Travelnews.lv redaktore: Kādēļ tribīnēs hokeja fanu bija vairāk, nekā statistikas apkopojumos?

Ludmila Glazunova | 2023.07.18

Pēc Pasaules čempionāta hokejā organizatoru aplēsēm čempionāta laikā maijā Rīgā viesojās apmēram 30 tūkstoši ārvalstu viesu. Taču Centrālās Statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati iezīmē ne tik pozitīvu tendenci.

Proti, no Šveices, Čehijas un Slovākijas esošie tūristi maijā nav iekļuvuši pat TOP 8 valstīs. Jo, kā liecina CSP dati, visvairāk ārvalstu viesu uzņemts no Lietuvas (17,3 tūkst.), Igaunijas (13,6 tūkst.), Vācijas (10,7 tūkst.), Somijas (7,8 tūkst.), Apvienotās Karalistes (6,5 tūkst.), Polijas (5,7 tūkst.), ASV (5,4 tūkst.) un Zviedrijas (5,1 tūkst.).

Rīgā hokeja čempionātā spēlēja astoņas valstis – Latvija, Šveice, Čehija, Slovākija, Slovēnija, Norvēģija, Kanāda un Kazahstāna. No sešām – Šveices, Čehijas, Slovākijas, Slovēnijas, Norvēģijas un Kanādas pēc CSP datiem bijuši 17 373 tūristi. Tas nozīmē, ka neviena no šīm valstīm, vismaz spriežot pēc statistikas, nav varējusi lepoties ar vairāk, nekā 5000 līdzjutējiem.

Šādam skaitlim nu nekādi nepiekrīt nedz Travelnews.lv, kas aktīvi strādāja čempionātā, gan arī bija nemitīgā saziņā ar čehu un šveiciešu sporta pasākumu organizētājiem, nedz arī paši ārzemnieki.

“Travel Club” – kompānija, kas ir gadus uz pasaules čempionātiem ved tūkstošiem Šveices hokeja fanu. Kompānijas pārstāvis Marks Štrasers Travelnews.lv norāda, ka līdzjutēju ir bijis krietni vairāk. “Bija noteikti daudz vairāk Šveices fanu! Uz spēlēm Šveice – Kanāda un Šveice – Čehija bija vairāk nekā 3000 līdzjutēju arēnā. Es teiktu, ka kopumā vismaz 7000-8000 šveiciešu bija Rīgā,” uzsver Marks Štrasers.

Arī slovāku un čehu noteikti bija vairāk, nekā tas parādās oficiālajās statistikas ailītēs.

Tad paliek aktuāls jautājums – kur slēpušies vismaz 3000 Šveices fanu? Mitinājušies privāti pie draugiem un radiem? Vai arī tomēr nevaram akli ticēt CSP informācijai? Izrādās, dati nav tik viennozīmīgi.

“CSP publicētā informācija par maijā tūristu mītnēs apkalpoto viesu un to pavadīto nakšu skaitu ir apkopota no 1041 reģistrētas tūristu mītnes (viesnīcas un tām pielīdzinātas mītnes, viesu mājas un citas īslaicīgas apmešanās vietas, kā arī kempingi) sniegtajiem datiem.

CSP reģistrēto tūrisma mītņu datos ietilpst arī tiešsaistes platformās veiktie rezervējumi, bet neietilpst nereģistrētie viesu dzīvokļi, kuru īpatsvars Rīgā ir nozīmīgs.

Informācija par konkrēti platformās Booking, Airbnb, Tripadvisor, Expedia rezervēto nakšu skaitu Latvijā par 2. ceturkšņa mēnešiem, saskaņā ar Eiropas Savienības Statistikas biroja (Eurostat) datu publicēšanas kalendāru, būs pieejama 2023. gada 2. oktobrī,” Travelnews.lv vēsta CSP sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Kūliņa.

Nu, ko! Atliek vien cerēt, ka situācija taps skaidrāka rudenī, kad būs pieejams vairāk datu. Bet šobrīd statistika veidojas no 1041 tūristu mītnes dotajiem datiem.

Avots: BalticTravelnews.com


Valmiera - 3773
MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

Tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies Brīvības laukumā Tukumā.

Tukuma TIC

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

A/k

A/k "Miķelim" - 45!

Atpūtas komplekss "Miķelis" rudenī atzīmē ražas svētkus, priecājoties par paveikto un šogad atzīmējot 45 gadus kopš pirmo reizi durvis vēra muzejs!

Bauskas TIC

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

Multimediāla izrāde

Multimediāla izrāde "MULTIKOSMOSS" Tukumā

1.oktobrī Tukuma kultūras namā plkst. 12:00 norisināsies aizraujoša, interaktīva un pamācoša bērnu izrāde latviešu valodā “Multikosmoss"!

Tukuma TIC

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -