Ideja ceļojumu maršrutam jeb kā 10 dienās redzēt skaistākās Grieķijas vietas

Ideja ceļojumu maršrutam jeb k

Foto: Pixabay.com | Dāvids Krišs Perunovs | 2022.09.23

Vien mazāk kā divu nedēļu laikā Grieķijā var redzēt ļoti daudz, sajūtot grieķu Gvēstures, kultūras, pludmaļu, ēdiena un naktsdzīves šarmu, gluži kā daļa apburošo grieķu salu. Portāls "Lonelyplanet.com" sagatavojis 10 dienu plānojumu ceļojumam uz Grieķiju.

1. diena: Sāc ar Atēnām, grieķu civilizācijas šūpuli

Saņemies! Uzkāp kalnā augšā Atēnu centrā, lai nokļūtu leģendārajā Akropolē. Pēc tam, visbeidzot nolaižoties pie mirstīgajiem, izmanto iespēju pastaigāt pa vēsturisko Agoras apkaimi, kā arī iestiprināties vienā no Plakas apkaimes tavernām. Vari arī piestaigāt Akropoles muzejā.

2. diena: Dodies ar prāmi pa Egejas jūru no Atēnām uz Mikonas salu

Droši kāp iekšā vienā no daudzajiem prāmjiem Pirejas ostā Atēnās un dodies pusstundu garā gājienā uz Mikonas salu, vienu no Eiropas ballīšu centriem (konkurenti - Ibiza un Sentropēza). Še iespējams aizdoties gan ar ātrākiem, gan ar lēnākiem kuģīšiem. Sala tiek uzskatīta par vienu no Eiropas ballīšu centriem. Izbaudi mazās saliņas ziediem ieskautās kafejnīcas un skaistumlietu veikalus Horas  vecpilsētā, kā arī neaizmirsti iebrist debešķīgajos Egejas jūras piekrastes ūdeņos. Protams, saglabā spēkus ballītei vienā no slavenajiem Mikonas naktsklubiem līdz pat rītausmai.

3. diena: Dodies pastaigā ar senajiem grieķiem Delā

Uzveic pēcballītes nelabo dūšu pusstundu ilgā ceļā ar rīta prāmi uz Apolona dzimteni Delu! Visa sala ir viena vienīga sengrieķu svētnīca - šeit neskaitāmās sengrieķu drupas silda kvēlojošā Grieķijas saule. Tad ej ar prāmi atpakaļ uz Mikonu atveldzēties pludmalē, lai pēc tam Horā iestiprinātos jūras velšu restorānā.

4. diena: Atpūties Parā

Sēdies prāmī un dodies uz Paru - saliņu arhipelāgu, kas patiesi raksturo Grieķijas garu. Gājiens ar prāmi no Delas prasīs vienu stundu. Ziedošās tavernas ostas pilsētā Parikiā aicina pusdienās ikvienu pēc gājiena ar prāmi. Pēc tam paņem nomā auto un brauc apkārt salai, baudot gan skaistās Paras pludmales, gan gardos tomātus pie vietējiem audzētājiem.

5. diena: Baudi mieru Antiparā

Teju vai saskardamās ar kaimiņsalu, nelielā Antiparas sala tik tiešām ir Anti Para, līdz kurienei no Paras ar prāmi jāiet vien 15 minūtes. Salas šaurajos, vējainajos ceļos ir lēna, nesteidzīga gaisotne. Dodies gājienā ar prāmi uz Despotiko, atjaunotu senlaiku svētnīcu. Pēc tam uzņem spēkus ar jūras veltēm Agias Georgias tavernā. Ja jūti sevī sportisku garu, kāp uz dēļa un izmanto vindsērfinga piedāvātās iespējas.

6. diena: Pievienojies ceļotājiem Santorīni

Ar saviem klinšainajiem krastiem Santorīni tik tiešām atbilst īstenas grieķu salas definējumam. Kāpjot pa salas stāvajām un šaurajām kāpnēm klintīs, šeit teju visu laiku var redzēt baltās mājas, kas simbolizē Grieķiju. Šeit pat var rast neskaitāmus pārgājienu ceļus salas līkņotā krasta tuvumā. Arī saulrieti šeit ir gleznaini. Raugi Egejas jūras ainavu no kalnu apkaimes Oia, ieturot tradicionālo grieķu maltīti kādā no vietējām tavernām.

7. diena: Paslēpies Knosas pilī Krētā

Krēta ir tik liela, ka šķiet - tā nu ir atsevišķa valsts. Gājiens ar prāmi no Santorīni uz Irakliju prasīs divas stundas. Krētas galvaspilsētā Iraklijā var ātri paēst pusdienas un par lētu naudu paņemt nomā auto, lai 20 minūšu laikā nokļūtu Knosas pils drupās, senu senās Mīnoju civilizācijas centrā. Pils drupām var veltīt pusi dienas. Ja laika pietiek, Knosas pils apkārtnē var atrast neskaitāmas vīndarītavas, kurās var nogaršot izcilus vietējos vīnus, kas derēs ikvienai ēdienreizei.

8. diena: Apbur sevi ar Krētas pasakaino skaistumu

Krētas otrā lielākā pilsēta Hanija, lai gan ne oficiāli, bet ir Krētas galvaspilsēta daudzu krētiešu sirdīs. No Iraklijas šeit ar auto var nokļūt divās stundās. Hanijas vecpilsētā ceļotājs var atrast mīnojiešu, sengrieķu, venēciešu un neskaitāmu citu Krētas salas izbijušo saimnieku arhitektūras mistrojumu. Virtuve šai pilsētā ir neparasta - tajā izmanto Krētā izaudzēto un saražoto. Divas citas kultūrvēsturiskās vērtības Hanijā ir Retimnas antīkā laikmeta osta un mirdzošās pareizticīgo svētnīcas kalnos - piemēram, klosteris Moni Arkadiou.

9. diena: Pastaigājies Krētas piekrastu vietās un pludmalēs

Samaria Gorge ir slavenākā Krētas dienvidu daļas pastaigu vietām. Lai tur nokļūtu, vari paķert auto un doties uz Elafonisi, pa ceļam iebraucot pastaigu vietās. Viena no šādām ir Samariá Gorge nacionālais parks, kas sākas klintīs un ved gar krāčainām kalnu upēm. Ja šeit pūlis Tev ir par lielu, brauc uz Agia Irini Gorge aizu. Dienu noslēdz Elafonisi pludmalē, kas klāta rozīgām smiltīm un kur peldes ir brīnišķīgas.

10. diena: Lido no Krētas uz Atēnām

Lidojums no Hanijas - Krētas otrās lielākās - lidostas uz Atēnām aizņems vienu stundu. Apskati sardzes maiņu Sintagmas laukumā, antīkuma pārpilno Benaki muzeju, grezno Hadriana arku un grandiozo Olimpiskā Zeva templi.


Avots: BalticTravelnews.com/Lonelyplanet.com


turiba - 3664
Romantiskas atpūtas cienītājiem!

Romantiskas atpūtas cienītājiem!

Eksotisko salu arhipelāgs ar šalcošām palmu audzēm, sniegbaltām pludmalēm un dzidru, tirkīzzilu ūdeni vilina tūkstošiem tūristu no visas pasaules.

EUR 1339 | Latvia Tours

Jauna spēle Karostā

Jauna spēle Karostā

Karostas glābšanas biedrība (KGB) ar pašvaldības atbalstu realizējusi projektu “Noslēpumu sala – REDANS”.

Liepājas reģiona TIB

Liepājas Mākslas forums ’22

Liepājas Mākslas forums ’22

Ar devīzi Show me a good time! šogad, no 30. septembra līdz 2. oktobrim norisināsies mūsdienu mākslas festivāls “Liepājas Mākslas forums’22”.

Liepājas reģiona TIB

Liepājas dāvanu karte - atpūta Liepājā!

Liepājas dāvanu karte - atpūta Liepājā!

Liepājas Dāvanu karte - viena dāvana, vairāk nekā 80 izvēles iespēju! Liepājas Dāvanu karte ir izcils veids, lai pavadītu laiku ar ģimeni un draugiem.

Liepājas reģiona TIB

Tūrisma akcija:

Tūrisma akcija: "Noķer vasaru aiz bizēm!"

Visu septembri Virešu tūrisma informācijas centrā “Mājvieta” norisināsies septembra tūrisma akcija “Noķer vasaru aiz bizēm!"

Smiltenes TIC

Šarmelšeiha ar Join UP!

Šarmelšeiha ar Join UP!

Pagarini vasaru ar Join UP! un lido kopā ar mums uz Šarmelšeihu!

EUR 1255 | Join UP! Baltics

Liepājas Simfoniskais orķestris

Liepājas Simfoniskais orķestris

23.09. Liepājas Simfoniskais orķestris dosies piecu koncertu tūrē pa Latviju, kas 14. oktobrī pulksten 19 noslēgsies Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars".

Liepājas reģiona TIB

Valmieras novada diena

Valmieras novada diena

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 1. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 norisināsies Valmieras novada diena. Aicinām iepazīt un vairāk uzzināt par otru lielāko novadu Latvijā, kur cieņā praktisks un darbīgs skatījums uz dz...

Valmieras TIC

Samazinām cenas uz Turciju!

Samazinām cenas uz Turciju!

Ceļo ar 3% atlaidi oktobrī un novembrī!

Novatours

TOP 20 idejas rudens baudīšanai

TOP 20 idejas rudens baudīšanai

TOP 20 idejas rudens baudīšanai Augšdaugavas novadā

TAKA

Pieredzes stāsts – Fantāziju zemes Neonija

Pieredzes stāsts – Fantāziju zemes Neonija

Fantāzija ir cilvēka iztēles auglis, kas ieved citādā pārdomu pasaulē, ļauj aizmirsties no ikdienas steigas, mudina sapņot un rosina paveikt brīnumainas lietas. Tam tikai nepieciešama atbilstoša vide. Šādu vietu Valmierā...

Valmieras TIC

Brīvdienas šarmantajā Monpeljē!

Brīvdienas šarmantajā Monpeljē!

Francijas pilsēta, kurā nav nekā lieka un ļoti maz uzskatāmas globalizācijas pēdas, bet atrodams tieši tik daudz izsmalcinātības un greznības...

EUR 499.00 | Latvia Tours

Pastaigas Liepājā gida pavadībā

Pastaigas Liepājā gida pavadībā

Katru sestdienu un svētdienu plkst. 12.00, gids gaidīs pie koncertzāles “Lielais dzintars”, Radio ielā 8, visus, kuri vēlas doties 1,5-2 h mierpilnā pastaigā.

Liepājas reģiona TIB

GRUPAS BRAUCIENS ar MSC PREZIOSA!

GRUPAS BRAUCIENS ar MSC PREZIOSA!

Skaistākās Ziemeļeiropas pērles brīnišķigā kruīzā ar laineri MSC PREZIOSA rudens skolēnu brīvlaikā!

EUR 1320 | Latvia Tours

Atklājiet sev fantastisko Club Med Cancun!

Atklājiet sev fantastisko Club Med Cancun!

Jūs sagaida trīs balto smilšu pludmales, gandrīz vai lielākais koraļļu rifs pasaulē un laba sporta aktivitāšu izvēle gan uz zemes, gan ūdenī.

EUR 1221 | Latvia Tours

Slutišķu gravu taka

Slutišķu gravu taka

Interesants pastaigu maršruts atrodas ļoti gleznainā Dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. Slutišķu gravu taka savieno Slutišķu krauju un Slutišķu ciemu.

TAKA

Līdz 16.10. izstāde “Ķenguru neredzēju

Līdz 16.10. izstāde “Ķenguru neredzēju"

Līdz 16. oktobrim Liepājas muzejā būs skatāma Agneses Kauperes darbu izstāde “Ķenguru neredzēju”.

Liepājas reģiona TIB

Ekskursijas Liepājā un apkārtnē

Ekskursijas Liepājā un apkārtnē

Liepāja un tās apkārtne ir aizraujošu piedzīvojumu pilna gan izzinošām skolēnu eksursiju grupām, gan ģimenēm ar bērniem laiskām brīvdienām.

Liepājas reģiona TIB

Dominikāna. Atpūta pludmalē. 2023

Dominikāna. Atpūta pludmalē. 2023

Ieplāno savlaicīgi - Lidojums no Rīgas, transfēri un 10 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu

EUR 1825 | Estravel Latvia

Ceļo ar pēdējā brīža piedāvājumiem!

Ceļo ar pēdējā brīža piedāvājumiem!

Karsti pēdējā brīža ceļojumi - izvēlieties sen kāroto atpūtas galamērķi un ceļojiet par zemāku cenu!

EUR 325 | Latvia Tours

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -