Noslēgušies Preiļu parka dīķu un kanālu pārbūves darbi

Ilona Vilcāne | 2022.12.19

Preiļu parkā pie Mīlestības kalniņa ar tiltiņa un slūžu rekonstrukcijas pabeigšanu noslēgušies Preiļu parka dīķu un kanālu pārbūves 1. kārtas būvdarbi. Pavasarī, kad būs piemēroti laikapstākļi, notiks teritorijas pie tiltiņa blakus Mīlestības kalniņam apzaļumošana.

Parka dīķu un kanālu pārbūves un tīrīšanas darbi ir daļa no projekta “Vides kvalitātes uzlabošanas pasākumi publiskajās ūdenstilpnēs Latvijā un Lietuvā” aktivitātēm Latvijā un Lietuvā.

Gada pirmajā pusē noslēdzās kanāla pārbūves darbi posmā no Mehanizatoru ielas līdz Lielajam dīķim – tika iztīrīta apaudze (krūmi un mazvērtīgie pašizsējas koki), veikta arī dūņu un sanesumu izcelšana. Nozīmīga ir caurtekas izbūve zem Mehanizatoru ielas pie parka robežas –  tā ļaus parkā atjaunot ūdens apmaiņu ar Saltupi, kas vēsturiski ir bijusi nozīmīga Preiļu parka dīķu un kanālu sistēmas uzturēšanā, bet ilgus gadus bija nosprostota. Darbus parkā veica būvuzņēmums SIA “Bauskas meliorācija”.  

Projektā ir veikti ne vien ūdenstilpju rekonstrukcijas darbi, bet norisinājušās arī dažādas aktivitātes ar mērķi veicināt bioloģisko daudzveidību vēsturiskajos muižu parkos Latvijā un Lietuvā, kā arī pievērst sabiedrības (gan pieaugušo, gan bērnu un pusaudžu) uzmanību parku sniegtajiem ekosistēmu pakalpojumiem.

Projekta noslēgumā 24. un 25. janvārī Preiļos un Antalieptē Lietuvā notiks noslēguma seminārs, kurā tiks prezentēti rezultāti, tostarp rokasgrāmata muižu parku īpašniekiem un pārvaldniekiem bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai parkos. Uz semināru tiks aicināti parku īpašnieki, dārznieki, pārvaldnieki un visi, kurus interesē bioloģiskās daudzveidības saglabāšana mums ikvienam svarīgajos kultūras mantojuma objektos – muižu parkos. Pieteikšanās semināram tiks izsludināta janvāra sākumā – sekojiet līdzi informācijai!

Projektu “Vides kvalitātes uzlabošanas pasākumi publiskajās ūdenstilpnēs Latvijā un Lietuvā” (SAVE PAST FOR FUTURE) Nr. LLI-476 finansē Eiropas Savienības Interreg V-A Latvijas – Lietuvas programma 2014. – 2020.gadam. Projekta partneri ir Preiļu novada dome, Lietuvas nevalstiskās organizācijas “Innovators valley” un "Lietuvas Mitrāju atjaunošanas un saglabāšanas fonds” (Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondas), kā arī Zarasu rajona pašvaldība Lietuvā. Projekta laikā tiek veikti ūdens kvalitātes uzlabošanas darbi, rekonstruējot un iztīrot ūdenstilpju sistēmas 3 parkos – Antalieptes klostera parkā un Kamarišķu muižas parkā Lietuvā un Preiļu muižas parkā. Projekts tiek īstenots no 2020. gada 1. augusta līdz 2023. gada 31. janvārim. Kopējās projekta izmaksas ir 1 030 848,12 eiro – Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējums 876 220,89 eiro un projekta partneru līdzfinansējums 154 627,30 eiro apmērā, tostarp Preiļu novada domes līdzfinansējums – 57 790,31 eiro.

Sīkāka informācija par projektu www.latlit.eu vai www.preili.lv.

Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Preiļu novada dome, un tās nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Avots: Ilona Vilcāne



Vasaras noslēguma zaļumballe Valmiermuižā

Vasaras noslēguma zaļumballe Valmiermuižā

Atzīmēsim vasaras noslēgumu ar skanīgām dziesmām un lustīgiem dančiem zaļumballē 28. augustā plkst. 20.00 Valmiermuižas parkā kopā ar pūtēju orķestri "Smiltne"

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Piektdienas vakara pastaiga

Piektdienas vakara pastaiga

21. augustā norisināsies ventspilnieku iecienīts un iemīļots pasākums – piektdienas vakara pastaiga. Dažādās pieturvietās notiks koncerti, gaismas šovi.

Ventspils TIC

Aktuālās izstādes Ventspilī un novadā

Aktuālās izstādes Ventspilī un novadā

Atklāj mākslu Ventspilī! Augustā pilsētā un novadā skatāmas daudzveidīgas izstādes – no fotogrāfijas un glezniecības līdz vēstures stāstiem.

Ventspils TIC

Dzīvās mūzikas vakars Valmiermuižā

Dzīvās mūzikas vakars Valmiermuižā

21. augustā plkst. 21.00 Valmiermuižas alus dārzā dzīvās mūzikas vakars ar grupām “Nielslens Lielsliens” un “Nora Kripta”. Galdiņu rezervācija: tālr. 28664424.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Burkānciema mūzikas svētki

Burkānciema mūzikas svētki

22. augustā plkst. 17.00 Brīvības ielā 7, Vamierā, norisināsies Burkānciema mūzikas svētku koncerts “Vakarvēja melodijas”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Vasaras grila vakari terasē!

Vasaras grila vakari terasē!

Katru vasaras ceturtdienu pēc plkst. 18.00 aicinām baudīt īpašus grila vakarus restorāna Hercogs terasē.

Hercogs Mārupe

Ūdensaktivitāšu iespējas Jūrmalā

Ūdensaktivitāšu iespējas Jūrmalā

Atklāj ūdensaktivitātes Jūrmalā – SUP, kajakus, laivas, jahtas, veikbordu, niršanu, purva maršrutus un ūdenspriekus visai ģimenei.

Jūrmalas TIC

Cēsu mākslas festivāls

Cēsu mākslas festivāls

Kur māksla un kultūra satiekas – ceļvedis iedvesmojošām brīvdienām Cēsīs!

Cēsu TIC

Moto parāde Sedā

Moto parāde Sedā

15. augustā plkst. 18.00 VBO MC Strenču Chapter un Strenču Kultūras centrs aicina uz moto parādi. Pulcēšanās no 17.30 pie dzelzceļa stacijas

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Māju kafejnīcu dienas Salaspils novadā

Māju kafejnīcu dienas Salaspils novadā

15. un 16. augustā Ropažu un Salaspils novados norisināsies Mājas kafejnīcu dienas “Pie piena upēm ķīseļa krastos”.

Salaspils novada TIC

GORS aicina! JUMTA KINO + GARŠAS

GORS aicina! JUMTA KINO + GARŠAS

Šovasar koncertzāles GORS jumta terase atkal pārtaps par īpašu brīvdabas kino vietu, kur satiekas filmas un ēdiens.

Rēzeknes pilsētas TIC

Dodies maršrutā pa Bauskas novadu

Dodies maršrutā pa Bauskas novadu

Iepazīsti jaunus gastronomiskā un pieredzes tūrisma maršrutus, kas ved pie Bauskas novada mājražotājiem un vietējiem uzņēmējiem.

Bauskas TIC

Brīvdabas koncertvakars Bruknas muižā

Brīvdabas koncertvakars Bruknas muižā

Zvaigžņotās augusta debesīs Bruknas muižā piedzīvo garīgās mūzikas koncertuzvedumu ar gaismu spēlēm un īpašu atmosfēru.

Bauskas TIC

“70 PRIEKA GADI” Rēzeknes NBKN

“70 PRIEKA GADI” Rēzeknes NBKN

Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nams aicina uz jaunās radošās sezonas atklāšanas koncertu!

Rēzeknes pilsētas TIC

Saņem jauno ezeru ceļvedi Bauskas novadā

Saņem jauno ezeru ceļvedi Bauskas novadā

Jaunais ceļvedis ar 176 ezeriem Latvijā un Lietuvā bez maksas pieejams Bauskas novada tūrisma informācijas centros.

Bauskas TIC

Piedzīvojumi ģimenēm Bauskas novadā

Piedzīvojumi ģimenēm Bauskas novadā

Dodieties ģimenes piedzīvojumā! Atrakcijas, ūdens prieki un brīvdabas aktivitātes gaida piecās vietās Bauskas novadā.

Bauskas TIC

Pilnveidota Slutišķu gravu taka

Pilnveidota Slutišķu gravu taka

Slutišķu gravu taka Naujenes pagastā kļuvusi vēl interesantāka apmeklētājiem.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Auto līzings 'Viss cenā'

Auto līzings 'Viss cenā'

Viss autoparks vienā mēneša maksājumā. Viena maksa, visas rūpes uz mums.

Europcar

Ūdens piedzīvojumu parks

Ūdens piedzīvojumu parks

Izbaudi ūdens priekus Ventspilī! Viļņu baseins, slīdrenes, SPA, pirtis un atpūta visai ģimenei – Ūdens piedzīvojumu parkā!

Ventspils TIC

Smagās mūzikas vakars Valmiermuižā

Smagās mūzikas vakars Valmiermuižā

14. augustā plkst. 21.00 Valmiermuižas alus dārzā smagās mūzikas vakars ar vietējām grupām – “Hope Dies Last”, “Ilonas Maska” un “as.always”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -