Marta Mackeviča | 2023.06.22
36% respondentu norādījuši, ka dod priekšroku bezalkoholiskajam alum brīžos, kad jāsēžas pie stūres, vēl 9% izvēlas miestiņu bez grādiem, ja nākamajā dienā jādodas uz darbu, bet vēl 6% norāda, ka vienmēr izvēlas tieši bezalkoholisko alu, liecina “Mežpils alus” un pētījumu centra “Norstat” veiktā aptauja. Aptaujas ietvaros respondenti norādījuši, ka izvēlas bezalkoholisko alu arī gavēņa laikā vai kad nepieciešams atjaunot B vitamīna daudzumu organismā.
Vasara un Līgo svētki ir laiks, kad bieži dodamies izbraukumos pie dabas, kad tiek grilēts un nereti arī baudīts alus. Ja šajos izbraucienos jāsēžas pie stūres, bet vienlaikus ir vēlme baudīt alu, ieteicams izvēlēties bezalkoholisku alu. Tā autovadītājs var būt drošs, ka nepārsniegs pieļaujamo promiļu apjomu un maksimāli spēs saglabāt koncertēšanos pie stūres. Ceļu satiksmes drošības direkcijas apkopotā statistika liecina, ka negadījumi, kas izraisīti vismaz vienam no vadītājiem esot reibumā, joprojām ir aktuāla problēma – pērn vasaras mēnešos (jūnijā, jūlijā un augustā) fiksēti 70 negadījumi, kuros vismaz viens vadītājs bijis reibumā, bet ievainoto skaits (ieskaitot smagi ievainotos) sasniedzis 90.
“Tendences liecina, ka bezalkoholiskā alus popularitāte pēdējā laikā pieaug – šī gada maijā, salīdzinot ar pērnā gada maiju, mūsu bezalkoholiskā alus pārdošanas apjomi auguši par 26%. Tas liecina, ka mainās priekšstats par šo alus veidu un mēs kļūstam atbildīgāki, apzinoties, ka alkohola lietošana nav savienojama ar braukšanu pie stūres. Attīstoties tehnoloģijām, mūsdienās iespējams radīt bezalkoholisku alu, pilnībā saglabājot tradicionālo dzēriena garšu. Reizēm pat nav iespējams pēc garšas atšķirt, kurš alus satur alkoholu un kurš – nē,” stāsta “Mežpils alus” vēstnesis Edgars Magons.
Aptaujas dati liecina, ka vīrieši biežāk izvēlas bezalkoholisko alu, kad jāsēžas pie stūres (40% vīrieši un 30% sievietes), bet sievietes biežāk izvēlas šādu dzērienu, ja nākamajā dienā jādodas uz darbu (15% sievietes, 5% vīrieši). 7% sievietes atzinušas, ka vienmēr izvēlas tieši bezalkoholisko alu, kamēr šādu atbildi snieguši 5% respondenti vīrieši.
Analizējot datus reģionu griezumā, iespējams secināt, ka pie stūres bezalkoholisko alu biežāk izvēlas respondenti no Vidzemes (45%), kam seko aptaujātie no Pierīgas un Kurzemes (42%). Bezalkoholisko alu kā piemērotu dzērienu, ja nākamajā dienā jādodas uz darbu, biežāk norāda Zemgales (20%) un Vidzemes (14%) respondenti.
Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās.
Jēkabpils novada TIC
Tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies Brīvības laukumā Tukumā.
Tukuma TIC
Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!
Liepājas reģiona TIB
Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”
Biznesa augstskola Turība
27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā
Tukuma TIC
Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!
Bauskas TIC
Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.
Smiltenes TIC
Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.
EUR 39 | Skyline Bar
Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>
Tukuma TIC
Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.
Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel
1.oktobrī Tukuma kultūras namā plkst. 12:00 norisināsies aizraujoša, interaktīva un pamācoša bērnu izrāde latviešu valodā “Multikosmoss"!
Tukuma TIC
Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".
Tukuma TIC
30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!
Smiltenes TIC
Atpūtas komplekss "Miķelis" rudenī atzīmē ražas svētkus, priecājoties par paveikto un šogad atzīmējot 45 gadus kopš pirmo reizi durvis vēra muzejs!
Bauskas TIC
Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!
Bauskas TIC
Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!
Bauskas TIC