Atvaļinājums bez liekām rindām un raizēm: kā to noorganizēt

Novatours.lv | 2023.07.13

Dodoties sen gaidītā atvaļinājumā, mēs ceram pilnībā atpūsties un aizmirst par ikdienas rūpēm. Daudzi iztēlojas ideālu ceļojumu – kad ne par ko nav jāuztraucas, bet bieži vien atvaļinājuma laikā ne viss notiek kā plānots, un noskaņojumu var sabojāt garās rindas lidostās, viesnīcās vai apskates vietās. Kā norāda Baltijas valstīs lielākā ceļojumu organizatora “Novatours” pārdošanas vadītāja Liāna Pudule - Indāne, ja zini dažas vienkāršas viltības, gaidīšanas laiku var ne tikai saīsināt, bet atsevišķos gadījumos pat izvairīties no tā.

Uzmanība ietaupīs laiku lidostās

Gatavojoties atvaļinājumam, ir svarīgi jau pirms došanās uz lidostu pārskatīt spēkā esošos noteikumus, drošības un bagāžas pārbaudes prasības, jo kabatā atstātās monētas vai aizmirstas rotaslietas var aizkavēt drošības pārbaudes laiku. Bagāžas pārbaude palīdzēs izvairīties no lieka uztraukuma un samazināt gaidīšanas laiku rindās.

“Protams, ka ceļojot vēlamies atpūsties, uzvilkt ko tādu, kas raisa atpūtas noskaņu, un rotāties ar ekskluzīvākiem aksesuāriem. Taču, dodoties uz lidostu, ar to visu nevajadzētu pārspīlēt. Pirms došanās uz drošības pārbaudi ir jāpārbauda apģērbu kabatas, vai tajās nav metāla vai citu aizliegtu priekšmetu, kuru sarakstu vienmēr var atrast šeit: https://www.riga-airport.com/lv/bistamie-un-aizliegtie-prieksmeti. Tādā veidā ietaupīsiet ne tikai savu, bet arī citu ceļotāju dārgo laiku,” norāda L.Pudule - Indāne.

Lidostās ir stingra politika attiecībā uz līdzi paņemtajiem šķidrumiem, tāpēc lidojumā var ņemt līdzi tikai dažus 100 ml. ietilpības pudeles. Kā norāda ceļojumu eksperts, mēģinājums lidmašīnā ienest vairāk šķidrumu ir viena no biežāk pieļautajām ceļotāju kļūdām: “Šķidrās higiēnas preces ir jāiepako pareizi, kā arī pirms ceļojuma jāpārskata lidostas drošības noteikumi.” Es neieteiktu ņemt līdzi daudz ķermeņa mazgāšanas līdzekļu vai šampūnu pudelītes. Tie ne tikai aizņem aizņem daudz vietas bagāžā, bet daudz vienkāršāk ir šos produktus iegādāties uz vietas pēc ierašanās valstī, vai arī izmantot higiēnas preces viesnīcā. Kā uzņēmums, kas veicina ilgtspējīgu ceļošanu, mēs aicinām plānot bagāžu atbildīgi un draudzīgi videi. Atcerieties, ka mazāks čemodāna svars nozīmē mazāku CO2 piesārņojumu. Tāpēc es ieteiktu iepriekš izveidot sarakstu ar lietām, kuras plānojat ņemt līdzi - tas palīdzēs saglabāt kārtību un nodrošinās, ka paņemat tikai to, kas patiešām nepieciešams."

Rezervējiet transportu pirms ceļojuma

Ierodoties svešā lidostā, mēs varam pavadīt daudz laika, gaidot taksometru, īpaši, ja esam ieradušies vakarā, kad sabiedriskais transports uz pilsētas centru vairs nekursē. Taču transportu vienmēr var rezervēt iepriekš, kas nereti palīdz ietaupīt ne tikai laiku, bet arī naudu.

“Ja ceļo ar tūroperatoru, viesnīcas transfēra pakalpojums parasti ir daļa no kopējās paketes, tāpēc par to nav jāuztraucas. Taču, ja ceļo neatkarīgi, taksometra iepriekšēja rezervēšana ierasti izmaksās lētāk nekā brauciens ar maršruta autobusu, kas gaida lidostā. Turklāt ietaupīsiet arī laiku, jo lidostā bieži vien ir rindas ar taksometriem,” stāsta “Novatours” pārstāve.

Biļetes uz tūrisma objektiem ieteicams iegādāties iepriekš

Aktīvās atpūtas cienītāji atvaļinājuma laikā cenšas apmeklēt pēc iespējas vairāk populāru muzeju un vēsturisku objektu. Tiesa, īpaši sezonas laikā pie daudziem atraktīvākajiem apskates objektiem veidojas tūristu rindas, kur var nākties gaidīt pat vairākas stundas. Tāpēc pirms brauciena ieteicams ir izveidot plānu ar vēlamajām apmeklējumu vietām un apskatīt, vai ir iespēja iegādāties biļetes iepriekš.

“Ja vēlaties apmeklēt kādu populāru tūrisma objektu, internetā jāskatās biļešu iepriekšpārdošanas piedāvājumi, kas patiešām palīdzēs ne tikai ietaupīt laiku, bet arī naudu. Šķiet, ka mēs visi to zinām, bet bieži to atceramies pēc ierašanās vietā. Ir vērts ielāgot, ka ar iepriekš iegādātu biļeti nereti var izlaist gaidīšanas rindas muzejos, kā arī rezervēt sev ērtu apmeklējuma laiku vai ekskursiju gida pavadībā. Daži muzeji piedāvā arī nedaudz dārgākas biļetes, kas palīdz izlaist rindas, tāpēc, ja atpūtas laiks ir blīvi saplānots, var izvērtēt šādu iespēju,” iesaka L. Pudule – Indāne.

Lai izvairītos no rindām, svarīgi izvēlēties pareizo diennakts laiku. “Rindas pie muzejiem vai apskates objektiem parasti no rītiem ir īsākas, tāpēc, lai ietaupītu laiku, atvaļinājuma apskates daļu mēģiniet plānot uzreiz pēc brokastīm,” piebilst “Novatours” pārstāve.

Uzmanību vajadzētu pievērst arī kombinētajām biļetēm - vairākus muzejus vai tūrisma objektu apmeklēšanai vai ģimenes komplektiem – ar tām lētāk var apskatīt pilsētas populārākos apskates objektus: „Ieteiktu kombinētās biļetes iegādāties internetā vai pilsētas tūrisma informācijas centros. Tādā veidā ne tikai ietaupīsiet laiku, bet arī varēsiet jautāt par tūristu retāk apmeklētiem objektiem un iegūt interesantus ieteikumus, ko ne vienmēr var atrast brošūrās vai populārāko maršrutu aprakstos.”

Pirms ierašanās viesnīcā ir nepieciešams pārbaudīt reģistrēšanās laiku

Ierodoties viesnīcā pēc lidojuma, mazākais, ko gribas darīt, ir gaidīt reģistratūrā rindā. Lai gan tas šķiet neizbēgami, tas nav atkarīgs tikai no viesnīcas personāla.

„Ja ceļojat patstāvīgi, rezervējot numuru caur rezervēšanas lietotni, neaizmirstiet informēt viesnīcu, kad ieradīsieties, kāda bagāža jums būs un vai jums būs nepieciešama palīdzība tās transportēšanā. Izmantojot šo informāciju, darbinieki varēs sagatavoties lielākai ceļotāju plūsmai noteiktā stundā. Un, ja viesnīcas reģistratūrā redzat rindu, parūpējieties par visiem nepieciešamajiem dokumentiem jau laikus – tā jūs ne tikai ietaupīsiet laiku, bet arī palīdzēsiet citiem viesnīcas viesiem ātrāk nokārtot reģistrāciju”, stāsta L. Pudule - Indāne.

Turklāt ceļojuma laikā ir ļoti svarīgi pārbaudīt, kādos laikos viesnīca pieņem viesus reģistrācijai. Lai arī ierasti reģistrācija ir atvērta no pulksten 14, ir iespējams dabūt savu numuriņu arī agrāk, taču par šo vēlmi jābrīdina jau iepriekš – rezervācijas laikā: “Parasti viesnīcas norāda konkrētus darba laikus, lai maksimāli sagatavotos apmeklētāju ierašanās brīdim. Nevajag cerēt, ka viesnīca uzņems viesus jebkurā laikā, īpaši aktīvajā brīvdienu sezonā, īpaši, ja šāda vēlme iepriekš nav norādīta. Tiesa, dažreiz telpas tiek atbrīvotas un iztīrītas agrāk, taču tas drīzāk ir izņēmums nekā likums” iesaka L. Pudule - Indāne.

Elastība un iešējais miers

Noslēgumā tūrisma eksperte atgādina, ka, lai cik rūpīgi būtu plānots ceļojums, tas nenovērš negaidītu situāciju rašanos. Ar vieglumu esiet gatavi veikt korekcijas savos plānos un maršrutā, ja tas būs nepieciešams, padomājiet par alternatīvām aktivitātēm vai atrakcijām, lai varat maksimāli izmantot atvaļinājumu, pat ja jūsu sākotnējie plāni mainās.

Atcerieties, ka atslēga atvaļinājumam bez stresa ir rūpīga sagatavošanās, pieejamo resursu izmantošana un pozitīvas domāšanas saglabāšana. Ieviešot šos padomus un trikus, ir iespējams samazināt nevajadzīgu stresu, tādējādi nodrošinot patīkamāku ceļojuma pieredzi.

Avots: Novatours.lvIV Folkloras festivāls “Lipa kust

IV Folkloras festivāls “Lipa kust"

Ziemeļlatgalē svinēs IV starptautisko festivālu “Lipa Kust” un IX Latgales stāstnieku festivālu

Balvu TIC

Mājas kafejnīcu dienas Jelgavas novadā

Mājas kafejnīcu dienas Jelgavas novadā

Ieplāno 10.-11.augustu un apmeklē Mājas kafejnīcu dienas Jelgavas novadā!

Zemgales Tūrisma asociācija

Atpūties Junior Suite 304 ar skatu uz Domu

Atpūties Junior Suite 304 ar skatu uz Domu

Atpūties Junior Suite 304. 🗝️ ar vannu un skatu uz Doma katedrāli. ✨

Dome Hotel

 Gulbenes pilsētas svētki - 25.-27.jūlijā

Gulbenes pilsētas svētki - 25.-27.jūlijā

Jūlija pēdējā nedēļas nogalē no 25. līdz 27. jūlijam Gulbene svinēs Pilsētas svētkus, aicinot nākt kopā lielus un mazus un piedzīvot īstenu paaudžu satikšanos.

Gulbenes novada TIC

Aizvadi vasaru

Aizvadi vasaru "SAULI TVEROT" Cēsu novadā!

Jaunajā Cēsu novada vasaras ceļvedī ir apkopotas idejas neaizmirstamiem piedzīvojumiem, jautrām aktivitātēm un daudz kā cita noderīga!

Cēsu TIC

Bauskas novada Mājas Kafejnīcu dienas 2024

Bauskas novada Mājas Kafejnīcu dienas 2024

27.-28. jūlijā norisināsies vasaras baudpilnais pasākums - Bauskas novada Mājas Kafejnīcu dienas 2024!

Bauskas TIC

Mājas kafejnīcu dienas tūrisma maršruti!

Mājas kafejnīcu dienas tūrisma maršruti!

Dodoties uz kādu no Mājas kafejnīcām, ieplāno arī apskates objekta apmeklējumu! Apskati praktisku karti!

Bauskas TIC

Izbaudi vasaras sauli Skrundā!

Izbaudi vasaras sauli Skrundā!

Viena no skaistākajām Latvijas muižām – Skrundas muiža – atrodas Kurzemē, stāvā Ventas krastā.

Skrundas muiža

Ieturi gardu Maltīti Zemgalē

Ieturi gardu Maltīti Zemgalē

Piestāj un ieturi gardu maltīti kādā no Zemgales restorāniem vai kafejnīcām

Zemgales Tūrisma asociācija

Iedvesmojies Latvijas-Lietuvas apceļošanai

Iedvesmojies Latvijas-Lietuvas apceļošanai

Iedvesmojies no Gardānu ģimenes brīvdienu ceļojuma ģimenēm ar bērniem Bauskas, Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu apkārtnē!

Bauskas TIC

Rundāles dzirnavas aicina!

Rundāles dzirnavas aicina!

Rundāles ūdensdzirnavas aicina uz mājas kafejnīcu dienām!

Bauskas TIC

KANDAVAS GAISA BALONU FESTIVĀLS 2024

KANDAVAS GAISA BALONU FESTIVĀLS 2024

Kandavas gaisa balonu festivāls būs no 9.līdz 11.augustam. Precīzāka svētku programma vēl sekos.

Tukuma TIC

Brunavas mālotava aicina!

Brunavas mālotava aicina!

Apmeklē "Brunavas mālotavu" mājas kafejnīcu dienu ietvaros!

Bauskas TIC

īpašs ģimenes piedāvājums

īpašs ģimenes piedāvājums

Īpašais ģimenes piedāvājums!

EUR 150 | Bellevue Park Hotel Riga

Iepazīsti Zemgali - Aizkraukles novadu!

Iepazīsti Zemgali - Aizkraukles novadu!

Iepazīsti Aizkraukles novada daudzveidīgo piedāvājumu!

Zemgales Tūrisma asociācija

Naktsmītnes Zemgalē mierpilnai atpūtai

Naktsmītnes Zemgalē mierpilnai atpūtai

Ieskaties un izvēlies sev piemērotāko naktsmītni ceļojot pa Zemgali

Zemgales Tūrisma asociācija

Apmeklē mājas kafejnīcas!

Apmeklē mājas kafejnīcas!

Apmeklē mājas kafejnīcas Vidusdaugavā - baudi 23 mājas kafejnīcu piedāvājumu Aizkrauklē, Skrīveros, Jaunjelgavā, Pļaviņās un Koknesē!

Aizkraukles novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -