Jānis Pēteris Bērziņš | 2025.08.15
Tālajā 1904. gada 15. augustā atklāja biedrības namu “Ziemeļblāzma”. Tiesa, ēka nav tā pati, kas dabā redzama šodien.
Bet vēsture ir krietni senāka. 1902. gadā Mīlgrāvī tika nodibināta saviesīga biedrība, kas vēlāk pārtapa par Bezalkohola biedrību „Ziemeļblāzma”. 1904. gadā biedrībai „Ziemeļblāzma” tika uzcelts biedrības nams. Tā finansētājs, idejas autors un viens no aktīvākajiem procesa virzītājiem bija kokrūpnieks un mecenāts Augusts Dombrovskis (1845–1927). Cita starpā, viņš Vecmīlgrāvī dibināja un uzturēja arī bērnudārzu, proģimnāziju un „Burtnieku namu”.

Variety Cruises, 7 naktis elegantā kajītē, no Mahes / okeāna jahta, pilna ēdināšana, izklaides programma, nodokļi
EUR 1175 | CRUISEcentre
Jau no pašiem pirmsākumiem „Ziemeļblāzmā” aktīvi darbojās teātra studija, kuru vadīja algots režisors, lai motivētu celt aktieru līmeni. Bet 1906. gada 21. janvārī biedrības namu nodedzināja cariskās Krievijas soda ekspedīcija.
1910. gada 17. martā Augusts Dombrovskis paziņoja, ka nolēmis celt jaunu biedrības namu, kuru uguns nespēs iznīcināt. Nav īsti zināms, kas ir šīs celtnes autors. Tomēr visticamākā versija, ka nama skices un uzmetumus sagatavojis pats A. Dombrovskis. Tā kā viņš nebija profesionāls arhitekts, dažu telpu plānojumi un īstenotie risinājumi uzskatāmi par diezgan oriģināliem. Neskatoties uz to, kultūras pils ir gan kultūrvēsturiska vērtība, gan unikāls jūgenda laika arhitektūras mantojums. 1913. gada 1. septembrī jaunais nams tika atklāts.

Vieta, kas ir ideāli piemērota tiem, kuri vēlas laiski gozēties un baudīt sauli smilšu pludmalē, vai Āfrikas safari piedzīvojumu alkstošiem ceļotājiem.
EUR 1559 | Itaka Latvia

Tā ir atvērta dzērieniem, vakariņām, garām sarunām ar draugiem, ģimeni vai kolēģiem un ar skatu uz VEF kvartālu un Brīvības ielu.
Rija VEF Hotel

Atrodas tieši pie Kata Noi pludmales un ir viena no populārākajām viesnīcām Puketā, pateicoties lieliskajai atrašanās vietai un plašajai teritorijai.
EUR 2389 | Atlantic Travel

Viesu namā “Baltiņi” tiek piedāvātas naktsmītnes ar senlaicīga un mūsdienu stila mēbelēm. Šeit dominē postmodernisma stila interjers ar antīkiem elementiem.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Maģiskās Gozo un Komino salas piedāvā elpu aizraujošas ainavas, jūras klintis, tirkīza līčus un nesteidzīgu atpūtu.
EUR 349 | Itaka Latvia

6. septembrī Valmierā notiks “Valmieras skrējiens 2026”, kas atgriež pilsētā rudens skriešanas svētkus.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Stilīgs dzīvesstila restorāns un austeru bārs Rīgas centrā, Berga Bazārā, kas apvieno sezonālu virtuvi, jūras veltes un izsmalcinātu atmosfēru.
Buržujs

Augusts LVM arborētumā Kalsnavā ir hortenziju mēnesis. Aicinām apmeklētājus ieplānot īpašus brīžus un baudīt pasākumus ar skaistiem mirkļiem.
Madonas TIC
.png)
Rēzekne gatavo vasaras iespaidīgākos svētkus! Trīs dienas ar koncertiem, svētku gājienu, amatniekiem, salūtu, putu šovu un īpašiem notikumiem visai ģimenei!
Rēzeknes pilsētas TIC

Halkidiki piekraste ir slavena ar kristāliskajiem ūdeņiem un līčiem, kas ir ideāli piemēroti ceļotājiem, kuri meklē klusumu un mieru.
EUR 449 | Itaka Latvia

Itālijā ir lieliskas pludmales, ēdiens, izcilas viesnīcas, kalni un vīni... Izvēlieties sev tuvo un dodieties piedzīvojumā!
EUR 636 | Estravel Latvia

Latvijas rallija vēstures ekspozīcija “Garage 1965” ir unikāla autosporta kolekcija, vēsturiskie eksponāti un rallija leģendas autosporta kultūras cienītājiem.
Liepājas reģiona TIB

Katru vasaras ceturtdienu pēc plkst. 18.00 aicinām baudīt īpašus grila vakarus restorāna Hercogs terasē.
Hercogs Mārupe

No saules pielietām pludmalēm līdz līkumotām vīna dārzu ielejām.Portugāles spilgtie festivāli un kultūras pasākumi.
EUR 449 | Itaka Latvia

Vecrīgas 5 zvaigžņu viesnīca DOME HOTEL ir ieguvusi prestižo MICHELIN Key 2025, kas izcila kvalitātes, rūpīga darba un neaizmirstamas viesmīlības atzinība.
Dome Hotel

Meksika ir viena no bioloģiski daudzveidīgākajām valstīm pasaulē. No tuksnešiem un tropu mežiem līdz okeāna piekrastēm - te atradīsiet ekosistēmas, kas ir mājvieta daudzām unikālām dzīvnieku sugām.
EUR 1839 | Itaka Latvia

Atklājiet jaunu kultūras galamērķi Salaspilī un kļūstiet par daļu no īpaša notikuma – Salaspils koncertzāles atklāšanas svētkiem 19. septembris 19:00!
EUR 55 | Salaspils novada TIC

Mēs lidojam uz vairāk nekā 80 galamērķiem Baltijas valstīs, Eiropā un Tuvajos Austrumos.
airBaltic

Madeirā, kas tiek uzskatīta par Atlantijas okeāna pērli, tiek apvienots ēdiens ar kultūru,īsta paradīze pārgājienu cienītājiem.
EUR 639 | Itaka Latvia

2 naktis 2 pieaugušajiem un 2 bērniem līdz 17 g.v. - nakšņošana un atpūtas piedāvājums
EUR 419 | Estravel Latvia