Ludmila Glazunova | 2023.08.06
Dienvideiropas valstis ziņo par jauniem karstuma rekordiem. Ceļotāji, nespēdami tikt galā ar laika apstākļiem, krīt ģībonī un atsakās no ekskursijām un atpūtas pludmalē, pavadot laiku viesnīcas istabās zem kondicioniera. Arī tūrisma eksperti sit trauksmes zvanus, prognozējot, ka ceļotāju paradumi karstuma dēļ strauji mainīsies – priekšroka tiks dota ceļojumiem pavasarī un rudenī.
Travelnews.lv, izvērtējot atpūtas iespējas, kas pieejamas no Rīgas, nāk klajā ar saviem TOP 3 vietu ieteikumiem, kur doties septembrī un oktobrī – karstums jau būs rimies, bet jūra vēl būs gana silta. Turklāt arī cenas vairs nav tik augstas, kā vasarā, kad lielākā daļa cilvēku ņem atvaļinājumu.
.jpg)
Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs uzsācis vasaras sezonu un gaida apmeklētājus no otrdienas līdz svētdienai, no plkst. 10.00 - 18.00. Tiekamies muzejā!
Ventspils TIC
1. Antālijas piekraste, Turcija – atpūsties gribētājiem
Tiem, kuriem patīk zvilnēt pludmalē, sauļoties, baudīt gardu ēdienu – vārdu sakot, atpūsties uz pilnu klapi, septembrī un rudenī ieteicams doties uz Turciju, Antālijas piekrasti.
Cenas septembrī jau daudz pievilcīgākas – piemēram, 8. septembrī uz septiņām naktīm, gleznainajā Kemerā/Beldibi dzīvošana viesnīcā ar AI jeb “viss iekļauts”, izmaksā, sākot no 589. eiro par personu.
2. Melnkalne – ja vēlme atpūsties un izbaudīt krāšņo dabu
Arī Melnkalnē septembrī karstums jau būs rimies, bet ūdens temperatūra kristādzidrajā Adrijas jūrā ļoti piemērota peldēm. Turklāt, kad būs beidzies karstums, bez liekām raizēm varēs doties ekskursijās, iepazīt kalnus, gleznaino Kotoras līci, romantisko Perastu, dzīvelīgo Budvu, kā arī doties izbraukumā ar kuģīšiem.
Cenas, piemēram, ar izlidošanu 10. septembrī uz septiņām naktīm viesnīcā Petrovacā – no 539 eiro par personu. Tiesa gan, bez ēdināšanas.
3. Bodruma – atpūtas, vēstures un piedzīvojumu cienītājiem
Egejas jūras piekraste Turcijā šogad īpaši izpelnījusies ceļotāju ievērību. Ne tikai kā atpūtas galamērķis, bet arī kā interesanta apskates vieta ar lielu bonusu – ar vienu šāvienu divi zaķi, jeb iespēja daļu atvaļinājumu pavadīt Grieķijā! Ar kuģīti ļoti ātri sasniedzama Grieķijai piederošā Kosas sala!
Cenas, piemēram, ar izlidošanu 11. septembrī uz septiņām naktīm Bodrumas – Gumbetas reģiona viesnīcā ar AI jeb “viss iekļauts” – no 579 eiro.


Lauku māja “Gaišā” piedāvā naktsmītnes, pirti, banketu zāli, kamīnzāli, sporta laukumu ar volejbola tīklu, telšu vietas, ugunskura vietu, bērnu rotaļu laukumu.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

No dizaina līdz vietējiem gardumiem – ko noteikti paņemt līdzi?
Rēzeknes pilsētas TIC
.jpg)
Latvijas vasaras kulta ogas - zemenes godināšana Mālpilī. Dažādas muzikālas programmas un atrakcijas
Siguldas novada TIC

Pasaulē lielākais labdarības skrējiens "Wings for Life World Run" 10. maijā pirmo reizi klātienē notiks arī Latvijā – Valmierā.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Viesu māja ir domāta atpūtai vai dažādiem pasākumiem. Atrodas 17 km no Daugavpils.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Smiltenē arī šogad norisināsies iecienītais skriešanas seriāls "Tepera Takas". Pasākums pulcēs dalībniekus dažādās vecuma grupās un dažāda garuma distancēs.
Smiltenes TIC

RUDENS - ZIEMA 2026/2027 - ieplānojiet atvaļinājumu laikus // ceļošanas periods: 30.10.2026. - 26.03.2027. /7 naktis
EUR 885 | On-line ceļojumi Estravel

Ekskluzīva atpūtas un ekskursiju vieta – glempings “BikBus” ir pirmā unikāla vieta Latgalē ar iespēju nakšņot autobusā.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Aizkrauklē 9. maijā startēs lielizmēra radio vadāmo auto sezona – ātras sacīkstes un iespēja iepazīt tehniku tuvplānā. Ieeja bez maksas.
Aizkraukles novada TIC

Viesu māja “Pie vecā kalēja” piedāvā svinību telpas, banketu rīkošanu, nakšņošanas iespējas, pirti, dīki, piknika vietu, bērnu rotaļu laukumu.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Viesu māja “Priedes” piedāvā ērtas naktsmītnes, saunu, atpūtu lapenē un makšķerēšanas iespējas Dubnas upē vai Luknas ezerā.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

No Helsinkiem vai Tamperes // 5 naktis viesnīcās/brīvdienu mājā, brokastis un plašs iekļauto aktivitāšu klāsts katrai dienai
EUR 770 | Estravel Latvia
.jpg)
Kur beidzas redzamais un sākas sajūtas? Atklāj izstādē GORĀ
Rēzeknes pilsētas TIC

Vairāk kā 15 valstis, vairāk kā 30 lidojumu galamēki, vairāk desmiti kūrortu// Brīvdieanas ikviena gaumei // Meklē ĒRTĀKAJĀ PLATFORMĀ
EUR 399 | On-line ceļojumi Estravel

Viesu māja “Jūras ērglis” piedāvā atpūsties priežu meža parka zonā Riču ezera krastā.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa