Vija Kurpniece | 2023.03.18
Izstādes atklāšana notiks sestdien, 18. martā Lubāna mitrāja informācijas centrā (Aiviekstes hidromezgls, Ošupes pagasts, Madonas novads). No plkst. 12.00 notiks radošā darbnīca “Ierāmē piekrastes pļavu!”, savukārt no plkst. 13.00 būs tikšanās ar izstādes veidotājiem, muzicēs vokāli instrumentālā grupa “Ekosistēmas” un ikviens tiks aicināts cienāties ar ugunskurā vārītu zupu.
Izstāde vēsta par cilvēka, dabas un Lubāna ezera kopā būšanu dažādos laikos. Tā būs interesanta visiem, kurus saista dabas un cilvēka mijiedarbības jautājumi. Izstādi veidojis Latvijas Dabas fonds projektā LIFE GoodWater IP sadarbībā ar māksliniekiem Matīsu Murovski un Aneti Krūmiņu. Lubāna mitrāja informācijas centrā izstāde būs skatāma līdz 14. maijam.

Elegantus, vēsturiskus un romantiskus stāstus 6. jūnijā pārgājienu mīļotājiem stāstīs skaistā Cesvaine.
Madonas TIC
Izstādes “Lubāns: kur satiekas daba un cilvēks” galvenais varonis ir Lubāna ezers ar savu unikālo stāstu cauri gadsimtiem. Jau kopš 19. gadsimta cilvēki mēģinājuši valdīt un iekarot Lubānu, nosusinot un veidojot dambjus. Lubāna krastus ietver 36 km gari dambji, un tas ir vislielākais iedambētais ezers Eiropā. Ezers ir daļa no dabas lieguma “Lubāna mitrājs”, kas iekļauts Eiropas Savienības aizsargājamo teritoriju tīklā Natura 2000 un atbilstoši Ramsāres konvencijas kritērijiem noteikts kā starptautiskas nozīmes mitrājs.
Stāsta Ilze Priedniece, projekta LIFE GoodWater IP koordinatore Latvijas Dabas fondā: “Lubāna ezers ir īpašs ar savu sarežģīto vēsturi – agrāko varenību, milzīgajiem pārveidojumiem, kas veikti, lai ezeram atkarotu zemi, kā arī dabas daudzveidību, kas radusi patvērumu Lubāna mitrājā arī mūsdienu apstākļos. Izstāde plānota kā atskats vēsturē, kas liek aizdomāties par dabas un cilvēka mijiedarbību cauri laikiem. Tā domāta ikvienam, kam interesē Lubāna mitrāja daba un vēsture.”
Lielformāta ceļojošo izstādi izveidoja Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar projekta LIFE GoodWater IP partneriem, Lubānas tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centru, Lubāna mitrāja informācijas centru, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Vides un ūdenssaimniecības katedras arhīvu, kā arī Latvijas Nacionālo arhīvu. Izstāde veidota projekta LIFE GoodWater IP ietvaros ar Eiropas Savienības LIFE Programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu.

30. maijā no plkst. 11.30 Mūrmuižas centrā notiks tradicionālās ģimeņu sporta spēles “Auto-Moto-Velo”
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Aicinām uz Muzeju nakts norisēm Balvos, Viļakā, Baltinavā un Tilžā 23.maijā!
Balvu TIC
.jpg)
Iepazīsti Bauskas novadu caur to cilvēku pieredzi, kuri šo vietu sauc par savām mājām!
Bauskas TIC

Jaunmoku pils aicinās uz vasaras sezonas atklāšanas svētkiem, kuros pils dārzi un parks pārtaps par radošu, izzinošu un dzīvības pilnu svētku vietu.
Tukuma TIC
Rūdolfa Blaumaņa komēdija “No saldenās pudeles” atdzīvosies uz skatuves ar īsti latvisku humoru, kaislībām un dzīvesprieku.
Tukuma TIC

22. maijā plkst. 17.00 Kocēnu pagasta bibliotēka aicina uz tradicionālo pavasara pārgājienu “Pēdu nospiedumi stāstos” kopā ar gidi Inetu Amoliņu.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Plaša pasākumu programma no plkst. 18.00 līdz pat 22:3-
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

24. maijā plkst. 10.00–16.00 Valmiermuižas alus virtuvē Latvijas garšu vēlās brokastis. Galdiņu rezervācija: alusvirtuve@valmiermuiza.lv vai tālr. 28664424.
EUR 20 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Bauskas novada svētki norisināsies Rundāles apvienības pārvaldes teritorijā, aicinot ceļot laikā, lai iepazītu ne tikai Rundāles pili, bet arī mazāk zināmas vēs
Bauskas TIC

Muzeju nakts pasākumi 23. maijā Mazsalacas muzejā no plkst. 18.00 līdz pat pusnaktij.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Varam droši apgalvot, ka Rūdolfs Blaumanis rakstot “Skroderdienas Silmačos” pat nenojauta, ka tieši šī viņa luga kļūs par fenomenu.
Rēzeknes pilsētas TIC

Šogad starptautiskajā akcijā “Muzeju nakts” Latvijas muzeji iepazīstinās ar vēsturisku priekšmetu piedzīvojumiem. Tiekamies Ventspils muzejos!
Ventspils TIC

Deju skolas “Dzirnas” sadarbībā ar Burtnieku apkaimes bērniem un jauniešiem 8.augustā plkst. 21:30 aicina uz muzikālu dejas fantāziju “Mana Daba”.
EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

“Botania uzzināts – Salaspilī ieraudzīts” ir aizraujošs pastaigu maršruts aptuveni 4,5 km garumā.
Salaspils novada TIC

Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs no plkst. 19.00 līdz plkst. 23.00 piedāvās "Nakts orientēšanās muzejā", kā arī Mazbānīša nakts braucienus.
Ventspils TIC

23.maijā plkst. 10.00 Valmieras Kultūras centrā starptautiskās deju sacensības “Super Crystal Cup 2026”. Ieeja: 7 EUR.
EUR 7 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Jau no 1. maija sezonu uzsāk Ventspils piedzīvojuma parks. Jautrības visai ģimenei garantēta. Gaisīsim ciemos!
Ventspils TIC

23. maijā “Rēzeknis Bryuvers” sola Muzeju nakti ar alu, kebabiem, DJ un pārsteigumiem
Rēzeknes pilsētas TIC

30. maijā Jūrmala aicina uz Kūrorta svētkiem ar koncertiem, aktivitātēm ģimenēm, ielu ēdieniem, sportu un vakara programmu Majoru pludmalē.
Jūrmalas TIC
Iespējams, grūtākais maratons Latvijā: 42 km, 2000+ augstuma metri, 13 apļi, 7 stundas.
Tukuma TIC