Tunisija - 1300 kilometru piekraste, tuksnesis un kalni

Novatours.lv | 2023.07.07

Āfrikas valsts Tunisija ir patiesi unikāls un Latvijas ceļotāju aprindās vēl īsti neizzināts ceļojumu galamērķis. Kāds ceļotājs, tur viesojoties, priecājas par tūksnesīgajiem plašumiem, kāds cits bauda pārgājienu takas kalnos, vēl kāds cits - Vidusjūras ūdeņu sniegtās aktivitātes, vēl kāds cits - lutinošo atpūtu kūrortos, iepazīst seno vēsturi, bauda aromātiem bagāto ēdienu mākslu, nozūd krāsainajos tirdziņos vai kādu citu aktivitāti no neizsmeļamā klāsta. Tūroperators “Novatours” dalās ar aktivitāšu iespējām Tunisijā.

Vidusjūras siltie ūdeņi

Viens no lielākajiem Tunisijas dārgumiem ir caurspīdīgā, tīrā, zivju un lielisku pludmaļu pilnā Vidusjūras piekraste, kas ir aptuveni 1300 km gara un saviem viesiem tā piedāvā bagātu klāstu izklaides iespējas.

Atpūta pludmalē: Tunisija ir pazīstama ar savām skaistajām smilšu pludmalēm. Apmeklētāji var atpūsties, sauļoties un baudīt siltos ūdeņus populāros pludmales galamērķos, piemēram, Hammametā, Susā, Skanes un Mahdijā.

Peldēšana un snorkelēšana: Vidusjūras kristāldzidrie ūdeņi padara peldēšanu un snorkelēšanu par neaizmirstamu pieredzi. Zemūdens pasaulē var iepazīt krāsainās zivis un koraļļu rifus.

Niršana ar akvalangu: Tunisija piedāvā lieliskas iespējas niršanas entuziastiem. Niršanas centrus un klubus var atrast teju visās piekrastes pilsētās, nodrošinot niršanas iespējas gan iesācējiem, gan pieredzējušiem nirējiem. Vidusjūras zemūdens viesiem ir iespēja izpētīt zemūdens alas, rifus un kuģu vrakus.

Ūdensslēpošana: Daudzi Tunisijas pludmales kūrorti un piekrastes pilsētas nodrošina ūdensslēpošanas un ūdensslēpošanas iespējas. Apmeklētāji var iznomāt ūdens motociklus vai pievienoties organizētām ekskursijām, lai izbaudītu aizraujošus braucienus pa viļņiem.

Kaitsērfings. Daudzi uzskata Tunisiju par kaitsērfinga paradīzi. Un šī sporta veida galvaspilsēta ir Džerba, kur sastopas gan rūdīti viļņu iekarotāji, gan tādi, kas vēl tikai vēlas pamēģināt šo ūdens prieku.

Burāšana: Tunisijas jahtu ostas, tostarp prestižā Port Yasmine Hammamet, laipni gaidīta ciemos burāšanas entuziastus. Brauciens ar buru laivu vai jahtu ļauj izpētīt satriecošo piekrasti un tuvējās salas sev piemērotā tempā.

Laivu braucieni: viscaur gar krastu ir pieejami laivu braucieni, sākot no īsām ekskursijām līdz visas dienas ekskursijām. Šajos ceļojumos bieži ietilpst tādas aktivitātes kā peldēšana, snorkelēšana un apskates vietas, ļaujot atklāt slēptus līčus, jūras alas un gleznainas piekrastes ainavas.

Noslēpumainais Sahāras tuksnesis

Tunisijas dienvidu daļa ir ievijusies Sahāras tuksnesī, kas ir viens no lielākajiem tuksnešiem pasaulē. Tā ir unikāla un burvīga apskates vieta ar varenu klāstu aktivitāšu iespēju.   

Sahāras tuksneša tūres: Viens no drošākajiem veidiem, kā iepazīt tuksnešu plašumus, ir zinoša gida vadītas ekskursijas. Ir pieejamas vairāku dienu ekskursijās, kas ietver kamieļu pārgājienus, oāžu pilsētu, piemēram, Douz un Tozeur, apmeklējumus un nakšņošanu tradicionālajās beduīnu nometnēs.

Kamieļu pārgājieni: Šī ir būtiska tuksneša pieredze, kas ļauj mierpilni šķērsot smilšu kāpas, absolūti iegremdējoties tuksneša klusumā.

4 x 4 tuksneša safari: Tiem, kas adrenalīna bagātākus piedzīvojumus, jāpieredz 4 x 4 tuksneša safari. Prasmīgi autovadītāji izvedīs aizraujošos izbraucienos pa smilšu kāpām, ļaujot izjust tuksneša plašumu un apbrīnot plūstošo ainavu.

Smilšu dēļi: Līdzīgi kā ar snovbordu, tas ietver slīdēšanu lejup pa smilšu kāpām uz īpaši izveidota dēļa. Tas ir jautrs un uzmundrinošs veids, kā izbaudīt tuksneša reljefu.

Zvaigžņu vērošana: tuksneša attālā atrašanās vieta un minimālais gaismas piesārņojums padara to par ideālu vietu zvaigžņu vērošanai. Tuksnesī varat vērot satriecošu zvaigžņu un zvaigznāju skatus, kas nav viegli pamanāmi pilsētās.

Tuksneša kempings: Nakts pavadīšana zem zvaigžņotajām tuksneša debesīm ir neaizmirstama pieredze, kas dod iespēju izbaudīt apkārtnes mieru un skaistumu. Šo prieku var baudīt ar beduīnu stila teltīm iekārtotā nometnes vietā vai nakšņojot zem klajas debess.

Kalnu majestātiskais šarms

Tunisijas ziemeļrietumi ir kalnu reģions, kas ir daļa no varenajiem Atlasa kalniem. Šī teritorija lutina ne tikai ar elpu aizraujošiem dabas skatiem, bet arī ar aktivitāšu iespējām.

Pārgājieni: Tunisijas kalnainie reģioni ir caurvīti ar dažādu grūtības pakāpju pārgājienu maršrutiem, kas ved cauri gleznainām ainavām, mežiem un ielejām. Šeit sev piemērotu taku var atrast gan pieredzējuši taku gājēji, gan tādi, kas kalnus vēlas baudīt mierīgā pārgājienā.

Kalnu riteņbraukšana: Tunisijas kalnu reljefs nodrošina lielisku vidi kalnu riteņbraukšanas entuziastiem. Šeit iespējams gan iznomāt kalnu velosipēdu un doties ar to savā gaitā, gan pievienoties ekskursijām gida pavadībā.

Klinšu kāpšana: Kalnu masīvi aicina pārbaudīt savu izturību un veiklību klinšu kāpšanas piedzīvojumos. Būtiski gan ir sarūpēt sev atbilstošu aprīkojumu un būt pārliecinātam par savām zināšanām vai noorganizēt sev zinošu pavadoni..

Lēciens aizā.​ Ekstrēmu sajūtu cienītājiem vērts ir ieplānot lēciens ar virvi. Ikviens, kurš to izmēģinājis, piekrīt, ka tas kļūst par viņu atvaļinājuma neaizmirstamāko brīdi gan adrenalīna, gan iespaidīgo skatu dēļ.

Vidusjūra, Sahāras tuksnesis un Atlasa kalni ir Tunisijas dabas varenības ar bagādu devumu aktīvas atpūtas iespējām, taču ne mazāk interesanta ir valsts vēsture, ēdiena kultūra, dzīve un tradīcijas. Tā ir kā maģiskas krustceles, kurās mijas arābu un franču kultūras, daudzveidīga daba, apburoši lēns dzīves temps un vietējo iedzīvotāju karstasinīgums ar neizsmeļamu spēju priecāties par dzīvi.

Atvaļinājums Tunisijā nozīmē lieliskus laika apstākļus, komfortablas viesnīcas, aktivitāšu daudzveidību, gadu tūkstošiem senas kultūras tradīcijas un mūžam atmiņā paliekošas, lieliskas atmiņas.

Avots: Novatours.lv


autoblitz - 3822
 Līgo Liepājas Jūrmalas parkā

Līgo Liepājas Jūrmalas parkā

Liepājas valstspilsētas pašvaldība aicina liepājniekus un pilsētas viesus svinēt Līgo vakaru un sagaidīt Jāņu rītu Jūrmalas parkā.

Liepājas reģiona TIB

"Ragakrasts" holiday houses in Mersrags

Well-furnished cottages near the sea with fireplace, sauna in Mersrags.

Tukuma TIC

“Pīterdīna

“Pīterdīna"Jaunmoku pilī

Pēterdienā, 29. jūnijā, Jaunmoku pils aicina latgaliešus un latgaliskā cienītājus satikties Kurzemē “Pīterdīna jeb latgaliskuos nūtikšonys Jaunmūkuos!

EUR 10 | Jaunmoku pils

Pilna Servisa Līzings

Pilna Servisa Līzings

Opel Corsa

EUR 358 | Europcar

Aktuālās izstādes Liepājā

Aktuālās izstādes Liepājā

Iepazīsties ar šī brīža aktuālajām izstādēm Liepājā – ieplāno un iedvesmojies!

Liepājas reģiona TIB

Taizemes kulinārā pieredze!

Taizemes kulinārā pieredze!

Labākai dzīvei, enerģijai un aizraujošam piedzīvojumam - Īpašas tūres un kulinārijas meistarklases Taizemē!

EUR 363 | Estravel Latvia

Koncertstāsts “DEBISĪ. Ir Jāpiedzīvo..”

Koncertstāsts “DEBISĪ. Ir Jāpiedzīvo..”

28.jūnijā pl.19.00 AKUSTIKA aicina uz kopīgu muzikālu mākslas darbu, kolāžu, stāstu ar mūziķiem Etīnu Emīliju SAULĪTI, Daniilu MICKEVIČU un Arti JANČEVSKI.

EUR 15 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Aviobiļetes kūrotu galamērķos

Aviobiļetes kūrotu galamērķos

Tivata, Korfu, Burgasa... labas cenas lidojumiem uz Eiropas kūrortiem. // Vietu skaits ierobežots, cenas mainās

EUR 99 | Estravel Latvia

Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS”

Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS”

Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS”

Trakai TIC

Premium klases kruīzi

Premium klases kruīzi

7 naktis uz kuģa // dažādas ostas pilsētas // lieliska apkalpošanas kvalitāte // aizraujoši maršruti // Aicinām Premium klases kruīzā!

EUR 529 | Estravel Latvia

Atpūtas un izklaides vietas Liepājā

Atpūtas un izklaides vietas Liepājā

Ieplāno pasākumu kādā no Liepājas atpūtas un izklaides vietām!

Liepājas reģiona TIB

Turcijas 4* un 5* viesnīcas, 7 naktis

Turcijas 4* un 5* viesnīcas, 7 naktis

Turcijas kūrorti - Alānija, Side, Beleka // VIESNĪCU VASARAS KOLEKCIJA // 7 naktis viesnīcā, viss iekļauts ēdināšanas programma

EUR 304 | Estravel Latvia

Maizes diena Hoijeres namā

Maizes diena Hoijeres namā

Ceturtdien, 20. jūnijā, plkst. 17 Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” aicina nākt un baudīt svaigi ceptu Hoijeres maizi.

Liepājas reģiona TIB

Jūnijs- jaunas atlaides Piedzīvojumu tūrēm

Jūnijs- jaunas atlaides Piedzīvojumu tūrēm

Atlaide līdz 30% pēdējā brīža ceļojumiem // līdz 10 - 25% piedzīovoju tūrēm 2024.gadā // AKCIJA līdz 30.06.

EUR 363 | Estravel Latvia

Valmiermuižas etnomūzikas festivāls

Valmiermuižas etnomūzikas festivāls

Ieplāno vērienīgāko etnomūzikas notikumu Latvijā, lai jau 2024. gada 6. un 7. jūlijā atkal satiktos Valmiermuižā!

EUR 20 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

Agrās rezervēšanas piedāvājumi!

Agrās rezervēšanas piedāvājumi!

Ieplānojiet atvaļinājumu eksotiskā galamērķī - uzsildiet ziemu!

EUR 619 | Estravel Latvia

Rīgas Motormuzejā jaunas ekspozīcijas!

Rīgas Motormuzejā jaunas ekspozīcijas!

Rīgas Motormuzejs atklājis savu jauno interaktīvo ekspozīciju, kas piesaistīs gan vietējos apmeklētājus, gan pilsētas viesus.

Motormuzejs

Grand Voyage - Garie kruīzi rudenī

Grand Voyage - Garie kruīzi rudenī

Eiropas ostas - Salas - Brazīlijas pilsētas - Maiami... Garo kruīzu piemēri šim rudenim. // no 14 naktīm

EUR 847 | Estravel Latvia

Ziemeļkipra - pagarini vasaru!

Ziemeļkipra - pagarini vasaru!

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu / Augusts - oktobris

EUR 427 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -