Ar plašu svētku programmu svinēs Grobiņas pilsētas svētkus

Gunta Gruntiņa | 2023.05.28

Nedēļas nogalē, no 2023. gada 26. līdz 28. maijam, ar svētku devīzi “Grobiņa skan!” norisināsies Grobiņas pilsētas svētki un desmitais “Seeburg Bikerland” motofestivāls, pieskandinot pilsētu ar dziesmām, dejām, pozitīvu atmosfēru, motociklu rūkoņu un atklājot vasaras pasākumu sezonu Dienvidkurzemes novadā.

Šogad pirmo reizi apvienoti Grobiņas divi lielākie vasaras notikumi – pilsētas svētki un motofestivāls, kas iepriekš tradicionāli norisinājās augustā.

Grobiņas pilsētas svētkus 26. maija vakarā plkst. 19.00 atklās tradicionālais svētku gājiens, pēc kura Grobiņas pilsdrupās skatītājus priecēs leģendārās grupas “Menuets” koncerts. Pēc koncerta aktīvākie grobiņnieki un viesi aicināti piedalīties nakts orientēšanās sacensībās.

Sestdien, 27. maijā, piepildīta svētku diena ar dažādiem pasākumiem un aktivitātēm visas dienas garumā. Rīts iesāksies ar skanīgu pilsētas modināšanu, bet dienas laikā aktīva un piesātināta svētku programma – amatnieku un mājražotāju gadatirgus, ko ieskandinās kapela “Luste”, Rucavas kapela “Paurupīte” un Grobiņas līnijdejotājas, ugunsdzēsēju svētki un to ietvaros jauno ugunsdzēsēju sacensības, tautas deju kolektīvu koncerts “Mūžīgi dejā” par godu Grobiņas JDK “Spararats” 30 gadu jubilejai, piedaloties JDK “Spararats” (Grobiņa), VPDK “Sudmaliņas”, JDK “Puzurs” (Druva) un JDK “Saule” (Rīga), aktivitātes bērniem – atrakcijas Dzērves laukumā, muzikālais koncertšovs “Ielūdz Adamsu ģimene”, vizināšanās ar motocikliem, kā arī “Viking Wake Grobiņa” vizināšanās ar katamarāniem, SUP dēļiem un pieejama veikborda trase, un citas dažādas sporta sacensības – loku šaušanas sacensības “Grobiņa Open 2023”, vikingu liellaivu airēšanas sacensības un Latvijas čempionāta 2. un 3. posms triālā.

“Ir liels prieks, ka šogad gan Grobiņas pilsētas svētki, gan motofestivāls ir apvienoti vienos lielos svētkos, jo piedāvāta plaša pasākumu programma. Liela izvēle, ko apskatīt un kur piedalīties – gan moču cienītājiem, gan tradicionālāku svētku baudītājiem. Šogad būs arī kāds īpašs jaunums – speed trial jeb triāls uz ātrumu Grobiņas stadionā speciāli izveidotā trasē. Tas būs gan šovs, gan tādas nelielas sacensības dalībniekiem četrās dažādās grupās,” dalās triāla čempionāta organizators Artis Alksnis. Triāls “Viking Trial” trasē arī šogad norisināsies divas dienas – sestdien un svētdien, kura laikā sacensībās piedalīsies kopumā ap 100 dalībniekiem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas, un abas dienas mainīsies arī sacensību trases. “Trašu maiņa skatītājiem sniegs citas emocijas, bet dalībnieki rādīs augstāku meistarību.”

Sestdienas jaudīgākais notikums – plkst. 17.00 motofestivāla “Seeburg Bikerland” motociklu parādes brauciens, kurā piedalīsies vairāki simti motorizēto spēkratu īpašnieki.

“Šis gads ir īpašs, jo pirmo reizi pilsētas svētki un motofestivāls apvienoti vienā lielā notikumā. Abi šie pasākumi viens otru bagātinās un savstarpēji papildinās. Šogad ceram, ka festivāls piesaistīs daudz vairāk interesentu un dalībnieku ne tikai no Latvijas, bet arī no Baltijas valstīm, jo motosezona ir tikai sākusies,” stāsta Dienvidkurzemes novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Vārna, kurš pats ir liels moto entuziasts. U. Vārna piebilst, ka “Zelta mopēds” nav aizmirsts un norisināsies kā ierasts – augustā.

Dienas laikā ikvienam būs arī iespēja iepazīties biedrības “Tabitas sirds” darbību un atstāt ziedojumu līdzcilvēkiem krīzes situācijās. Svētkus papildinās arī mākslinieki ar otu un audeklu, piedaloties mākslas plenērā un iemūžinot pilsētas ainavas.

“Mākslinieku plenēra atjaunotajā versijā šogad norisināsies otro reizi, pieminot grobiņnieka un gleznotāja Roberta Stārosta talantu un ļauj ieraudzīt Grobiņu mākslinieku acīm. Tā ir sava veida satikšanās dažādu paaudžu māksliniekiem no dažādām vietām,” dalās māksliniece un plenēra organizatore Inita Beihmane.

Plenēra laikā mākslinieku radītos darbus būs iespējams apskatīt sestdienas vakarā no plkst. 19 līdz 23 un piedalīties balsošanā par skatītāju simpātijas balvu, bet pēc svētkiem izstāde būs apskatāma Zentas Mauriņas piemiņas istabās no 19. jūnija līdz 18. jūlijam.

Svētku diena noslēgsies gana iespaidīgi, jo ar svētku koncertu Grobiņas pilsdrupās uzstāsies Aija Andrejeva, bet pēcāk zaļumballe ar grupu “Sienāži”, bet Z. Mauriņas Grobiņas vidusskolas sporta laukumā uz lielās “Seeburg Bikerland” skatuves kāps “AC/DC Project”, Atis Ieviņš, bet motofestivālu noslēgs balle ar grupu “Noisy party”.

Grobiņas pilsētas svētku noslēgumā, svētdien, 28. maijā, plkst. 12.30 Grobiņas ev.lut. baznīcā uzstāsies titulētais LMMDV stīgu instrumentu ansamblis “Amber Strings”.

“Šis ir pirmais gads, kad Grobiņas lielākos pasākumus apvienojam vienos lielos un jaudīgos svētkos, aicinot visas trīs dienas izbaudīt bagātīgu pasākumu programmu gan grobiņniekiem, gan pilsētas viesiem. Tas ir izaicinājums, apvienot divus, savā ziņā, ļoti atšķirīgus pasākumus vienā, bet mēs ar lielu prieku gatavojamies šiem svētkiem, lai arī ar vērienu ieskandinātu vasaru. Lai ikvienam skanīgi svētki un sirsnīga kopā būšana!” stāsta Grobiņas pilsētas kultūras pasākumu organizatore Gunta Gruntiņa.

Pilna Grobiņas pilsētas svētku programma apskatāma Dienvidkurzemes novada mājas lapā https://www.dkn.lv/lv/notikums/grobinas-pilsetas-svetki-un-seeburg-bikerland-motofestivals?date=0 .

Visi svētku pasākumi apmeklējami bez maksas.

Avots: Dkn.lv


gunrange - 3920
Ventspilī pat govs zied!

Ventspilī pat govs zied!

Pastaigā pa Ventspili sameklē Puķu govi, Zaķu ģimeni, Ziedu pulksteni un citus ziedu tēlus – košas foto pieturas visā pilsētā.

Ventspils TIC

LaikaPaka un Rēzeknes bryuvers- gaida TEVI

LaikaPaka un Rēzeknes bryuvers- gaida TEVI

Sajūti bērnības garšu un atklāj unikālu iepakojumu vēsturi īpašās atvērto durvju dienās! - 29 augusts un 30 augusts

Rēzeknes pilsētas TIC

Piestāj kādā kempingu un treileru vietā

Piestāj kādā kempingu un treileru vietā

Nakšņo pie upes, ezera vai dabas ielokā! Izvēlies kempingu vai treileru vietu Bauskas novadā un izbaudi nesteidzīgu atpūtu.

Bauskas TIC

Jau rīt - Rezeknē sākas svinības - 741!

Jau rīt - Rezeknē sākas svinības - 741!

Rēzekne gatavo vasaras iespaidīgākos svētkus! Trīs dienas ar koncertiem, svētku gājienu, amatniekiem, salūtu, putu šovu un īpašiem notikumiem visai ģimenei!

Rēzeknes pilsētas TIC

Jūras bize Jūrmalas pludmalē

Jūras bize Jūrmalas pludmalē

Vairāk nekā 2000 dejotāju no Baltijas valstīm Kaugurciema pludmalē savīs deju, jūras un smilšu bizi, festivālu noslēdzot ar Balto peldi saulrietā.

Jūrmalas TIC

Balvu Kamermūzikas festivāls

Balvu Kamermūzikas festivāls

Balvu Kamermūzikas festivāls 29. un 30.augustā - muzikāls ceļojums no latviešu klasikas līdz pat Holivudas kino leģendām.

Balvu TIC

"Uzkūko" brīvdienu bufete 1.septembrī

Pirmā skolas diena ir klāt, un mēs to gribam padarīt vēl saldāku! 1. septembrī plkst. 10.00-16.00 (vai līdz pēdējai kūciņai!), Valmieras iela 12, Rencēni

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Muzikāli interaktīva izrāde

Muzikāli interaktīva izrāde "Katrīna I"

Ziemeru muiža aicina uz muzikāli interaktīvu spēli par Katrīnu I — izdzīvo neticamo ceļu no Alūksnes bārenes līdz impērijas valdniecei!

Alūksnes TIC

Vasaras noslēguma zaļumballe Valmiermuižā

Vasaras noslēguma zaļumballe Valmiermuižā

Atzīmēsim vasaras noslēgumu ar skanīgām dziesmām un lustīgiem dančiem zaļumballē 28. augustā plkst. 20.00 Valmiermuižas parkā kopā ar pūtēju orķestri "Smiltne"

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Atpakaļ uz skolu piedāvājums Baltic Beach

Atpakaļ uz skolu piedāvājums Baltic Beach

Uzlādējieties pirms jaunā mācību gada un izbaudiet laiku ģimenes lokā ar mūsu īpašo atpūtas piedāvājumu – rezervējiet 2 naktis un izvēlieties savu dāvanu!

EUR 480 | Baltic Beach Hotel & SPA

Izgaršo rudeni Tukuma pusē

Izgaršo rudeni Tukuma pusē

Jau sesto reizi Tukuma novads rudenī aicina ciemos uz Mājas kafejnīcām Tukumā un apkārtnē! Šogad 12. un 13. septembrī Tukumā un apkārtnē.

Tukuma TIC

Satikšanās svētki Kokmuižā

Satikšanās svētki Kokmuižā

Ar daudzveidīgu norišu programmu – muzikālām, radošām, izzinošām aktivitātēm un muižas tirgu, 5. septembrī Kocēnos tiks svinēti “Satikšanās svētki Kokmuižā”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Pilsētvides izstāde Strenčos

Pilsētvides izstāde Strenčos

Visas vasaras garumā Strenču pilsētvidē apskatāma mākslinieku apvienības “Orbīta” kūrēta izstāde – objekti un instalācijas, kas paslēpti pilsētvidē.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Atvērto durvju dienas: LaikaPaka

Atvērto durvju dienas: LaikaPaka

Sajūti bērnības garšu un atklāj unikālu iepakojumu vēsturi īpašās atvērto durvju dienās! - 29 augusts un 30 augusts

Rēzeknes pilsētas TIC

Atklāj neparasto Bišu SPA Bauskas pusē

Atklāj neparasto Bišu SPA Bauskas pusē

Ieklausies bišu sanoņā un izbaudi neparastu atpūtu dabā. Bišu SPA piedāvā mierpilnu pieredzi, kas ļauj iepazīt bišu pasauli citādi.

Bauskas TIC

Valmieras novada Tūrisma akcija

Valmieras novada Tūrisma akcija

No 1. jūnija līdz 31. oktobrim norisinās Valmieras novada Tūrisma akcija. Piedalies un laimē galveno balvu - Ērenpreiss velosipēdu!

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Dodies karaliskā izbraucienā Bauskas pusē

Dodies karaliskā izbraucienā Bauskas pusē

Apmeklē Bauskas novada pilis un muižas, izstaigā vēsturiskos parkus un izbaudi Zemgales skaistākās vietās.

Bauskas TIC

Grilling & Chilling Tēva dienas brančs

Grilling & Chilling Tēva dienas brančs

Godinām tētus tā, kā viņi ir pelnījuši – ar bagātīgu BBQ branču, ģimenes sacensībām, mūziku, dejām un svētkiem visai ģimenei Jūrmalā!

EUR 35 | Baltic Beach Hotel & SPA

Radioastronomijas centrs Irbenē

Radioastronomijas centrs Irbenē

Braucot uz Ventspili, iegriezies Irbenē – apskati milzu radioteleskopu, uzkāp RT-8 radioteleskopā un izstaigā pazemes tuneli. Ekskursija, ko atcerēties.

Ventspils TIC

Cēsu mākslas festivāls

Cēsu mākslas festivāls

Kur māksla un kultūra satiekas – ceļvedis iedvesmojošām brīvdienām Cēsīs!

Cēsu TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -