Arī ārpus aktīvās tūrisma sezonas, piedāvājums Latvijas apceļotājiem plašs un izdevīgs

Šajā izaicinošajā laikā tūrisma uzņēmēji mācās strādāt efektīvāk un plāno saglabāt pēc iespējas mazāku cenu kāpumu saviem pakalpojumiem, lai iedzīvotāji arī šogad tos var atļauties. Uzņēmēji optimizē telpas un strādās pēc pieprasījuma, lai atpūsties varētu lielākā sabiedrības daļa un saglabātu plašu piedāvājumu arī ziemas sezonā.

Ziemas sezona ierasti tiek uzskatīta par klusāku vietējā tūrismā, tomēr kopumā šobrīd tūrisma uzņēmēju noskaņojums ir krietni labāks, nekā pēdējos gados, kad tos būtiski ietekmēja pandēmija. Tās laikā ir apgūta spēja strādāt vēl efektīvāk, līdz ar to, šobrīd, neskatoties uz elektroenerģijas krīzi, nav sagaidāms milzīgs cenu kāpums.  Pēc “Lauku ceļotāja” veiktās aptaujas var provizoriski paredzēt, ka ēdināšanas pakalpojumiem cenas varētu pieaugt par 30%, bet citās jomās pieaugums būs ievērojami mazāks – par naktsmītnēm tie būs aptuveni 10%.  

“Šobrīd, kad manāmi pieaug brīvdienu izmaksas, vērts meklēt alternatīvas un, iespējams, lielpilsētas vietā var izvēlēties apmeklēt kādu nomaļāku vietu, kur var saņemt tāda paša līmeņa pakalpojumus, bet par pieejamākām cenām. Vērts apsvērt arī mazākus tūrisma objektus, kuru apmeklējums izmaksās mazāk un tajā pašā laikā tas šarmēs ar lauku vienkāršību un viesmīlību. Te kā lielisks piemērs ir bezmaksas spēle “Pievelc Latviju tuvplānā”, kur apkopoti maršruti ar šādiem mazāk zināmiem objektiem. Meklējot jaunas pieejas, kā  izdevīgāk ceļot Latvijā, tās noteikti atradīsies," komentē Inese Šīrava, LIAA Tūrisma departamenta direktore.

Izdevīgāk – apceļot Latviju

Pandēmijas laiks jau iezīmēja tendenci, ka tie, kuri citkārt atpūtās ārvalstīs, Latvijā atrada labas alternatīvas un noteiktos sektoros bija pat novērojama pārslodze, tajā skaitā bija liels pieprasījums pēc luksus pakalpojumiem. Šajā rudenī un ziemā vairāk tiks meklēti ekonomiski izdevīgākie varianti atpūtai. Labā ziņa - noteikti būs no kā izvēlēties.

“Skaidrs, ka ekonomiskā situācija valstī ietekmē arī klientu pirktspēju, tādēļ, lai nodrošinātu atbilstošu klientu plūsmu, nozare mēģina saglabāt pēc iespējas mazāku cenu kāpumu. Jāņem vērā, ka iepriekšējos gados tūrisma uzņēmēji nav cēluši cenas. Vērtējot Latvijas tūrisma uzņēmēju un mazo ražotāju piedāvājuma priekšrocības, droši varu teikt, ka mums arī ziemā ir daudzveidīgs piedāvājums ar dažādām interešu vietām un aktivitātēm, piemēram dažādas meistarklašu darbnīcas, tematiskas vakariņas, SPA procedūras latviešu tradīcijās.  Cenas nenoliedzami celsies, bet salīdzinot, piemēram, ar Igauniju, Latvija, ir pievilcīgs galamērķis ceļotājiem, kuri vēlas ietaupīt. Igaunijā pērn tika paceltas ēdināšanas cenas, un šobrīd tās ir aptuveni 25-30% augstākas nekā Latvijā, arī nakšņošana ir dārgāka nekā Latvijā,” stāsta Asnāte Ziemele, Asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente.

Tūrisms Latvijā nesnauž ziemas miegu

Uzņēmumi pielāgojas un piedāvā tūrisma produktus atbilstoši sezonām. Lai mazinātu sezonalitāti, uzņēmumi aktīvi veido tūrisma piedāvājumus katram gadalaikam. Ja laivošana un nakšņošana kempingos ir vairāk vasaras piedzīvojumi, tad uzņēmēji ziemā savukārt nodrošina slēpošanas aktivitātes, braucienus kamanās, pastaigas ar sniega kurpēm, piedzīvojumus ar haskijiem.

“Gaujas Nacionālajā parkā un Vidzemē kopumā tūrisma piedāvājuma blīvums ir vienmērīgs un uzņēmumi vienmēr domā par piedāvājumiem atbilstoši sezonai. Tādēļ to uzņēmumu skaits, kas ziemas sezonā vērtu durvis ciet, ir ļoti neliels. Piemēram, Vidzemē piedāvājums tūristiem rudenī un ziemā ir ļoti plašs – ziemas sporta aktivitātes, kultūra, neskartā daba, gastronomija, veselības un labsajūtas – SPA un pirts rituālu – pakalpojumi, kas ir ļoti populāri tieši ziemas sezonā,” pauž Kristīne Luca, “Enter Gauja” komunikācijas un mārketinga speciāliste.

Avots: Liaa.gov.lv


celojumubode - 3749
Tiekamies tūrisma izstādē Balttour

Tiekamies tūrisma izstādē Balttour

Šajā nedēļas nogalē, no 3.-5. februārim, Smiltenes novada tūrisma jomas speciālisti dosies uz starptautisko tūrisma izstādi “Balttour”, kur Vidzemes tūrisma asociācijas kopstendā, stāstīs par atpūtas iespējām un piedāvās...

Smiltenes TIC

Viesatas upesloku dabas taka ziemā

Viesatas upesloku dabas taka ziemā

Viesatas upesloku dabas taka - skaista visos gadalaikos. Brauc ciemos uz Tukuma pusi, izstaigā! Foto: Jānis Osis Photography

Tukuma TIC

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Šlokenbekas muižas krodziņš piedāvā gan ēšanu uz vietas mājīgā, siltā atmosfērā, gan arī pieņem pasūtījumus Jūsu svētku galda burvības radīšanai!

Tukuma TIC

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

Baudiet SPA atpūtu 2 personām Jūrmalā, iekļautas arī vakariņas un 1 spa procedūra pēc izvēles

EUR 153 | Estravel Latvia

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Uzzini, kas ir "VisitBauska fotomirklis" un kādam nolūkam tas radīts!

Bauskas TIC

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

Tiekamies Melngalvju namā!

Melngalvju nams

Pļaviņās durvis vērusi

Pļaviņās durvis vērusi "Jolantas studija"

Pērnā gada nogalē durvis interesentiem vēra Jolantas Studija Rīgas ielā 19, Pļaviņās. Klātienē iespējams iegādāties konfekšu pušķus, mākslīgo ziedu vainagus,utt

Aizkraukles novada TIC

Tūrisma biznesa loma drošai ceļošanai!

Tūrisma biznesa loma drošai ceļošanai!

Starptautiskā tūrisma izstādes “Balttour” ietvaros Biznesa augstskola Turība 3. februārī plkst. 14.00 rīkos ekspertu viedokļu ringu.

Biznesa augstskola Turība

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

Iegādājies dienas biļeti jebkurā no Tukuma muzejiem un vienas dienas laikā apmeklē visus 7 (!) Tukuma muzejus!

Tukuma TIC

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Jaunpils pils krodziņš atvērts no TREŠDIENAS līdz SVĒTDIENAI jau no plkst. 11:00!

Tukuma TIC

Ekskursija Bauskas rātsnamā

Ekskursija Bauskas rātsnamā

Bezmaksas ekskursija gida pavadībā individuālajiem interesentiem. Iepazīsti vienīgo 17.gs. rekonstruēto rātsnamu Latvijā!

Bauskas TIC

Sasildies Jēkabpils novadā

Sasildies Jēkabpils novadā

Ziemā sasildīties aicina Jēkabpils novada pirtis, baļļas un SPA. Melnās un tvaika pirtis, zāļu rituāli, saunas, āra kubli. Peries pats vai uzticies pirtniekam!

Jēkabpils novada TIC

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Visa gada garumā izsludināsim fotomirkļu tēmas, aicinot Tevi fotografēt, savos sociālajos tīklos dalīties ar fotogrāfijām, atzīmējot mūsu profilu @visitbauska!

Bauskas TIC

VĪRS, VĀRDĀ OTO

VĪRS, VĀRDĀ OTO

Tiekamies kinoteātrī "Splendid Palace"!

Splendid Palace

Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023

Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023

Ieskaties, Zemgales tūrisma asociācija apkopojusi tradicionālo un nozīmīgāko 2023.gada pasākumu plānu Zemgalē!

Zemgales Tūrisma asociācija

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Ieskaties dažos no jaunumiem par kuriem vēstīs Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs izstādē

Bauskas TIC

Meteņdiena Vecumniekos

Meteņdiena Vecumniekos

Apmeklē Meteņdienas tirgu, maskoto tēlu gājienu, Meteņdienas izdarības un danču vakaru!

Bauskas TIC

Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Lai informācija par tūrisma jaunumiem vienmēr būtu aktuāla un uzticama, Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” izveidoja jaunu tūrisma ceļvedi un karti.

TAKA

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Disco Mojito ir vieta, kur nobrieduši cilvēki var izbaudīt mūziku no 80tajiem, 90tajiem gadiem. Tiekamies pašā Tukuma centrā, Šēseles ielā 1!

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -