Csp.gov.lv | 2023.07.17
2023. gada maijā Latvijas tūristu mītnēs apkalpots 202,1 tūkst. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 22,2 % vairāk nekā 2022. gada maijā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Viesi tūristu mītnēs pavadīja 359,8 tūkst. nakšu, kas ir par 21,5 % vairāk, salīdzinot ar pagājušā gada maiju.
Šā gada piecos mēnešos Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 758,2 tūkst. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 29,2 % vairāk nekā 2022. gada pirmajos piecos mēnešos, tomēr tas ir par 18,1 % mazāk nekā 2019. gada pirmajos piecos mēnešos, laikā pirms pandēmijas.

Katrs stūris, rāma elegance. Katrs galda klājums, solījums par izcilu vakaru. Atklājiet mūsdienu Latvijas virtuves šarmu pašā Vecrīgas sirdī. Rezervējiet!
Kaļķu vārti
2023. gada maijā no visiem tūristu mītnēs apkalpotajiem viesiem 59,4 % jeb 120,1 tūkst. bija ārvalstu viesi, kas ir par 37,1 % vairāk nekā pērn maijā, bet par 34,4 % mazāk nekā 2019. gada maijā pirms pandēmijas. Ārvalstu viesu pavadīto nakšu skaits, salīdzinot ar pagājušā gada maiju, palielinājies par 37,3 % un bija 227,1 tūkst. Ārvalstu viesu vidējais uzturēšanās ilgums tūristu mītnēs bija 1,9 naktis.
Visvairāk ārvalstu viesu uzņemts no Lietuvas (17,3 tūkst.), Igaunijas (13,6 tūkst.), Vācijas (10,7 tūkst.), Somijas (7,8 tūkst.), Apvienotās Karalistes (6,5 tūkst.), Polijas (5,7 tūkst.), ASV (5,4 tūkst.) un Zviedrijas (5,1 tūkst.).
Salīdzinot ar pērnā gada maiju, ievērojami pieaudzis viesu skaits no Slovākijas (8,8 reizes), Šveices (6,6 reizes) un Čehijas (3,5 reizes), kas skaidrojams ar maijā Rīgā notikušā Pasaules čempionāta hokejā ietekmi. Viesu skaits no šīm valstīm pārsniedza arī pirms pandēmijas 2019. gada maijā apkalpoto viesu skaitu – no Slovākijas (5,7 reizes), Čehijas (4 reizes) un Šveices (2,1 reizi).
Visvairāk ārvalstu viesu uzņemti Rīgā – 75,6 %, Jūrmalā – 8,2 %, Liepājā – 2,6 %, Mārupes novadā – 2,5 %, Siguldas novadā – 1,5 %, Bauskas novadā – 1,2 % un Cēsu novadā – 1,1 %.
2023. gada maijā tūristu mītnēs tika apkalpoti 82 tūkst. Latvijas iedzīvotāju, kas ir par 5,5 % vairāk nekā 2022. gada maijā un par 6,5 % vairāk nekā 2019. gada maijā pirms pandēmijas. Vietējo iedzīvotāju pavadīto nakšu skaits bija 132,7 tūkst., kas ir par 1,6 % vairāk, salīdzinot ar iepriekšējā gada maiju.
Vispopulārākās Latvijas iedzīvotāju apmešanās vietas bija Rīgā, kur apmetās 26,8 % viesu, Jūrmalā – 9,6 %, Liepājā – 9 %, Cēsu novadā – 4,2 %, Siguldas novadā – 4,1 %, Daugavpilī – 3,3 % un Valmieras novadā – 3 %.

Svētdien, 21. jūnijā plkst. 9.00, startējot no Rēzeknes TIC, dosimies Saulgriežu pārgājienā. Maršruts: Rēzekne – Pīterkolns
Rēzeknes pilsētas TIC

Vasaras pilnbriedā, 20. jūnijā, kad jūra satiekas ar saulrieta ugunīgajām nokrāsām, Ventspils pludmalē ikviens aicināts piedzīvot sajūtu vakaru pie jūras.
Ventspils TIC

Jūnijā Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina apmeklētājus uz daudzveidīgām aktivitātēm un īpašu notikumu – zinātnes centra 4. jubileju.
Ventspils TIC

Aicinām tirgotājus un amatniekus izmantot iespēju būt daļai no svētkiem un pieteikties tirdzniecībai svētku aktīvākajā dienā – 1. augustā.
Ventspils TIC
.jpg)
Apmeklētājus sagaidīs ne tikai tirgotāji, bet arī dažādas Līgo svētku aktivitātes.
Bauskas TIC

20. jūnijā Burtniekos norisināsies jātnieku sporta sacensības konkūrā “Burtnieku kauss 2026”. Sacensību sākums paredzēts plkst. 9:00.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Bauskas novads ir ģimenēm draudzīga vieta, kur dabas objektu mieru un vēstures izziņu papildina pārdomāta vide un praktiskas ērtības.
Bauskas TIC
.jpg)
Ventspils Piedzīvojumu parkā atrodas Baltijā lielākā rodeļu trase. Atvērts katru dienu!
Ventspils TIC

28. jūnijā Burtniekos norisināsies 18. velobrauciens “Apkārt Burtnieka ezeram”
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Grupas “Opus Pro” jubilejas koncerts Šlokenbekas muižā kļūs par jaudīgu un emocionālu rokmūzikas notikumu, kas vienos vairākas klausītāju paaudzes.
Tukuma TIC
Smaržas, garšas un sarunas. Līdz pl. 13.00 svētku atmosfēru papildinās akordeonista Kaspara Gulbja un saksofonista Viļņa Prancāna muzikāli priekšnesumi.
Tukuma TIC

Ventspils muzejs no 4. jūnija līdz 30. augustam piedāvā vasaras programmu – Muzejs iedvesmo! Pērc biļeti un sagādā sev nelielus svētkus visās muzeja mājās!
Ventspils TIC

Aicinām izbaudīt ziedēšanas krāšņumu 13. un 14. jūnijā no plkst. 11.00 līdz plkst. 19.00 peoniju kolekcijas dārzā “Silezeru peonijas”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

“KABATA” piedāvā vietējo dizaineru darbus, dāvanas, amatnieku izstrādājumus un garšīgu KUUP kafiju.
Rēzeknes pilsētas TIC
Kas gan tie par Jāņiem, bez lustīgas teātra spēlēšanas ar dziesmām un dejām?!
Tukuma TIC

No 13. līdz 14. jūnijam Mujānu biedrības namā norisināsies Sajūtu nakts ceļojums gongu skaņās.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ventspilnieki un pilsētas viesi tiek aicināti izstaigāt vai ar velosipēdu izbraukt plaukstošo Ventspili, izmantojot mobilo lietotni Walk15.
Ventspils TIC

Iepazīsti Jūrmalu savā ritmā – ar digitālajām pastaigu, velo un spēļu tūrēm, kas atklāj pilsētas vēsturi, dabu, arhitektūru un piekrastes stāstus.
Jūrmalas TIC
Zentenes pils dārzā, Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”, kas arī šogad pulcēs daudzveidīgus Latvijas mūzikas projektus.
Tukuma TIC