Travelnews.lv redaktore: Vai tūrists Latvijā ir maz gaidīts?

Ludmila Glazunova | 2023.08.06

Komandējumi un infotūres, kuros vētīju ne tikai viesnīcas, bet arī servisa līmeni, pretimnākšanu un citas nianses dažādos galamērķos, ir likušas paskatīties uz arī uz Latviju citām acīm. Atbraucot mājās no Melnkalnes jau pēc stundas saskāros ar situāciju, kurā pārliecinājos – tūrists Latvijā nav īpaši gaidīts...

Lūk, arī pats stāsts. Rīgas autoostā iekāpju busiņā, kas ved uz Jaunķemeriem. Vietas transportā daudz, ieņemu savu vietu, un dodos ceļā. Rīgas centrā busiņu aptur kāda ārzemju jauniešu kompānija – inteliģenti cilvēki, kas vēlas nokļūt Jūrmalā un Ķemeru nacionālajā parkā.

Puisis iekāpj mikriņā un stiepj pretim e-talonu. Šoferītis viņam norāda lauzītā angļu valodā, ka nepieciešama tikai skaidrā nauda: “Only cash”. Jā, skaidrs, ka ar Rīgas e-talonu Jūrmalā nenokļūt, bet tai pat laikā katrā busiņā taču ir karšu terminālis – tātad, iespēja samaksāt ar karti...

Puisis, uzsauc savai kompānijai, vai kādam ir “cash”, un saņem noraidošu atbildi. Busiņam durvis aizveras, jaunieši, gana izbrīnīti, paliek turpat, kur stāvējuši... Un tikai tad es sapratu, ka varēju taču iesaistīties šajā dialogā, varēju patulkot jauniešiem, ka var norēķināties arī ar karti, jo busiņa šoferis šādu opciju pat nepiedāvāja. Iespējams, nepiedāvāja tāpēc, ka pietrūka angļu valodas zināšanu, vai arī nobijās, ka ārzemju bankas karte var arī nenostrādāt. Bet viss notika tik ātri, ka nepaguvu adekvāti noreaģēt.

Viela pārdomām palika. Protams, šajos apstākļos, kad autobusa šoferus pat ar uguni neatrast, ieviest prasību, ka busiņa vadītājam sarunu valodas līmenī ir jāpārzina angļu valoda, ir neiespējami. Bet, vai tas nozīmē, ka Latvijas viesiem ir jāpaliek “ar garu degunu”? Ir taču risinājumi! Piemēram, uzlīmīte uz busiņa, ka pieņem kredītkartes!

Bet, var jau būt, ka mums Latvijā ārzemju tūristi, virkne jauniešu, kuru bankas kontos diezin vai ir piecciparu skaitļi, nemaz nav interesanti...

It kā sīks incidents, it kā sīkums, bet tieši no šādiem sīkumiem arī rodas iespaids par valsti kā tūrisma galamērķi, par servisu, par vietējo cilvēku pretimnākšanu. Un iekams šādi sīkumi netiks atrisināti, cerēt uz to, ka kļūsim par ārzemnieku iemīļotu galamērķi, ir naivi. Katra nianse ir tēla sastāvdaļa, arī šoferītis, kura angļu valoda aprobežojas ar frāzi "Only cash"!

Avots: BalticTravelnews.comRadošās meistarklases svētku laikam

Radošās meistarklases svētku laikam

Atklāj tradicionālās un jaunās Bauskas novada garšas, un piedzīvo radīšanas prieku!

Bauskas TIC

Piparkūku cepšana

Piparkūku cepšana "Rožmalās"

Atpūtas komplekss "Rožmalas" piedāvā piparkūku cepšanu Ribbes dzirnavās!

Bauskas TIC

Ziemassvētku vakariņas Rundāles pilī

Ziemassvētku vakariņas Rundāles pilī

Rundāles pils kafejnīca “Ozollāde” no 1.decembra sāk pieņemt rezervācijas Ziemassvētku piedzīvojumam - 7-kārtu degustāciju vakariņām!

Bauskas TIC

Ziemassvētku tirdziņš Bauskā

Ziemassvētku tirdziņš Bauskā

Lieliska iespēja sarūpēt oriģinālas svētku dāvanas! Ierezervē 10., 17. un 23.decembri Bauskā!

Bauskas TIC

Jaunais gads ar R.Zeltiņu & Dziļi Violets!

Jaunais gads ar R.Zeltiņu & Dziļi Violets!

Pievienojies grandiozākajai Jaunā gada sagaidīšanas ballei Rīgā ar aizraujošām izklaidēm, dejām, svētku bufeti, DJ Kārli Ķilkutu un jautrām izklaidēm bērniem.

EUR 150 | Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Izstāde

Izstāde "Mana Latvija"

No 12.novembra līdz 6.decembrim, patriotu mēneša ietvaros, Jelgavas Vecpilsētas mājā būs skatāma mākslinieka Dāvida Jāņa Baumaņa gleznu izstāde “Mana Latvija”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Rocketman 2024! Jaungada ballīte

Rocketman 2024! Jaungada ballīte

Ieskandini Jauno gadu Skyline bārā Eltona Džona stilā. Pievienojies mums 31. decembrī, lai izbaudītu ballīti, kas liks Tev justies kā īstai superzvaigznei!

Skyline Bar

Egles iedegšana Tukumā

Egles iedegšana Tukumā

Brīvības laukumā, šogad īpaši atzīmējot Tukuma 770 gadu jubileju, pilsētas centrā iedegsim 3 egles un baudīsim citādu Adventi - 3.decembrī!

Tukuma TIC

Vakara Ziemassvētku tirdziņš Limbažos

Vakara Ziemassvētku tirdziņš Limbažos

Tirdziņā varēsiet iegādāties dāvanas sev tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem – dažādus amatnieku un mājražotāju darinājumus u.c.

Limbažu TIC

Dāvanām izvēlies vietejo!

Dāvanām izvēlies vietejo!

1. - 24.decembrim tīmekļa vietnē www.visit.jelgava.lv un visit.jelgava Facebook būs publicēti attēli un apraksti ar īpaši sarūpētu svētku dāvanu izlasi

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Madona - Latvijas ziemas galvaspilsēta?

Madona - Latvijas ziemas galvaspilsēta?

Šajā ziemā Madonas novadā par vienu kalnu vairāk! Brauciet izbaudīt aktīvu un iedvesmojošu Vidzemes augstienes ziemu.

Madonas TIC

Mazo ražotāju SVĒTKU TIRDZIŅŠ 9.decembrī

Mazo ražotāju SVĒTKU TIRDZIŅŠ 9.decembrī

Mazo ražotāju tirdziņš Tukuma ledushallē 9.decembrī no 10:00 līdz 14:00!

Tukuma TIC

Mārtiņš Vilsons Mazmežotnes muižā

Mārtiņš Vilsons Mazmežotnes muižā

8.decembrī Mazmežotnes muižā koncertuzvedums "Mīlestības gads". Mārtiņa Vilsona dzejas pasniegšanas veids klausītāju aizved pāri laikam!

Bauskas TIC

Resorāni un kafejnīcas Bauskas novadā

Resorāni un kafejnīcas Bauskas novadā

Ielūkojies, kur garšīgi paēst, kad viesojies Bauskas pusē!

Bauskas TIC

Kādēļ apmeklēt Bausku

Kādēļ apmeklēt Bausku

Bauskas reģionu var dēvēt par Latvijas kultūrtūrisma metropoli. Te koncentrētā veidā var iepazīt galvenos mākslas un arhitektūras posmus. Iepazīsti!

Bauskas TIC

Jaungada vakariņas džeza noskaņās

Jaungada vakariņas džeza noskaņās

31. decembrī aicinām Tevi uz izsmalcinātām Jaungada sagaidīšanas svinībām, baudot bagātīgu vakariņu bufeti dzīvās džeza mūzikas pavadījumā no grupas AG Trio!

EUR 130 | Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Otrajā adventē Jelgavas Tornī koncerts

Otrajā adventē Jelgavas Tornī koncerts

10. decembrī 15 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī uzstāsies duets “Infini” ar koncertprogrammu “Klusuma mūzika”. Jelgavas iedzīvotāji un viesi

EUR 28 | Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -