Dubaija 2023. gada pirmajā ceturksnī uzņem 4,67 miljonus ārvalstu viesu

Dubaija 2023. gada pirmajā cet

Foto: Publicitātes attēls | Autors: Ieva Sala | 2023.05.26

2023. gada pirmajā ceturksnī Dubaijā viesojušies 4,67 miljoni starptautisku viesu, kas, salīdzinot ar 3,97 miljoniem tūristu tajā pašā periodā 2022. gadā, iezīmē 17 % pieaugumu un pilsētas labāko pirmā ceturkšņa sniegumu kopš pandēmijas.

Viņa Augstība šeihs Hamdans bin Mohammeds bin Rašids Al Maktums, Dubaijas kroņprincis un Dubaijas Izpildpadomes priekšsēdētājs norāda: “Ievērojamais starptautiskā apmeklējuma pieaugums, ko Dubaija panāca 2023. gada pirmajā ceturksnī, liecina, ka pilsēta ir kļuvusi par vienu no galvenajiem ceļojumu galamērķiem pasaulē, tādējādi arī veicinot pasaules tūrisma nozares atveseļošanos. Šis sasniegums ir bijis iespējams, pateicoties vadības tālredzīgai vīzijai pārveidot Dubaiju par vienu no pasaulē visstraujāk augošajām metropolēm un pasaules izcilāko ceļojumu, talantu, uzņēmējdarbības un investīciju centru. Dubaijas ekonomikas programma, ko nesen uzsāka Viņa Augstība šeihs Mohammeds bin Rašids Al Maktums, AAE viceprezidents un premjerministrs un Dubaijas valdnieks, iezīmē jaunu vērienīgu Dubaijas ceļu, lai palielinātu tās ieguldījumu globālās ekonomikas nākotnes veidošanā. Tūrisma nozare ir ne tikai mūsu ekonomikas spēcīgākais pīlārs, bet arī būtiskākā Dubaijas atšķirīgās lomas iezīme, ļaujot tai savienot pasaules tirgus, kultūras un reģionus. Nākamajos gados Dubaija turpinās ieviest jaunas iniciatīvas, lai piedāvātu unikālu piedāvājumu ceļotājiem un sasniegtu savu mērķi kļūt par pasaulē labāko vietu, kur dzīvot, ciemoties, strādāt un investēt.”

Jaunākie nozares rezultāti, kas tika paziņoti 30. gadskartējā starptautiskajā tūrisma izstādē “Arabian Travel Market”, pozicionē Dubaiju kā visātrāk atveseļojošo tūrisma galamērķi pasaulē, 2023. gada pirmajā ceturksnī sasniedzot 98% no pirmspandēmijas līmeņa un pārsniedzot Apvienoto Nāciju Organizācijas Pasaules Tirdzniecības organizācijas prognozes, kas vēstīja, ka starptautiskā mērogā tūristu skaits šogad varētu sasniegt 80–95% no pirmspandēmijas līmeņa, īpaši Eiropā un Tuvajos Austrumos. Dubaijas viesu skaits 2023. gada pirmajā ceturksnī bija tikai par diviem procentiem mazāks kā pirmspandēmijas laikā 2019. gada pirmajos trīs mēnešos, to apmeklējuši 4,75 miljonu tūristu.

Spēcīgs atspēriens

Dubaijas tradicionālie ieceļotāju tirgi gada pirmajā ceturksnī nodrošināja stabilus tūrisma apjomus, galvenajiem reģioniem turpinot ietekmēt starptautiskos apmeklējumus, tādējādi vēl vairāk uzsverot pilsētas daudzveidīgās daudzģeogrāfiskās stratēģijas panākumus.

Lielākā daļa reģionu ir uzrādījuši ievērojamu pieaugumu 2023. gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar to pašu periodu 2022. gadā, savukārt četri reģioni ir pilnībā atguvušies un pārsnieguši 2019. gada pirmā ceturkšņa līmeni – NVS un Austrumeiropa (48 % pret 2019. gada pirmo ceturksni), Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas reģions (32 % pret 2019. gada pirmo ceturksni), Amerika (9 % salīdzinājumā ar 2019. gada pirmo ceturksni) un Austrālija (2 % pret 2019. gada pirmo ceturksni). Gan Dienvidāzija, gan Rietumeiropa tūrisma apjomu ziņā ir tuvu pirmspandēmijas līmeņa sasniegšanai.

Dubaijas viesnīcu sektors ir izaugsmes priekšgalā

Dubaijas viesnīcās 2023. gada pirmajā ceturksnī bija vērojams veiktspējas pieaugums. Vidējais nozares noslogojums janvāra–marta periodā bija 83 %, kas ir viens no augstākajiem rādītājiem pasaulē un gandrīz līdzvērtīgs 2019. gada pirmajā ceturksnī reģistrētajam 84 % noslogojumam. Šis rezultāts ir īpaši ievērojams, ņemot vērā, ka kopš tā laika telpu ietilpība ir palielinājusies par 26 %. Līdz 2023. gada marta beigām pilsētas viesnīcu nozarē kopumā bija 148 877 numuri 814 viesnīcu iestādēs salīdzinājumā ar 118 039 numuriem 717 viesnīcu iestādēs 2019. gadā. Iekšzemes un starptautisko investīciju turpināšana nozarē palīdzēja vēl vairāk palielināt viesnīcu piedāvājumu, 2023. gada pirmajā ceturksnī par 6 % palielinoties kopējam viesnīcu un numuru skaitam salīdzinājumā ar to pašu periodu 2022. gadā.

Viesnīcu sektors pārspēja pirmspandēmijas līmeni visos citos viesmīlības rādītājos. Gada pirmajos trīs mēnešos Dubaijas viesnīcas kopā nodrošināja 10,98 miljonus rezervētu numuru, kas ir par 7 % vairāk nekā salīdzinājumā ar 2019. gada pirmā ceturkšņa pirmspandēmijas periodu, kad tika reģistrēti 8,63 miljoni rezervētu numuriņu. Vidējā cena par numuriņu (AED 607) gada pirmajos trīs mēnešos pārsniedza 2019. gada vidējo cenu par numuriņu (AED 498) ar 22 % pieaugumu. Savukārt vidējie ieņēmumi uz vienu pieejamo istabu (504 AED) 2023. gada pirmajā ceturksnī ir par 21% augtāki, salīdzinot ar to pašu periodu 2019. gadā (417 AED). Viesnīcu sektora spēcīgo sniegumu apliecina arī fakts, ka viesu vidējais uzturēšanās ilgums palielinājās līdz četrām naktīm, salīdzinot ar 3,5 naktīm tajā pašā laika posmā 2019. gadā, kas ir par 14% vairāk, izceļot pilsētas pievilcību ceļotājiem, kuri uzturas ilgāk.

Virzot ilgtspējas iniciatīvas

Tā kā Dubaija pāriet uz progresīvāku, iekļaujošāku ilgtermiņa pieeju ilgtspējīgai izaugsmei, ilgtspējība kļūst arvien svarīgāka izaugsmes iespēja un virzītājspēks, jo arvien vairāk ceļotāju meklē ilgtspējīgus galamērķus. Ilgtspējība ir Dubaijas attīstības stratēģijas galvenā komponente, un tādu globālu pasākumu kā COP28 rīkošana sniegs izcilu iespēju izcelt Dubaijas ilgtspējīga tūrisma (Dubai Sustainable Tourism) iniciatīvu, kas izstrādāta, lai veicinātu tūrisma nozares ilgtspējību un veicinātu plašākus tīras enerģijas un ilgtspējīgas attīstības mērķus. Galvenā organizācijas iniciatīva - kampaņa Dubai Can - ir veiksmīgi samazinājusi vienreiz lietojamo plastmasas ūdens pudeļu skaitu par vairāk nekā 7 miljoniem tikai viena gada laikā kopš tās uzsākšanas 2022. gada februārī.

Ar savu ieinteresēto pušu un partneru atbalstu Dubaija ir apņēmusies nepārtraukti piedāvāt jaunu un atšķirīgu pieredzi pieredzējušiem pasaules ceļotājiem. Šos plānus lielā mērā virzīs Dubaijas 2040. gada pilsētas ģenerālplāns, kas ietver vairāk nekā 100% tūrisma objektu paplašināšanu, nodrošinot jaunas jomas investīcijām un palielinot atrakciju un pieredzes daudzveidību gan iedzīvotājiem, gan apmeklētājiem. Dubaija arī turpinās pilnveidot savus piedāvājumus dažādos segmentos, tostarp ekotūrismā, pārtikas, labsajūtas, kruīzu, sporta un laulību tūrismā. Dubaijas ilgtspējīga tūrisma iniciatīva turpinās uzlabot savu gastronomijai veltīto kampaņu, jo Dubaija veicina viesmīlības un pārtikas un dzērienu sektora izaugsmi, koncentrējoties uz četriem pīlāriem – dažādība, izdevīgums, autentiskums un pieredze.

Izmantojot savu starptautisku pasākumu galamērķa pozīciju, lai piesaistītu vairāk apmeklētāju MICE, biznesa un atpūtas pasākumiem, 2023. gada pirmajā ceturksnī Dubaijā notika plašs pasākumu klāsts, tostarp Dubaijas iepirkšanās festivāls, kas ir galvenais pilsētas mazumtirdzniecības festivāls visa gada garumā, Art Dubai, Emirates Airline Festival of Literature, Dubai Duty Free Tennis, the Dubai World Cup, Dubai International Boat Show, World Government Summit, kā arī Gulfood, kas ir pasaulē lielākā pārtikas un dzērienu izstāde, kurā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits (5000) no vairāk nekā 125 valstīm. Papildu COP28 un citiem nozīmīgiem notikumiem, kuru mērķis ir šogad visā pasaulē palielināt Dubaijas atpazīstamību, ir īapši plānoti pasākumi ģimenēm - Dubai Summer Surprises, Dubai Esports and Games Festival un Dubai Fitness Challenge.

Pilsētas investīcijas tās infrastruktūrā un atbalsta sistēmās uzņēmējiem ir pārvērtušas to par ļoti pieprasītu galamērķi jaunuzņēmumiem, globāliem talantiem un uzņēmējiem. Ar jaunām reformām un regulējošiem faktoriem Dubaija arvien turpinās nodrošināt alternatīvus izaugsmes ceļus, tostarp tādas vīzu iniciatīvas kā Golden Visa, 5-year Multi Entry Visa, Virtual Working un Retire in the Dubai  programmās, kas ir atvieglojušas ieceļošanu un veicinājušas ilgtermiņa saistības ar pilsētu un vēl vairāk uzlabo tās kā globāla dzīvesvietas centra pozīciju.

Avots: Curo.lv


celojumubode - 3762
Bērni ceļo par 1 EUR!

Bērni ceļo par 1 EUR!

Ģimenes brīvdienas Turcijā izdevīgāk! Tikai jūnijā!

Novatours

Ģimenes atpūta Igaunijā - Jaunumi

Ģimenes atpūta Igaunijā - Jaunumi

Hei, vasaras brīvlaikā - aktīvajiem un zinātkārajiem!! Jauni piedāvājumi ģimenes atūtai Igaunijā ar nakšņošanu Tartu. Ieejas biļetes.

EUR 120 | Estravel Latvia

VII Vēsturiskie ērģeļmūzikas svētki!

VII Vēsturiskie ērģeļmūzikas svētki!

14.jūnijā plkst. 18.00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā VII Vēsturiskie ērģeļmūzikas svētki Valmierā – ērģelniece Ilona Birģele, vijolniece Paula Šūmane.

Valmieras TIC

10. jūnijā

10. jūnijā "Sūnu izziņas pārgājiens"

Sestdien, 10. jūnijā, tiekamies Lubāna mitrāja informācijas centra un Dabas aizsardzības pārvaldes rīkotajā pārgājienā pa mežu. Pārgājiens sāksies no Gaigalavas pagasta kapu stāvlaukuma (56.740914, 27.053593 ) un vedīs p...

Madonas TIC

Atklāta Liepājas pludmales sezona

Atklāta Liepājas pludmales sezona

Liepājā sakārtots pludmales inventārs: koka laipas, pārģērbšanās kabīnes, atkritumu urnas, soliņi, norādes zīmes. Dežūras uzsākuši glābēji.

Liepājas reģiona TIB

Dodies

Dodies "Ziedu ceļos" Kalsnavas arborētumā

Pa ceļiem, takām un taciņām šajā pavasarī un vasarā sauc ziedošie Dobeles ceriņi, LU Babītes rododendri, LVM Kalsnavas arborētuma peoniju dārzs un Rundāles pils rožu burvība. Akcija “Ziedu ceļos” aicina apmeklēt četrus d...

Madonas TIC

Ekskursijā uz Medumiem!

Ekskursijā uz Medumiem!

Ekspozīcija 113 kv.m. platībā un sastāv no diviem tematiskiem blokiem. Pirmā daļa veltīta Pirmā pasaules kara notikumiem Eiropā un Latvijā.

TAKA

Liepāja gatavojas Jūras svētkiem

Liepāja gatavojas Jūras svētkiem

8. jūlijā Jūrmalas parkā Jūras svētku programmā būs baudāma laba mūzika, amatnieku un mājražotāju tirgus un aizraujošas aktivitātes.

Liepājas reģiona TIB

Brīvdienas ASV skaistākajās pilsētās

Brīvdienas ASV skaistākajās pilsētās

Lidojums no Rīgas, uzturēšanās viesnīcā. // Ieplānojiet atvaļinājumu savlaicīgi // Sadarbōbā ar Turkish Airlines

EUR 1069 | Estravel Latvia

Teiču un Krustkalnu apmeklējumu datumi

Teiču un Krustkalnu apmeklējumu datumi

Teiču un Krustkalnu dabas rezervāti ir valsts īpaši aizsargājamas dabas teritorijas ar stingras aizsardzības režīmu. Tas nozīmē, ka ne tikai saimnieciskā darbība, bet arī apmeklējumi ir stingri ierobežoti. Interesentiem ...

Madonas TIC

Hošiminas pludmales. Agrā izpārdošana

Hošiminas pludmales. Agrā izpārdošana

Vjetnama - Āzijas eksotika, unikāla daba un vēsture /// 12 naktis izvēlētajā Akabas līča piekrastes viesnīcā, lidojums no Rīgas, transfēri, izvēlētā ēdināšana

EUR 1405 | Estravel Latvia

Pārgājienu seriāls

Pārgājienu seriāls "Izpēdo Dienvidkurzemi"

Labākais veids kā atklāt Liepājas apkārtnes dabas skaistumu ir doties pārgājienā! Aicinām piedalīties pārgājienu seriālā “izPēDO Dienvidkurzemi”.

Liepājas reģiona TIB

2 nakšu atpūtas piedāvājumi Igaunijā

2 nakšu atpūtas piedāvājumi Igaunijā

Atpūta Igaunijas labākajās viesnīcās dažādām gaumēm - spa atpūta, romantiski piedāvājumi un laiks kopā ar ģimeni. // Rezervējiet savlaicīgi!

EUR 215 | Estravel Latvia

Jūnija labākie piedāvājumi no 59 EUR!

Jūnija labākie piedāvājumi no 59 EUR!

HOOKUSBOOKUS.COM jūnija labākie piedāvājumi populārākajās viesnīcās no 59 EUR! Skatīties un veiciet rezervāciju šeit👇

Hookusbookus.com

Kruīzi Vidusjūrā un Ziemeļeiropā ar MSC

Kruīzi Vidusjūrā un Ziemeļeiropā ar MSC

Kruīzi ar MSC Poesia šajā gadā no Kopenhāgenas, Varnemundes, Stambulas, Reikjavīkas, Romas ...

EUR 338 | Estravel Latvia

Paņemiet no dzīves vairāk!

Paņemiet no dzīves vairāk!

Oceania Cruises Luksus kruīzi 45% atlaidi. OLife Choices piedāvājumi padarīs Jūsu atvaļinājumu vēl īpašāku! Akcija spēkā līdz 30.06.

EUR 1119 | Estravel Latvia

Zanzibāras pludmales - rudenī un ziemā

Zanzibāras pludmales - rudenī un ziemā

Zanzibāra - Tanzānijas lepnums. // Atpūta pludmalē // Lidojums no Rīgas, transfēri un 10 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu

EUR 1559 | Estravel Latvia

Islandes un Britu salu kruīzs

Islandes un Britu salu kruīzs

kuģis Jewel of the Seas // 24.05.-23.07.2023. //12 naktis// maršruta piemērs: Amsterdama- Agireiri- Reikjavīka- Lervika- Invernesa- Edinburga- Amsterdama

EUR 996 | Estravel Latvia

Nedēļas nogalē tiksimies Skrīveros

Nedēļas nogalē tiksimies Skrīveros

Aizkraukles novada svētkus un Dziesmu un deju svētkus 10. un 11. jūnijā ieskandināsim Skrīveros. Te paredzēta svētku programma dažādām paaudzēm.

Aizkraukles novada TIC

Latvija - spa, īsā atpūta un atpūta muižās

Latvija - spa, īsā atpūta un atpūta muižās

Idejas īsajai atpūtai Latvijā - viesnīcu piedāvājumi, spa un telpas grezniem svētkiem.

EUR 135 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -