Rundāles pils un kultūrtelpa «Mežotnes baznīca» aicina uz gaismas un skaņu uzvedumu «Lai šoziem pavasaris tuvu!»

Kārlis Anitens | 2022.12.17

Rundāles pils un atjaunotā kultūrtelpa “Mežotnes baznīca”, režisors Kārlis Anitens un gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš gadumijas cēlienā no 17. decembra līdz 8. janvārim piedāvā oriģināli veidotu ziemas ceļojumu Zemgalē “Lai šoziem pavasaris tuvu!”, kas vienā vakarā ietver divus savstarpēji saistītus notikumus: gaismas un skaņas izrādi kultūrtelpā “Mežotnes baznīca” un lustru, ēnu un meditatīvas mūzikas saspēli greznajās Rundāles pils zālēs. Celtnes viena no otras atrodas četru kilometru attālumā.

“Lai šoziem pavasaris tuvu!” ir vienots gaismas un skaņu uzvedums divos cēlienos divās norises vietās vienā vakarā. Šajā izrādē nav aktieru un teksta, bet galvenais varonis ir pats apmeklētājs. Nonākot gaismas un skaņu saspēles centrā, apmeklētājs piedzīvo pavasara atnākšanu ne tikai dabā, bet arī savā apziņā.

Tieši no šāda skatpunkta iestudējumu veidojis idejas autors un režisors Kārlis Anitens: “Ko es šoziem gribu? Es gribu, lai šoziem pavasaris tuvu! Man patīk ziema, bet es vēlos, lai šajā cilvēcei sarežģītajā ziemā būtu emocionāla sajūta, ka pavasaris ir tuvumā. Es gribu ticēt, ka cilvēces pavasaris ir tepat aiz kalna - lai pārtrauktu stindzinošās kara šausmas; lai atlaistu trakās krīžu važas; lai iedotu gaismu, kur virzīties tālāk. Ir būtiski nostiprināt šo ticību emocionālam cilvēces pavasarim. Mūsu uzveduma iedvesmas avots un centrālā ass ir latviešu dzejnieces Annas Brodeles dzejoļa “Egles zieds” sākuma panti, kuros egle ir tā, kas pirmā sajūt, ka pavasaris ir tuvu, un tāpēc tā Ziemsvētkos košas ugunis dedz. Mums vajag šo egles gaismu iedegt arī sevī, novilkt taisni caur dabas pavasari uz cilvēces pavasari. Ģeometrijā ir aksioma, kas teic, ka caur diviem punktiem var novilkt tikai vienu taisni, tāpēc uzvedums vienlaikus notiek divās atšķirīgās vietās. Tā ir mūsu aksioma par pavasara taisni.”

Septembrī atklātās un savu pavasari gaidošās kultūrtelpas “Mežotnes baznīca” cēliens ir gaismas, skaņu un akustisku atbalsu izrāde par paralēli starp Brodeles egles ziedu un cilvēka sirdsbalsi. Savukārt uzveduma Rundāles pils cēliens veidots kā pastaiga pa pils zālēm, vērojot greznās lustras, kuras iedegtas ir redzējis vien retais. Lustru gaisma, uzvedumam radītu ēnu spēles uz pavasarīgajiem zāles rotājumiem, meditatīva mūzika, kurā klasiskās Ziemassvētku melodijas savijas kopā ar meditācijas skaņdarbiem un pavasara skaņām, ļaus atskārst, ka pavasaris ir tepat blakus. Katra apmeklētāja ziņā paliek intuitīva vai praktiska izvēle, kuru no pavasara taisnes cēlieniem apmeklēt pirmo, jo iestudējums baudāms abos virzienos un biļete nosaka tikai konkrētu sākuma laiku uzvedumam kultūrtelpā "Mežotnes baznīca".

Kārlis Anitens un Oskars Pauliņš gaismas un skaņas uzvedumu veidošanā sadarbojušies vairākkārt un lielākoties projektos ārpus galvaspilsētas. 2020. gada vasarā abi kopā radījuši vienu no Latvijas vērienīgākajiem gaismas un skaņas uzvedumiem “Teiksma par gaismas bruņinieku” Smiltenē; 2022. gada pavasarī Mālpilī veidojuši aktierim Valentīnam Skulmem veltītu uzvedumu; strādājuši kopā arī koncertuzvedumu un izrāžu veidošanā. Katrs individuāli veidojuši daudzus pasākumus, uzvedumus un izrādes. Kārlis Anitens ir viens no Latvijā zināmākajiem pasākumu režisoriem, bet Oskars Pauliņš ir pieprasītākais gaismu mākslinieks Latvijas teātros.

PRAKTISKA INFORMĀCIJA

Biļetes cena EUR 20.00. Pirmsskolas vecuma bērniem biļetes nav jāiegādājas.

Vienota biļete uzveduma apmeklējumam kultūrtelpā “Mežotnes baznīca” un Rundāles pilī nopērkama Biļešu paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv. Uz biļetes norādīts uzveduma seansa sākuma laiks kultūrtelpā “Mežotnes baznīca”. Iegādātā biļete ieejai Rundāles pils uzvedumā derīga konkrētajā dienā starp plkst. 16.30 un 20.30, izņemot 22., 24., 31. decembri un 1. janvāri. Biļetes cenā iekļauts arī kultūrtelpas “Mežotnes baznīca” torņa ekspozīcijas apmeklējums. Iegādātā biļete jāuzrāda gan pie ieejas kultūrtelpā “Mežotnes baznīca”, gan pie ieejas Rundāles pilī. Seansa ilgums kultūrtelpā “Mežotnes baznīca” 20 minūtes. Apmeklējuma ilgums kultūrtelpas “Mežotnes baznīca” tornī neierobežots laikposmā no 15.30 līdz 22.00. Apmeklējuma ilgums uzvedumam Rundāles pilī neierobežots laikposmā no 16.30 līdz 21.00. Rundāles pilī uzveduma laikā darbosies kafejnīca.

Avots: Kārlis Anitens


celojumubode - 3762
17.jūn. rallija posms trauksies pa Tukumu!

17.jūn. rallija posms trauksies pa Tukumu!

Seko līdzi informācijai par TET RALLY LIEPĀJA!

Tukuma TIC

Satiec Bausku vasarā!

Satiec Bausku vasarā!

Izdots jaunākais kultūras un tūrisma ceļvedis - aktuālās vasaras norises un iedvesmas!

Bauskas TIC

“Tukumnieki Dziesmu un deju svētkiem”

“Tukumnieki Dziesmu un deju svētkiem”

Izstādes atklāšana Tukuma Audēju darbnīcā 22.jūnijā pulksten 19:00. Aicinām skatīt TLMS “Durbe” darinājumus un Tukuma muzeja krājuma priekšmetus.

Tukuma TIC

“Apceļo pilis un muižas 2023” arī Tukumā!

“Apceļo pilis un muižas 2023” arī Tukumā!

No 1. jūnija līdz 28. oktobrim visā Latvijā norisinās akcija “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2023”, kurā piedalās arī Tukuma puses pilis un muižas!

Tukuma TIC

Saulgrieži Stāmerienas pilī

Saulgrieži Stāmerienas pilī

Stāmerienas pils Saulgriežos aicina uz burvīgu koncertu un vides objektu izstādes atklāšanu.

Gulbenes novada TIC

Ielīgošana Tukumā | JĀŅU VAINAGĀ

Ielīgošana Tukumā | JĀŅU VAINAGĀ

Tukuma pilsētas parkā 17.jūnijā no pulksten 22:00 svētku sajūtu radīs Katrīna un Laima Dimantas ar pavadošo grupu un Tukuma pilsētas Kultūras nama kolektīvi.

Tukuma TIC

VisitBauska fotomirklis:ģimenēm ar bērniem

VisitBauska fotomirklis:ģimenēm ar bērniem

Piedalies VisitBauska Fotomirklī - dalies fotogrāfijās par tēmu "Bauskas novads ģimenēm ar bērniem!"

Bauskas TIC

Sv. Jēkaba ceļš Bauskas novadā

Sv. Jēkaba ceļš Bauskas novadā

Sv. Jēkaba ceļš (Camino de Santiago) ir viens no populārākajiem svētceļnieku maršrutiem pasaulē - tā maršruts vijas arī caur Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Vasaras garšas Aizkraukles terasēs

Vasaras garšas Aizkraukles terasēs

Aizkraukles pilsētā āra terases piedāvā astoņi ēdināšanas uzņēmumi - katrs ar savu šarmu. Iepazīsti tos un izvēlies sev piemērotāko!

Aizkraukles novada TIC

Iepazīsti Smiltenes novadu ar auto!

Iepazīsti Smiltenes novadu ar auto!

Došanās atpūtas izbraukumā uz Smiltenes novadu ar auto ir lielisks veids, kā izbaudīt skaisto dabu un apmeklēt interesantas apskates vietas. Smiltene ir viena no ainaviskākajām Latvijas pilsētām, kas pārsteidz gan ar dab...

Smiltenes TIC

UNESCO mantojums Smiltenes novadā!

UNESCO mantojums Smiltenes novadā!

Strūves ģeodēziskais loks ir unikāla sava laika garākā un precīzākā ģeodēzisko mērījumu sistēma un izcila zinātnes vēstures attīstības liecība. Viens no šī loka punktiem – Palzmar – atrodas Grundzāles pagastā, Smiltenes ...

Smiltenes TIC

Baudi maltīti terasēs!

Baudi maltīti terasēs!

Baudi maltīti uz terasēm - Bauskas novada restorānos, kafejnīcās, picērijās un krodziņos!

Bauskas TIC

Tukuma puses dabas takas aicina>>

Tukuma puses dabas takas aicina>>

Ir lielisks laiks dabas taku izzināšanai, tāpēc izvēlies piemērotāko dabas taku un dodies ceļā!

Tukuma TIC

Tukuma teātra izrāde

Tukuma teātra izrāde "PĀRDOTIE SVĒTKI"

Tukuma teātra jaunākais iestudējums Jāņu ieskaņā būs skatāms Tukku Magi pagalmā 21.jūnijā pulksten 19:00

Tukuma TIC

Pārgājiens

Pārgājiens "Jāņu zāles meklējot"

18.jūnijā ikviens aicināts uz bezmaksas pārgājienu gida pavadībā Jelgavas apkārtnē. Vairāk informācijas un pieteikšanās pa tālruni 63005447

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

ROŽU svētki Tukumā notiks 21.-23.jūlijā

ROŽU svētki Tukumā notiks 21.-23.jūlijā

Būs svētku gājiens, Rožu vāģu parāde, milzīgais Rožu vainags, dažādu mākslinieku uzstāšanās, kā arī - Laimas Vaikules koncerts! Vairāk Rožu svētku FB lapā!

Tukuma TIC

Izbrauciens ar elektromobili

Izbrauciens ar elektromobili "Līvens".

Mums ir lieliskas ziņas - mūsu Elektromobīlis "Līvens" ir gatavs uzņemt visus, kuri vēlas iepazīties ar Smiltenes pilsētas ainavas šarmu, vēsturi un doties skaistā, izzinošā braucienā! 🤗 Šī būs neaizmirstama un piedzīv...

Smiltenes TIC

Lapmežciemā fotogrāfiju izstāde

Lapmežciemā fotogrāfiju izstāde

Lapmežciema Tautas namā no 18.jūnija līdz 4.septembrim skatāma fotogrāfiju izstāde “Dejas maģija”.

Lapmežciems

Iepazīsti Madonas novada skaņas

Iepazīsti Madonas novada skaņas

Šovasar ceļotājus aicinām iepazīt Madonas novadu skanoši un muzikāli. Tūrisma piedāvājumā “Iepazīsti Madonas novada SKAŅAS”, esam apkopojuši informāciju par 15 vietām, kur: saklausīt dabas skaņas (zvēru sarunas, putn...

Madonas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -