Aizritējis Latvijas 1. tūrisma ideju hakatons

Santa Graikste | 2023.07.06

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA), 2023. gada 4. jūlijā atpūtas centrs "LIDO" telpās organizēja Latvijas 1. tūrisma ideju hakatona - konkursa apbalvošanas pasākumu. Veicināšanas balvu saņēma Jelgavas Tehnikums audzēkņu komanda par piedāvāto ideju “Glābsim tūrismu Latvijā”.

Pamatojums LVRA organizētajam 1. tūrisma ideju hakatonam – konkursam   - ārvalstu tūristu skaita pieaugums Latvijā joprojām ir zemāks nekā citās Eiropas Savienības valstīs. Šī gada februārī tas sasniedz tikai 63% no 2020.gada februāra rādītājiem. Salīdzinājumam – kaimiņos Lietuvā ārvalstu tūristu pavadīto nakšu skaits sasniedz jau 75%, Somijā šis rādītājs jau pārsniedz 90%, kas ļauj secināt, ka tūrisma attīstība norit straujāk. Latvijā ir nepieciešami jauni risinājumi, idejas un rīcību scenāriji, kas ļautu nodrošināt straujāku ārvalstu tūristu skaita pieaugumu, veicinot nozares atgriešanos pie izaugsmes jau 2023.gadā.

LVRA 1. tūrisma ideju hakatona  - konkursa uzdevums bija izstrādāt priekšlikumus rīcībām, kuras nodrošinās straujāku ārvalstu tūristu skaita pieaugumu Latvijā (kopējais tūristu skaits, pavadīto nakšu skaits, vidēji iztērētā summa).

Par balvu fondu, kas sastāvēja no naudas prēmijām un veicināšanas balvām, cīnījās 5 profesionālo un augstāko izglītības iestāžu komandas.

LVRA prezidents A.Kalniņš: “LVRA Valdes vārdā, izsaku pateicību visiem, kas bija drosmīgi un pieteicās LVRA 1.tūrisma ideju hakatonam – konkursam! LVRA Valde rūpīgi izvērtēja visus iesniegtos darbus un, neskatoties uz to, ka godalgotās vietas šoreiz netika piešķirtas, plānojam pavisam drīz  - jaunā mācību gada sākumā organizēt 2. tūrisma ideju hakatonu - konkursu. Esam pārliecināti, mācību gada ieskaņā audzēkņi ir daudz atvērtāki šādām aktivitātēm, bagāti iespaidiem par redzēto strādājot tepat Latvijā un ārvalstīs, un tas dos reālu pienesumu Latvijas ienākošā tūrisma izaugsmei.”

Kā atzina LVRA 1. tūrisma ideju hakatona - konkursa žūrijas vadītājs, LVRA Valdes loceklis Ē. Lingebērziņš “Konkursā iesniegtie darbi apliecināja, - ir nepieciešama vēl ciešāka sadarbība starp nozari un izglītības iestādēm, lai sekmētu nozares attīstību ar radošiem un inovatīviem risinājumiem. Šī ideju hakatona- konkursa rezultāti rāda, - nozare sagaida drosmīgākus un tālredzīgākus risinājumus tūrisma un viesmīlības nozares ilgtspējīgai attīstībai.”

LVRA izsaka pateicību visiem atbalstītājiem, t.sk.:

RIGA ISLANDE HOTEL, AS LIDO, HOTEL JŪRMALA SPA, MOGOTEL HOTEL GROUP, MONIKA CENTRUM HOTELS, PULLMAN RIGA OLD TOWN, RADISSON BLU LATVIJA CONFERENCE&SPA HOTEL.

Avots: LVRAIdejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

Tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies Brīvības laukumā Tukumā.

Tukuma TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ēriks Lingebērziņš, komentējot tūristu paradumus un tūrisma nozares tendences atzīst, ka Baltijas valstis arvien vairāk piesaista tūrismu acis un uzmanību!

Biznesa augstskola Turība

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -