Pasaules čempionāta hokejā laikā tūristu mītnēs bija ievērojami vairāk viesu no Slovākijas, Šveices un Čehijas

Csp.gov.lv | 2023.07.17

2023. gada maijā Latvijas tūristu mītnēs apkalpots 202,1 tūkst. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 22,2 % vairāk nekā 2022. gada maijā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Viesi tūristu mītnēs pavadīja 359,8 tūkst. nakšu, kas ir par 21,5 % vairāk, salīdzinot ar pagājušā gada maiju.

Šā gada piecos mēnešos Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 758,2 tūkst. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 29,2 % vairāk nekā 2022. gada pirmajos piecos mēnešos, tomēr tas ir par 18,1 % mazāk nekā 2019. gada pirmajos piecos mēnešos, laikā pirms pandēmijas.

2023. gada maijā no visiem tūristu mītnēs apkalpotajiem viesiem 59,4 % jeb 120,1 tūkst. bija ārvalstu viesi, kas ir par 37,1 % vairāk nekā pērn maijā, bet par 34,4 % mazāk nekā 2019. gada maijā pirms pandēmijas. Ārvalstu viesu pavadīto nakšu skaits, salīdzinot ar pagājušā gada maiju, palielinājies par 37,3 % un bija 227,1 tūkst. Ārvalstu viesu vidējais uzturēšanās ilgums tūristu mītnēs bija 1,9 naktis.

Visvairāk ārvalstu viesu uzņemts no Lietuvas (17,3 tūkst.), Igaunijas (13,6 tūkst.), Vācijas (10,7 tūkst.), Somijas (7,8 tūkst.), Apvienotās Karalistes (6,5 tūkst.), Polijas (5,7 tūkst.), ASV (5,4 tūkst.) un Zviedrijas (5,1 tūkst.).

Salīdzinot ar pērnā gada maiju, ievērojami pieaudzis viesu skaits no Slovākijas (8,8 reizes), Šveices (6,6 reizes) un Čehijas (3,5 reizes), kas skaidrojams ar maijā Rīgā notikušā Pasaules čempionāta hokejā ietekmi. Viesu skaits no šīm valstīm pārsniedza arī pirms pandēmijas 2019. gada maijā apkalpoto viesu skaitu – no Slovākijas (5,7 reizes), Čehijas (4 reizes) un Šveices (2,1 reizi).

Visvairāk ārvalstu viesu uzņemti Rīgā – 75,6 %, Jūrmalā – 8,2 %, Liepājā – 2,6 %, Mārupes novadā – 2,5 %, Siguldas novadā – 1,5 %, Bauskas novadā – 1,2 % un Cēsu novadā – 1,1 %.

2023. gada maijā tūristu mītnēs tika apkalpoti 82 tūkst. Latvijas iedzīvotāju, kas ir par 5,5 % vairāk nekā 2022. gada maijā un par 6,5 % vairāk nekā 2019. gada maijā pirms pandēmijas. Vietējo iedzīvotāju pavadīto nakšu skaits bija 132,7 tūkst., kas ir par 1,6 % vairāk, salīdzinot ar iepriekšējā gada maiju.

Vispopulārākās Latvijas iedzīvotāju apmešanās vietas bija Rīgā, kur apmetās 26,8 % viesu, Jūrmalā – 9,6 %, Liepājā – 9 %, Cēsu novadā – 4,2 %, Siguldas novadā – 4,1 %, Daugavpilī  – 3,3 % un Valmieras novadā – 3 %.

Avots: Csp.gov.lv


Valmiera - 3773
Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

A/k

A/k "Miķelim" - 45!

Atpūtas komplekss "Miķelis" rudenī atzīmē ražas svētkus, priecājoties par paveikto un šogad atzīmējot 45 gadus kopš pirmo reizi durvis vēra muzejs!

Bauskas TIC

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

Tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies Brīvības laukumā Tukumā.

Tukuma TIC

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Multimediāla izrāde

Multimediāla izrāde "MULTIKOSMOSS" Tukumā

1.oktobrī Tukuma kultūras namā plkst. 12:00 norisināsies aizraujoša, interaktīva un pamācoša bērnu izrāde latviešu valodā “Multikosmoss"!

Tukuma TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -