Aptauja: 60 % nodarbināto arī atvaļinājuma laikā nākas strādāt

Eva Cildermane | 2023.07.24

Vairāk nekā pusei jeb 60 % iedzīvotāju atvaļinājuma laikā nākas pievērsties darba pienākumu pildīšanai, secināts bankas Citadele jūnijā veiktajā aptaujā.

No tiem, kuri atvaļinājumā laikā pievēršas darbam, 36 % atklāj, ka dara to regulāri. Turklāt puse jeb 49 % no tiem ir vadītāji. Savukārt katrs piektais jeb 24 % norāda, ka darba jautājumus atvaļinājuma laikā risina tikai izņēmuma kārtā.

Turpretim teju trešdaļa jeb 27 % respondentu atvaļinājuma laikā netiek traucēti, un tie lielākoties (33 %) ir jauni cilvēki vecumā no 18 – 29 gadiem, kā arī fiziska darba darītāji – attiecīgi 48 %.

“Darba devēja pienākums ir veidot tādu darba kultūru un etiķeti, kas ciena privāto dzīvi un nodrošina darbiniekiem kvalitatīvu atpūtu. Tomēr aptaujas rezultātos redzam, ka prakse traucēt darbinieku atvaļinājuma laikā ir bieži sastopama. Tas nozīmē, ka pat savā – no darba brīvajā laikā – darbinieks turpina domāt par darbu, un  nespēj pilnvērtīgi atpūsties. Darba devējam būtu jārod risinājumi, kā nodrošināt darbu turpināšanos arī šķietami neaizstājamu darbinieku prombūtnē, kā arī jānodrošina, lai darbinieki plānotajā atvaļinājumā patiešām atpūstos. Piemēram, Citadelē esam ieviesuši sistēmu, kur darbiniekiem ikgadējā atvaļinājuma laikā ir ierobežotas pieejas bankas IT sistēmām. Tas ne tikai palīdz darbiniekiem “atslēgties” no darba atvaļinājuma laikā, bet sniedz vadītājiem iespēju pārskatīt darbinieku aizstāšanas iespējas,” norāda Citadeles Personāla vadītāja Liene Grūtupa.  

Aptauja rāda, ka vēl 2 % respondentu ir bijusi nepieciešamība pievērsties darbam, bet viņi šādu lūgumu atvaļinājuma laikā ir noraidījuši. Savukārt katrs desmitais aptaujātais norāda, ka viņa darba specifika nepieļauj iespēju veikt darba pienākumus atvaļinājuma laikā.

Reprezentatīvu iedzīvotāju aptauju par Latvijas iedzīvotāju darba jautājumu risināšanas paradumiem atvaļinājuma laikā Citadele kopā ar pētījumu aģentūru Norstat veica 2023. gada jūnijā, tiešsaistē aptaujājot 1010 interneta lietotājus vecumā no 18 līdz 74 gadu vecumam.

Avots: Citadele.lv


Valmiera - 3773

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

Tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies Brīvības laukumā Tukumā.

Tukuma TIC

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Multimediāla izrāde

Multimediāla izrāde "MULTIKOSMOSS" Tukumā

1.oktobrī Tukuma kultūras namā plkst. 12:00 norisināsies aizraujoša, interaktīva un pamācoša bērnu izrāde latviešu valodā “Multikosmoss"!

Tukuma TIC

A/k

A/k "Miķelim" - 45!

Atpūtas komplekss "Miķelis" rudenī atzīmē ražas svētkus, priecājoties par paveikto un šogad atzīmējot 45 gadus kopš pirmo reizi durvis vēra muzejs!

Bauskas TIC

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -