Sandra Grigorjeva | 2023.01.25
Zemgales plānošanas reģions (ZPR) EEZ projekta “Uzņēmējdarbība Zemgalē” ietvaros sadarbībā ar Jelgava novada, Jēkabpils un Bauskas novada pašvaldībām janvārī un februārī organizē trīs vietējā biznesa atbalsta dienas (VBAD) Zemgalē. Šogad VBAD pasākumi orientēti tūrisma pakalpojumu sniedzējiem ar mērķi popularizēt vietējos uzņēmējus un veidot jaunas, inovatīvas sadarbības tūrisma jomā.
Pasaules tendences rāda, ka spēcīgi tūrisma galamērķi ir vietās, kur ir ne vien skaista daba, bet arī radoši, autentiski un interesanti tūrisma produkti, kas radušies vietējo iedzīvotāju sadarbības rezultātā. Pasākumos kā apmeklētāji aicināti piedalīties Zemgales tūrisma pakalpojumu sniedzēji, uzņēmēji.

Atpūtas komplekss “Beļmonti” piedāvā naktsmītnes 3 viesu mājās (kopā 20 guļvietas), pirti, ugunskura vietas.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Jelgavas novadā
Pirmais šī gada Zemgales VBAD pasākums “Jelgavas novada tūrisma produktu pozicionēšana un pārdošana” norisināsies 25. janvārī no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00 Lielvircavas muižā, Jelgavas novadā.
Pasākumā Jelgavas reģionālā tūrisma centra vadītāja Dace Kaņepone informēs uzņēmējus par jaunumiem un tendencēm tūrismā Jelgavā un Jelgavas novadā, Vidzemes Augstskolas docents Andris Klepers stāstīs par pārdomātu galamērķa pozicionēšanu un pārdošanu ārzemju tūristiem. Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja valdes locekle Sintija Pusaudze iedvesmos caur Liepājas piemēru par tūrisma galamērķa attīstību, savukārt lektors Roberts Grinbergs dalīsies pieredzē par kultūras mantojuma pozicionēšanu kā atslēgu tūrisma mārketingā.
Pasākuma otrajā daļā moderatora vadībā notiks kopīga ideju ģenerēšana jaunu tūrisma produktu radīšanai Jelgavas novadā, veicinot tūrisma uzņēmēju savstarpēju iepazīšanos jaunā novada robežās un rosinot radīt idejas inovatīviem tūrisma produktiem un jaunām sadarbībām.
Jēkabpilī
Savukārt VBAD pasākums “Jēkabpils novada tūrisma produktu attīstība” norisināsies 17. februārī no plkst. 10.30 līdz plkst. 17.30 viesu namā “Avotiņi”, Jēkabpilī, Kūku pagastā.
Pasākumā zinošu lektoru vadībā tiks izzinātas Zemgales aktualitātes tūrismā, kam sekos “Novada dārgumu medības” – apzinātas Jēkabpils novada bagātības, iepazīstot jaunā novada tūrisma ģeogrāfiju, materiālās un nemateriālās vērtības, tradīcijas, pakalpojumus, svētkus, amatniecības un mājražotāju produktus, cilvēkus, ar ko iespējams sadarboties, veidojot jaunus tūrisma produktus. Novada dārgumu medības vadīs Latvijas Dabas Tūrisma Asociācijas valdes loceklis, Vidzemes augstskolas docētājs Edgars Ražinskis.
Lekcijai sekos darbnīca starpdisciplināru tūrisma produktu izstrādei, ko vadīs Latvijas dabas tūrisma asociācijas līdzdibinātājs un valdes loceklis, kā arī dabas tūrisma organizācijas Movement spontanious vadītājs Matijs Babris.
Pasākuma mērķis ir vietējo Jēkabpils novada tūrisma pakalpojumu stiprināšana un eksportspējas veicināšana. Šajā pasākumā būs iespēja labāk iepazīt kaimiņus, apmainīties ar aktuālo informāciju 2023. gada sezonai un gūt idejas tūrisma biznesa attīstībai.
Bauskas novadā
Bauskas novadā VBAD pasākums “Eksportspējīgu tūrisma pakalpojumu un produktu veidošana” arī norisināsies 17. februārī no plkst. 9.00 līdz plkst. 16.00 Bauskas rātsnamā, Rātslaukums 1.
Pasākumā Bauskas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure informēs uzņēmējus par Bauskas novada tūrisma tendencēm un iecerēm 2023. gadā, savukārt lektori Gints Jankovskis stāstīs par fotoattēla nozīmi tūrisma mārketingā, Daiva Tankūnaitė par Lietuvas tūrista profilu un interesēm, savukārt lektors Ēriks Lingebērziņš runās par inovatīvu un eksportspējīgu tūrisma pakalpojumu un produktu veidošanu.
Pasākuma otrajā daļā notiks interaktīvs darbs grupās Bauskas novada eksportspējīgu tūrisma produktu veidošanā.
VBAD mērķis ir popularizēt vietējos uzņēmējus, iepazīstināt ar jauniem un interesantiem reģiona ražojumiem un pakalpojumiem, uzņēmējiem savstarpēji dalīties pieredzē. Vietējā biznesa atbalsta dienas tiek organizētas projekta Nr. LV-LOCALDEV-0003 “Uzņēmējdarbība Zemgalē” ietvaros, un to finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus. Projekta kopējais budžets ir 969 256 EUR, no kuriem EEZ līdzfinansējums ir 793 867,70 EUR.
Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai

5. jūlijā Vaidavā jau 45. reizi norisināsies tradicionālais skrējiens “Apkārt Vaidavas ezeram”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Jāņi un viss, kas ap to saistīts, šķiet, ir nozīmīgākais un gaidītākais pasākums Latvijā. Visas līgo lustes vienuviet!
Tukuma TIC

27. jūnijā Kovšu ezera pludmalē gaida Ģimeņu diena ar orientēšanos, āra spēlēm, kajakiem, gardumiem un aizraujošiem izaicinājumiem visām paaudzēm!
Rēzeknes pilsētas TIC

Ikviens aicināts bez maksas vērot jauno mūziķu un mākslinieku kvalifikācijas eksāmenu sniegumu!
Rēzeknes pilsētas TIC

Valmieras novadā ar plašu pasākumu klāstu tiks svinēti vasaras saulgrieži.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Jau šovasar Rēzeknē pirmo reizi notiks festivāls “SPAITS” – diena, kurā satiksies mūzika, māksla, sarunas un kopā būšana pie Kovšu ezera!
Rēzeknes pilsētas TIC

Valmieras Vasaras teātra festivāla izrāde - kantrīmūzikls "Gadsimta kāzas" Valmieras brīvdabas estrādē 8. augustā.
EUR 19 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

No 8.06. līdz 1.09. Valmieras muzeja Maršnera namā sadarbībā ar leļļu animācijas filmu studiju “Animācijas Brigāde” skatāma izstāde bērniem
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
.jpg)
Ventspils Piedzīvojumu parkā atrodas Baltijā lielākā rodeļu trase. Atvērts katru dienu!
Ventspils TIC
.jpeg)
Aicinām kultūras un mākslas cienītājus apmeklēt dažādas izstādes Tukumā un apkārtnē.
Tukuma TIC

No 16. līdz 19. jūlijam Mazsalacā jau 16. reizi norisināsies Ērenpreisa svētki un Mazsalacas 98. dzimšanas diena.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ventspils Pludmales akvaparks ir uzsācis 2026. gada sezonu! Tiekamies vasarā!
Ventspils TIC

Ielūkojies pasākumu plānā un apmeklē sev interesējošus pasākumus.
Bauskas TIC

Šogad Dienvidkurzemes novadā Saulgriežu, Līgo un Jāņu svinību laiks sāksies jau 13. jūnijā un turpināsies līdz pat Jāņu naktij, piedāvājot plašu kultūras, tradī
Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

12. jūlijā plkst. 16.00 Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos norisināsies Shipsea koncerts.
EUR 12 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde
.jpg)
Ventspils Pludmales akvaparks atvērts katru dienu! Tiekamies no plkst. 11.00 līdz 21.00.
Ventspils TIC

Otrdien, 30. jūnijā, plkst. 20.00 “Zilākalna stacijā” norisināsies Velomūzikas vakaru akustiskais koncerts.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ventspils vasarā uzplaukusi īpašā krāšņumā. Pilsētas ielas, laukumi, skvēri un parki ieguvuši košus vasaras rakstus.
Ventspils TIC

2026. gada 12. augustā Rēzekne kļūs par vietu, kur satiekas jauniešu enerģija, idejas un nākotnes iespējas jauniešu iespēju festivālā “Kopums”.
Rēzeknes pilsētas TIC