Travelnews.lv redaktore: Vai tūrists Latvijā ir maz gaidīts?

Ludmila Glazunova | 2023.08.06

Komandējumi un infotūres, kuros vētīju ne tikai viesnīcas, bet arī servisa līmeni, pretimnākšanu un citas nianses dažādos galamērķos, ir likušas paskatīties uz arī uz Latviju citām acīm. Atbraucot mājās no Melnkalnes jau pēc stundas saskāros ar situāciju, kurā pārliecinājos – tūrists Latvijā nav īpaši gaidīts...

Lūk, arī pats stāsts. Rīgas autoostā iekāpju busiņā, kas ved uz Jaunķemeriem. Vietas transportā daudz, ieņemu savu vietu, un dodos ceļā. Rīgas centrā busiņu aptur kāda ārzemju jauniešu kompānija – inteliģenti cilvēki, kas vēlas nokļūt Jūrmalā un Ķemeru nacionālajā parkā.

Puisis iekāpj mikriņā un stiepj pretim e-talonu. Šoferītis viņam norāda lauzītā angļu valodā, ka nepieciešama tikai skaidrā nauda: “Only cash”. Jā, skaidrs, ka ar Rīgas e-talonu Jūrmalā nenokļūt, bet tai pat laikā katrā busiņā taču ir karšu terminālis – tātad, iespēja samaksāt ar karti...

Puisis, uzsauc savai kompānijai, vai kādam ir “cash”, un saņem noraidošu atbildi. Busiņam durvis aizveras, jaunieši, gana izbrīnīti, paliek turpat, kur stāvējuši... Un tikai tad es sapratu, ka varēju taču iesaistīties šajā dialogā, varēju patulkot jauniešiem, ka var norēķināties arī ar karti, jo busiņa šoferis šādu opciju pat nepiedāvāja. Iespējams, nepiedāvāja tāpēc, ka pietrūka angļu valodas zināšanu, vai arī nobijās, ka ārzemju bankas karte var arī nenostrādāt. Bet viss notika tik ātri, ka nepaguvu adekvāti noreaģēt.

Viela pārdomām palika. Protams, šajos apstākļos, kad autobusa šoferus pat ar uguni neatrast, ieviest prasību, ka busiņa vadītājam sarunu valodas līmenī ir jāpārzina angļu valoda, ir neiespējami. Bet, vai tas nozīmē, ka Latvijas viesiem ir jāpaliek “ar garu degunu”? Ir taču risinājumi! Piemēram, uzlīmīte uz busiņa, ka pieņem kredītkartes!

Bet, var jau būt, ka mums Latvijā ārzemju tūristi, virkne jauniešu, kuru bankas kontos diezin vai ir piecciparu skaitļi, nemaz nav interesanti...

It kā sīks incidents, it kā sīkums, bet tieši no šādiem sīkumiem arī rodas iespaids par valsti kā tūrisma galamērķi, par servisu, par vietējo cilvēku pretimnākšanu. Un iekams šādi sīkumi netiks atrisināti, cerēt uz to, ka kļūsim par ārzemnieku iemīļotu galamērķi, ir naivi. Katra nianse ir tēla sastāvdaļa, arī šoferītis, kura angļu valoda aprobežojas ar frāzi "Only cash"!

Avots: BalticTravelnews.com


b2b - 3993
Sezonu uzsāk skatu tornis pie pludmales

Sezonu uzsāk skatu tornis pie pludmales

Sākoties siltākam laikam un pavasara tūrisma sezonai no aprīļa apmeklētājiem atkal pieejams unikālais militārā mantojuma objekts - skatu tornis pie pludmales.

Ventspils TIC

Tava īstā brīvdienu izvēle!

Tava īstā brīvdienu izvēle!

Ģimeniskas brīvdienas Coral Grupas viesnīcās ⭐

Coral Travel Latvia

Aktuālās izstādes Ventspilī un novadā

Aktuālās izstādes Ventspilī un novadā

Aicinām apmeklēt kādu no izstādēm Ventspilī. Iepazīsties ar aktuālajām izstādes Ventspilī un Ventspils novadā aprīļa mēnesī.

Ventspils TIC

Mācies spēlēt golfu

Mācies spēlēt golfu

Usmas golfa klubs ir 9 bedrīšu pļavu golfa laukums, ko ieskauj Engures upe un Kurzemes meži. Tiek piedāvāta individuāla vai grupu apmācību programma “Golfa ABC”

Ventspils TIC

Kopenhāgenas Karaliskais zēnu koris

Kopenhāgenas Karaliskais zēnu koris

Ceturtdien, 30. aprīlī, plkst. 19.00 koncertzālē “Latvija” koncertu sniegs starptautiski augstu novērtētais Kopenhāgenas Karaliskais zēnu koris.

Ventspils TIC

Auto orientēšanās sacensības `Prieka tūre`

Auto orientēšanās sacensības `Prieka tūre`

Piesakies auto orientēšanās sacensībām “Prieka tūre 2026” 16. maijā Balvu novadā (sieviešu vai ģimeņu komandās)!

Balvu TIC

Jūrmala – pieejama arī ratiņkrēslā

Jūrmala – pieejama arī ratiņkrēslā

Jūrmalā pieejamas pludmales, parki, kultūras vietas un infrastruktūra, kas ļauj arī cilvēkiem ratiņkrēslā pilsētu izbaudīt ērtāk un brīvāk.

Jūrmalas TIC

Piedzīvojumi dabā kopā ar DABA LABA

Piedzīvojumi dabā kopā ar DABA LABA

Laivu braucieni, loku šaušana, safari braucieni, radu meklēšanas, pārgājieni, foto medības, restorāns #Mežā un daudz kas cits. Iepazīsties ar DABA LABA.

Ventspils TIC

8 stundas Ventspilī

8 stundas Ventspilī

Iepazīsti Ventspili vienas dienas laikā! Esam sagatavojuši idejas – TOP 7 lietas, ko darīt Ventspilī.

Ventspils TIC

MOZARTALLICA. DAGAMBA

MOZARTALLICA. DAGAMBA

DAGAMBA atgriežas ar jaunu programmu – MOZARTALLICA! Grupa, kas nojauc robežas starp klasiku un roku, radīs pieredzi, ko atcerēties!

Rēzeknes pilsētas TIC

Izstāde

Izstāde "Biķernieku trasei 60"

Izstāde atklāj stāstu par vienu no nozīmīgākajām Baltijas motoru sporta vietām, piedāvājot unikālu iespēju aplūkot vairāk nekā 30 vēsturiskus sacīkšu eksponātus

Motormuzejs

Jau no 1. maija Piedzīvojuma parks gaida

Jau no 1. maija Piedzīvojuma parks gaida

Jau no 1. maija sezonu uzsāk Ventspils piedzīvojuma parks. Jautrības visai ģimenei garantēta. Gaisīsim ciemos!

Ventspils TIC

Ventspilī notiks Kurzemes biznesa forums

Ventspilī notiks Kurzemes biznesa forums

No 20. līdz 22. maijam Ventspilī norisināsies Kurzemes biznesa forums, kas šogad veltīts IT nozares izaicinājumiem mākslīgā intelekta laikmetā.

Ventspils TIC

 Planetārijs un Observatorija

Planetārijs un Observatorija

Ventspils Jaunrades nama Planetārijā un Observatorijā vēro Sauli un skaties aizraujošas filmas uz 360 grādu ekrāna. Piedzīvojums visai ģimenei!

Ventspils TIC

Iekļaujoša ekskursija Bauskā neredzīgajiem

Iekļaujoša ekskursija Bauskā neredzīgajiem

Bauskas muzejs - pieejams cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Bauskas TIC

Ķemeros sākas sezona – atveras ūdenstornis

Ķemeros sākas sezona – atveras ūdenstornis

Ķemeros sākas sezona – atveras ūdenstornis ar skatu laukumiem un atjaunots mežaparks ar 1,2 km taku, kas savieno vēsturisko kūrorta parku ar dabas teritoriju.

Jūrmalas TIC

KONCERTS |

KONCERTS | "Atdziedi dvēsele"

Raimonda Paula skiastākās dziesmas svētkos izdziedās Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas jauktais koris.

Tukuma TIC

Pavasara tirgus Rēzeknē - “Rasādu opluots”

Pavasara tirgus Rēzeknē - “Rasādu opluots”

Ģimenes izklaides, tirgus un pārsteigumi – ko nepalaist garām?

Rēzeknes pilsētas TIC

Disku golfa parks Ventspilī

Disku golfa parks Ventspilī

Disku golfs ir lielisks veids, kā apvienot pastaigu dabā ar aizraujošu sporta aktivitāti. Priežu mežā izvietoti 18 grozi, kas pieejami bez maksas visu gadu!

Ventspils TIC

Jūrmalas gadskārtas 2026

Jūrmalas gadskārtas 2026

2026. gadā Jūrmala aicina izstaigāt vietas, kur nozīmīgas gadskārtas atklāj kūrorta, arhitektūras un sabiedriskās dzīves stāstu.

Jūrmalas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -