«Stena Line» iegādājusies tiesības nodrošināt prāmju termināļa pakalpojumus Ventspilī un turpina paplašināties Baltijas jūrā

Silva Aleksa Fridrihsone | 2023.05.10

Turpinot nostiprināt “Stena Line” pozīciju Baltijas jūras reģionā un paplašināt prāmju pārvadājumu pakalpojumus, uzņēmums iegādājies tiesības nodrošināt prāmju termināļa pakalpojumus Ventspils ostā.  Šis ir viens no soļiem, kuros papildu prāmju modernizācijai un jaunu prāmju maršrutu veidošanai, “Stena Line” pēdējā laikā veikusi apjomīgas investīcijas.

Pirkuma darījums Latvijā turpina prāmju kompānijas plāna īstenošanu, kura mērķis ir atbalstīt ilgtermiņa paplašināšanos Baltijas jūras reģiona tirgū.  Jau no 2012. gada maršrutu starp Ventspili Latvijā un Nīnashamnu Zviedrijā apkalpo “Stena Line”.  Uzņēmuma jaunākais paziņojums par Ventspils prāmju termināļa tiesību iegādi apliecina ilgtermiņa apņemšanos atbalstīt Ventspili, kas stratēģiski ir viena no uzņēmuma nozīmīgākajām ostām Baltijas jūrā.

Tiešās prāmju termināļa darbības īpašumtiesības Ventspilī “Stena Line” ļaus paplašināties Latvijā, kas šobrīd palielina jūrniecības lomu savā ekonomikā, par ko liecina augošie tirdzniecības apjomi.

“Baltijas jūra ir nozīmīgs "Stena Line" izaugsmes reģions un mūsu investīcijas Ventspilī apliecina mūsu apņēmību attīstīt savu biznesu Latvijā,” saka Niklass Mortensons, "Stena Line" izpilddirektors, piebilstot, ka, "Ar šo stratēģisko soli mēs esam nodrošinājuši ilgtermiņa pozīciju būtiskā mūsu Eiropas tīkla daļā, un es ceru uz sadarbību ar mūsu klientiem un partneriem, lai turpinātu paplašināties reģionā.”

Strauji augošais klientu pieprasījums maršrutā, kas savieno Latviju un Zviedriju, nesen rosināja palielināt kapacitāti, maršrutam pievienojot divus prāmjus – “Stena Baltica” un “Stena Scandica.” Šie paplašinātie prāmji palielina kravas ietilpību par 30%, kā arī sniedz jaunu un mūsdienīgu kuģošanas pieredzi līdz 970 pasažieriem katrā kuģī.

Līdzīga paplašināšana veikta maršrutā no Liepājas, Latvijā uz Trāvemindi, Vācijā 2021. un 2022. gadā, maršrutu papildinot ar prāmjiem Stena Livia un Stena Flavia. Tā ļāva palielināt kravas ietilpību par 40%, kā  arī  saīsināt reisa laiku.

Uzņēmuma paplašināšanās Baltijas jūrā ietver arī jauna maršruta atklāšanu starp Nīnashamnu (Zviedrijā) un Hanko (Somijā) 2022. gada februārī. Jauno maršrutu atzinīgi novērtējuši klienti, kuriem pieaug kravu pārvadājumi, turklāt palielinās arī to braucēju skaits, kuri ceļo ar automašīnām.

Jāatzīmē, ka Norvikas osta Nīnashamnā, tieši uz dienvidiem no Stokholmas, Zviedrijā ir nesen paplašinājusies, būtiski palielinot tās ietilpību un attīstot tās infrastruktūru, tādējādi pilnveidojot "Stena Line" darbību gan Latvijā, gan Somijā.

2022. gadā uzņēmumam piegādāja arī divus jaunus E-Flexer prāmjus – Stena Estelle un Stena Ebba, kuri ir paredzēti izmantošanai strauji augošajā maršrutā starp Karlskrūnu, Zviedrijā un Gdiņu, Polijā. Arī Verkö ostā Karlskrūnā nesen ir palielināta ietilpība, savukārt Gdiņas ostā pagājušajā gadā atklāja pilnīgi jaunu terminālu.

Minētais darījums, kā rezultātā "Stena Line" iegūs tiesības nodrošināt prāmju termināļa darbības Ventspils ostā, tiks saskaņots ar atbildīgajām iestādēm, lai pārliecinātos,  ka tas atbilst konkurences labās prakses noteikumiem. Līguma komerciālās detaļas netiks izpaustas.

Avots: Stenaline.com


Valmiera - 3773
Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Multimediāla izrāde

Multimediāla izrāde "MULTIKOSMOSS" Tukumā

1.oktobrī Tukuma kultūras namā plkst. 12:00 norisināsies aizraujoša, interaktīva un pamācoša bērnu izrāde latviešu valodā “Multikosmoss"!

Tukuma TIC

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

Tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies Brīvības laukumā Tukumā.

Tukuma TIC

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

A/k

A/k "Miķelim" - 45!

Atpūtas komplekss "Miķelis" rudenī atzīmē ražas svētkus, priecājoties par paveikto un šogad atzīmējot 45 gadus kopš pirmo reizi durvis vēra muzejs!

Bauskas TIC

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -