22. septembris vēsturē: Šveice kļūst par neatkarīgu valsti

Jānis Pēteris Bērziņš | 2025.09.22

1499. gada 22. septembrī līdz ar Bāzeles miera līguma noslēgšanu pēc Švābijas kara beigām Šveice kļuva par neatkarīgu valsti.

Asiņainajā cīņā karoja Švābijas līga un Vācijas Svētās Romas impērijas pārvaldītā veco laiku Šveices Konfederācija. Ilgstoši Šveices teritorija atradās vācu kundzībā. Tiesa gan, pirms kara Šveices teritorijā esošā Triju jurisdikciju līga, kuru pārvaldīja ievērojamā Hābsburgu dinastija, ar šo līgumu turpināja sadarboties ar jau neatkarīgo Šveici.

Šveice, kurā ir četras valsts valodas - vācu, franču, itāļu un retoromāņu - joprojām ir pasaules valstu zelta glabātāja un karos neitrāla valsts. Vai kāds miera līguma noslēgšanas laikā par to nopietni aizdomājās...


Avots: BalticTravelnews.com/En.wikipedia.org


celojumubode - 3982
KAUKĀZA PĒRLES: ARMĒNIJA UN GRUZIJA

KAUKĀZA PĒRLES: ARMĒNIJA UN GRUZIJA

Divas valstis, divi koši kaimiņi, viens ceļš, daudzas garšas un stāsti!!!

EUR 1100 | AL SVETS

KUUP KAFIJA +citas lietas veikalā

KUUP KAFIJA +citas lietas veikalā "KABATA"

"KABATA" ir vieta, kur vietējie mākslinieki un dizaineri rada unikālus šedevrus, piedāvājot autentiskus produktus ar vēstījumu + KUUP kafija un meistarklases.

Rēzeknes pilsētas TIC

ŠRILANKA 18.-29.08.2026

ŠRILANKA 18.-29.08.2026

Atklājiet eksotisko Šrilanku - Indijas okeāna pērli ar zeltainām pludmalēm, tropisko dabu, UNESCO pasaules mantojuma vietām un bagātīgu kultūru.

AL SVETS

UZBEKISTĀNA - AUSTRUMU MOTĪVI

UZBEKISTĀNA - AUSTRUMU MOTĪVI

23.09. - 02.10.2026; 28.10. - 06.11.2026 Uzbekistāna pārsteidz, iedvesmo un paliek atmiņā ilgi pēc ceļojuma.

AL SVETS

Izveidots Augšdaugavas novada ceļvedis

Izveidots Augšdaugavas novada ceļvedis

Lai informācija par tūrisma jaunumiem vienmēr būtu aktuāla un uzticama, Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa izveidoja jaunu tūrisma ceļvedi ar karti.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Atpūta Omānas pludmalēs

Atpūta Omānas pludmalēs

Lidojums no Rīgas, reģistrētā bagāža, privātie transfēri, 7 naktis izvēlētajā viesnīcā, brokastis

EUR 1395 | Estravel Latvia - A/S Estravel Group filiāle

30% Arktiskā Norvēģija ar ekspedīciju kuģi

30% Arktiskā Norvēģija ar ekspedīciju kuģi

7 naktis uz kuģa MS Spitsbergen, izvēlētās klases kajītē, pilna pansija, tai skaitā dzērieni, īpaši pasākumi, ekskursijas, lekcijas un aktivitātes

EUR 3912 | CRUISEcentre

7 naktis KARĪBU KRUĪZĀ 🚢

7 naktis KARĪBU KRUĪZĀ 🚢

𝐌𝐒𝐂 𝐖𝐎𝐑𝐋𝐃 𝐀𝐌𝐄𝐑𝐈𝐂𝐀 piedāvā modernu dizainu, izklaides, baseinus, restorānus un atpūtu bez steigas.

EUR 644 | Latvia Tours

7 skaistākās fotovietas Rēzeknē!

7 skaistākās fotovietas Rēzeknē!

Atklāj ziemas burvību Rēzeknē – no aktīviem piedzīvojumiem līdz sirds siltumam!

Rēzeknes pilsētas TIC

Kabarē šovs Jūrmalā!

Kabarē šovs Jūrmalā!

Nana Dinner Show VIEW Restaurant – grezns kabarē vakars ar kaislīgu vokālu, dejām un izsmalcinātām vakariņām pie jūras.

EUR 25 | Baltic Beach Hotel & SPA

Vidusjūras kruīzs no 133 eur?

Vidusjūras kruīzs no 133 eur?

Vieta divvietīgā 4* kajītē, brokastis, otrās brokastis, pusdienas, launags un vakariņas, izklaides pasākumu programma uz kuģa

EUR 133 | CRUISEcentre

BDN: Vairāk nekā 300 autentisku priekšmetu

BDN: Vairāk nekā 300 autentisku priekšmetu

Izstāde “Ražots Latvijā” atklāj Latvijas rūpniecības un amatniecības sasniegumus Brīvvalsts laikā.

Rēzeknes pilsētas TIC

Koncertprogramma

Koncertprogramma "Latgalietis pasaulē"

Lai svinētu 40 gadu radošās darbības jubileju, pie saviem skatītājiem dodas dziedātājs, mūziķis un arī nedaudz aktieris Andris Baltacis.

Līvānu TIC

Dabas liegums “Pilskalnes Siguldiņa”

Dabas liegums “Pilskalnes Siguldiņa”

Dabas liegums “Pilskalnes Siguldiņa” (59,3 ha) atrodas krāšņā ielejā, ko izgrauzuši ledāju kušanas ūdeņi.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Dubaijas un Šārdžas kūrorti - 12.03.

Dubaijas un Šārdžas kūrorti - 12.03.

Pēdējās vietas // Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu

EUR 863 | Estravel Latvia

Slēpošanas piedāvājums Madonas novadā

Slēpošanas piedāvājums Madonas novadā

Ziemas galvaspilsētā slēpošanas sezona rit pilnā sparā! Aicinām visus izmantot šo laiku un doties uz kādu no slēpošanas trasēm.

Madonas TIC

Pavasaris Grenlandē, no Kopenhāgenas

Pavasaris Grenlandē, no Kopenhāgenas

Iekšējais lidojums no Kopenhāgenas saskaņā ar maršrutu, izmitināšana uz 7 naktīm, brokastis, 1 vakariņas

EUR 2450 | Estravel Latvia

Lazdukalna skatu tornis

Lazdukalna skatu tornis

Skatu tornis atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā, Daugavas kreisajā krastā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Zanzibāra - pēdējās vietas 23.03.

Zanzibāra - pēdējās vietas 23.03.

Lidojums no Rīgas, transfēri un 10 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu // PĒDĒJĀS VIETAS 23.03.

EUR 1509 | On-line ceļojumi Estravel

Dvietes parks

Dvietes parks

Dvietieši lepojas ar savu sakopto, ar īpašu auru apveltīto un seno parku, kurš ir iecienīts dabas un sabiedriskais objekts.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -