Iveta Vēvere | 2023.01.25
Liepājas Simfoniskais orķestris no 25. februāra līdz 11. martam jau 31. reizi aicina klausītājus uz Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” piedāvājot bagātīgu un spilgtu ceļojumu mūzikas pasaulē.
4. martā uz festivāla skatuves kāps divi mūsdienu pūšaminstrumentu mūzikas dižgari – trompetists Sergejs Nakarjakovs un trombonists Kristians Lindbergs.

Enerģiskā mūzikas apvienība “Rahu” februārī dosies koncerttūrē, lai atrādītu jauno albumu “Uz deju grīdas”. 20.februārī plkst. 19.00 grupa uzstāsies Valmierā
EUR 20 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Kristians Lindbergs ir vairāk nekā simtprocentīgs skatuves cilvēks: ģeniāls trombonists, vitāls diriģents un arī komponists.
Zvaigžņu festivālā viņš spēlēs solo pats savā Trombonkoncertā “Black Hawk Eagle” un diriģēs divus citus lieldarbus: Mečislava Veinberga mistikas pilnām krāsām un negaidītām temperamentu maiņām caurstrāvoto Trompetes koncertu un Žana Sibēliusa populāro Otro simfoniju – Somijas neatkarības manifestu.
Nebaidoties sāncensības, Veinberga koncertā uz skatuves kāps vēl viens plaši atzīts pūšaminstrumentu virtuozs – trompetists Sergejs Nakarjakovs.
Par trompetes Paganīni sauktais izraēliešu izcelsmes mūziķis Nakarjakovs ir viens no pasaulē pieprasītākajiem trompetistiem. "Sergejs Nakarjakovs trompeti spēlē tā, kā mēs, pārējie, elpojam," tā par viņa izpildījumu rakstījis izdevums San Francisco Chronicle. Nakarjakova instruments neticami zibenīgi izdzied gan pūšaminstrumentiem un balsij, gan stīgām komponētas melodijas.
Arī Kristiana Lindberga sasniegumi trombona spēlē var tikt salīdzināti ar savulaik Nikolo Paganīni sasniegto vijoļspēlē un Ferenca Lista paveikto klavierspēlē. 2015. gadā klasiskās mūzikas radio stacija Classic-FM viņu nodēvēja par “Izcilāko metālpūšamo instrumentu atskaņotāju vēsturē”, bet 2016. gadā viņš saņēma Starptautisko klasiskās mūzikas balvu, ko iepriekš bija saņēmuši tādi mūziķi kā Esa Peka Salonens, Kšištofs Pendereckis un Šarls Dituā.
Pirmatskaņojis vairāk nekā 300 skaņdarbus trombonam, ierakstījis vairāk nekā 150 solo albumus, izveidojis savā vārdā nosauktu starptautisku solo konkursu trombona spēlē, nodēvēts par 20. gadsimta metālpūšamo instrumentu virtuozu līdzās Mailsam Deivisam un Luisam Armstrongam – Kristians Lindbergs šodien ir dzīva leģenda.
Bez šī koncerta 31. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls piedāvā arī aizraujošus kamermūzikas koncertus, kā arī simfoniskās un džeza mūzikas vakarus.
25. februārī Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu pirmo reizi atklās Latvijas Jauno atskaņotājmākslinieku konkursa laureātu koncerts, ko vainagos pasaulē pieprasītās latviešu vijolnieces Kristīne Balanas uzstāšanās. Kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri tā galvenā diriģenta Gunta Kuzmas vadībā viņa atskaņos Antonīna Dvoržāka Vijolkoncertu.
2. martā Rīgas kamerkoris “Ave Sol” jaunās kordiriģentu paaudzes pārstāvja un Dziesmusvētku virsdiriģenta Jurģa Cābuļa vadībā atskaņos latviešu kormūzikas meistaru dziesmas. Kopā ar kamerkori muzicēs arī Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi un debešķīgi dzidrās balss īpašniece – Aleksandra Špicberga.
10. martā Zvaigžņu festivāls klausītāju baudījumam piedāvā starptautiski atzītā latviešu pianista Vestarda Šimkus solokoncertu, kurā skanēs gan Aleksandra Skrjabina fantastisko galaktiku raksti, gan mazāk pazīstamā Fēliksa Blūmenfelda intriģējošā daiļrade.
Festivāla noslēguma koncerts 11. martā būs svētki simfodžeza mīļotājiem. Tā būs unikāla iespēja dzirdēt Londonā dzimušā un Nigērijā skolotā pasaulslavenā džeza dziedātāja Ola Onabules samtaino balsi. Kā neviens cits viņš māk vienā audumā saaust džezu un soulu, par ko varēs pārliecināties, klausoties izlasi no Onabules jaunākā albuma “Point Less”.
Savukārt pirmatskaņojumu šajā vakarā piedzīvos Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskā vadītāja Kārļa Vanaga komponētais Trīskāršais koncerts “Trio Colossus” tenorsaksofonam, kontrabasam un sitaminstrumentiem.
Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu savulaik kā Starptautisko Pianisma zvaigžņu festivālu 1993. gadā aizsāka Liepājas Simfoniskā orķestra bijušais mākslinieciskais vadītājs Imants Resnis. Festivālā uzstājušies ap 200 pianistu no visas pasaules.
Kopš 2016. gada, kad Liepājas Simfoniskais orķestris iemājoja koncertzālē “Lielais dzintars”, festivāls pārdzimis plašākā formātā, piesaistot gan pianistus, gan citu instrumentu virtuozus, gan arī izcilus dziedātājus, un festivāla zvaigžņu sarakstam var pievienot arī tādus vārdus kā Miša Maiskis, Gidons Krēmers, “Carion Quintet”, Iveta Apkalna, Aleksandrs Antoņenko, Ludmila Monastirska un daudzus citus.
31. Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas pilsēta un SEB banka. Biļetes uz festivāla koncertiem nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs vai interneta vietnē https://www.bilesuparadize.lv/lv/custompage/3346.

21. februārī pulksten 17.00 koncertzālē “Lielais dzintars” pirmizrādi piedzīvos koncertuzvedums “Dzīves raksti dejā”. Tautiskajai tradīcijai savijoties ar deju
Liepājas reģiona TIB

Koncertsērija “Personīgi” Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” jau gadiem pulcē kamermūzikas piekritējus, kuri alkst piedzīvot jaunas tās šķautnes.
Liepājas reģiona TIB

14. februārī plkst. 20.00 norisināsies romantiskām noskaņām pārbagāts vakars pašā Liepājas sirdī, kur mūzika, deja un austrumnieciska burvība saplūdīs kopā.
Liepājas reģiona TIB

13. februārī plkst. 18.30 Viesistabā Sudrabkalni norisināsies sajūtu vakars saksofona skaņās ar saksofonistu Jāni Silakalnu. Pieteikšanās: 26405258.
EUR 20 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

14. un 15. februārī Valmierā, Valmieras Olimpiskajā centrā norisināsies nacionālās suņu izstādes “Valmieras Uzvarētājs 2026” un “Valmieras Kauss 2026”.
EUR 3 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ja plāno kāzas - Bauskas novads ir piemērots tieši Tev! Ieskaties apkopotajā piedāvājumā un izvēlies sev piemērotākos pakalpojumu sniedzējus!
Bauskas TIC
.jpg)
Māksla, kolekcijas un fotogrāfijas. Katrs atradīs ko sirdij tuvu un tīkamu.
Tukuma TIC
 (600 x 500 px).png)
Pagarini savu atvaļinājumu saulainajā Turcijā par izdevīgāku cenu! Ieskaties piedāvājumos ↗️
Coral Travel Latvia

Ziema Jūrmalā piedāvā pastaigas liedagā un mežos, slēpošanu, arhitektūras maršrutus, izstādes, koncertus un siltas atpūtas vietas nesteidzīgai baudīšanai.
Jūrmalas TIC

Uzsākot 2026. gada tūrisma sezonu, Bauskas novads piedāvā virkni jaunu un pilnveidotu tūrisma objektu.
Bauskas TIC

Triju kārtu maltīte ar īpašu desertu un šefpavāra komplimentu. Plkst.14.00, 17.00 vai 20.00. cena no personas 50 Eur.
EUR 50 | Hercogs Mārupe

15. februārī Festivāla parkā – Meteņdienas gadatirgus ar rotaļām, tirdziņu un ziemas priekiem!
Rēzeknes pilsētas TIC

Bērnu izklaidēm iekštelpās lieliska vieta būs atrakciju parks “Sapņu zeme Ventspils”, bet aktivitātēm svaigā gaisā - Bērnu pilsētiņa un bērnu parks "Fantāzija"
Ventspils TIC

Bauskas apkārtnē iespējams rīkot konferences līdz 150 dalībniekiem. Apskati konferenču un semināru piedāvājumu!
Bauskas TIC

Brīvdienas + adrenalīns = ideāls plāns! Trase ir atvērta gan darba dienās, gan brīvdienās - ieplāno, brauc un izbaudi!
Bauskas TIC
.jpg)
15. februārī Festivāla parkā – Meteņdienas gadatirgus ar rotaļām, tirdziņu un ziemas priekiem!
Rēzeknes pilsētas TIC

Kausa piektā izcīņa noslēgsies ar finālspēli 21. februārī, plkst. 18:00 Olimpiskajā centrā “Ventspils”, kur sacentīsies BK “Ventspils” un “Valmiera Glass VIA”
Ventspils TIC

14.februārī no 12.00-17.30 Ventspils Livonijas ordeņa pilī notiks Viduslaiku lasījumi par tēmu “Svētie un grēcīgie”.
Ventspils TIC