, bet arī laiks, kad Virkas muiža dāvina Tev bagātīgas brokastis muižā - bez maksas!

Hotel Virkas Muiža

Gūsti prieku kustībā!

Gūsti prieku kustībā!

Kustībā ir dzīvība! Kustībā ir prieks! Uzkrāj spēkus jaunam darba cēlienam – atjaunojies un atpūties pie jūras. Nūjošana svaigajā jūras gaisā izkustinās ķermeni, atjaunos veselību un nomierinās garu.

EUR 137 | Kurshi Hotel & SPA

Family holidays in Hotel Jurmala Spa

Family holidays in Hotel Jurmala Spa

1 night for 2 adults and 1 child till age of 12 // Included: breakfast, family time at Wellness Oasis, special offer for adults and children

EUR 137 | Estravel Latvia

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

No 11. septembra, katru otro svētdienu, aicinām uz vēlajām brokastīm. Vairāk informācijas meklē mūsu mājas lapā: www.skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Nedēļas nogale SPA viesnīcā //2 naktis viesnīcas standarta numurā 2 personām, brokastis, 1 pusdienas, SPA procedūras un izklaides iespējas

EUR 269 | Estravel Latvia

Skolēniem Bauskas novadā

Skolēniem Bauskas novadā

Idejas aizraujošām skolēnu ekskursijām Bauskas novadā. Šeit atradīsiet radošās darbnīcas, degustācijas, dažādas aktivitātes un izglītojošās programmas

Bauskas TIC

Rudens nakšņošanas piedāvājums

Rudens nakšņošanas piedāvājums

Nakšnošana & brokastis, Wellness Oasis, SPA procedūras VAI restorāna piedāvājums

EUR 122 | Hotel Jūrmala SPA

Sveicam tūrisma dienā!

Sveicam tūrisma dienā!

Esat vienmēr mīļi gaidīti mūsu viesnīcā "Park Hotel Latgola"!

Park Hotel Latgola

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

Aicinām skolēnu grupas doties iepazīt Jēkabpils pilsētu un plašo Jēkabpils novadu!

Jēkabpils novada TIC

Melngalvju ceļojums kolēģiem

Melngalvju ceļojums kolēģiem

Par Melngalvju namu ir dzirdēts sakām: “Vienmēr iets garām, bet nav sanācis ieiet”. Vai arī: “Vai tad tur parasti cilvēki maz iekšā tiek? Tiek.

Melngalvju nams

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

Virkas muiža piedāvā pavadīt rudenīgu Oktobra sestdienu muižas dārzā, lai kopīgi darbotos radošajā darbnīcā, baudītu koncertu, kā arī ķirbju izstādi!

Hotel Virkas Muiža

 SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

Šis burvīgais rituāls apvieno masāžas iedarbību uz ķermeni un izsmalcinātu dabīgu aromātu šarmu. Ķermeņa pīlinga sastāvā ir augstvērtīgas kanēļa, krustnagliņas, ingvera un vaniļas ēteriskās eļļas, kuras palīdzēs atjaunot...

EUR 95 | Kurshi Hotel & SPA

25.09. Artura Maskata autorvakars

25.09. Artura Maskata autorvakars

25. septembrī koncertsērijas “Personīgi” sezonu koncertzālē "Lielais dzintars" atklās Artura Maskata teātra mūzikas autorvakars

Liepājas reģiona TIB

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -