Bauskas vecpilsētā notiks «Zemgales Dižtirgus» un «CIERE»

Kristiāna Paula Lībiete | 2022.09.10

Otrā septembra sestdiena Bauskas vecpilsētā tradicionāli tiek aizvadīta svētku zīmē. Arī šogad 10. septembrī no plkst. 17:00 Bauskas Rātslaukumā norisināsies “Zemgales Dižtirgus”, taču no plkst. 20:00 līdz plkst. 24:00 pilsētas iedzīvotāji un tūristi jau otro reizi aicināti uz “CIERI” – nesteidzīgu pastaigu Bauskas vecpilsētā. Šogad gaismu un klausāmstāstu sinerģijā tiks iepazīti cilvēki, kuru dzīvesgājums kādā mirklī bijis saistīts ar Bauskas namiem.

Piedāvājot daudzveidīgu preču klāstu, tradicionālajā “Zemgales Dižtirgū” šogad pulcēsies ap 80 mājražotāju un amatnieku. No plkst. 17:00 Bauskas Rātslaukumā varēs iegādāties dažādus gardumus – maizi, sieru, gaļas izstrādājumus, vīnu un arī kādu saldu našķi. Tāpat tiks tirgots apģērbs, dabīgā kosmētika, aksesuāri un rotas. Ar sarunām par Bauskas vecpilsētu un tās bagātīgo mantojumu možu garu tirgus laukumā uzturēs Ansis Bogustovs.

No plkst. 20:00 spožāk iemirdzēsies deviņas ēkas Bauskas vecpilsētā, kurās reiz mitinājušās vai strādājušas izraudzītās personības. Pie katras no tām būs iespēja izlasīt īsu personas aprakstu un noklausīties paša cilvēka vai kāda cita pietuvināta laikabiedra stāstu par piedzīvoto Bauskā. Personību apraksti tapuši sadarbībā ar Bauskas muzeja speciālistiem. Namu stāstu audio arī šogad ierunās novadnieks un aktieris Jēkabs Reinis. Tāpat vecpilsētu atdzīvinās dažādi mākslinieciski akcenti – ērģeļu skaņas, uguns šovs, mīmi, karikatūrists, Bauskas Tautas teātra mēmās etīdes un vēl. Plkst. 23:45 visi cierētāji aicināti pulcēties Rīgas ielā 22 (Zirgu pasts) uz noslēguma šovu neona noskaņās kopā ar ritma apvienību “Pulsa efekts”.

Ņemot vērā pagājušā gada atsaucību, arī šajā reizē apmeklētājiem vērīgi jālūkojas ne tikai uz izgaismoto ēku fasādēm, bet arī uz saviem purngaliem, jo katra spožā objekta tuvumā atradīsies vārds vai frāze, no kuriem pastaigas beigās iespējams izveidot kādu izteicienu par Bausku. Pēc veiksmīga maršruta izpildes “CIERES” dalībniekiem būs iespēja piedalīties balvas izlozē un laimēt lidojumu ar gaisa balonu četrām personām. Šajā reizē saliktais teikums ir jāuzraksta uz dalībnieka anketas un līdz plkst. 23:59 jāiemet spožajā kastē pie Bauskas rātsnama. Dalībnieka maršruta karti no plkst. 20:00 būs iespējams saņemt stendā pie Bauskas rātsnama. Izlozes anketa būs uzdrukāta uz maršruta kartes.

Dodoties pastaigā, iesakām līdzi ņemt pildspalvu un lukturīti. Lukturītis var noderēt, lai tumsā atrastu meklētos vārdus vai frāzes, ko tad pēcāk ar pildspalvu piefiksēt uz kartes. Tāpat pildspalva būs nepieciešama, lai aizpildītu anketu un piedalītos izlozē. Vienu laimīgo, kuram kopā ar kompāniju tiks dāvāta iespēja apskatīt Bausku no putna lidojuma, tiešraidē izlozēsim īsu mirkli pēc “CIERES” noslēguma - 11. septembra plkst. 00:15. Tiešraide tiks translēta Bauskas Kultūras centra sociālās platformas “Facebook” lapā (faceboo.com/kultura.bauska), un to vadīs Ansis Bogustovs.

Informējam autovadītājus, ka šajā dienā Bauskas vecpilsētā no plkst. 14:00 līdz plkst. 24:00 būs noteikti satiksmes ierobežojumi. Satiksmei slēgta Dambja iela, Rūpniecības iela, Katoļu iela, Strautnieku iela, Smilšu iela, Baznīcas ielas posms no Rūpniecības līdz Rīgas ielai, Rīgas ielas posms no Kalna ielas līdz Dambja ielai un posms no Salātu ielas līdz Kalna ielai, Plūdoņa ielas posms no Dambja ielas līdz Kalna ielai un posms no Kalna ielas līdz Salātu ielai, Pasta ielas posms no Plūdoņa ielas līdz Rīgas ielai, Saules ielas posms no Plūdoņa ielas līdz Rīgas ielai, Kalēju ielas posms no Plūdoņa ielas līdz Rīgas ielai. Iebraukšana un izbraukšana būs atļauta  slēgtajām ielām pieguļošo ēku iedzīvotājiem. Minētajos posmos lūdzam nenovietot automašīnas stāvēšanai uz ielām – spēkratus iedzīvotājiem iespēju robežās aicinām atstāt savos pagalmos. Pilsētas iedzīvotājus uz norisi aicinām doties ar kājām.

Aktuālajai informācijai un jaunumiem par CIERI aicinām sekot līdzi Bauskas Kultūras centra ierakstiem sociālās platformas “Facebook” lapā (facebook.com/kultura.bauska) un “Instagram” profilā (instagram.com/kulturas_centrs), kā arī mājaslapā www.kultura.bauska.lv.


Avots: Kultura.bauska.lv


celojumubode - 3762
Vasaras garšas Aizkraukles terasēs

Vasaras garšas Aizkraukles terasēs

Aizkraukles pilsētā āra terases piedāvā astoņi ēdināšanas uzņēmumi - katrs ar savu šarmu. Iepazīsti tos un izvēlies sev piemērotāko!

Aizkraukles novada TIC

Tukuma teātra izrāde

Tukuma teātra izrāde "PĀRDOTIE SVĒTKI"

Tukuma teātra jaunākais iestudējums Jāņu ieskaņā būs skatāms Tukku Magi pagalmā 21.jūnijā pulksten 19:00

Tukuma TIC

“Apceļo pilis un muižas 2023” arī Tukumā!

“Apceļo pilis un muižas 2023” arī Tukumā!

No 1. jūnija līdz 28. oktobrim visā Latvijā norisinās akcija “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2023”, kurā piedalās arī Tukuma puses pilis un muižas!

Tukuma TIC

“Tukumnieki Dziesmu un deju svētkiem”

“Tukumnieki Dziesmu un deju svētkiem”

Izstādes atklāšana Tukuma Audēju darbnīcā 22.jūnijā pulksten 19:00. Aicinām skatīt TLMS “Durbe” darinājumus un Tukuma muzeja krājuma priekšmetus.

Tukuma TIC

ROŽU svētki Tukumā notiks 21.-23.jūlijā

ROŽU svētki Tukumā notiks 21.-23.jūlijā

Būs svētku gājiens, Rožu vāģu parāde, milzīgais Rožu vainags, dažādu mākslinieku uzstāšanās, kā arī - Laimas Vaikules koncerts! Vairāk Rožu svētku FB lapā!

Tukuma TIC

Satiec Bausku vasarā!

Satiec Bausku vasarā!

Izdots jaunākais kultūras un tūrisma ceļvedis - aktuālās vasaras norises un iedvesmas!

Bauskas TIC

Iepazīsti Madonas novada skaņas

Iepazīsti Madonas novada skaņas

Šovasar ceļotājus aicinām iepazīt Madonas novadu skanoši un muzikāli. Tūrisma piedāvājumā “Iepazīsti Madonas novada SKAŅAS”, esam apkopojuši informāciju par 15 vietām, kur: saklausīt dabas skaņas (zvēru sarunas, putn...

Madonas TIC

Sv. Jēkaba ceļš Bauskas novadā

Sv. Jēkaba ceļš Bauskas novadā

Sv. Jēkaba ceļš (Camino de Santiago) ir viens no populārākajiem svētceļnieku maršrutiem pasaulē - tā maršruts vijas arī caur Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Izbrauciens ar elektromobili

Izbrauciens ar elektromobili "Līvens".

Mums ir lieliskas ziņas - mūsu Elektromobīlis "Līvens" ir gatavs uzņemt visus, kuri vēlas iepazīties ar Smiltenes pilsētas ainavas šarmu, vēsturi un doties skaistā, izzinošā braucienā! 🤗 Šī būs neaizmirstama un piedzīv...

Smiltenes TIC

Pārgājiens

Pārgājiens "Jāņu zāles meklējot"

18.jūnijā ikviens aicināts uz bezmaksas pārgājienu gida pavadībā Jelgavas apkārtnē. Vairāk informācijas un pieteikšanās pa tālruni 63005447

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Ielīgošana Tukumā | JĀŅU VAINAGĀ

Ielīgošana Tukumā | JĀŅU VAINAGĀ

Tukuma pilsētas parkā 17.jūnijā no pulksten 22:00 svētku sajūtu radīs Katrīna un Laima Dimantas ar pavadošo grupu un Tukuma pilsētas Kultūras nama kolektīvi.

Tukuma TIC

Saulgrieži Stāmerienas pilī

Saulgrieži Stāmerienas pilī

Stāmerienas pils Saulgriežos aicina uz burvīgu koncertu un vides objektu izstādes atklāšanu.

Gulbenes novada TIC

Tukuma puses dabas takas aicina>>

Tukuma puses dabas takas aicina>>

Ir lielisks laiks dabas taku izzināšanai, tāpēc izvēlies piemērotāko dabas taku un dodies ceļā!

Tukuma TIC

VisitBauska fotomirklis:ģimenēm ar bērniem

VisitBauska fotomirklis:ģimenēm ar bērniem

Piedalies VisitBauska Fotomirklī - dalies fotogrāfijās par tēmu "Bauskas novads ģimenēm ar bērniem!"

Bauskas TIC

17.jūn. rallija posms trauksies pa Tukumu!

17.jūn. rallija posms trauksies pa Tukumu!

Seko līdzi informācijai par TET RALLY LIEPĀJA!

Tukuma TIC

Baudi maltīti terasēs!

Baudi maltīti terasēs!

Baudi maltīti uz terasēm - Bauskas novada restorānos, kafejnīcās, picērijās un krodziņos!

Bauskas TIC

Iepazīsti Smiltenes novadu ar auto!

Iepazīsti Smiltenes novadu ar auto!

Došanās atpūtas izbraukumā uz Smiltenes novadu ar auto ir lielisks veids, kā izbaudīt skaisto dabu un apmeklēt interesantas apskates vietas. Smiltene ir viena no ainaviskākajām Latvijas pilsētām, kas pārsteidz gan ar dab...

Smiltenes TIC

Lapmežciemā fotogrāfiju izstāde

Lapmežciemā fotogrāfiju izstāde

Lapmežciema Tautas namā no 18.jūnija līdz 4.septembrim skatāma fotogrāfiju izstāde “Dejas maģija”.

Lapmežciems

UNESCO mantojums Smiltenes novadā!

UNESCO mantojums Smiltenes novadā!

Strūves ģeodēziskais loks ir unikāla sava laika garākā un precīzākā ģeodēzisko mērījumu sistēma un izcila zinātnes vēstures attīstības liecība. Viens no šī loka punktiem – Palzmar – atrodas Grundzāles pagastā, Smiltenes ...

Smiltenes TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -