Sarkanie rombi un «Zaļā elle» – 40 «Audi Sport GmbH» gadi

Sarkanie rombi un «Zaļā elle»

Foto: Moller.lv | Autors: Kristaps Menniks | 2023.05.26

Gandrīz pirms 40 gadiem, 1983. gada 10. oktobrī Audi Sport GmbH, kā mēs to pazīstam šodien, tika dibināts kā quattro GmbH. Šodien šis uzņēmums veido četru riņķu zīmola sportisko un ekskluzīvo tēlu. Audi automobiļi ar sarkanajiem rombiem raksturo veiktspēju un sportiskumu, un tieši šādā noskaņā  tiks uzsāktas 40 gadu svinības – ar 24 stundu sacensībām “Zaļajā ellē”.

40 gadi, saražoti vairāk nekā 250 000 automobiļu pēdējos desmit gados un vairāk nekā 400 izcīnīti autosporta tituli, kā arī trasē mēroti 20 832 kilometri, 73 pagriezieni un vairāk nekā 300 augstuma metri – šie ir galvenie rādītāji, kas raksturo Audi Sport GmbH un arī leģendāro Nordšleifi (Nordschleife) jeb Nirburgringas (Nürburgring) “Zaļo elli”. Šī trase palīdzējusi veidot Audi Sport GmbH tā, kā to nav spējusi neviena cita sacīkšu trase. Trasi Eifelas (Eifel) reģionā un AUDI AG pilnībā piederošo meitasuzņēmumu vieno ciešas attiecības gan autosacīkstēs, gan augstas veiktspējas automobiļos. Audi Sport 24 stundu sacensību oficiālais partneris bijis kopš 2002. gada un sacensību organizatoriem nodrošina oficiālās automašīnas. Kopš 2009. gada Audi R8 LMS piedalās Eifelas izturības sacīkstēs, kas ir viens no Audi Sport klientu sacīkšu ikgadējiem notikumiem. Klientu sacīkstes ir daļa no bijušā quattro GmbH kopš 2011. gada. Ar sešām kopvērtējuma uzvarām un trīs papildu uzvarām GT3 klasē Audi ir veiksmīgākais ražotājs GT3 izturības klasikas laikmetā “Zaļajā ellē”.

Labi pozicionēts nākotnei

Šobrīd Audi Sport GmbH nodarbina aptuveni 1500 cilvēkus. 2022. gadā AUDI AG pilnībā piederošais meitasuzņēmums atkārtoti uzrādīja pārdošanas rekordu, pārdodot 45 515 automašīnas. Ar 16 modeļiem automobiļu piedāvājums ir plašāks nekā jebkad agrāk, sākot no kompaktā Audi RS 3 Sportback un augstas veiktspējas RS Q8 SUV un beidzot ar R8 Coupé superauto un elektrisko modeli RS e-tron GT. Ar pilnībā elektrisko četrdurvju kupeju sportiskais Audi meitasuzņēmums demonstrē novatorisku garu elektriskās mobilitātes jomā. Pagājušajā gadā jau 10 042 automašīnas jeb aptuveni ceturtā daļa no Audi Sport GmbH piegādātajiem automobiļiem bija e-tron GT saimes modeļi, un aptuveni katrs trešais no tiem bija RS modelis.

Audi Sport GmbH ir arī galvenais Audi elektrifikācijas virzītājspēks autosportā. Uzņēmuma vadībā 2021. gadā tika izveidots inovatīvais Audi RS Q e-tron prototips, lai tas pirmo reizi piedalītos leģendārajā Dakaras rallijā. Automobiļa piedziņas koncepcijā apvienota elektriskā piedziņa ar augstsprieguma akumulatoru un ļoti efektīvu enerģijas pārveidotāju, kas braukšanas laikā uzlādē augstsprieguma akumulatoru.

Jaunie noteikumi balstās uz plašāku elektrifikāciju, un elektriskās piedziņas sistēmai (MGU-K) būs gandrīz tikpat liela jauda kā iekšdedzes dzinējam. Īpaši ekonomiskie 1,6 litru turbodzinēji tiks darbināti ar ilgtspējīgu sintētisku degvielu. Izveidots arī neatkarīgs uzņēmums Audi Formula Racing GmbH, lai piedalītos vadošajā autosporta klasē.

Pastāvīgas pārmaiņas

Kad Audi Sport GmbH 1983. gadā tika dibināts kā quattro GmbH ar vien dažiem darbiniekiem, diez vai kāds iedomājās, ka tas turpmākajās četrās desmitgadēs kļūs par augstas kvalitātes un augstas veiktspējas automobiļu ražotāju ar ļoti veiksmīgu autosporta programmu. Sākumā uzņēmuma galvenais uzdevums bija nodrošināt quattro nosaukuma un mārketinga tiesību aizsardzību. Bet kopš tā laika uzņēmums ir turpinājis attīstīties un pavēris jaunas biznesa iespējas. Piemēram, 1984. gadā tas sāka pārdot aksesuārus. Kopš tā laika Audi kolekcijas aksesuāri likuši Audi piekritēju sirdīm pukstēt straujāk. Neatkarīgi no tā, vai tas ir apģērbs, bagāžas piederumi vai automašīnu modeļi, dzīvesstila kolekcija nodrošina visaptverošu zīmola pieredzi. Vienpadsmit gadus vēlāk tika radīta vēl viena svarīga iespēja – kopš 1995. gada Audi Sport klientiem, kuriem patīk neparastais, tiek piedāvāta iespēja individualizēt savus automobiļus. Audi exclusive piedāvā plašas iespējas un dažādas aprīkojuma programmas, un tās vienmēr ir nodrošinājušas tehnisku un vizuālu pievilcību. Viens no neparastākajiem automobiļiem, iespējams, bijis Audi Picasso kabriolets, kam ādas salons veidots pēc pasaulslavenā mākslinieka dizaina.

Vēl viens pavērsiens uzņēmuma vēsturē sekoja tikai gadu vēlāk – quattro GmbH kļuva par reģistrētu automobiļu ražotāju un Ženēvas autoizstādē prezentēja S6 plus, kas bija tā pirmais modelis. 2007. gadā debitēja pirmais zīmola superauto – Audi R8, kam tagad jau pieejami otrās paaudzes modeļi. Sporta automobiļa GT3 versija bija arī sākumpunkts klientu sacīkšu programmai, kas kopš tā laika tikusi paplašināta ar RS 3 LMS, R8 LMS GT4 un R8 LMS GT2 modeļiem. Līdz šim Audi Sport ražotie klientu sacīkstēm paredzētie automobiļi izcīnījuši vairāk nekā 400 titulus un neskaitāmas sacīkšu uzvaras visā pasaulē. 2014. gadā R8 tika piešķirta ļoti īpaša ražošanas līnija Böllinger Höfe rūpnīcā, kas ir ražošanas un viedas rūpnīcas apvienojums. Papildus R8  elektriskās automašīnas e-tron GT quattro un RS e-tron GT arī tiek ražotas uz kopīgas ražošanas līnijas, kas ir unikāla visā grupā. 2016. gadā quattro GmbH tika pārdēvēts par Audi Sport GmbH. Audi Sport nosaukums ir balstīts uz senām un veiksmīgām četru riņķu tradīcijām autosportā.

Avots: Moller.lv


celojumubode - 3762
Ceļošanas akcija!

Ceļošanas akcija!

No 1. jūnija līdz 28. oktobrim notiek ceļošanas akcija “Apceļosim Latvijas pilis un muižas 2023”. Valmieras novadā apceļo Valmiermuižu un Valtenberģu muižu.

Valmieras TIC

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

Teiču un Krustkalnu apmeklējumu datumi

Teiču un Krustkalnu apmeklējumu datumi

Teiču un Krustkalnu dabas rezervāti ir valsts īpaši aizsargājamas dabas teritorijas ar stingras aizsardzības režīmu. Tas nozīmē, ka ne tikai saimnieciskā darbība, bet arī apmeklējumi ir stingri ierobežoti. Interesentiem ...

Madonas TIC

Kruīzi Vidusjūrā un Ziemeļeiropā ar MSC

Kruīzi Vidusjūrā un Ziemeļeiropā ar MSC

Kruīzi ar MSC Poesia šajā gadā no Kopenhāgenas, Varnemundes, Stambulas, Reikjavīkas, Romas ...

EUR 338 | Estravel Latvia

Latvija - spa, īsā atpūta un atpūta muižās

Latvija - spa, īsā atpūta un atpūta muižās

Idejas īsajai atpūtai Latvijā - viesnīcu piedāvājumi, spa un telpas grezniem svētkiem.

EUR 135 | Estravel Latvia

Hošiminas pludmales. Agrā izpārdošana

Hošiminas pludmales. Agrā izpārdošana

Vjetnama - Āzijas eksotika, unikāla daba un vēsture /// 12 naktis izvēlētajā Akabas līča piekrastes viesnīcā, lidojums no Rīgas, transfēri, izvēlētā ēdināšana

EUR 1405 | Estravel Latvia

10. jūnijā

10. jūnijā "Sūnu izziņas pārgājiens"

Sestdien, 10. jūnijā, tiekamies Lubāna mitrāja informācijas centra un Dabas aizsardzības pārvaldes rīkotajā pārgājienā pa mežu. Pārgājiens sāksies no Gaigalavas pagasta kapu stāvlaukuma (56.740914, 27.053593 ) un vedīs p...

Madonas TIC

Dodies

Dodies "Ziedu ceļos" Kalsnavas arborētumā

Pa ceļiem, takām un taciņām šajā pavasarī un vasarā sauc ziedošie Dobeles ceriņi, LU Babītes rododendri, LVM Kalsnavas arborētuma peoniju dārzs un Rundāles pils rožu burvība. Akcija “Ziedu ceļos” aicina apmeklēt četrus d...

Madonas TIC

Jordānija. Gudrie plāno savlaicīgi!

Jordānija. Gudrie plāno savlaicīgi!

Baudiet atpūtu pludmalē pie Sarkanās jūras. /// 7 naktis izvēlētajā Akabas līča piekrastes viesnīcā, lidojums no Rīgas, transfēri, izvēlētā ēdināšana

EUR 595 | Estravel Latvia

Atpūtas un izklaides vietas Liepājā

Atpūtas un izklaides vietas Liepājā

Liepājā ir vairākas lieliskas vietas, kur labi pavadīt laiku, baudīt pozitīvas emocijas un atpūtu no ikdienas skrējiena. Ieplāno atpūtu Liepājā!

Liepājas reģiona TIB

Zanzibāras pludmales - rudenī un ziemā

Zanzibāras pludmales - rudenī un ziemā

Zanzibāra - Tanzānijas lepnums. // Atpūta pludmalē // Lidojums no Rīgas, transfēri un 10 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu

EUR 1559 | Estravel Latvia

Brīvdienas ASV skaistākajās pilsētās

Brīvdienas ASV skaistākajās pilsētās

Lidojums no Rīgas, uzturēšanās viesnīcā. // Ieplānojiet atvaļinājumu savlaicīgi // Sadarbōbā ar Turkish Airlines

EUR 1069 | Estravel Latvia

Atpūtas un izklaides vietas Liepājā

Atpūtas un izklaides vietas Liepājā

Liepājā ir vairākas lieliskas vietas, kur labi pavadīt laiku, baudīt pozitīvas emocijas un atpūtu no ikdienas skrējiena.

Liepājas reģiona TIB

2 nakšu atpūtas piedāvājumi Igaunijā

2 nakšu atpūtas piedāvājumi Igaunijā

Atpūta Igaunijas labākajās viesnīcās dažādām gaumēm - spa atpūta, romantiski piedāvājumi un laiks kopā ar ģimeni. // Rezervējiet savlaicīgi!

EUR 215 | Estravel Latvia

"Laimes taure" sauc atgūt spēkus!

Ezers, pirtiņa un miers visapkārt – kas var būt labāks, lai atgūtu spēkus vai pavadītu romantisku nedēļas nogali?

TAKA

VII Vēsturiskie ērģeļmūzikas svētki!

VII Vēsturiskie ērģeļmūzikas svētki!

14.jūnijā plkst. 18.00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā VII Vēsturiskie ērģeļmūzikas svētki Valmierā – ērģelniece Ilona Birģele, vijolniece Paula Šūmane.

Valmieras TIC

Nedēļas nogalē tiksimies Skrīveros

Nedēļas nogalē tiksimies Skrīveros

Aizkraukles novada svētkus un Dziesmu un deju svētkus 10. un 11. jūnijā ieskandināsim Skrīveros. Te paredzēta svētku programma dažādām paaudzēm.

Aizkraukles novada TIC

7. Pasaules koklētāju nometne

7. Pasaules koklētāju nometne

No 16. līdz 18. jūnijam Vaidavā norisināsies 7. Pasaules koklētāju nometne.

Valmieras TIC

Velo sacensības

Velo sacensības "Līkloči papardēs"

Alūksnes TIC

Atklāta Liepājas pludmales sezona

Atklāta Liepājas pludmales sezona

Liepājā sakārtots pludmales inventārs: koka laipas, pārģērbšanās kabīnes, atkritumu urnas, soliņi, norādes zīmes. Dežūras uzsākuši glābēji.

Liepājas reģiona TIB

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -