Krista Vītola | 2023.03.20
Izstādē “Pikseļu sapņi” (“Pixelated Dreams”) apskatāma interaktīva ekspozīcija – darbus radījis mākslīgais intelekts un apmeklētāji, kuri atklājuši tam savus sapņus un fantāzijas. Izstāde šonedēļ atklāta muzejā “Fotografiska” Tallinā un ikviens interesents joprojām var līdzdarboties tās veidošanā, atsūtot muzejam savu vēstījumu. Balstoties uz šiem vēstījumiem mākslīgais intelekts turpinās radīt jaunus darbus, kuri būs apskatāmi līdz pat 15. maijam. Izstāde apvieno mākslas darbus, kuriem nav konkrēta autora un kuri pastāvēs ļoti ierobežotu laika posmu. Līdz šim darbu tapšanā piedalījušies aptuveni 1 000 interesenti.
Izstādes tapšanas un atklāšanas laikā ikviens interesents varēja pastāstīt par saviem sapņiem mākslīgajam intelektam, veicot ierakstu īpašā tiešsaistes platformā. Mākslīgais intelekts apstrādāja lietotāju pieprasījumus un radīja tiem atbilstošus mākslas darbus. Tādējādi nav iespējams noteikt konkrētu autoru darbiem, kas reāllaikā tiek projicēti uz muzeja sienām. Lai gan mākslas pasaulē mākslīgais intelekts nereti tiek uzskatīts par nevēlamu viesi, pēdējos gados tā ietekme daudzās jomās kļūst aizvien būtiskāka.

Bauskas novada svētki norisināsies Rundāles apvienības pārvaldes teritorijā, aicinot ceļot laikā, lai iepazītu ne tikai Rundāles pili, bet arī mazāk zināmas vēs
Bauskas TIC
“Viens no mākslas uzdevumiem ir runāt par sabiedrībai būtiskiem jautājumiem, tieši tāpēc arī radās ideja par izstādi “Pikseļu sapņi” – lai uzsāktu diskusiju par mākslīgā intelekta ietekmi mākslas pasaulē. Pirmajā mirklī var šķist, ka šī izstāde ir tikai izklaidējoša, taču ceram, ka tā liks aizdomāties, vai mākslīgā intelekta attīstības ietekmē mākslas vērtība pieaugs vai samazināsies? Vai ir iespējams, ka mākslīgā intelekta radītie darbi skatītājiem patiks vairāk nekā mākslinieku veikums? Ja ļausim mākslīgajam intelektam aizvien vairāk domāt un rīkoties mūsu vietā, vai mēs nezaudēsim daļu savu iemaņu un spēju un neatteiksimies no mūsos apslēptā potenciāla?” projekta ideju komentē “Fotografiska” zīmola menedžeris Jorvens Vijliks.
Sadarbojoties muzejam un tirdzniecības centam “Kaubamaja”, radīta ne tikai interaktīvā izstāde, bet arī unikāls veikala vizuālais tēls un apģērbu dizains, kura tapšanā līdzdarbojās arī zīmols “Ma+Ke Lab”. Ar mākslīgā intelekta palīdzību radītos apģērbus iespējams iegādāties gan muzeja veikalā, gan tiešsaistē.
Izstāde ir interaktīva un tajā joprojām tiek radīti jauni darbi, to tapšanā aicināts piedalīties ikviens interesents, nosūtot savu vēstījumu. Plašāka informācija par to, kā piedalīties izstādes veidošanā, atrodama muzeja mājaslapā. Darbi būs apskatāmi līdz 15. maijam.

Grupa “IĻĢI” 23.maijā 13.00 ar sirsnīgu, vasaras sākumu ieskandinošu koncertu piedalīsies septītajā Sēlijas tūrisma tirgū Raiņa mājā Berķenelē Kalkūnes pagastā.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Atlaide līdz 6900 € Luksus kruīziem Vidusjūrā, Ziemeļamerikā, Karību jūrā un ne tikai... Gan klasiski, gan ekskluzīvi maršruti un augstākās klases apkalpošana!
EUR 2200 | CRUISEcentre
Aviobiļetes, 8 naktis viesnīcās/lodžās, norādītā ēdināšana, ekskursiju programma ar aktivitātēm, grupas vadītāja/gidu pakalpojumi
EUR 4700 | Estravel Latvia

Atzīmē kalendārā – 23. MAIJS KRĀSLAVĀ! Krāslavas pils pagalms pārtaps par vietu, kur satiekas vēsture, māksla un kopā būšanas prieks! Tiekamies no plkst. 19.00!
Krāslavas TIC

Kempings “Daugavas lokos” atrodas tieši starp Daugavpili un Krāslavu – Slutišku sādžā. Tas atrodas vienkāršā, bet brīnumskaistā vietā.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Lidojums no Rīgas, 3 naktis viesnīcā // Īsais laiks ceļojumam uz Skandināviju!
EUR 409 | Estravel Latvia

Apmeklētāju ērtībām viesu nama “Bajāri” otrajā stāvā ir divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaistu skatu uz nakts debesīm.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

16. un 23. maijā Dienvidkurzemē iedzīvotāji un viesi aicināti izbaudīt Muzeju nakts pasākumus
Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, 1. jūnijā, norisināsies ikgadējais labdarības pasākums “Balta, balta mana sirds”.
Smiltenes TIC

2026. gada 15.,16. un 17. jūnijā Augšdaugavas novadā Višķu, Naujenes un Ilūkstes bibliotēkās notiks Eiropas arheoloģijas dienu pasākumi.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Nīcā, Dienvidkurzemes novadā, pēc ilgāka pārtraukuma atgriežas pagasta svētki “Dzelzs ritmi Nīcā”
Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Grupa “IĻĢI” 23.maijā 13.00 ar sirsnīgu, vasaras sākumu ieskandinošu koncertu piedalīsies septītajā Sēlijas tūrisma tirgū Raiņa mājā Berķenelē Kalkūnes pagastā.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

"Muzeju naktī" Smiltenes novadā dodies uz Mēru muižu, Drustu muzeju, Gaujienas "Anniņām", Zvārtavas pili, Raunu un "Zvaigzne ABC".
Smiltenes TIC

30. maijā Kultūrtelpa "Akustika" ielūdz uz aktrises Karīnas Tatarinovas monoizrādi “ISADORA DUNCAN” . Izrāde pēc Ala Vainera (Al Wainer) lugas motīviem.
EUR 25 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Starp visiem jaunajiem abonentiem 2026. gada 29. maijā izlozēsim atjaunojošu SPA atpūtu leģendārajā Jūrmala SPA Hotel Latvijā – ar vakariņām, brokastīm un...
Hookusbookus.com

Madonas novadā apmeklētājiem būs pieejama daudzveidīga programma – radošas darbnīcas, koncerti, ekspozīcijas, spēles un īpaši vakara notikumi.
Madonas TIC