Padomi, kā ietaupīt rudens ceļojumos

Padomi, kā ietaupīt rudens ceļ

Foto: Pixabay.com | Autors: citadele.lv | 2023.09.24

Drēgnajā rudens un ziemas periodā ir ierasts meklēt pozitīvas emocijas, dodoties tuvākos vai tālākos ceļojumos. Tomēr šogad dzīves dārdzības paaugstināšanās dēļ nepieciešams meklēt iespējas, kā ietaupīt un atpūsties ar mazākām izmaksām. Lai palīdzētu saplānot budžetam draudzīgus rudens piedzīvojumus, esam sagatavojuši vairākas noderīgas idejas.

Ceļošana un kopīgi piedzīvojumi ar ģimeni vai draugiem ir viens no patiesi efektīviem veidiem, kā uzlabot gan savu fizisko, gan mentālo veselību. Tomēr bez iepriekšējas plānošanas atpūta var sanākt diezgan dārga. Tāpēc aicinu aktivitātes plānot laicīgi un padomāt arī par neierastākiem brīvdienu maršrutiem un aktivitātēm. Tāpat svarīgi ir neaizmirst apdrošināšanu, lai ceļojums neiznāk neplānoti dārgāks.

Izmēģini ceļojumu ar vilcienu vai starppilsētu autobusiem
Ne vienmēr ceļojumā vai piedzīvojumā jādodas ar auto, it īpaši šobrīd, kad degvielas cenas ir ievērojami kāpušas, savukārt ģimenēm un bērniem ir pieejamas atlaides sabiedriskā transporta biļetēm. Nelielu ģimenes ceļojumu vai piedzīvojumu Latvijas robežās vai pat uz kaimiņvalstīm iespējams veikt arī ar vilcienu vai starppilsētu autobusiem. Protams, iesākumā nevajadzētu pārspīlēt ar braucienu tālumu, jo ģimenēm ar mazākiem bērniem garš ceļojums vilcienā vai autobusā var būt kā izaicinājums. Ideāli, ja ceļojums tiek pakārtots kāda konkrēta pasākuma vai aktivitātes apmeklējumam, lai būtu kopīgs mērķis visai ģimenei.

Dodies uz galamērķiem, kur tūristu sezona ir beigusies
Viens no veidiem, kā ietaupīt, ir izvēlēties galamērķi, kurā tūrisma sezona ir beigusies vai izvēlēties mazāk populāru reģionu valstī, kuru ir vēlme apmeklēt. Piemēram, ja ir vēlme doties uz siltu valsti, Itālijas vietā vērts apsvērt Horvātiju, Melnkalni, Slovēniju vai kādu no citām valstīm ar pieeju Adrijas jūrai un daudz zemākām cenām.

Tāpat iespējams izmantot lēto avio biļešu meklēšanas lietotnes. Tomēr jāņem vērā, ka lētākie lidojumi visbiežāk būs ar vairākām pārsēšanās reizēm, kas būs apgrūtinājums satrauktajiem ceļotājiem.

Ietaupīt noteikti sanāks, ņemot ceļojumā tikai rokas bagāžu. Turklāt šobrīd joprojām aktuāls ir jautājums par reģistrētās bagāžās nozaudēšanu darbinieku trūkuma dēļ vairākās lidostās un aviokompānijās. Ja tomēr ir nepieciešama reģistrētā bagāža, nevajag aizmirst par ceļojuma apdrošināšanu.

Apvieno ceļojumu ar palīdzēšanu vides uzkopšanā un saglabāšanā
Šogad arvien populārāks kļuvis dabai labvēlīgs tūrisms, kur ceļotāji savos tūrisma galamērķos veic kādu dabai un videi noderīgu darbu, piemēram, palīdz uzkopt pludmali Barselonā, kamēr dodas SUP izbraucienā vai uzkopj kanālu Amsterdamā vai pat palīdz bruņurupuču glābšanā Grieķijā (rīko labvēlīgā tūrisma kustība Authenticitys).

Ņemot vērā, ka tūrisms ir atbildīgs par lielu daļu no kaitējuma videi, arvien vairāk kompāniju piedāvā ceļotājiem šādus piedzīvojumus. Pieejami gan dažu stundu labie darbi, gan vairāku nedēļu pārgājieni ar mērķi iepazīt Eiropas savvaļas reģionus un uzzināt, kā rūpēties par to ilgmūžību (Rewilding Europe). Piedzīvojumu izmaksas ārzemēs sākas no 40 eiro līdz vairākiem tūkstošiem par vairāku nedēļu ceļojumu gida pavadībā.

Tomēr gan ārzemēs, gan Latvijā dabai labvēlīgo ceļošanu iespējams veikt arī pašu spēkiem, maksājot tikai par ceļa un dzīvošanas izdevumiem. Viens no labiem darbiem, kuru novērtēs gan daba Latvijā, gan jebkurā citā valstī, būs atkritumu savākšana. To var izvērst kā kopīgu aktivitāti ar ģimeni vai draugiem, pēc tam atkritumus pareizi arī sašķirojot.

Parūpējies par drošību
Lai izvairītos no situācijas, kur izdevīgais ceļojums sanāk tāds, kurā patiešām sanāk vairāk izdot naudu, nekā ietaupīt, laikus nepieciešams padomāt par savu un ģimenes apdrošināšanu, kā arī mantu drošību. Ne velti ir izdomāta ceļojumu apdrošināšana. Tomēr katra no kompānijām piedāvā atšķirīgus pakalpojumus, ar atšķirīgiem segumiem jeb situācijām, par kurām tiek izmaksāta kompensācija. Piemēram, ja ir plānots aktīvs ceļojums vai ceļojums ar automašīnu, noteikti ir jāpārliecinās, vai izvēlētais pakalpojums sedz šāda veida riskus. Tāpat bieži ceļojumu apdrošināšana nesedz situācijas tuvu ceļojumu laikā, piemēram, dodoties atpūsties uz kādu no Latvijas pilsētām. Tāpēc jāizvērtē vairāki piedāvājumi, meklējot savam ceļojumam atbilstošo.


Avots: citadele.lvAmatierteātra izrāde “Vecie draiskuļi”

Amatierteātra izrāde “Vecie draiskuļi”

28. septembrī plkst. 20.00 Kocēnu Kultūras namā notiks Bērzaines Tautas nama amatierteātra izrāde “Vecie draiskuļi” (režisors Andris Liepiņš).

Valmieras TIC

Luksus kruīzi ar Silversea

Luksus kruīzi ar Silversea

Ekspedīcijas un klasiskie kruīzi // Unikāli maršruti // augstākās klases apkalpošana //

EUR 3650 | Estravel Latvia

Skolēnu ekskursija uz Madonas novadu

Skolēnu ekskursija uz Madonas novadu

Rudens ekskursiju laiks ir sācies! Kā ierasts, zeltainais rudens ir izzinošu ekskursiju laiks. Šis ir īstais brīdis, lai dotos iepazīt krāšņo un bagātīgo Madonas novadu! Atsaucoties uz šīs vasaras tūrisma piedāvājumu "I...

Madonas TIC

Brīvdienas Barselonā

Brīvdienas Barselonā

7 naktis izvēlētajā viesnīcā, transfēri, brokastis un īpašais piedāvājums // 01.11.2023. – 31.03.2024.

EUR 858 | Estravel Latvia

Tagad esam vēl pieejamākie

Tagad esam vēl pieejamākie

Mums ir priecīga ziņa 🥳 Tagad mūsu restorāna ēdienus var pasūtīt caur Wolt 🚚🥘😋 ✅Izmanto kodu PIRMAISWOLT un saņem 7€ atlaidi savam pirmajam pasūtījumam mūsu restorāna Wolt platformā. *Kods ir derīgs jaunajiem lietot...

Park Hotel Latgola

Club Med The Finolhu Villas

Club Med The Finolhu Villas

Nesteidzīgi SPA rituāli, gardēžu vakariņas pludmalē, zemūdens pasaules izzināšana un personāls, kurš uzminēs jūsu vēlmes, pirms jūs paši par tām iedomāsieties.

EUR 2400 | Latvia Tours

Pludmales atpūta Zanzibārā

Pludmales atpūta Zanzibārā

Jau no 18.10.! Tirkīzzils ūdens un balto smilšu pludmales, unikāla kultūra un daba!

EUR 1420 | Latvia Tours

Itālijas dienvidi - Bari un Apūlija!

Itālijas dienvidi - Bari un Apūlija!

Ceļojums piemērots visiem, kas ilgojas pēc saules un patīkamas gaisa temperatūras Itālijas atvasarā, mīl krāšņus dabasskatus patīk itāliešu kultūra

EUR 799 | Latvia Tours

Valmieras peldbaseina dzimšanas diena!

Valmieras peldbaseina dzimšanas diena!

Lai atzīmētu 5 gadu jubileju, Valmieras peldbaseins svētdien, 1. oktobrī, no plkst. 12.00 līdz 16.00 aicina uz dzimšanas dienas svinībām!

Valmieras TIC

Ilūzijas šovs “Iluzionists Edžus ūdenī”

Ilūzijas šovs “Iluzionists Edžus ūdenī”

Šā gada rudenī skatītājus sagaida šovi ar jauniem un pārsteidzošiem trikiem, kas Baltijas valstīs vēl līdz šim nav redzēti, 27. oktobrī šovs Valmierā.

Valmieras TIC

Itālijas dienvidi - Bari un Apūlija

Itālijas dienvidi - Bari un Apūlija

Ceļojums piemērots visiem, kas ilgojas pēc saules un patīkamas gaisa temperatūras Itālijas atvasarā, mīl krāšņus dabasskatus patīk itāliešu kultūra

EUR 799 | Latvia Tours

Skolēnu Rudens brīvdienas. Ēģipte

Skolēnu Rudens brīvdienas. Ēģipte

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu

EUR 845 | Estravel Latvia

no 51 EUR | Septembra populārākie piedāvāj

no 51 EUR | Septembra populārākie piedāvāj

HOOKUSBOOKUS.COM septembra labākie piedāvājumi populārākajās viesnīcās no 51 EUR! Skatīties un veiciet rezervāciju šeit👇

Hookusbookus.com

2 nakšu SPA atpūta ar vakariņām

2 nakšu SPA atpūta ar vakariņām

2 naktis viesnīcā, 2 personām, brokastis un vakariņas, spa un atpūtas piedāvājums

EUR 320 | Estravel Latvia

Kalnu slēpošana Slovākijā

Kalnu slēpošana Slovākijā

5 dienas slēpošana Augstajos un Zemajos Tatros. Pēc grupas vēlēšanās – termālie baseini, stalaktītu alas, nacionālās vakariņas.

EUR 335 | Latvia Tours

“Pēcpusdiena ar mēru”!

“Pēcpusdiena ar mēru”!

29. septembrī Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks aicina uzņēmējus uz diskusiju pasākumā “Pēcpusdiena ar mēru”!

Valmieras TIC

Ekskursiju laiks ir sācies arī Rēzeknē!

Ekskursiju laiks ir sācies arī Rēzeknē!

Lai dažādotu izziņas un mācību procesu ārpus pierastajām telpām, esam sagatavojuši interesantu piedāvājumu izcilam piedzīvojumam Rēzeknē!

Rēzeknes pilsētas TIC

SPA atpūta Taizemē

SPA atpūta Taizemē

Tūkstošiem gadu laikā uzkrātas zināšanas un pieredze Jūsu labsajūtai un veselībai. Atpūta Taizemē.

EUR 2950 | Estravel Latvia

Iepazīsti Rēzekni rudenīgā ekskursijā!

Iepazīsti Rēzekni rudenīgā ekskursijā!

Lai dažādotu izziņas un mācību procesu ārpus pierastajām telpām, esam sagatavojuši interesantu ekskursiju piedāvājumu izcilam piedzīvojumam Rēzeknē!

Rēzeknes pilsētas TIC

Kanāriju salas. Tenerife - jau no 01.11.

Kanāriju salas. Tenerife - jau no 01.11.

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu // Tenerife. Kanāriju salas // 01.11.2023. - 20.04.2024.

EUR 755 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -