Durvis vēris pirmais ukraiņu dizaineru veikals Latvijā

Gita Bute | 2022.08.16

Outlet ciematā durvis vēris veikals ViRA, kas tapis ar mērķi, sniegt atbalstu modes dizaineriem, kuri šobrīd turpina savu darbu valstī kurā notiek karadarbība. Projekta idejas autore Viktorija Športa ar vēlmi dot dizaineriem attīstības iespējas, pavisam neilgā laikā apvienojusi 17 zināmus Ukrainas zīmolus un savu ideju pārvērtusi omulīgā veikaliņā, kas meklējams Via Jurmala Outlet Village, Pinķos.

ViRA tulkojumā no ukraiņu valodas nozīmē ticība. Cerība uz labāku nākotni un ticība, ka mākslu un talantu nav iespējams iznīcināt. Tieši pēdējos gados interese par ukraiņu modi ir pieaugusi visā pasaulē. Talantīgie dizaineri ir spējuši prezentēt savas unikālās idejas, košās krāsas, dabīgos izejmateriālus un parādīt sevi pasaulei kā autentiskus un ļoti radošus sfēras pārstāvjus.

Šobrīd veikala ViRA klāsts tiek aktīvi papildināts un neskatoties uz sarežģījumiem, kas saistīti ar produkcijas piegādi uz Latviju, plaukti piepildīti jau ar vairāku dizaineru produkciju, kā, piemēram, košo Chuprina zīmola trikotāžu, Verbena zīmola sieviešu rokassomiņām, Sporta Bijou aksesuāriem, Duality – džinsa apģērbu, kleitām un trenčiem, bērnu rotaļlietām no zīmola Kykla, rokām darinātas apakšveļas For Love Underwear, zīmola Sisters lina un zīda izstrādājumiem piezemētos un dabiskos toņos, kā arī unikālajiem kimono, kas atspoguļo ukraiņu tautas tradicionālos rakstus un krāsas.

“Ir pagājis tikai mēnesis, kopš tika pieņemts lēmums realizēt ideju ar kuru devāmies pie outlet ciemata vadības ar vēlmi atvērt šādu veikalu. Mēs vēlējāmies, pēc iespējas ātrāk palīdzēt Ukrainas modes dizaineriem, gan tiem kuriem ir nācies valsti pamest, gan tiem, kuru ražotnes tikušas bombardētas un piespiedu kārtā ir pārceltas uz valsts rietumiem. Līdzekļi, ko centīsimies nopelnīt ukraiņu dizaineriem, būtiski palīdzēs atbalstīt viņu darbiniekus, kā arī turpināt vai pat atsākt darbnīcu darbību,” stāsta projekta idejas autore Viktorija Športa.

Papildus sieviešu un bērnu apģērbam, veikalā pavisam drīz būs pieejami arī apģērbi vīriešiem, kā arī apavi un citi aksesuāri. “Ziņa par veikala atvēršanu sasniegusi daudzus ukraiņu modes dizainerus un mēs ar patiesu prieku saņemam vēstules un zvanus ar novēlējumiem šim projektam augt un attīstīties, kas kopā ar outlet ciemata atbalstu dod mums milzu spēku šo projektu realizēt,” stāsta V. Športa.

Avots: Via Jurmala Outlet Village


gunrange - 3920
Ozolu diena Turaidā

Ozolu diena Turaidā

Ozolu diena Turaidas muzejrezervātā – 16 Zemozolu pieturas, izzinošas darbnīcas, zinātnieki un meistari, aktivitātes lieliem un maziem!

EnterGauja

Pilsētvides izstāde Strenčos

Pilsētvides izstāde Strenčos

Visas vasaras garumā Strenču pilsētvidē apskatāma mākslinieku apvienības “Orbīta” kūrēta izstāde – objekti un instalācijas, kas paslēpti pilsētvidē.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Pastāsti par savu ceļojumu Bauskas novadā!

Pastāsti par savu ceļojumu Bauskas novadā!

Mēs nepārtraukti attīstām Bauskas novada tūrisma piedāvājumu. Dalies savā pieredzē aizpildi īsu viesu aptauju.

Bauskas TIC

Ventspils muzejs īstenojis projektu

Ventspils muzejs īstenojis projektu

Ventspils muzeja jaunā ekspozīcija atklāj pilsētas vēsturi, jūras, ostas un tirdzniecības nozīmi no 13. līdz 19. gadsimtam.

Ventspils TIC

Miķeļtirgus Kandavā

Miķeļtirgus Kandavā

Kandavas Vecpilsētas laukums un Promenāde rudenīgā noskaņā piepildīsies ar rosību, smaržām un tirgus atmosfēru Miķeļtirgū.

Tukuma TIC

koncertstāsts

koncertstāsts "UN DIEVS...RADĪJA SIEVIETI"

lasiskās mūzikas koncertstāsts “Un Dievs… radīja sievieti” aicinās doties muzikālā ceļojumā itāļu verisma pasaulē, atklājot sievietes tēlu, spēku un sarežģītību

Tukuma TIC

Satikšanās svētki Kokmuižā

Satikšanās svētki Kokmuižā

Ar daudzveidīgu norišu programmu – muzikālām, radošām, izzinošām aktivitātēm un muižas tirgu, 5. septembrī Kocēnos tiks svinēti “Satikšanās svētki Kokmuižā”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Mārtiņa Kantera kocerts “Cilvēcība”

Mārtiņa Kantera kocerts “Cilvēcība”

5. septembrī plkst. 19.00 Sēļu muižā norisināsies Mārtiņa Kantera koncerts "Cilvēcība". Biļetes iespējams iegādāties "Biļešu paradīzē"

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

"Uzkūko" brīvdienu bufete 1.septembrī

Pirmā skolas diena ir klāt, un mēs to gribam padarīt vēl saldāku! 1. septembrī plkst. 10.00-16.00 (vai līdz pēdējai kūciņai!), Valmieras iela 12, Rencēni

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Aicinam piedalīties fotoattēlu konkursā

Aicinam piedalīties fotoattēlu konkursā

Ventspils domes administrācijas Mārketinga un tūrisma nodaļas Tūrisma informācijas centrs (TIC) aicina piedalīties “Ventspils 2026. gada fotoattēlu konkursā”.

Ventspils TIC

Ķeram vasaru aiz astes Tukuma novadā

Ķeram vasaru aiz astes Tukuma novadā

Vasaras pēdējā nedēļas nogale Tukuma novadā būs piepildīta ar mūziku, jūras klātbūtni, uguns gaismu un notikumiem visai ģimenei.

Tukuma TIC

Ūdens piedzīvojumu parks

Ūdens piedzīvojumu parks

Vēl vasaras sajūtas nav beigušās! Izbaudi ūdens priekus, atrakcijas un atpūtu Ventspils Ūdens piedzīvojumu parkā. Dodies piedzīvojumā jau šodien!

Ventspils TIC

Laikmetīgās dejas izrāde Valmierā

Laikmetīgās dejas izrāde Valmierā

6. septembrī plkst. 16.00 Valmieras Kultūras centrā būs laikmetīgās dejas izrāde “Kāda ķermeņa stāsts”. Biļetes ierobežotā skaitā pieejamas "Biļešu paradīzē"

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ar klasi uz Rēzekni! - iesāc mācības!

Ar klasi uz Rēzekni! - iesāc mācības!

Aizraujošas skolēnu ekskursijas, piedzīvojumi, STEM “Dabas BINGO”, SKOLAS SOMA un jauna motivācija!

Rēzeknes pilsētas TIC

Kurš kuru? Nāc un ievērtē pats!

Kurš kuru? Nāc un ievērtē pats!

Šī būs patiesi aizraujoša divu aktieru izdzīvošanas cīņa. Kurš kuru? Nāc un ievērtē pats!

Rēzeknes pilsētas TIC

Ventspils Pludmales akvaparks

Ventspils Pludmales akvaparks

Pēc pludmales – uz akvaparku! Baseini, slidkalniņi un džakuzi turpat pie jūras. Laba pietura ģimenes dienai Ventspilī.

Ventspils TIC

Pirts diena Līgatnē

Pirts diena Līgatnē

2026. gada 5. septembrī Līgatnē, gleznainajā pilsētas centrā pie Līgatnes dīķa notiks kaut kas nebijis - Pirts diena Līgatnē.

EnterGauja

Auto līzings 'Viss cenā'

Auto līzings 'Viss cenā'

Viss autoparks vienā mēneša maksājumā. Viena maksa, visas rūpes uz mums.

Europcar

Ražas svētki Rēzeknes Bruyverī!

Ražas svētki Rēzeknes Bruyverī!

Vasarai pa finiša taisni - Bryuvers pagalmā ar vietējiem labumiem, dzīvo mūziku, dančiem, gardu maltīti un kārtīgu ballīti – tiekamies 05.09. “zem tilta"

Rēzeknes pilsētas TIC

Nopietna komēdija “Uz visu banku!”

Nopietna komēdija “Uz visu banku!”

Izrāde “Uz visu banku!” – asa komēdija par izvēlēm, vērtībām un cīņu par savu iespēju. Asprātīgi dialogi un negaidīti pavērsieni garantē spriedzi.

EUR 20 | Salaspils novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -