Dabas muzejā skatāma izstāde un notiks pasākums ģimenēm par vides piesārņojumu

Polīna Šķiņķe | 2022.11.26

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā atklāta izstāde „STOP! PIESĀRŅOTS!”. Tā ir stāsts par piesārņojuma veidiem, ar kuriem ikdienā var saskarties ikviens no mums. Līdzās biežāk dzirdētām problēmām par ūdens, gaisa un augsnes piesārņojumu, izstādē aplūkots arī gaismas un trokšņa piesārņojums, kā arī mikroplastmasa. Lai par piesārņojumu un kā no tā izvairīties, mēs mācītos jau no mazotnes, sestdien, 26. novembrī, muzejā notiks izglītojošs pasākums ģimenēm.

Vides piesārņojums ir aktuāla problēma visā pasaulē. Dažāda veida piesārņojums nonāk gaisā, ūdenī, augsnē, ietekmējot visus dzīvos organismus. Augstāks piesārņojuma līmenis ir pilsētās un apdzīvotās vietās, no kurām tas izplatās mazāk apdzīvotās teritorijās. Ilgtspējas nodrošināšanai ir svarīgi apzināt piesārņojuma veidus, to cēloņus un ietekmi.

Izstāde „STOP! PIESĀRŅOTS!” iepazīstina ar sešiem vides piesārņojuma veidiem. Aplūkoti gan labāk zināmu piesārņojumu – gaisa, ūdenstilpju  un augsnes – galvenie izraisītāji un sekas, gan arī gaismas, trokšņa un smakas piesārņojums, kas rada vienlīdz nopietnu ietekmi uz cilvēku un dzīvnieku labsajūtu. Pateicoties sadarbībai ar Latvijas Hidroekoloģijas institūtu, apmeklētājiem ir iespēja ielūkoties fotogrāfa Reiņa Hofmaņa digitālajā izstādē „Mikroplastmasa pilsētas vidē”, kas tuvplānā atklāj dažādus mikroplastmasas fragmentus. Katrs piesārņojums pētīts atšķirīgā veidā – ar skaņu, video, dažādiem priekšmetiem un vēstures liecībām. Izstādē sniegti ieteikumi, ko mēs katrs ikdienā varam darīt, lai samazinātu piesārņojumu.

Sestdien, 26. novembrī, no plkst. 11.00 līdz 16.00 izstādē un ekspozīcijā „Cilvēks un vide” notiks ģimenes diena, kas būs interesanta vecākiem ar bērniem no 5 līdz 12 gadu vecumam. Pasākuma laikā apmeklētāji pildīs uzdevumu grāmatiņu, iesaistīsies sarunās par vides piesārņojumu un iespējām bērniem to atpazīt un samazināt. Dalībnieki uzzinās, cik ilgā laikā sadalās dažādi sadzīves atkritumi, mācīsies noteikt piesārņojuma veidus, pētīs ilgtspējīgu ūdens apsaimniekošanas procesu un piedalīsies arī noderīgā radošajā darbiņā.   

Izstāde līdz 2023. gada 29. janvārim apskatāma Latvijas Nacionālā dabas muzeja 1. stāva izstāžu zālē muzeja darba laikā ar muzeja ieejas biļetēm.

Avots: Dabasmuzejs.gov.lv



Dragreiss un avio šovs

Dragreiss un avio šovs

Ventspilī dārdēs vairāk nekā tūkstoš zirgspēki – “LuckyBet Dragreisa Festivāla’’ ietvaros, kas norisināsies Pilsētas svētku laikā no 31. jūlija līdz 2. augustam

Ventspils TIC

GORS aicina! JUMTA KINO + GARŠAS

GORS aicina! JUMTA KINO + GARŠAS

Šovasar koncertzāles GORS jumta terase atkal pārtaps par īpašu brīvdabas kino vietu, kur satiekas filmas un ēdiens.

Rēzeknes pilsētas TIC

Liepāja – kā pa notīm!

Liepāja – kā pa notīm!

Maršruts „Liepāja – kā pa notīm!” ir vienkāršākais veids, kā apskatīt Liepāju un iepazīt ievērojamākās vēstures, kultūras un arhitektūras vērtības.

Liepājas reģiona TIB

Ekskursija pa Burtnieku muižas parku

Ekskursija pa Burtnieku muižas parku

8.augustā plkst. 14.00 aicinām doties nesteidzīgā pastaigā gida vadībā pa Burtnieku muižas parku! Sākums plkst. 14.00 pie Burtnieku muižas parka Sudraba vārtiem

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ventspils Piejūras kempings

Ventspils Piejūras kempings

Ventspils Piejūras kempingā aktīvā tūrisma sezona rit pilnā sparā – priežu ieskauto teritoriju atpūtai izvēlējušies gan viesi no Latvijas, gan ārvalstīm!

Ventspils TIC

Orientēšanās “Priekšmetu piedzīvojumi

Orientēšanās “Priekšmetu piedzīvojumi"

No 10. jūnija līdz 29. augustam Valmieras novada iedzīvotāji un viesi aicināti piedalīties orientēšanās spēlē “Priekšmetu piedzīvojumi ceļos”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

LuckyBet Latvijas dragreisa Festivāls

LuckyBet Latvijas dragreisa Festivāls

No 31. jūlija līdz 2. augustam Ventspils lidostā, pilsētas svētku ietvaros, norisināsies viens no šīs vasaras skaļākajiem pasākumiem.

Ventspils TIC

Orientēšanās spēle pilsētvidē

Orientēšanās spēle pilsētvidē "TILTI"

Gaidot Valmieras vasaras teātra festivālu, ikviens interesents no 24. jūlija līdz 5. augustam aicināts piedalīties orientēšanās spēlē pilsētvidē “TILTI”

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ventspils pilsētas svētki

Ventspils pilsētas svētki

Ventspils pilsētas svētku ietvaros norisināsies - Ziedu paklāju festivāls, Dragreisa festivāls, Baltijas dizaina tirgus, terases svētki zinātnes centrā un citas

Ventspils TIC

Pilnveidota Slutišķu gravu taka

Pilnveidota Slutišķu gravu taka

Slutišķu gravu taka Naujenes pagastā kļuvusi vēl interesantāka apmeklētājiem.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Moto parāde Sedā

Moto parāde Sedā

15. augustā plkst. 18.00 VBO MC Strenču Chapter un Strenču Kultūras centrs aicina uz moto parādi. Pulcēšanās no 17.30 pie dzelzceļa stacijas

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Planēta Zeme

Planēta Zeme

Ventspils zinātnes centrā "VIZIUM" atklāts jauns eksponāts "Planēta Zeme".

Ventspils TIC

Palmas, jūra un .. 🍇

Palmas, jūra un .. 🍇

Ziemas sezona ir atvērta! Atklāj savu brīvdienu galamērķi ar mūsu plašo viesnīcu piedāvājumu

Coral Travel Latvia

Labākās vietas sporta spēlēm un nometnēm

Labākās vietas sporta spēlēm un nometnēm

Šeit ir piemērota vieta sporta spēļu, uzņēmumu komandu saliedēšanas pasākumu, bērnu un jauniešu nometņu, korporatīvo pasākumu un aktīvās atpūtas organizēšanai.

Bauskas TIC

ĒĢIPTE 2026/27 sezona

ĒĢIPTE 2026/27 sezona

⭐Ziema tik pat karsta kā vasara! Rezervē savu ziemas atvaļinājumu līdz 4.augustam un izmanto -50EUR atlaidi rezervācijai

Coral Travel Latvia

Māla pirts

Māla pirts

Miers, siltums un pieskāriens dabai – Māla pirts ir īpaša pieredze Gaujas Nacionālā parka sirdī

EnterGauja

Ūdensaktivitāšu iespējas Jūrmalā

Ūdensaktivitāšu iespējas Jūrmalā

Atklāj ūdensaktivitātes Jūrmalā – SUP, kajakus, laivas, jahtas, veikbordu, niršanu, purva maršrutus un ūdenspriekus visai ģimenei.

Jūrmalas TIC

Ekskursiju vilcieniņš

Ekskursiju vilcieniņš

Ekskursiju vilcieniņš VENTSPILS TRAIN kursē katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00. Lielisks veids, kā iepazīt Ventspili un tās vēsturi!

Ventspils TIC

Izdos fotoalbumu “Ventspils 700+35”

Izdos fotoalbumu “Ventspils 700+35”

Ventspils valstspilsētas pašvaldība izdod jauno fotoalbumu “Ventspils 700+35”. Fotoalbumā iekļauti 316 fotoattēli, ko radījuši 67 autori.

Ventspils TIC

TOP 4 velo maršruti Bauskas novadā

TOP 4 velo maršruti Bauskas novadā

Izvēlies kādu no četriem velo maršrutiem Bauskas novadā un iepazīsti pilis, muižas, dabas ainavas un vietējos tūrisma objektus, minot pedāļus.

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -