Zanda Bistere | 2022.11.24
Saulkrastu novada Sējas pagastā līdzās Sējas muižai lepni augošais ozols ar savu stāstu šogad kļuvis par “Eiropas gada koku Latvijā 2022”. Otro vietu šī gada balsojumā ieguva Glika ozoli no Alūksnes, trešajā vietā ierindojoties Ciemgaļu mežābelei no Turlavas pagasta Kuldīgas novadā.
Piektdien, 25. novembrī, plkst.13.00 pie Sējas ozola notiks konkursa laureātu sveikšana, pulcinot ne vien konkursa organizatorus un dalībniekus, bet arī Saulkrastu novada pašvaldības, Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Zemgales reģionālās nodaļas pārstāvjus un vietējos iedzīvotājus.

Sestdien, 16. maijā, ar plašu programmu visā Latvijā norisināsies garīgās kultūras notikums “Baznīcu nakts” un “Atvērto baznīcu diena”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Konkurss Eiropas Gada koks citās Eiropas valstīs notiek no 2002. gada, Latvijā to organizē Latvijas Mežu sertifikācijas padome un Latvijas Meža īpašnieku biedrība. Konkursa mērķis ir izcelt vecos kokus kā nozīmīgu dabas un kultūras mantojuma daļu, kas ir pelnījusi rūpes un aizsardzību. Atšķirībā no citiem līdzīgiem konkursiem, Eiropas Gada koka konkurss nefokusējas uz koka skaistumu vai vecumu, bet gan uz koka stāstu un tā saistību ar cilvēkiem. Konkursā tiek meklēti koki, kas ir kļuvuši par daļu no kopienas.
Kā pērn, noslēdzoties Latvijā pirmajam konkursam Eiropas Gada koks, norādīja Latvijas Mežu sertifikācijas padomes priekšsēdētājs Māris Liopa: “Latvijā ir ļoti daudz skaistu koku ar stāstiem. Katram latvietim koks ir svarīgs un pie katras mājas ir iestādīti un aug koki, tāpēc izlēmām, ka ir jāpiedalās, lai par latviešu dižkoku kultūru uzzina arī ārpus Latvijas.“ M. Liopas teikto papildina Latvijas Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks: “Latvieši ļoti ciena ozolus, tie ir mūsu vēstures liecību glabātāji. Kopjot savu vēsturi, mēs kļūstam spēcīgāki.“
“Sējas dižozols ir kļuvis par vienu no Saulkrastu novada simboliem, kas iekļauts mūsu jaunveidotajā novada ģerbonī. Ar saules gaismu un ozola spēku – tādi esam mēs Saulkrastu novadā, un tik stipri mēs arī gribam palikt, atstājot šo nozīmīgo mantojumu mūsu pēctečiem,” saka Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Normunds Līcis.
Konkursam šogad tika pieteikti 8 koki ar stāstiem, par kuriem varēja nobalsot ikviens interesents.
Jau nākamā gada februārī Sējas dižozols ar savu stāstu piedalīsies konkursa “Eiropas gada koks“ starptautiskajā balsojumā. Tas, cik labi mūsu Sējas dižozola stāstam tur klāsies, atkarīgs no tā, cik aktīvi paši balsosim. Eiropas apbalvošanas ceremonija norisināsies martā vai aprīlī Briselē.


Izbaudi mūziku, mākslu, arhitektūru, sarunas, dziesmas, klusumu un lūgšanu. Ikviens ir sirsnīgi gaidīts Balvu novada dievnamos!
Balvu TIC

“Botania uzzināts – Salaspilī ieraudzīts” ir aizraujošs pastaigu maršruts aptuveni 4,5 km garumā.
Salaspils novada TIC
.jpg)
No 1. maija līdz 30. septembrim ir pieejami tiešie sabiedriskā transporta reisi maršrutā Rīga – Rundāles pils – Rīga.
Bauskas TIC

23. maijā Valmiermuižas alus darītavā būs Muzeju nakts norise “Mucas ceļš”, aicinot iepazīt Degalus pagrabu plkst. 19.00, 20.00, 21.00, 22.00
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Priecīga ziņa - starptautiskais vides izglītības fonds (FEE) Ventspils pilsētas pludmalei piešķīris Zilā karoga sertifikātu 2026.gada sezonai.
Ventspils TIC
Rūdolfa Blaumaņa komēdija “No saldenās pudeles” atdzīvosies uz skatuves ar īsti latvisku humoru, kaislībām un dzīvesprieku.
Tukuma TIC
Zentenes pils dārzā, Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”, kas arī šogad pulcēs daudzveidīgus Latvijas mūzikas projektus.
Tukuma TIC
.jpg)
Iepazīsti Bauskas novadu caur to cilvēku pieredzi, kuri šo vietu sauc par savām mājām!
Bauskas TIC

17. maijā no plkst. 10.00 līdz 17.00 Valmierā, Matīšu šosejā 18, notiks jaunā "Liepkalnu" veikala atvēršana. Visas dienas garumā īpašie piedāvājumi
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
.jpg)
30. maijā Balvu pilsētas estrādē notiks Latvijas pūtēju orķestru svētki “Skanēt savā laikā”. Koncertā piedalīsies 19 Vidzemes un Latgales pūtēju orķestri.
Balvu TIC

Sestdien, 16. maijā, ar plašu programmu visā Latvijā norisināsies garīgās kultūras notikums “Baznīcu nakts” un “Atvērto baznīcu diena”
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

23.maijā plkst. 10.00 Valmieras Kultūras centrā starptautiskās deju sacensības “Super Crystal Cup 2026”. Ieeja: 7 EUR.
EUR 7 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Aicinām uz Kino Pedāļa 2026 norisēm 16. un 17. maijā Valmierā! 16. maijs - Kino nakts, 17. maijs - Velo diena
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

No 1. maija ir atvērtas Ventspils Piedzīvojuma parka virvju trases kokos „Kaķa taka” un bērnu virvju trase „Lācēns”. Gaidīsim ciemos!
Ventspils TIC

Vides objekts “Dzenskrūve “Cilvēciskais spēks”” – pēc ziemas tehniskās pauzes maijā ir atsācis savu rotējošo darbību.
Ventspils TIC

CORAL grupas viesnīcām Turcijā īpašs piedāvājums ģimenēm ⭐🛫
Coral Travel Latvia
 (4).png)
Xiaomi 17 un Xiaomi 17 Ultra - elegants dizains un premium līmeņa tehnoloģijas ikdienai un biznesam.
Zauers.lv

Varam droši apgalvot, ka Rūdolfs Blaumanis rakstot “Skroderdienas Silmačos” pat nenojauta, ka tieši šī viņa luga kļūs par fenomenu.
Rēzeknes pilsētas TIC

Jaunmoku pils aicinās uz vasaras sezonas atklāšanas svētkiem, kuros pils dārzi un parks pārtaps par radošu, izzinošu un dzīvības pilnu svētku vietu.
Tukuma TIC

Sestdien, 16. maijā, ar plašu programmu visā Latvijā norisināsies garīgās kultūras notikums “Baznīcu nakts” un “Atvērto baznīcu diena”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde