Aprīlī tūristu mītnēs par 16,7 % vairāk viesu

Csp.gov.lv | 2023.06.16

2023. gada aprīlī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 169,2 tūkst. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 16,7 % vairāk nekā 2022. gada aprīlī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Viesi tūristu mītnēs pavadīja 305,3 tūkst. nakšu, kas ir par 15,3 % vairāk, salīdzinot ar pagājušā gada aprīli.

Šā gada četros mēnešos Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 556,1 tūkst. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 32 % vairāk nekā 2022. gada pirmajos četros mēnešos, tomēr tas ir par 16,4 % mazāk nekā 2019. gada pirmajos četros mēnešos, laikā pirms pandēmijas.

2023. gada aprīlī no visiem tūristu mītnēs apkalpotajiem viesiem 58,3 % jeb 98,7 tūkst. bija ārvalstu viesi, kas ir par 33,7 % vairāk nekā pērn aprīlī, bet par 32,3 % mazāk nekā 2019. gada aprīlī pirms pandēmijas. Ārvalstu viesu pavadīto nakšu skaits, salīdzinot ar pagājušā gada aprīli, palielinājies par 29,4 % un bija 185,9 tūkst. Ārvalstu viesu vidējais uzturēšanās ilgums tūristu mītnēs bija 1,9 naktis.

Visvairāk ārvalstu viesu uzņemts no Lietuvas (15,4 tūkst.), Igaunijas (13,5 tūkst.), Somijas (8,4 tūkst.), Vācijas (7,2 tūkst.), Apvienotās Karalistes (5,9 tūkst.) un Polijas (5,5 tūkst.).

Visvairāk ārvalstu viesu uzņemti Rīgā – 80,1 %, Jūrmalā – 5,6 %, Mārupes novadā – 3,4 %, Liepājā – 2,2 %, Daugavpilī – 1,5 % un Siguldas novadā – 1,1 %.

2023. gada aprīlī tūristu mītnēs tika apkalpoti 70,5 tūkst. Latvijas iedzīvotāju, kas ir par 1 % mazāk nekā 2022. gada aprīlī, bet par 18 % vairāk nekā 2019. gada aprīlī pirms pandēmijas. Vietējo iedzīvotāju pavadīto nakšu skaits bija 119,4 tūkst., un tas samazinājies par 1,4 %, salīdzinot ar iepriekšējā gada aprīli.

Vispopulārākās Latvijas iedzīvotāju apmešanās vietas bija Rīgā, kur apmetās 31,5 % viesu, Jūrmalā – 13,3 %, Liepājā – 7,4 %, Siguldas novadā – 4,3 %, Daugavpilī – 3,8 %, Cēsu novadā – 3,5 %, Kuldīgas novadā – 3,3 %.

Avots: Csp.gov.lv


Valmiera - 3773
Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

Tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies Brīvības laukumā Tukumā.

Tukuma TIC

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Multimediāla izrāde

Multimediāla izrāde "MULTIKOSMOSS" Tukumā

1.oktobrī Tukuma kultūras namā plkst. 12:00 norisināsies aizraujoša, interaktīva un pamācoša bērnu izrāde latviešu valodā “Multikosmoss"!

Tukuma TIC

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

A/k

A/k "Miķelim" - 45!

Atpūtas komplekss "Miķelis" rudenī atzīmē ražas svētkus, priecājoties par paveikto un šogad atzīmējot 45 gadus kopš pirmo reizi durvis vēra muzejs!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -