Pie LNSO diriģenta pults atgriežas Francijas mūzikas leģenda, maestro Žans Klods Kazadesī

Pie LNSO diriģenta pults atgri

Foto: Ogilvypr.lv | Anna Babre | 2022.11.24

Šo piektdien, 25. novembrī, plkst. 19.00 uz Lielās ģildes skatuves kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO) kāps Francijas mūzikas leģenda – diriģents Žans Klods Kazadesī un soprāns Karena Vūra. Koncertā  skanēs Sezāra Franka, Anrī Ditjē un Morisa Ravela meistardarbi.

“Tikšanās ar maestro Žanu Klodu Kazadesī vienmēr sagādā prieku un saviļņojumu. Viņa mīlestības pilnā enerģija iedvesmo ikvienu mūziķi un klausītāju! Šajā koncertā būs intriģējoši atkal satikties ar savdabīgo dziedātāju Karenu Vūru. Mūs gaida izcilāko franču komponistu mūzikas programma leģendāra maestro interpretācijā,” stāsta LNSO valdes locekle Indra Lūkina.

Kā saka pats Kazadesī – simfoniskā orķestra diriģēšana nav profesija, tā ir domāšana, filozofija un pašizpēte. Pat liktenis. Zināms, ka maestro savā dzimtenē ir būtiski ietekmējis klasiskās mūzikas attīstību. 86 gadus vecais diriģents karjeras sākumposmā vadīja Parīzes Šatlē teātri, un bija diriģents Parīzes operā. Maestro diskogrāfijā ir vairāk nekā 30 kritikas un klausītāju augstu novērtētu ierakstu kopā ar Lilles Nacionālo orķestri, kuru Kazadesī savulaik pats izveidojis un vadījis vairāk nekā 40 gadus.

Koncertā  Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim un maestro Kazadesī pievienosies dziedātāja Karena Vūra, izpildot Morisa Ravela 19. gadsimta izskaņā radīto vokālo ciklu  “Šeherezade”. Latvijas klausītājiem iespēja iepazīties ar neparasto franču soprānu bija jau 2016. gadā Cēsīs, LNSO festivālā “Vasarnīca”, kur dziedātāja piedalījās Fransisa Pulenka monooperas “Cilvēka balss” iestudējumā. Viņa pārsteidz ne tika ar savu dzidro balsi, bet arī izglītību – Vūrai ir  maģistra grāds kvantu fizikā. Starptautisku konkursu laureāte, ieguvusi Mākslu akadēmijas Prix del Duca un Victoire de la Musique 2009 kategorijā “Atklājums”.

Koncerta vakarā LNSO un diriģents Žans Klods Kazadesī aicina mūzikas mīļotājus izdzīvot dažādus pasaules stāstus, uzlūkojot tos caur franču elegances prizmu. Programmā izskanēs skaņražu Sezāra Franka, Anrī Ditjē un Morisa Ravela kompozīcijas. Sezārs Franks simfoniskās poēmas “Nolādētais mednieks” tapšanai iedvesmojies no vācu dzejnieka Gotfrīda Augusta Birgera balādes; Ditijē savas Pirmās simfonijas sākuma daļā izmanto spāņu sēru gājienu deju, savukārt Ravels skaņās uzbur austrumu ainavas Šeherezades acīm, kā arī antīko pasauli, nošu rakstā ietērpjot vienu no senākajiem mīlasstāstiem.

Koncerts norisinās ar Francijas institūta Latvijā atbalstu.

Biļetes iespējams iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs un internetveikalā – https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/120610

Aktuālajiem LNSO notikumiem aicinām sekot LNSO mājaslapā – https://www.lnso.lv/ – kā arī orķestra Facebook lapā – https://www.facebook.com/LNSO.lv


Avots: Ogilvypr.lvZiemassvētku rotājumu darbnīca

Ziemassvētku rotājumu darbnīca

Bauskas muzejā 10.decembrī no plkst. 11:00 - 15:00 bezmaksas darbnīca “Eglīšu rotājumi 20. gs. 20.-30. gados Latvijā”

Bauskas TIC

Viesu namā “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi” tiek piedāvātas naktsmītnes ar senlaicīga un mūsdienu stila mēbelēm.

TAKA

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Tā ir vieta ar senu vēsturi, jo vecā kroga ēka uzcelta Krievijas imperatores Katrīnas II valdīšanas laikā un kalpoja pasta vajadzībām.

TAKA

JAUNGADA VAKARIŅAS DŽEZA NOSKAŅĀS

JAUNGADA VAKARIŅAS DŽEZA NOSKAŅĀS

Sagaidi Jauno 2023. gadu dzīvās džeza mūzikas ritmu pavadījumā no grupas AG Trio restorānā Esplanāde. Izbaudi bagātīgu svinību bufeti un dzirkstošus dzērienus.

EUR 110 | Esplanāde

Ziemas Saulgrieži Jelgavas Vecpilsētā

Ziemas Saulgrieži Jelgavas Vecpilsētā

21. decembrī no 17 ikviens aicināts uz Dzīvesziņas un arodu sētu, kur latvisko tradīciju garā, lustīgi svinēt ziemas saulgriežus

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Brīvdienu māja “Damkalni”

Brīvdienu māja “Damkalni”

Brīvdienu māja “Damkalni” atrodas gleznainā vietā pie Belinsku ezera – vieta, kur baudīt atpūtu un noķert lauku sajūtu. Šeit var izbaudīt kā skan klusums.

TAKA

Viesu māja “Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši” atrodas skaistā, klusā ciemā “Ilze”, Augšdaugavas novadā. Šeit pa īstam var baudīt neskarto lauku vidi, ieelpot svaigu gaisu.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Bajāri"

Apmeklētāju ērtībām viesu nama otrajā stāvā tiek piedāvātas divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaists skats uz nakts debesīm.

TAKA

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi” atrodas Tabores pagastā, 7 km attālumā no Daugavpils pilsētas centra.

TAKA

Atpūtas komplekss

Atpūtas komplekss "Lielbornes muiža"

Iedomājoties par muižu, prātā uzzīmējam kungu māju jeb pili, apkārt skaistu parku, upi vai dīķi, noteikti kādu krogu. Kāda izcila muižnieku izklaide un naktsmā

TAKA

Viesu māja “Saules nams

Viesu māja “Saules nams

Atrodas gleznainā Sventes ezera krastā uz pussalas, Latgalē. “Saules namā” netrūkst ne saules, ne labās auras, nedz arī pirts gariņa.

TAKA

JAUNGADA BALLE ZĀLĒ OMEGA

JAUNGADA BALLE ZĀLĒ OMEGA

Pievienojies jautrai Jaungada sagaidīšanas ballītei mūsu lielākajā pasākumu zālē "Omega" kopā ar grupu Dziļi Violets un vakara vadītāju Kasparu Breidaku.

EUR 130 | Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Jelgavas tornī izstāde “Šoreiz viņi paši

Jelgavas tornī izstāde “Šoreiz viņi paši"

Līdz 2023.gada 22. janvārim Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī skatāma Harija D.Liepiņa fotoizstāde “Šoreiz viņi paši”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Seko Visit Bauska Adventes kalendāram!

Seko Visit Bauska Adventes kalendāram!

Katru dienu, līdz pat Ziemassvētkiem, Visit Bauska Facebook lapā plkst. 12:00 publicējam idejas, ieteikumus, atlaižu kodus un daudz ko citu interesantu!

Bauskas TIC

Trešās Adventes tirdziņš Bauskā

Trešās Adventes tirdziņš Bauskā

Bauskas rātslaukumā 11.decembrī no plkst. 10:00 līdz 14:00 trešās adventes Ziemassvētku tirdziņš

Bauskas TIC

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

TAKA

Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Naktsmītne "Pumpuri" atrodas ārpus Daugavpils, 400 metru attālumā no Sventes ezera. Viesiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot velosipēdus.

TAKA

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Esam atvērti no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00 - 17.00!

Melngalvju nams

JAUNGADA BALLĪTE

JAUNGADA BALLĪTE

Piedzīvo neaizmirstamu Jaungada sagaidīšanas ballīti ar gardiem kokteiļiem, uzkodām, kā arī jautrām izklaidēm un dzīvo mūziku Jorana Šteinhauera vadībā!

EUR 120 | Skyline Bar

Jēkabpils novadā radītas dāvanas

Jēkabpils novadā radītas dāvanas

Tuvojas Ziemassvētki - prieka un dāvināšanas laiks! Jēkabpils novada čaklie mājražotāji un amatnieki sagādājuši garšīgas, lietderīgas un sirsnīgas dāvanas.

Jēkabpils novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -