Lauku dzīvesveids ir zaļš dzīvesveids! 39 saimniecības saņem «Zaļo sertifikātu»

30. novembrī vides kvalitātes zīmi “Zaļais sertifikāts” saņems 39 lauku tūrisma uzņēmumi. Viņus sveiks sertifikāta komisijas pārstāvji, klātesot ap 100 lauku tūrisma rudens semināra dalībniekiem viesnīcā “Zeit”, Līgatnē.

“Zaļais sertifikāts” ir vides kvalitātes zīme lauku tūrisma saimniecībām, kurās ievēro zaļas saimniekošanas principus, saudzējot resursus, veidojot videi un vietējai kopienai draudzīgu, viesiem ērtu un patīkamu tūrisma piedāvājumu. Zaļā sertifikāta vērtēšana un attīstība notiek ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu.

Papildināti sertifikāta kritēriji – līdzi laikam

Šogad LLTA “Lauku ceļotājs” kopā ar vides un ilgtspējas ekspertiem ir krietni pastrādājuši, lai saimniekošana laukos  būtu arvien zaļāka. Specifiski kritēriji izstrādāti kempingiem. Naktsmītņu kritēriju saraksts papildināts ar baseinu, kublu, silto vannu kritērijiem. Jaunie kritēriji atspoguļo reālu zaļās saimniekošanas praksi. To izveidošanā un formulēšanā iesaistījās arī paši lauku tūrisma uzņēmēji, tādēļ jaunie kritēriji un to skaidrojums noderēs tiem, kas vēl tikai apsver savu saimniecību padarīt zaļāku.

Zaļajā saimniekošanā iesaistīti arī viesi

Sertifikātu saņēmušie saimnieki kļūst par zaļā dzīvesveida vēstnešiem. Jau pie ārdurvīm Zaļā sertifikāta logo norāda, ka šeit dzīvo videi un dabai draudzīgi. Vienota stila vizuālas norādes telpās atgādina par mājas kārtību un iedrošina viesus uz videi draudzīgu rīcību, piemēram, kā šķirojami atkritumi, lai samazinātu to daudzumu. Daudzviet ir norādes, ka krāna ūdens ir droši dzerams. Dodoties pastaigā, to var arī uzpildīt līdzņemtā vairākkārt lietojamā traukā. Tādā veidā tiek samazināts plastmasas pudeļu patēriņš.

Pieredzes apmaiņa un mācības saimniekiem

Labākā mācīšanās ir no praktiskās pieredzes, tādēļ šogad esam paredzējuši gan jaunas apmācības, gan pieredzes braucienus pa Zaļā sertifikāta saimniecībām. To laikā saimnieki var apskatīt labākos un izdevīgākos risinājumus, cits no cita saņemot noderīgus padomus.

Lielisks pieredzes apmaiņas forums ir lauku tūrisma nozares pasākumi. 30. novembra lauku tūrisma semināram pieteikušies ap 100 dalībnieku. Pasākuma laikā Zaļā sertifikāta komisijas pārstāvji pasniegs sertifikātus šī gada saņēmējiem – šogad to ir 39, no kuriem 19 būs klāt pasākumā.   Klātesošie komisijas eksperti, kuriem interesenti varēs uzdot praktiskus jautājumus:  elektroauto uzlādes ierīkošanas speciālists Raitis Mazjānis, enerģijas un apkures eksperts Edgars Vīgants, Dabas Aizsardzības pārvaldes pārstāve Agnese Balandiņa, vides ekspertes Undīne Būde un Ērika Lagzdiņa, biologs Juris Smaļinskis.

Īsam ieskatam par to, ko nozīmē saimniekot zaļi, izveidoti pieci video, kur dažādu veidu lauku tūrisma uzņēmumu saimnieki iepazīstina ar savu pieredzi un motivāciju. Tie ir – atpūtas komplekss “Turbas” mazās Juglas krastos, viesu nams un kempings “Ūši” Slīteres nacionālajā parkā, viesu nams "Kosīši" Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā, viesu nams "Stikāni" Lubāna mitrājā, un viesu māja "Senlīči" pie Lielupes.

Video skatāmi http://www.celotajs.lv/lv/c/prof/certificates/green_certificate/experiences

Zaļā sertifikāta saņēmēji šogad

Starp Zaļā sertifikāta saņēmējiem ir viesu mājas, kempingi, lauku mājas, brīvdienu mājas, viesnīcas un citi. Vairāk informācijas par katru no šeit nosauktajiem var atrast www.celotajs.lv sdadaļā  Zaļās Brīvdienas.  Zaļo Sertifikātu šogad saņem:

Lauku māja AIZUPMĀJAS, Brīvdienu māja BRAMAŅI, Lauku māja DIENIŅAS, Lauku māja DZIRNUPES, Viesu māja EZERNIEKI, Brīvdienu māja EZERZEMES, Brīvdienu māja GĀZNIEKI, Lauku māja JAUN-IEVIŅAS, Brīvdienu māja KASTAŅAS, viesnīca KĀRĻAMUIŽA, Viesu māja KUČURU DZIRNAVAS, Kempings LABIRINTI, Lauku māja LAUCIŅI, viesnīca KLIDZIŅA, Viesu nams MAURIŅI, viesnīca MAZMEŽOTNES MUIŽA, Viesu māja MEŽA SALAS, Viesu nams STIKĀNI, Viesu māja PILSĒTNIEKI, Viesu māja PĪTAGI, Viesu māja PŪPOLI, Uzņēmums ĶIPLOKU PASAULE, Brīvdienu māja RŪĶĪŠI, Viesu māja SAULE, Viesu māja SPĀRE, atpūtas komplekss TURBAS, viesnīca un kempings Usma SPA, Brīvdienu māja ŪŠI, Kempings ŪŠI, Brīvdienu māja VĒJAVAS, Viesu māja SENLĪČI, Kempings APAĻKALNS, Kempings LAKESIDE, Brīvdienu māja RAGACIEMA SKADIŅI, Zemnieku saimniecība BĒRZIŅI, viesnīca OTTO Hotel & Sun, Brīvdienu māja KOSĪŠI, Kempings EZERPRIEDES, Lauku māja LŪĶI.

Kas var iegūt Zaļo Sertifikātu

Zaļo Sertifikātu vides un tūrisma ekspertu komisija piešķir viesu namiem, brīvdienu mājām, ražojošām saimniecībām, ēdināšanas uzņēmumiem, kempingiem.  Lauku viesnīcas un lauku mājas tiek vērtētas pēc viesu namu kritērijiem. No nākamā gada uz Zaļo Sertifikātu vairs nevarēs pretendēt publiskie tūrisma pakalpojumu sniedzēji. Sertifikāts tiks pasniegts tikai privātiem uzņēmējiem, un tiem jādarbojas viesmīlības jomā.

Uzņēmēji, kuri apsver pieteikties Zaļajam Sertifikātam, var aizpildīt uzņēmuma pašnovērtējuma anketu, lai iepazītos ar sertifikāta jomām, kritērijiem un skaidrojumiem:  http://www.celotajs.lv/zalais.

Avots: Celotajs.lv


celojumubode - 3749
Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Ieskaties dažos no jaunumiem par kuriem vēstīs Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs izstādē

Bauskas TIC

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

Iegādājies dienas biļeti jebkurā no Tukuma muzejiem un vienas dienas laikā apmeklē visus 7 (!) Tukuma muzejus!

Tukuma TIC

Tiekamies tūrisma izstādē Balttour

Tiekamies tūrisma izstādē Balttour

Šajā nedēļas nogalē, no 3.-5. februārim, Smiltenes novada tūrisma jomas speciālisti dosies uz starptautisko tūrisma izstādi “Balttour”, kur Vidzemes tūrisma asociācijas kopstendā, stāstīs par atpūtas iespējām un piedāvās...

Smiltenes TIC

Meteņdiena Vecumniekos

Meteņdiena Vecumniekos

Apmeklē Meteņdienas tirgu, maskoto tēlu gājienu, Meteņdienas izdarības un danču vakaru!

Bauskas TIC

Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023

Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023

Ieskaties, Zemgales tūrisma asociācija apkopojusi tradicionālo un nozīmīgāko 2023.gada pasākumu plānu Zemgalē!

Zemgales Tūrisma asociācija

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Jaunpils pils krodziņš atvērts no TREŠDIENAS līdz SVĒTDIENAI jau no plkst. 11:00!

Tukuma TIC

Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Lai informācija par tūrisma jaunumiem vienmēr būtu aktuāla un uzticama, Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” izveidoja jaunu tūrisma ceļvedi un karti.

TAKA

Viesatas upesloku dabas taka ziemā

Viesatas upesloku dabas taka ziemā

Viesatas upesloku dabas taka - skaista visos gadalaikos. Brauc ciemos uz Tukuma pusi, izstaigā! Foto: Jānis Osis Photography

Tukuma TIC

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Uzzini, kas ir "VisitBauska fotomirklis" un kādam nolūkam tas radīts!

Bauskas TIC

VĪRS, VĀRDĀ OTO

VĪRS, VĀRDĀ OTO

Tiekamies kinoteātrī "Splendid Palace"!

Splendid Palace

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Šlokenbekas muižas krodziņš piedāvā gan ēšanu uz vietas mājīgā, siltā atmosfērā, gan arī pieņem pasūtījumus Jūsu svētku galda burvības radīšanai!

Tukuma TIC

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Disco Mojito ir vieta, kur nobrieduši cilvēki var izbaudīt mūziku no 80tajiem, 90tajiem gadiem. Tiekamies pašā Tukuma centrā, Šēseles ielā 1!

Tukuma TIC

Pļaviņās durvis vērusi

Pļaviņās durvis vērusi "Jolantas studija"

Pērnā gada nogalē durvis interesentiem vēra Jolantas Studija Rīgas ielā 19, Pļaviņās. Klātienē iespējams iegādāties konfekšu pušķus, mākslīgo ziedu vainagus,utt

Aizkraukles novada TIC

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

Tiekamies Melngalvju namā!

Melngalvju nams

Sasildies Jēkabpils novadā

Sasildies Jēkabpils novadā

Ziemā sasildīties aicina Jēkabpils novada pirtis, baļļas un SPA. Melnās un tvaika pirtis, zāļu rituāli, saunas, āra kubli. Peries pats vai uzticies pirtniekam!

Jēkabpils novada TIC

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Visa gada garumā izsludināsim fotomirkļu tēmas, aicinot Tevi fotografēt, savos sociālajos tīklos dalīties ar fotogrāfijām, atzīmējot mūsu profilu @visitbauska!

Bauskas TIC

Tūrisma biznesa loma drošai ceļošanai!

Tūrisma biznesa loma drošai ceļošanai!

Starptautiskā tūrisma izstādes “Balttour” ietvaros Biznesa augstskola Turība 3. februārī plkst. 14.00 rīkos ekspertu viedokļu ringu.

Biznesa augstskola Turība

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

Baudiet SPA atpūtu 2 personām Jūrmalā, iekļautas arī vakariņas un 1 spa procedūra pēc izvēles

EUR 153 | Estravel Latvia

Ekskursija Bauskas rātsnamā

Ekskursija Bauskas rātsnamā

Bezmaksas ekskursija gida pavadībā individuālajiem interesentiem. Iepazīsti vienīgo 17.gs. rekonstruēto rātsnamu Latvijā!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -