«Tele2» rīko ekspertu diskusiju «Kurš kuru kontrolē. Cilvēks tehnoloģijas vai tehnoloģijas cilvēku?»

Oskars Fīrmanis | 2023.01.25

Viedtelefonam mēs pieskaramies daudz biežāk nekā savam dzīvesbiedram, bērnam vai kādam citam tuvam cilvēkam – 2016. gadā Amerikā veiktais pētījums liecināja, ka cilvēki viedtālrunim pieskaras, klikšķina un skrollē vidēji 2600 reizes dienā. Eksperti atzīst, ka šis skaits šobrīd varētu būt būtiski pieaudzis un to netieši apstiprina arī “Tele2” veiktais Latvijas iedzīvotāju pētījums 2019. gadā un atkārtoti 2022. gadā, atklājot, ka pēdējo trīs gadu laikā būtiski pieaudzis mobilo tālruņu lietošanas laiks ikdienā un katrs piektais iedzīvotājs (20%) viedtelefonu lieto jau 5 – 7 stundas dienā. Tāpat vairāk nekā puse jeb 54% savus viedtālruņa lietošanas paradumus raksturo, kā “lietoju daudz” vai jau “pārāk daudz”.

Multipakalpojumu uzņēmums “Tele2” aicina uz diskusiju “Kurš kuru kontrolē. Cilvēks tehnoloģijas vai tehnoloģijas cilvēku?”, kurā prezentēs pētījumu “Latvijas iedzīvotāju viedtālruņu lietošanas paradumi: 2019. un 2022. gads”, kā arī dažādu jomu eksperti diskutēs par viedtālruņu lietošanas paradumiem Latvijā un to, kā tehnoloģijas ietekmē cilvēku savstarpējās attiecības, vienlaikus arī meklējot atbildi uz jautājumu, kurš kuru kontrolē – cilvēks tehnoloģijas vai tehnoloģijas cilvēku. Diskusijas tiešraidi aicinām skatīties trešdien, 25. janvārī plkst. 10.00 “Tele2” “Facebook” lapā.

Diskusijā sarunāsies Latvijas Universitātes profesore, digitālo paradumu pētniece Zanda Rubene, RSU asociētais profesors, sociālantropologs Klāvs Sedlenieks, psihoterapijas speciāliste Dace Caica, “Tele2” zīmola vadītāja Ilze Žukova un gaviļmeistars Renārs Zeltiņš. Diskusijas vadīs Kristīne Virsnīte.

Diskusijā tiks sniegtas atbildes uz tādiem aktuāliem jautājumiem kā, piemēram, vai Latvijā iedzīvotājiem ir raksturīgs FOMO (fear of missing out) vai JOMO (joy of missing out) efekts, kā pēdējo trīs gadu laikā ir mainījies Latvijas iedzīvotāju viedtelefonu patēriņš un kā viedtelefona lietošana ietekmē mūsu attiecības darbā, ģimenē un sabiedrībā kopumā, kā arī vai tehnoloģijas apdraud cilvēkus un sabiedrības nākotni. Tāpat eksperti diskutēs, ko cilvēki vēlas mainīt savos viedtelefona lietošanas paradumos un kā to vislabāk paveikt, vai eksistē viedtelefonu atkarība un, ja jā, kā to risināt. Eksperti arī apskatīs praktiskus ieteikumus, kurus ikviens var izmantot savā ikdienā, stāstot par digitālo minimālismu un iepazīstinot ar viedtelfonu lietošanas etiķeti.

“Tele2” kopā ar LU profesori Zandu Rubeni un etiķetes eksperti Kristīnu Sprūdžu ir izstrādājis viedtelefona lietošanas etiķeti. Tajā iekļauti ieteikumi uzvedības normām, lietojot viedtelefonu mājās, darbā un publiskā vidē. Ar viedtelefonu lietošanas etiķeti var iepazīties “Tele2” mājaslapā: https://www.tele2.lv/blogs/9355/apgustiet-viedtelefonu-lietosanas-etiket/. “Tele2” arī turpmāk savām viedierīču TV, vides un interneta reklāmām pievienos brīdinājuma tekstu “Lieto internetu atbildīgi”, mudinot iedzīvotājus aizdomāties un palīdzēt lietot internetu ikdienā jēgpilni. “Tele2” ir pirmais mobilo sakaru operators Eiropā, kas savās reklāmās vērš uzmanību uz atbildīgu, jēgpilnu interneta lietošanu.

Latvijas iedzīvotāju aptauja veikta sadarbībā ar “Berg Research” 2022. gada decembrī, aptaujājot 1006 respondentus. Dati salīdzināti ar 2019. gada februāra pētījumu, aptaujājot 1033 respondentus.

Avots: Tele2.lv


b2b - 3993
Izstāde “Valmieras novada brunči”

Izstāde “Valmieras novada brunči”

No 29. marta līdz 8. maijam Burtnieku Kultūras centrā būs skatāma izstāde “Valmieras novada brunči”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Muzeju nakts Zilākalnā

Muzeju nakts Zilākalnā

Aicinām apmeklēt Muzeju nakts norises Zilākalna Kultūrvēstures un apmeklētāju centrā, iepazīstot Zilākalna stāstu caur orientēšanās spēli

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

IZSTĀDE | Kurtu suņi Jaunmokās

IZSTĀDE | Kurtu suņi Jaunmokās

Jaunmoku pils parkā norisināsies kurtu suņu izstāde, kurā būs iespēja tuvplānā iepazīt vienus no pasaules elegantākajiem un ātrākajiem suņiem.

Tukuma TIC

Ekskursiju kuģītis Hercogs Jēkabs

Ekskursiju kuģītis Hercogs Jēkabs

Viens no populārākajiem pilsētas tūrisma un atpūtas objektiem ir Ventspils brīvostas ekskursiju kuģītis Hercogs Jēkabs uzsāk sezonu 1. maijā!

Ventspils TIC

Medusmaizes svētki

Medusmaizes svētki

Š.g. 23.maijā Līvānu novada Jersikas pagastā Bucenieku stadionā notiks “Medusmaizes svētki”, kas pulcēs gan gardēžus, gan jomas profesionāļus, gan tos, kuri mīl baudīt! Visas dienas garumā – aizraujoša un daudzveidīga no...

EUR 10 | Līvānu TIC

TEĀTRIS | Stand-up

TEĀTRIS | Stand-up "Viņš & Viņa"

Humoristiskā izrādē atklāsies divi skatījumi uz vienu un to pašu dzīvi – vīrieša un sievietes versijas par ikdienas notikumiem, kur katram ir sava patiesība.

Tukuma TIC

Ventspils tūrisma un velosezonas atklāšana

Ventspils tūrisma un velosezonas atklāšana

9. maijā Piedzīvojumu parkā ar velobraucienu tiks atklāta Ventspils vasaras tūrisma un velo sezona. Šogad īpašs jaunums – Tūrisma informācijas tirgus!

Ventspils TIC

 Planetārijs un Observatorija

Planetārijs un Observatorija

Ventspils Jaunrades nama Planetārijā un Observatorijā vēro Sauli un skaties aizraujošas filmas uz 360 grādu ekrāna. Piedzīvojums visai ģimenei!

Ventspils TIC

Intars Busulis un Abonementa orķestris

Intars Busulis un Abonementa orķestris

29. Gaujas plostnieku svētkos – 16. maijā plkst. 20.00 Strenču pludmalē pie Gaujas Intars Busulis un Abonamenta orķestris.

EUR 15 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Baznīcu nakts Burtnieku baznīcā

Baznīcu nakts Burtnieku baznīcā

Sestdien, 16. maijā, ar plašu programmu visā Latvijā norisināsies garīgās kultūras notikums “Baznīcu nakts” un “Atvērto baznīcu diena”

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Muzeju nakts “Mucas ceļš” Valmiermuižā

Muzeju nakts “Mucas ceļš” Valmiermuižā

23. maijā Valmiermuižas alus darītavā būs Muzeju nakts norise “Mucas ceļš”, aicinot iepazīt Degalus pagrabu plkst. 19.00, 20.00, 21.00, 22.00

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Iekļaujoša ekskursija Bauskā neredzīgajiem

Iekļaujoša ekskursija Bauskā neredzīgajiem

Bauskas muzejs - pieejams cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Bauskas TIC

Jaunums! Iepazīsti Salaspils koku stāstus.

Jaunums! Iepazīsti Salaspils koku stāstus.

“Botania uzzināts – Salaspilī ieraudzīts” ir aizraujošs pastaigu maršruts aptuveni 4,5 km garumā.

Salaspils novada TIC

Kandavas svētki

Kandavas svētki "Kandavā kā karuselī"

Kandavas pilsētas svētki aicinās iekāpt krāsainā notikumu karuselī, kur prieks, kustība un svētku noskaņa savīsies vienā virpulī.

Tukuma TIC

Zinātne kas pārsteidz!

Zinātne kas pārsteidz!

Ventspils zinātnes centrs "VIZIUM" tā ir vieta, kur tehnoloģijas māca, iedvesmo un iepriecina!

Ventspils TIC

Tūrisma rallijs “KODS: GULBENE

Tūrisma rallijs “KODS: GULBENE" 23.maijā

KOPĀ BŪT IR PIEDZĪVOT: Tūrisma rallijs “KODS: GULBENE” – ģimenēm, draugiem, uzvarētājiem!

Gulbenes novada TIC

Baudi pavasari Ventspilī

Baudi pavasari Ventspilī

Iedvesmojies un baudi pavasari Ventspilī. Esam apkopojuši TOP 10 lietas, ko redzēt un darīt!

Ventspils TIC

Regnum piedāvājums ģimenēm - 2+2

Regnum piedāvājums ģimenēm - 2+2

Jūnija mēnesī Regnum viesnīcas (Carya & The Crown) piedāvā īpašu atlaidi 2+2 - otrajam bērnam izmitināšana bezmaksas!

Coral Travel Latvia

MOZARTALLICA. DAGAMBA

MOZARTALLICA. DAGAMBA

DAGAMBA atgriežas ar jaunu programmu – MOZARTALLICA! Grupa, kas nojauc robežas starp klasiku un roku, radīs pieredzi, ko atcerēties!

Rēzeknes pilsētas TIC

100DEBIJA un OTRA PUSE. Dubultkoncerts

100DEBIJA un OTRA PUSE. Dubultkoncerts

Hiti, atmiņas un pārsteigumi – kāpēc šo koncertu nedrīkst palaist garām?

Rēzeknes pilsētas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -