Pētījumā atklāts: lētiem lietotiem auto Latvijā ir lielāks nobraukuma krāpniecības risks

Emilija Bertašiūtė | 2023.06.21

Lai arī lietots auto ir lētāks, nekā jauns spēkrats pie dīlera, to izvēloties iespējams piedzīvot nepieciešamību pēc papildu izdevumiem. Nobraukuma viltošana un slēpti bojājumi Eiropas lietotu auto tirgū ir bieži parādība, kas var novest pie dārga remonta, biežiem mehāniskiem traucējumiem un paaugstinātas apdraudētības ceļu satiksmē.

Auto nozares datu uzņēmuma “carVertical” Latvijā veiktajā pētījumā novērots, ka lētākajām automašīnām valstī ir krietni lielāks risks būt ar viltotu nobraukumu.

Lētākus auto pirkt ir riskantāk

Vairāk nekā piektdaļa Latvijas lietotu automašīnu ir viltots jeb “attīts” nobraukums. Tas norāda uz to, ka odometra rādījuma viltošana ir bieža parādība un autobraucējiem ir jāuzmanās, iegādājoties transportlīdzekli. Lielākais risks tikt apkrāptiem ir pērkot auto, kura cena ir līdz 5000 eiro. 22,6 % transportlīdzekļu šajā cenu kategorijā ir ar viltotu nobraukumu.

“Pircējiem, kas Latvijā meklē lētu auto, ir paaugstināts risks uzdurties uz odometra krāpniecības gadījumiem. Taču arī citās cenu kategorijās šis risks ir ievērojams. Pērkot dārgu transportlīdzekli ar viltotu nobraukumu, iespējams iedzīvoties neparedzētos izdevumos un piedzīvot strauju auto vērtības kritumu,” saka Mats Buzelis (Matas Buzelis), “carVertical” auto nozares eksperts.

22,5 % “carVertical” Latvijā pārbaudītu auto vērtībā no 5000 līdz 10 000 eiro konstatēti viltoti nobraukuma dati. Auto ar “attītu” nobraukumu ne tikai krītas tā vērtība, bet arī ir grūtāk precīzi plānot tā uzturēšanas darbus.

Drošāk ir iegādāties transportlīdzekļus, kas ir vērti vairāk nekā 45 tūkstošus eiro. Tikai 14,4 % šādu auto ir viltots nobraukums. Taču arī šis ir augsts risks pazaudēt vairākus tūkstošus eiro.

Vairāk ne puse transportlīdzekļu Latvijā ir iepriekš bojāti

Latvijā ir ne tikai augstāka iespēja uzdurties automašīnām ar viltotu nobraukumu nekā Eiropas vidienē vai Austrumeiropas valstīs, bet arī ir grūtāk izvairīties no auto, kas ir iepriekš bojāts, liecina pētījuma dati.

39,8 % auto Latvijā vērtībā līdz 5000 eiro ir cietuši negadījumā, vai arī ir gūti cita veida bojājumi. Jo dārgāks ir transportlīdzeklis, jo pieaug iespējamība, ka tas ir iepriekš bojāts.

“Lai arī lētākiem auto ir mazāk bojājumu ierakstu, to var izskaidrot ar to, ka lētāku vai vecāku automašīnu vadītāji neuztraucas par nelielām buktēm vai skrāpējumiem. Savukārt dārgāku auto īpašnieki gūtos bojājumus biežāk piesaka apdrošinātājiem,” paskaidro M. Buzelis.

Transportlīdzekļiem vērtībā no 30 līdz 45 tūkstošiem eiro ir visvairāk bojājumu ierakstu. 49,6 % šādu auto ir cietuši negadījumā.

Auto nozares eksperts norāda, ka transportlīdzeklim ar pagātnē gūtiem bojājumiem var būt mehāniski un drošību apdraudoši defekti, kas var novest pie dārgiem remontiem servisā. Tādēļ ir svarīgi rūpīgi pārbaudīt automašīnu, pirms tās iegādes.

Avots: Carvertical.com


Valmiera - 3773
Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

Tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies Brīvības laukumā Tukumā.

Tukuma TIC

A/k

A/k "Miķelim" - 45!

Atpūtas komplekss "Miķelis" rudenī atzīmē ražas svētkus, priecājoties par paveikto un šogad atzīmējot 45 gadus kopš pirmo reizi durvis vēra muzejs!

Bauskas TIC

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Multimediāla izrāde

Multimediāla izrāde "MULTIKOSMOSS" Tukumā

1.oktobrī Tukuma kultūras namā plkst. 12:00 norisināsies aizraujoša, interaktīva un pamācoša bērnu izrāde latviešu valodā “Multikosmoss"!

Tukuma TIC

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -