Vni.lv | 2023.01.25
2023.gada 24.janvārī Ministru kabinets apstiprināja nekustamā īpašuma “Īles sanatorija”, Īles pagastā, Dobeles novadā, virzīšanu atsavināšanai. Īpašumā ar kopējo platību 23 hektāri ietilpst arī meža zeme 14,4 hektāru platībā un 22 būves. Nekustamais īpašums nav nepieciešams valsts pārvaldes funkciju veikšanai un pēdējo trīs gadu laikā tā uzturēšana valstij radījusi zaudējumus apmēram 19,5 tūkstošu eiro apmērā. Izsoles sākuma cenu noteiks līdz februāra beigām un izsoli plānots izsludināt jau š.g. martā, atklāj VNĪ valdes loceklis Andris Vārna.
Nekustamo īpašumu “Īles sanatorija” no 2007.g. līdz 2014.g. 30 maijam pārvaldīja Labklājības ministrija. Īpašumu ilgstoši lietoja ministrijas pakļautības iestāde valsts sociālās aprūpes centrs “Īle”, sniedzot sociālās rehabilitācijas pakalpojumus cilvēkiem ar smagiem garīga rakstura traucējumiem. VNĪ pārvaldībā īpašums nonāca 2014.gada 30.maijā, kad Labklājības ministrija to nodeva Finanšu ministrijas valdījumā, jo tas vairs netika izmantots aprūpes centra funkciju veikšanai. Pārņemot nekustamo īpašumu savā pārvaldībā VNĪ konstatēja, ka ir nepieciešams sakārtot nekustamā īpašuma sastāvu, kā arī tā sastāvā ietilpa meža zeme, tādējādi to nevarēja virzīt - pārdošanai Meža likumā noteikto ierobežojumu dēļ.

🌴 Izbraukšana no Portkanaveralas, Florida, ASV | 7 naktis uz kuģa 🚢 Royal Caribbean kuģis “Star of the Seas” 💰 Cena no 1126 € / pers. 🌍 Maršruts: Portkanave
EUR 1126 | CRUISEcentre
Pēc īpašuma pārņemšanas tam tika meklēts ilgtermiņa nomnieks, nosakot maksimāli ilgāko nomas termiņu – 30 gadi un pienākumu veikt kapitālieguldījumus. Tomēr nekustamajam īpašumam netika rasts nomnieks. Īpašuma atsavināšanas sākuma cenu noteiks līdz februāra beigām un izsoli organizēs martā.
“VNĪ kā valsts akciju sabiedrības galvenie darbības virzieni ir nekustamā īpašuma pārvaldība, attīstības vadība un valsts deleģēto funkciju izpilde. Nodrošinot ilgtspējīgu īpašumu pārvaldību un efektīvu valsts līdzekļu izlietojumu mēs, kā valsts kapitālsabiedrība, esam atbildīgi arī par mums uzticēto kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanu un pavairošanu. Īpašuma nodošana privāto investoru rokās, vienlaikus veicinot jaunu iespēju nodrošināšanu īpašuma attīstībai, ir viens no šādu īpašumu ilgtspējīgas pārvaldības risinājumiem, norāda A. Vārna.
Nekustamā īpašuma sastāvā ietilpst valsts un vietējās nozīmes kultūras pieminekļi, kuru apsaimniekošanu VNĪ turpinās nodrošināt līdz veiksmīgas izsoles noslēgšanai. Kapitālsabiedrība arī nodrošina īpašuma apsaimniekošanu atbilstoši Dobeles novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem, veicot nepieciešamos remontdarbus un demontējot bīstamās vidi degradējošās būves. Kopš 2020.gada īpašuma uzturēšana valstij ir radījusi zaudējumus apmēram 19,5 tūkstošus eiro.
2021.gadā VNĪ sazinājās ar Dobeles novada pašvaldību ar lūgumu izvērtēt iespējas atdalīt meža zemi no iepriekš minētā īpašuma, taču, ņemot vērā, tā funkcionālo nepieciešamību kultūrvēsturisko pieminekļu uzturēšanai, tika noraidīta iespēja atdalīt meža emes daļu no pārējā nekustamā īpašuma. Vienlaikus, 2021.gada maijā, stājās spēkā grozījumi “Meža likumā, kas VNĪ ļauj atsavināt valsts īpašumā esošus īpašumus, kuros ietilpst arī valsts meža zeme, kas nav nepieciešama valsts pārvaldes funkciju īstenošanai, ja izpildās Meža likumā noteiktie kritēriji.
.jpg)
Ventspils piedzīvojumu parkā atradīsiet plašas izlaides iespējas visai ģimenei. Virvju trase, rodelis, kamēršļūkšana, bamperlaivas, katapulta un vēl.
Ventspils TIC

No 1. jūnija līdz 31. oktobrim norisinās “Piļu un muižu apceļošanas festivāls 2026“, aicinot viesoties arī Valmiermuižā, Sēļu un Naukšēnu muižās un Jērcēnmuižā.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Svinot Rēzeknes 741. jubileju, restorāns „ZĪDS” aicina uz nesteidzīgu svētku branču!
Rēzeknes pilsētas TIC
.png)
Pilsētvide kā spēles laukums – uzdevumi, komandu izaicinājumi un QR kodi. Dalībniekiem iespēja cīnīties par balvām.
Rēzeknes pilsētas TIC

Diani Sea Resort 4* - laba izvēle mierīgai un eksotiskai atpūtai pie skaistās Diani pludmales.
EUR 2549 | Atlantic Travel

Ziemas sezona ir atvērta! Atklāj savu brīvdienu galamērķi ar mūsu plašo viesnīcu piedāvājumu
Coral Travel Latvia

Latvijas lielākais nūjotāju saiets – Vislatvijas 17. nūjošanas un iešanas festivāls – šogad notiks 8. augustā plkst. 11.00 Ventspils Piedzīvojumu parkā.
Ventspils TIC
.jpg)
No 17. līdz 19. jūlijam Ventspilī norisināsies “Kurland Bike Meet 2026”, kas ir viens no lielākajiem Baltijas valstu motodzīves pasākumiem.
Ventspils TIC

Jūrmala aicina piknikā – pie dabas takām, Lielupes, ezeriem un jūras. Atklāj brīvi pieejamas un rezervējamas piknika vietas nesteidzīgai atpūtai.
Jūrmalas TIC

Atklāj Bauskas novadu: 10 km rādiusā ap Bausku apskatāmas Latvijas krāšņākās pilis un muižas un citi tūrisma apskates objekti.
Bauskas TIC

Kad kūrorta ritms pieklust, Jūrmala atklājas citādi – ar dramatiskiem dabas skatiem, nesteidzīgām maltītēm, mākslu, SPA un izklaidēm zem jumta.
Jūrmalas TIC

19. jūlijā no plkst. 11.00 līdz 15.00, vēsturiskajā Straupes Zirgu pastā norisināsies Latvijas Vīndaru svētki.
Cēsu TIC

17. un 18. jūlijā esiet aicināti uz Aizkraukles novada svētkiem Aizkrauklē!
Aizkraukles novada TIC

22.07.2026 - 25.07.2026 Valmieras 743. dzimšanas dienā piedzīvosim arī svētkus Gaujas kreisajā krastā. Tiekamies Krāču kakta svētkos no 22. līdz 25. jūlijam
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

No 10. jūnija līdz 29. augustam Valmieras novada iedzīvotāji un viesi aicināti piedalīties orientēšanās spēlē “Priekšmetu piedzīvojumi ceļos”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Šeit ir piemērota vieta sporta spēļu, uzņēmumu komandu saliedēšanas pasākumu, bērnu un jauniešu nometņu, korporatīvo pasākumu un aktīvās atpūtas organizēšanai.
Bauskas TIC

Preiļu novada tūrisma attīstības un informācijas centrs aicina pieteikties pārgājienam 18.jūlijā. Šoreiz iziesim vienu no Latgales garo pārgājienu maršruta "Ezertaka" Preiļu novada posmiem( Preiļi-Stupāni-Kategrade-Rušo...
Preiļu novada TIC

No 16. līdz 19. jūlijam Mazsalacā jau 16. reizi norisināsies Ērenpreisa svētki un Mazsalacas 98. dzimšanas diena.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Vai plāno apmeklē Rundāles pili? Iegriezies mājražotāju un amatnieku tirdziņā Rundāles pils tuvumā.
Bauskas TIC

Šī gada jūlijā Jēkabpils novadā norisināsies trīs publiski laivošanas pasākumi "Daugavas krāces 2026".
Jēkabpils novada TIC