21. gadsimta tehnoloģijas, kas jauniešus padarījušas par miljonāriem

21. gadsimta tehnoloģijas, kas

Foto: Tele2.lv | Oskars Fīrmanis | 2022.11.24

Jaunu tehnoloģiju parādīšanās un esošo attīstība īpaši ietekmē gados jaunākus cilvēkus, kuri vēlas paši pirmie izmēģināt visu nebijušo un inovatīvo. Šī gadsimta tehnoloģiju birums strauji maina arī nodarbošanās un peļņas iespējas, aizvien biežāk dodot iespēju tieši jauniešiem kļūt par neticami veiksmīgiem uzņēmējiem, miljonāriem un pelnīt krietni vairāk par vecākiem. Kā tas iespējams? Kas jādara, lai jau 20 – 30 gadu vecumā nonāktu miljonāru sarakstos, baudītu atvaļinājumu eksotiskās salās, brauktu ar paša nopelnītu jaunāko “Tesla” automobili? Daudzpakalpojumu uzņēmums “Tele2” izveidojis apskatu ar pieciem ar tehnoloģijām saistītiem un teicami atalgotiem virzieniem, kas piesaista mūsdienu jauniešus un ļauj kļūt par savas dzīves noteicējiem.

Videospēļu strīmošana

Videospēļu spēlēšana un šī procesa filmēšana jau vairākus gadus saucama par īstu biznesu, kurā populārākie strīmeri spēj nopelnīt miljonus. Lieki teikt, ka gan videospēles, gan to strīmošana jeb straumēšana ir lauciņš, kas vairāk piemērots jauniešiem, kuri no šīs nodarbes gūst ne tikai labas emocijas, bet arī lielu skatītāju pulku un dažkārt vairākus miljonus dolāru kabatā. Tiesa, ja pievēršas šai lietai nopietni, tad izrādās, ka nekāds vieglais darbs tas nav. Profesionāli videospēļu strīmeri ar to nodarbojas vairāk nekā desmit stundas dienā, taču pašā “karjeras” sākumā katra stunda, ko nepavadi strīmojot, nozīmē zaudētus sekotājus un abonentus. Viens no pazīstamākajiem strīmeriem ir 30 gadus vecais Tailers Blevins, kurš plašāk zināms ar segvārdu Ninja. Viņš agrāk aktīvi darbojās videostraumēšanas platformā “Twitch”, taču šobrīd biežāk redzams “YouTube”, kur saviem video savācis 2,5 miljardus skatījumu un ap 24 miljoniem sekotāju. Jaunieša nodarbošanās ļāvusi viņam līdz šim nopelnīt ap 40 miljoniem dolāru.

NFT radīšana un tirgošana

Pērn lielu interesi visā pasaulē radīja NFT (non-fungible tokens), kas, vienkāršos vārdos runājot, ir digitāli, neatkārtojami, unikāli žetoni. Visbiežāk tie ir mākslas darbi, taču patiesībā var būt jebkas – arī fotogrāfija, ieraksts “Twitter” u. tml. NFT iespējams salīdzinoši vienkārši izveidot, pārvērst tirgojamā precē un tiešsaistē tirdzniecības platformā pārdot kā unikālu, vienā eksemplārā esošu digitālu lietu. Skaidrs, ka arī jauniešiem šī joma nav palikusi vienaldzīga un, patiesību sakot, 20 – 30 gadus jaunie censoņi tajā veido lielāko konkurenci, jo apzinās, ka šādā veidā var tikt ne tikai pie papildu naudas, bet arī kļūt par miljonāriem. Kurš gan būtu domājis, ka pienāks tādi laiki, kad savu pašbildi būs iespēja tirgot kā šo te NFT un burtiski peldēties naudā? Tas izdevies 22 gadus jaunajam datorzinātņu studentam Sultānam Gustafam Al Džozali, kurš kā NFT pērn pārdeva gandrīz 1000 pašbildes, šādi nopelnot vairāk nekā vienu miljonu dolāru.

Podkāstu veidošana

Podkāsti jeb raidieraksti diezgan ātri kļuvuši par iecienītu un pieprasītu satura patērēšanas veidu. Turklāt tā ir vēl viena joma, kur izpausties jauniešiem, piedāvājot sava vecuma auditorijai interesējošu saturu, ko var noklausīties ne tikai mājās, bet arī, piemēram, sportojot, dodoties uz skolu u. tml. Lai podkāsts sāktu pelnīt, tam nepieciešami vidēji vismaz no 5 000 līdz 10 000 klausītājiem mēnesī. Savukārt par katru sēriju iespējams nopelnīt līdz pat pusmiljonam dolāru. Latvijā šī joma jauniešu vidū vēl nav tik populāra, taču ārzemēs 20 – 30 gadus jauni satura radītāji bieži veido raidierakstus par tādām tēmām kā videospēles, grāmatas, komiksi, mūzika, sports, aicinot uz intervijām populāras “YouTube” zvaigznes. Šādi iespējams piesaistīt plašu auditoriju un parādīt, kādas perspektīvas podkāstu veidošana var pavērt tieši gados jauniem cilvēkiem.

Produktu reklamēšana sociālajā tīklā “Instagram”

Pirms padsmit gadiem vien retais varēja iedomāties, ka sociālie tīkli un liels sekotāju pulks var dot ne tikai jaunu nodarbošanos, bet arī pilnas kabatas ar naudu un bezbēdīgas dzīves iespējas. Gadu gaitā sociālais tīkls “Instagram” kļuvis par lielisku platformu influenceru mārketinga aktivitātēm. Pateicoties lietotnes rīku dažādībai, produktu var ne tikai ietērpt skaistās bildēs un interesi raisošos aprakstos, bet arī, izmantojot funkciju “Reels”, skaisti nofilmēt. Daudzi influenceri pieturas pie formulas, ka cena par ierakstu atkarīga no sekotāju skaita. Piemēram, par katriem 10 000 viņi iekasē 100 dolāru. Šādā veidā veiksmīgākie influenceri gada laikā var nopelnīt pat miljardus dolāru. Pērn vislabāk apmaksātais “Instagram” influenceris bija futbolists Krištianu Ronaldu, kurš par vienu ierakstu prasīja līdz pat miljonam dolāru. Taču spīdoši veicies arī vēl 30 gadus nesasniegušajiem dziedātājiem Arianai Grandei, Selēnai Gomezai un Džastinam Bīberam, kuri par vienu ierakstu “Instagram” prasīja līdz 800 000 USD.

Investēšana kriptovalūtās

Pēdējos gados aizvien lielāku interesi jauniešu vidū rada uz blokķēdes tehnoloģijas pamata radītās kriptovalūtas. Spekulējot ar tām, salīdzinoši īsā laikā iespējams tikt gan pie lielas bagātības, gan iekulties parādos. Taču arī jaunā paaudze mācās no kļūdām, attīsta ieguldīšanas stratēģijas un cenšas saprast, kā turīgam kļūt vēl turīgākam. Piemēram, CNBC pērn veiktajā pētījumā noskaidrots, ka bagātie mileniāļi salīdzinoši biežāk vēlas ieguldīt kriptovalūtās. Atklāts, ka vairāk nekā pusei jeb 53% no aptaujātajiem, kuri dzimuši no 1980. gada līdz 2000. gadam un investējuši vismaz vienu miljonu dolāru, kriptovalūtas aizņem pat pusi no ieguldījumu portfeļa vērtības. Pašreiz jaunākais investors, kurš kļuvis par miljonāru, ieguldot kriptovalūtās, ir Ēriks Finmens, kurš no 12 gadu vecuma investē “Bitcoin” un 18 gados bija ticis pie teju piecu miljonu dolāru pelņas. Tagad jaunietim ir 22 gadi, viņš ir veiksmīgs uzņēmējs un strādā izglītības jomā Silīcija ielejā.

Tehnoloģijas patiešām paver gan jaunas darba, gan peļņas iespējas, un katra paša ziņā ir tās izmantot vai ielikt savu enerģiju citās lietās. Taču šeit apskatītās tā sauktās jauno laiku profesijas pierāda to, cik ļoti tehnoloģiju iespaidā transformējas ne tikai darba tirgus, bet arī vajadzības pēc izglītības un prasības pēc vēlamā atalgojuma. Skaidri redzams, ka tas viss radikāli mainās un virzās prom no tiem laikiem, kad mūsu vecāki sāka savas darba gaitas. Sagaidāms, ka nākotne sagādās vēl lielākus pārsteigumus un vienlaikus jaunas iespējas nākamajām paaudzēm. Kādas tās būs? To rādīs tehnoloģiju virzība un mūsu pašu šodien iemītās takas.

Avots: Tele2.lvSpa atpūta Tallinā no 59 EUR

Spa atpūta Tallinā no 59 EUR

Atpūta divatā Park Inn by Radisson Meriton ar ūdens un pirts centra apmeklējumu no 59 EUR (parastā cena līdz 156 EUR)

Hookusbookus.com

Mūzikas un drāmas telpas “OratoriO” izrāde

Mūzikas un drāmas telpas “OratoriO” izrāde

10. decembrī Valmieras Kultūras centrā notiks mūzikas un drāmas telpas “OratoriO” komiska drāma “Viņa-Viņš-Viņa?” pēc A. R. Gērnija lugas “Silvija” motīviem.

Valmieras TIC

Liepāja mirdz skaistajos svētku rotājumos

Liepāja mirdz skaistajos svētku rotājumos

Liepājas pilsētas svēros un ielās uzmirdzējuši vairāk nekā tūkstotis dažāda veida rotājumu dažādās pilsētas vietās.

Liepājas reģiona TIB

Ziemassvētku tirdziņi un notikumi Alūksnē

Ziemassvētku tirdziņi un notikumi Alūksnē

Ziemassvētku notikumi, pasākumi un tirdziņi Alūksnē!

EUR 1.00 | Alūksnes TIC

Karostā Adventes laika ieskaņas pasaākumi

Karostā Adventes laika ieskaņas pasaākumi

Četrās svētdienās apmeklētāji tiks aicināti Ziemassvētku stāstos par Karostu, tirdziņiem, meistarklasēm

Liepājas reģiona TIB

Atpūta leģendārajā Olümpia

Atpūta leģendārajā Olümpia

Atpūta Radisson Blu Hotel Olumpia ar baseina un pirts apmeklējumu no 75 EUR (parasta cena līdz 163 EUR). Skatieties un veiciet rezervāciju šeit 👇

EUR 70 | Hookusbookus.com

Valdemārpils Ziemassvētku egles iedegšana!

Valdemārpils Ziemassvētku egles iedegšana!

Jau šo piektdien 9.decembrī, plkst. 17.00 tiekamies uz Valdemārpils svētku egles iedegšanas svētkiem.

Talsu novada TIC

Svētku brīvdienas Parīzē

Svētku brīvdienas Parīzē

Lidojums no Rīgas un 3 naktis izvēlētajā viesnīcā, brokastis // 15.12.2022. - 10.01.2023. //

EUR 694 | Estravel Latvia

Viss iekļauts! Ģimenes atpūta Austrijā

Viss iekļauts! Ģimenes atpūta Austrijā

ALPINA FAMILY RESORT TIROL // Lidojums no Rīgas, un 7 naktis viesnīcā ar viss iekļauts ēdināšanu un SKI PASS 6 dienām. Cena norādīta 1 personai (2 + 2)

EUR 899 | Estravel Latvia

Decembra labākie piedāvājumi no 49 EUR!

Decembra labākie piedāvājumi no 49 EUR!

HOOKUSBOOKUS.COM decembra labākie atpūtas piedāvājumi populārākajās viesnīcās!

EUR 49 | Hookusbookus.com

Jūsu pirmais ceļojums Japānā, no Rīgas

Jūsu pirmais ceļojums Japānā, no Rīgas

Lidojums no Rīgas, transfēri, 8 naktis viesnīcās noteiktās ēdienreizes un ekskursiju programma. // Cena spēkā līdz 30.12.

EUR 2550 | Estravel Latvia

Liepājas Dāvanu karte

Liepājas Dāvanu karte

Izcils veids kā iepriecināt gan Liepājas iedzīvotāju, gan pilsētas viesi lieliskai laika pavadīšanai kopā ar sev tuvajiem cilvēkiem, ģimeni un draugiem.

Liepājas reģiona TIB

Jaunais gads Porto. Pēdējās vietas

Jaunais gads Porto. Pēdējās vietas

/4 naktis, 28.12.2022. - 01.(02.)01.2023./ Jaunā gada sagaidīšana Porto, Portugālē. Pēdējās vietas!

EUR 599 | Estravel Latvia

Ziemas noskaņas Liepājā

Ziemas noskaņas Liepājā

Ļaujies svētku brīnumam Liepājā - prieks acīm, bauda vēderam un izkustēšanās prieks

Liepājas reģiona TIB

Ziemassvētku koncerts Jelgavas tornī

Ziemassvētku koncerts Jelgavas tornī

10.decembrī 18:00 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa skatu laukumā Ziemassvētkus ieskandinās koncerts “Veltījums gaismai”. Tālrunis uzziņām 63005447

EUR 27 | Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Dzīvas mūzikas vakars

Dzīvas mūzikas vakars

Nobaudi vakaru restorānā "Plaza" ar grupu "Nostalgie"! Dzīva mūzika un Daugavpils ainava no viesnīcas 10. stāva papildinās nesteidzīgo atpūtas vakara atmosfēru! Esat mīļi gaidīti!

Park Hotel Latgola

Ziemassvētku eglītes iedegšanas svētki

Ziemassvētku eglītes iedegšanas svētki

Skuju adatiņas gaismu ada. Pa valdziņam vien top īpašā sajūta. Silda un brīnumu sagaida. Aicinām uz Ziemassvētku eglītes iedegšanas svētkiem Valmieras novadā!

Valmieras TIC

Ziemas stāsts Alūksnes Bānīša stacijā

Ziemas stāsts Alūksnes Bānīša stacijā

No š.g. 3.decembra multimediālā ekspozīcijā “Alūksnes Bānīša stacija” apmeklētājiem atvērta Ziemas ekspozīcija

EUR 3.00 | Alūksnes TIC

Operetes teātra koncertprogramma Balvos

Operetes teātra koncertprogramma Balvos

Operetes teātra teatralizētā koncertprogramma «Musique d’amour» izskanēs Balvu Kultūras un atpūtas centrā

Balvu TIC

Liepājā pieaudzis ārvalstu viesu skaits

Liepājā pieaudzis ārvalstu viesu skaits

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, ārvalstu viesu skaits Liepājas naktsmītnēs pieaudzis divas reizes, puse no ārvalstu tūristiem - lietuvieši.

Liepājas reģiona TIB

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -