61 % iedzīvotāju ceļojumu laikā visvairāk satrauc garnadži un veselības problēmas

Arnita Beinaroviča | 2023.06.29

Vasaras mēnešos, kad liela daļa Latvijas iedzīvotāju plāno savus atvaļinājumus un ceļojumus uz ārvalstīm, 45 % pirms došanās ceļā rūpīgi izplāno ceļojuma maršrutu un veic nepieciešamās rezervācijas. Taču 61 % ceļotāju uztraucas par riskiem, kas saistīti ar personīgo mantu drošību, kā arī iespējamo nepieciešamību saņemt neatliekamās medicīniskās palīdzības pakalpojumus, atklāj apdrošināšanas tehnoloģiju uzņēmuma “Balcia” veiktā iedzīvotāju aptauja*.

Vairums rūpīgi plāno

Liela daļa aptaujāto paši plāno ceļojumu maršrutus un laicīgi veic visas rezervācijas, savukārt,  18 % atpūtnieku izmanto ceļojumu aģentūru piedāvājumus. Vēl 15 % aptaujāto iepriekš rezervē tikai transporta pakalpojumus un nakšņošanas vietas, bet par pārējo domā ceļojuma laikā. Vien 12 % lēmumus pieņem pēdējā brīdī un ceļojuma laikā brīvi pielāgojas situācijai. Visspontānākie (15 %) ir iedzīvotāji vecuma grupā no 30 līdz 44 gadu vecumam.

Lai arī ceļošanas paradumi atšķiras, aptaujas dati liecina, ka lielākā daļa iedzīvotāju vēlas būt droši par ceļojuma norisi. Tomēr, neraugoties uz rūpīgu plānošanu, daudzi ceļotāji pērn piedzīvoja avioreisu kavēšanos. Industrijas speciālisti prognozē, ka arī šovasar var rasties līdzīgas situācijas. “Dodoties uz ārvalstīm, ir ļoti svarīgi parūpēties par savu drošības spilvenu – atbilstošu ceļojumu apdrošināšanu, kas pasargās no neplānotiem izdevumiem, tai skaitā lidojumu aizkavēšanos. Jāņem vērā, ka piedāvātie apdrošināšanas segumi ir dažādi, tāpēc pirms ceļojuma apdrošināšanas iegādes ir rūpīgi jāizvērtē ceļojuma mērķis, ilgums, pārvietošanās veids un galamērķis,” atgādina “Balcia” viceprezidents Reinis Bērzkalns.

Kā liecina “Balcia” ceļojumu apdrošināšanas statistika, vidējā izmaksātā atlīdzību summa par izmaiņām ceļojumā  ir 1800 eiro.  Visbiežāk izmaiņas ceļojuma plānos rodas avioreisu aizkavēšanās vai neplānotas ceļojuma atcelšanas dēļ.

Iedzīvotāju bailes ceļojumu laikā

Vairāk nekā pusi (61 %) Latvijas iedzīvotāju ceļojuma laikā satrauc personīgo mantu vai dokumentu zudums un zādzības. Tikpat liels skaits aptaujāto bažījas iegūt kādu traumu vai akūti saslimt, kā rezultātā būtu nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība. Visvairāk par šiem apstākļiem uztraucas gados jauni ceļotāji vecuma grupā līdz 29 gadiem.

“Balcia” statistika rāda, ka vairāk nekā puse no visiem ceļojuma apdrošināšanas atlīdzības pieteikumiem ir par ārstniecības izdevumiem. Biežāk ārstniecības pakalpojumi nepieciešami ceļojot kopā ar bērniem, un vidējā atlīdzības summa sasniedz gandrīz 400 eiro. Otrs biežākais atlīdzības pieteikumu iemesls ir par personīgo mantu aizkavēšanos, nozaudēšanu vai zādzību. Vidējā atlīdzības summa, kas tiek izmaksāta šādos gadījumos ir 257 eiro.“

Katrs ceturtais respondents uztraucas par nelaimes gadījumu, kura rezultātā varētu iestāties nāve vai invaliditāte, bet citi raizējas par lidojuma aizkavēšanos vai tā atcelšanu (34 %). Savukārt, iedzīvotāji vecumā no 45 līdz 65 gadiem biežāk satraucas par iespēju iekļūt ceļu satiksmes negadījumā (30 %).

"Pirms ceļojuma ir jāizvērtē drošības un medicīniskās palīdzības dārdzības līmenis izvēlētajā galamērķī, un atbilstoši jāpielāgo ceļojuma apdrošināšana. Ja ceļojuma laikā plānota kāda sportiska aktivitāte, piemēram, pārgājiens kalnos, niršana, sērfošana u.tml., ir jāpārbauda vai izvēlētā apdrošināšana paredz atlīdzību, ja notiks negadījums šādu aktivitāšu rezultātā," skaidro R.Bērzkalns.

Avots: Balcia.com


Valmiera - 3773
Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

A/k

A/k "Miķelim" - 45!

Atpūtas komplekss "Miķelis" rudenī atzīmē ražas svētkus, priecājoties par paveikto un šogad atzīmējot 45 gadus kopš pirmo reizi durvis vēra muzejs!

Bauskas TIC

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Multimediāla izrāde

Multimediāla izrāde "MULTIKOSMOSS" Tukumā

1.oktobrī Tukuma kultūras namā plkst. 12:00 norisināsies aizraujoša, interaktīva un pamācoša bērnu izrāde latviešu valodā “Multikosmoss"!

Tukuma TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

Tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies Brīvības laukumā Tukumā.

Tukuma TIC

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -