Zane Praņevska | 2023.01.20
Preiļu novada Tūrisma attīstības un informācijas centram aizvadītais gads ir bijis pārmaiņām un pārbaudījumiem bagāts. Kā jau tika prognozēts, 2022. gada tūrisma sezona nav bijusi tik veiksmīga, kā gribētos. Neraugoties uz to, Tūrisma attīstības un informācijas centra komanda pateicas ikvienam tūrisma pakalpojuma, tūrisma produkta sniedzējam par ieguldīto enerģiju un darbu, ko esat paveikuši 2022. gadā.
Aizejošajā sezonā guvām gandarījumu par iespēju koordinēt sakrālās kultūras notikumu “Baznīcu nakts 2022”. Tajā piedalījās 3 katoļu baznīcas, viena kapela un vecticībnieku lūgšanu nams. Aizraujošākais pasākums 2022. gada vasarā bija “III Preiļu novada Tūrisma auto rallijs “Astarte autopilots”. Ar nepacietību gaidām tūrisma auto rallija norisi arī šogad.
.png)
Izvēlies savu laiku saulainajā Turcijā! “All Inclusive”, pludmales viesnīcas, SPA un neaizmirstamas dienas! ⏳ Vietas ātri aizpildās!
EUR 370 | Latvia Tours - Jēkabpils
“Māju kafejnīcu dienas”, “Atvērtās dienas laukos”, Preiļu novada svētki, akcija “Apceļosim Latvijas pilis un muižas 2022”, spēle “Pievelc Latviju tuvplānā” mūsu novada tūrisma sniedzējus un objektus popularizēja valsts līmenī. Pateicamies ikvienam, kas ir atsaucīgi un piedalās visos rīkotajos pasākumos.
Aglonas tūrisma informācijas centrā šogad ļoti aktīvi noslēdzās bezmaksas velo nomas sezona pie Aglonas TIC no 1. jūnija līdz 1. septembrim (Somersētas ielā 37). Pa sezonu tika noslēgti 70 velosipēdu līgumi ar nomniekiem. Aglonas un Preiļu Tūrisma informācijas centram tika piešķirta zīme “Gājējiem draudzīgs”. Ieraugot naktsmītnes, kafejnīcas, veikala, tūrisma informācijas centra vai cita uzņēmuma durvīs zīmi “Gājējam draudzīgs”, pārgājienu ceļotāji var būt droši, ka šeit viņi ir gaidīti, viņu vajadzības tiks uzklausītas un atbalstītas. Te piedāvā kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram: informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, naktsmītnē ir iespēja izžāvēt slapjās un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus un citu ekipējumu.
Aglonas TIC tika piešķirta uzlīme “Latgalīšu volūdai draudzeiga vīta”. “Ar itū akceju mes gribim mudynuot latgalīšus dīnys saziņā vaira izmontuot sovu dzymtū volūdu, kai ari vīnlaikus veicynuot sabīdreibys izpratni par latgalīšu volūdys vierteibu i pozitivu attīksmi pret jū” raksta akcijas rīkotāji.
1. decembrī, Aglonā, Radošo industriju centra telpās norisinājās Latgales tūrisma asociācijas rīkotā “Latgales gada balva 2022’’ pasākums, kurā tika godināta arī Preiļu dziedošā gide Irēna Kjarkuža, nominācijā – “Tūrisma profesionālis 2022”. 16. decembrī, Aglonas Radošo industriju centrā tika organizēta Preiļu novada Tūrisma uzņēmēju tikšanās Ziemassvētku noskaņās, kur visi savstarpēji varēja iepazīties tuvāk, diskutēt par aktuālajiem jautājumiem un izteikt savu viedokli par turpmāko sadarbību un Preiļu novada kultūras un tūrisma stratēģijas izstrādi.
2023. gadu uzsākam ar jaunām idejām un mērķiem. Vēlamies veidot aktīvu sadarbību ar tūrisma sniedzējiem novadā. Mūsu jaunā komanda ir atvērta trakām idejām, ieteikumiem, pamatotai kritikai, jo vēlamies Preiļu novada tūrisma nozari padarīt pamanāmāku, kvalitatīvāku un piepildītu ar aktivitātēm visa gada garumā. Tas izdosies tikai sadarbojoties TAIC darbiniekiem, tūrisma uzņēmējiem un novada viesiem. Vēlam visiem tūrisma sniedzējiem emocijām, piedzīvojumiem un panākumiem piepildītu gadu, labas atsauksmes un gandarījumu no paveiktā. Ikvienam kas apciemo mūsu novadu vēlam jaukas brīvdienas, lieliskas emocijas un vēlmi atgriezties pie mums Preiļu novadā. Lai laimīgs 2023. gads!
Preiļu novada Tūrisma attīstības un informācijas centra komanda: Zane Praņevska, Maira Šuksta, Anna Stafecka, Irēna Kjarkuža.


Bērnu izklaidēm iekštelpās lieliska vieta būs atrakciju parks “Sapņu zeme Ventspils”, bet aktivitātēm svaigā gaisā - Bērnu pilsētiņa un bērnu parks "Fantāzija"
Ventspils TIC

Grūtnieču aprūpe ir visaptverošs pakalpojums, kas nodrošina mātes un bērna veselību, drošību un emocionālu līdzsvaru.
Republikas laukuma klīnika

Jūrmalas muzejā izstāde Arsts kurortā 19.gadsimtā atklāj medicīnas, higiēnas un kūrortu lomu modernās veselības kultūras veidošanā 19.gs. kūrortu vēsturē senā
Jūrmalas TIC

No operas un džeza līdz festivāliem, sportam un svētkiem – Dzintaru koncertzāle, pludmales un parki veido Jūrmalas kultūras gadu 2026.
Jūrmalas TIC

Jūrmalas izstāžu telpās skatāma daudzveidīga programma – no laikmetīgās mākslas un tekstila līdz modernisma klasikai un pilsētas vēstures stāstiem.
Jūrmalas TIC

Latgalīšu kulturys goda bolva “Boņuks 2025” – ceremoneja, satikšona i īsadvasmuošona, vadeituojs Lauris Zalāns. 14.03.2025
Rēzeknes pilsētas TIC

15. februārī plkst. 18.00 Rundāles pils muzeja Baltajā zālē izskanēs pirmais koncerts ciklā “Sarunas ar mūziku” – “Pazīstamais un pārsteidzošais”.
Bauskas TIC

Svētki, džeza zvaigznes un skatuves brīvība iespaidīgā Renāra Lāča jubilejas notikumā - 7. februārī, Ventspilī!
Ventspils TIC

Rezervē ceļojumu uz populārākajiem galamērķiem ar atlaidi līdz pat -200EUR 😲
Coral Travel Latvia

Ja plāno kāzas - Bauskas novads ir piemērots tieši Tev! Ieskaties apkopotajā piedāvājumā un izvēlies sev piemērotākos pakalpojumu sniedzējus!
Bauskas TIC

8. februārī no plkst. 10.00 līdz 16.00 Valmiermuižas alus virtuvē Latvijas garšu vēlās brokastis. Galdiņu rezervācija: alusvirtuve@valmiermuiza.lv vai 28664424.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Jūrmala Balttour 2026 izstādē piedāvās SPA, naktsmītņu un gastronomijas piedāvājumus, īpašas cenas un klātienes konsultācijas Ķīpsalā no 6.–8. februārim.
Jūrmalas TIC

15. februārī Festivāla parkā – Meteņdienas gadatirgus ar rotaļām, tirdziņu un ziemas priekiem!
Rēzeknes pilsētas TIC

Ieplāno atmeklēt, kādu no Ventspils gadatirgiem 2026. gadā!
Ventspils TIC

Kausa piektā izcīņa noslēgsies ar finālspēli 21. februārī, plkst. 18:00 Olimpiskajā centrā “Ventspils”, kur sacentīsies BK “Ventspils” un “Valmiera Glass VIA”
Ventspils TIC

10.februārī plkst. 18.30 Valmieras teātra Lielajā zālē Dainis Grūbe un Mārcis Auziņš muzikāli komiskā pieaugšanas meistarklase divos cēlienos "Bīstamā zona"
EUR 25 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde